Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ne nevessetek ki, de egy kisfiúnak pisilés után meg kell törölni a kukacát? fórum

Ne nevessetek ki, de egy kisfiúnak pisilés után meg kell törölni a kukacát? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
35. Milup2 (válaszként erre: 31. - Kártyaváár)
2014. aug. 18. 14:42

Na hallod...Milyen köcsög az olyan, aki ilyesmit szól egy kisfiúra, mert töröl..El vagyok képedve..


Mi mikor út szélén megállunk, ha más nincs, pzs-t a kezébe nyomok aztán a gyereknek..Neki már szerencsére természetes, hogy törli...

Úgy gondolom, hogy mi sem csak úgy megrázzuk nő létünkre(bár volt lánykoromban olyan eset a diszkóban, hogy se pzs, se wc-papír nem volt, s én is ráztam..:S Aztán marha kellemetlen volt csak úgy visszahúzni a bugyit...), ezért nem értem, miért kérdés bárkinél is, hogy törli-e egy férfi/fiú a fütykösét vagy sem, mégha száraznak is érzi magát utána, merthát bárki bármit írhat, azért alap dolognak kellene, hogy legyen, hogy töröl...

2014. aug. 18. 14:25
Egy régi kolleganőm mesélte , h az egyik dolgozója rettenetesen haragudott a férjére , mert szinte soha nem talált bele a pasi a wc-be / csak azt nem értettem , h hogy a manóba , mert ha egy fát pisilnek is oldalba , akkor is megfogják és irányítják , nehogymár a saját nadrágjukat pisiljék le !! / egy otthoni wc-be + azért ha napjába 1x 2x mellé megy , akkor ott szörnyű pisiszag lesz tőle !
33. forrest2010 (válaszként erre: 26. - Egypt)
2014. aug. 18. 14:19
Persze egyénenként is változó az is , h bugyiba aludni v anélkül ? Mikor kicsi volt a lányom és Anyukámnál volt egy hétig , fürdés után este nem akart neki a Mama bugyit adni , de a lányomnak is fázik a feneke bugyi nélkül , hát felvette , hiába látja más másképp , kinek kinek hogy esik jól , aszerint kell csinálni . / a férjemnek annyira fáznak a lábai , igaz , h rossz a keringése , de ő zokniba alszik , jó vastagba ! /
2014. aug. 18. 14:14
Nalunk torolgetik a fiuk utana.
2014. aug. 18. 13:57

Akkor úgy kérdezem, hogy ez is újabb szokás? Értem úgy, hoyg nagyapáink nem igen törölték.....Sőt, ha egy férfi nyílvános helyen pisil, legyen ez egy bevásárlóközpont WC-je, vagy az út széle..ami azért gyakran előfordul sose láttuk még, hogy bárki is törölné...az elsőről a család férfi tagja nyilatkozott, az utóbbit már én is láttam....

A higiénés részével abszolút egyet értek, DE én nő létemre itthon is törlöm, a nyílvános helyen is és az út szélén is (mert néha megesik)...Ez kb olyan, hogy 20 éve a nedves WCpapírról nem is tudtak, most pedig az alap higiéniához hozzá tartozik. Egyébként voltam már fültanuja: Te meg mit csinálsz, buz...i vagy?...mikor egy kb 10 év körüli fiúra így kiáltottak rá miközben törölte (keresztfiam vártam az iskola folyosólyán, mikor rákérdeztem ő mesélte el a szitut)

2014. aug. 18. 12:52
Igen mindkét fiam (5,3) megtörlik, illetve odanyomják kicsit a papírt az bőven elég, lerázni még nem igazán menne túl szépen... ;)
29. Milup2 (válaszként erre: 26. - Egypt)
2014. aug. 18. 12:44

Fiamnak meg mindig nedves volt, tehát ha nem törölné, na, hajaj...;)

Lehet ő nem jól rázza..;)

28. egypt (válaszként erre: 27. - Zebracsikó)
2014. aug. 18. 11:02
Igazából ez a leghigiénikusabb.:)
27. zebracsikó (válaszként erre: 26. - Egypt)
2014. aug. 18. 10:48
én pizsamát/hálóinget is naponta váltok, de ez is csak szokás kérdése :)
26. egypt (válaszként erre: 21. - Milup2)
2014. aug. 18. 10:41

Én meg pont azért hagytam abba a törölgetést, mivel soha nem volt a papír nedves egy kicsit sem. Este a levetett alsónadrágon az öblítőn kívül más szagot nem érezni soha. Sokszor ha szét volt dobálva több gatyesz, nem is tudtam megállapítani, melyik a tiszta és melyik a használt.

Nekem fura, hogy a hozzászólások alapján mindenki törölgetni, felnőtt férfiak is, de gyanítom, hogy akik nem, már meg se mernek szólalni. Én bevállalom, hogy mi nem törölgetjük.

Szerintem ez hasonló téma, mint a pizsama alá veszünk -e bugyit/alsónadrágot? Én igen, mert alsóneműt naponta váltunk, pizsamát pedig nem. De ezt is mindenki máshogy gondolja.

Baja persze nem lesz abból senkinek, ha törölgetünk, nem arról van szó...:)

2014. aug. 18. 08:56
Számomra érdekes volt a kérdés, azt hittem ez kézenfekvő higiénia szabály, hogy törölni kell.
2014. aug. 18. 08:24
A fiam ülve pisil (otthon, és ahol tudjuk, hogy tisza a wc), és meg is törli. Szerintem ez kéne, hogy normális legyen a férfiak közt. Vagy ha nagyon ragaszkodik hozzá, akkor pisiljen állva, de akkor is törölje meg!
2014. aug. 18. 07:23
Nálunk a fiam törli , de 1-2 generációval előbbiek a családba lerázták és annyi , szerintem is jobb ha megtörli .
2014. aug. 18. 06:29
Mindkét fiam törli,a kicsinek még segítek (2,5 éves),a nagynak már megy egyedül. Az oviban előre szóltam,hogy a gyerek ülve pisil,és nem is kívánom erről leszoktatni,és azt is közöltem,hogy meg kell törölni a kukiját. Mindenben partnerek az óvónénik,nincs vele gondunk. Az ülve pisilés azért lényeg,mert itthon nincs gyerekméretű wc,tehát bajosan találna bele,én meg nem szeretnék minden alkalommal nagytakarítani!
21. Milup2
2014. aug. 18. 05:59

Visszaolvastam, s olyan érdekes számomra, hogy van, aki nem törli.

Nálam férjem és fiam is törlik...

Fiamnál természetes volt nekem, hogy törölje, nem is jutott volna eszembe, hogy ne...Mindig nedves volt a papír, hiába rázta le előtte..Most már 5 évesen maga törli. Az oviban nemtom hogy van, de volt, hogy panaszkodott, hogy nem volt kirakva wc-papír, s nem tudott törölni..:( Mondtam, szóljon legközelebb az óvónőnek, vagy dadusnak..;)


Az, meg hogy valahol az óvónők kinevetik azokat a kisfiúkat, akik törlik, ezt felháborítónak tartom, elbeszélgetnék ott az óvónőkkel....

Mit nevetnek ezen? Egy kisfiút kinevetni???? Akármiért is????!? De pont ezért???

20. Milup2
2014. aug. 18. 05:49
Persze...
2014. aug. 18. 00:55
Torles, egyertelmu.
18. Luijza
2014. aug. 17. 23:51
törölni, naná
2014. aug. 17. 23:30
Megkérdeztem a férjemet, ki van akadva a kérdéstől is... szerinte és szerintem is gusztustalan nem törölni.
16. Naphal
2014. aug. 17. 23:17
Mi anno töröltük neki, mert egyszerűen volt, hogy kicsípte neki a pisi.
15. Slyte
2014. aug. 17. 23:13
Szerintem jobb törölni.
14. egypt (válaszként erre: 7. - Gkreka)
2014. aug. 17. 23:08
Mi sem töröljük soha, és soha nincs semmiféle szag emiatt. Megvárja, míg lecsöpög, és utána húzza fel a gatyeszt. A fiúknál nem olyan ez, mint a lányoknál, sokkal jobban zár, csak egy picike lyuk van, kicsöpög és kész.
2014. aug. 17. 22:50
Nálunk két fiú van, és törlik. Az apjuk is. Szerintem ez Ugyanúgy normális, mint a lányoknál. Nem lesz foltos (szagos estére) a gatya, és nem csípi ki a pisi. Lehet, hogy anélkül sem, de így biztosabb. A bölcsiben, oviban is így tanították őket, pedig nem ugyan oda jártak. Hátrányát nem tudok, úgyhogy... :)
2014. aug. 17. 22:48
Az èn fiam tôrli nedves popsitõrlö kendövel pisi utan.Azt mondja igy nem büdi estēre a pisitöl.A fērjem is törli.
2014. aug. 17. 22:42
Ez a kérdés engem is érdekel, mi most vagyunk előtte, vagyis folyamatban van a pelusról leszokás. Bennem is felmerült, de eddig akit kérdeztem fiús anyukát, ők nem törölték... szóval lesem a válaszokat :)
10. 830bbb96dd (válaszként erre: 1. - Kártyaváár)
2014. aug. 17. 22:41
igen, rosszat nem teszel vele.
2014. aug. 17. 22:40
nálunk mossák, de minimum törlik a fiúk, kinél hogy, ugye :)
2014. aug. 17. 22:30
dehogy vagy szar!!! Nekem sem törli az uram, szerintem hülyének nézne ha előállnék ezzel....de már más a világ, mint 30 éve....
7. gkreka (válaszként erre: 5. - Kártyaváár)
2014. aug. 17. 22:28
Mindig ciki az első ellenvéleményt leírni, de nagy levegő... két fiam van, pisilés után nem törlik meg a fütyijüket, eszembe se jutott, hogy erre kéne tanítanom őket. Lehet, hogy szar anya vagyok?
6. timycat (válaszként erre: 1. - Kártyaváár)
2014. aug. 17. 22:20

nekem lányom van, de ha fiam lenne, akkor tuti törölném, a lánynak is töröltük. Emberem is törli/mossa.

A törlésből gond nem lehet

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook