Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ne nevessetek ki, de egy kisfiúnak pisilés után meg kell törölni a kukacát? fórum

Ne nevessetek ki, de egy kisfiúnak pisilés után meg kell törölni a kukacát? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
65. egypt (válaszként erre: 64. - Tündér74)
2014. aug. 22. 16:47
Én is úgy érzem, hogy kicsit többet beszéltünk már a témáról, mint kellett volna...:) Úgyhogy be is fejezem, pisiljen mindenki úgy, ahogy neki és családtagjainak jólesik! :)
2014. aug. 22. 16:36
Hűűű, jól kiveséztétek a témát:D
63. egypt (válaszként erre: 62. - Slyte)
2014. aug. 22. 16:35
Olyan magasra azért nem fröccsen, hogy a WC csészéből kifröccsenjen. (Nálunk biztos nem.) Szerintem nem az a gond, ha valaki állva pisil, hanem ha nem figyel oda közben. Ezt is lehet kulturáltan és kevésbé kulturáltan csinálni. Mivel nálunk szag nincs és cseppek sem a WC körül, tőlem nyugodtan pisilhetnek állva.
62. Slyte (válaszként erre: 61. - Egypt)
2014. aug. 22. 16:22

Akkor jó, hogy ők odafigyelnek.

A fizika viszont azt mondja, hogy minél magasabbról céloz valaki, annál magasabbra, és távolabbra fröccsen.

61. egypt (válaszként erre: 60. - Slyte)
2014. aug. 22. 15:54
Sok férfi csak belepisil a piszoárba, és otthagyja. Még jó, hogy szaga van. Nálunk két hímnemű van a családban, aki állva pisil, és soha semmi szag nincs a WC-ben, mert odafigyelnek pisiléskor, és le is húzzák maguk után. Akkor volt csak szag, mikor még kisebb volt a fiam, és néha mellépisilt.
60. Slyte (válaszként erre: 59. - Egypt)
2014. aug. 22. 15:48

Nem tudhatod biztosan, hogy mitől van bűz.


Egy olyan cég takarítónője mondta a bűzösebb WC-t, aki nem nyilvánosban takarít, hanem óránként egy multi központi irodájában.

59. egypt (válaszként erre: 58. - Slyte)
2014. aug. 22. 15:42
Az ülve vagy állva pisilésről volt szó, nem a rázogatásról. Nem a rázogatás miatt van bűz, hanem a mellé- és körépisiléstől meg a piszoároktól.
58. Slyte (válaszként erre: 53. - Egypt)
2014. aug. 22. 15:37

Takarítónő, aki azonos időközönként megy férfi és női WC-t takarítani, azt mondta, hogy sokkal bűzösebb és koszosabb a férfi WC.

Talán, ha nem rázogatnák, hanem higiénikusan megtörölnék, nem lenne ennyire rossz tapasztalata.

57. trapiti (válaszként erre: 52. - Madame Sand)
2014. aug. 22. 10:41

Hát igen... és attól hogy nincs kitéve a papír, még használjuk. Az hogy a piszoár mellett nincsen, még nem jelenti hogy nem is kellene, hogy legyen.

Sőt...

Magyarországon ufónak számítottam, mert mindig van nálam alkoholos törlőkendő a wc ülőke számára (a lányomat már régen nem tudoma wc fölé tartani, viszont ahhoz meg nem elég magas hogy ne üljön rá). Itt ahol most élünk ez alap, minden nyilvános wc-ben ottvan a fertőtlenítő gél amit a papírra kell nyomni, és használják is rendeltetésszerűen.

56. trapiti (válaszként erre: 53. - Egypt)
2014. aug. 22. 10:37
Nyilván mindenki takarít, nem erről van szó... de azért azt ne mondd már, hogy mindegy, hogy a wc-n ülve pisil bele valaki, vagy 1m magasból rázogatja... utóbbi esetben nagyobb területen fröcsköl szét, ez biztos.
55. trapiti (válaszként erre: 49. - Egypt)
2014. aug. 22. 10:36
Pár rétegben összehajtva a papírt és csak rátéve a vízre szépen megekakdályozza a visszaloccsanást. Szerintem ez is alapvető higiéniai dolog, még az otthoni wc-nél is. Csúnya fertőzést lehet kapni a visszafröcskölő víztől.
54. forrest2010 (válaszként erre: 43. - Kártyaváár)
2014. aug. 22. 07:20
Általában egy piszoár likacsos , a volt munkahelyemen nemcsak a nőibe volt kuka az ez+az-nak , hanem az összes mosdóba , bár a fiúknál nem volt kitéve a fali pisildénél wc papír , de ha volt a zsebébe papírzsepi ...
53. egypt (válaszként erre: 52. - Madame Sand)
2014. aug. 21. 23:00

Erre találták ki a takarítást.

Egy kizárólag nők által használt WC hasonlóképp nézne ki egy idő után, ha nem takarítanák és fertőtlenítenék, nem beszélve a fürdőkádról, mosogatóról, tűzhelyről, stb...

2014. aug. 21. 22:48

Láttam egyszer egy érdekességekről szóló tévéműsort, amiben azt mutatták meg, hogy néz ki a wc egy idő után, ha férfiak használták. Ami körülötte volt, pl alacsony polc, fémlétra, vödör, bűzös volt és rozsdásodni, korhadni kezdett, a fal foltossá vált.

A kisfiúk sokat tanulnak a szüleik hozzáállásából. Bízom a jövő generációkban és szeretem, ha függetleníteni tudják magukat a korábbi szokásoktól, és majd eldöntik, nekik melyik lesz követendő.

Megjegyzem, a női vécében sincs mindig az, amire egy nőnek szüksége lenne, pl. szemeteskuka. Szerintem a piszoárban azért nincs papírledobós rész, mert az még egy régi gyakorlathoz lett megkonstruálva. Régen tuti nem figyeltek az ilyesmire, egy régi házat nem is lehetett úgy takarítani. De azért ma már mást tekintünk alapnak ápoltság és higiénia szempontjából is.

51. tündér74 (válaszként erre: 46. - Egypt)
2014. aug. 20. 15:28
Az én fiam is állva pisil, sosem pisilt ülve (7 éves). De mi úgy szoktattuk, hogy pisilés után törölje meg a kukacát, szerintem higiénikusabb.
50. tündér74 (válaszként erre: 1. - Kártyaváár)
2014. aug. 20. 15:23
Egyértelműen igen:)
49. egypt (válaszként erre: 48. - Trapiti)
2014. aug. 20. 15:13

Főleg ha olyan a WC, mint a miénk, és max. a vízbe tudod tenni a papírt...

Hidd el, nem fröcsög semerre férfinál sem, ha odafigyel.

48. trapiti (válaszként erre: 47. - Egypt)
2014. aug. 20. 15:10

Az állva pisilés előnyeivel egyetértek, de ha már rázza akkor az bizony megy máshová is nemcsak a csészébe, különösen egy felnőttnél akikb. 1m magasból rázza le.


A lányoknál is meg lehet akadályozni a visszafröccsenést, pisilés előtt bele kell tenni a wc-csészébe egy darab papírt, és meg is van oldva.

47. egypt
2014. aug. 20. 15:02
Én örülök, hogy a fiamnak nem kell ülve pisilnie, mert állva sokkal higiénikusabb. Nem kell a WC deszkára ráülni, ami pl. nyilvános WC-knél egyszerűen undorító, másrészt nem fröcsög vissza rá pisilésnél a WC-ből a cucc. Na az tényleg gusztustalan, sajnos a nők ezt nem tudják kikerülni, de a férfiak igen. Egyszerűen nem hiszem el, hogy elterjedt lenne az ülve pisilés, bármiben lefogadom, hogy 99%-uk állva pisil, és ez jól is van így. A gusztustalanság nálam nem itt kezdődik, és nem is a fütyi lerázásánál.
46. egypt (válaszként erre: 39. - Trapiti)
2014. aug. 20. 14:54
A fiúk nálunk is állva pisilnek, és attól, hogy lerázzák, nem fröcskölik össze sem a WC-t, sem a környékét, mert ezt is lehet normálisan és kulturáltan csinálni, és nem szokták körbepisilni a WC-t. A WC-t én takarítom hetente egyszer, és nincs nálunk semmiféle szag.
2014. aug. 20. 14:20
A témához kapcsolódva: számomra még az a nagyon megdöbbentő, hogy rengetegen nem mosnak kezet wc-zés után, nem egyszer láttam már én is, női wc-ben is, de férfiaknál is, hogy kifordul a wc-ből és azzal a lendülettel már jön is kifelé messzire elkerülve a csapot. Vagy ha oda is megy, löttyint egy kis vizet a kezére, de csak annyit mintha szenteltvíz lenne... nekem ez is magas... nem tudnék ilyen emberrel együtt élni.
44. trapiti (válaszként erre: 43. - Kártyaváár)
2014. aug. 20. 14:17
Nem lehet beledobni semmit. A férjem pl. épp ezért nem is használja, hacsak nagyon nincsen más megoldás.
43. kártyaváár (válaszként erre: 37. - Akác56)
2014. aug. 20. 14:05
Régebben dolgoztam olyan helyen ahol a mosdót is takarítani kellett....konkrétan abba a pissoárba bele se lehet dobni a papírt...vagyis bele, de lehúzni nem lehet....mert csak lyukak voltak rajta, akkorák, mint egy nagyobb lyukú tésztaszűrő, és papír se volt, sőt papír tartó sem....Nem tudom, akkor a pissoár gyártók hogy gondolkodnak? Vagy másfajtába le lehet húzni a papírt???? De kitéve tuti nincs!!!
42. forrest2010 (válaszként erre: 39. - Trapiti)
2014. aug. 20. 13:18
....az ilyen emberke csodálkozik aztán legjobban 1-2-10-20 év házasság múlva , ha a neje púpja teleszalad ! / mert nevelni akarják , v dirigálnak neki !! /
41. trapiti (válaszként erre: 40. - Viva70)
2014. aug. 20. 12:24
Ja bocs... :)
40. viva70 (válaszként erre: 39. - Trapiti)
2014. aug. 20. 12:08
Egyszer sem. Ugyanis attól "férfias", hogy...:XD Tahók mindenhol vannak.:(
39. trapiti (válaszként erre: 38. - Madame Sand)
2014. aug. 20. 10:49
Engem csak az érdekelne, hogy az a felnőtt férfi aki állva pisil, majd összefröcsköli a wc-t és környékét miközben lerázza, hányszor takarít ki maga után???
2014. aug. 20. 10:37

Néha úgy érzem, mintha egyedül pottyantam volna le erre a bolygóra a "hülyének" tartott dolgaimmal, de most meg vagyok nyugodva, mert simán lehet, hogy egyszerűen csak az én környezetemben élők vannak sokan más véleményen, én meg egyedül, szóval örülök, hogy egyébként természetes sokatok számára, hogy egy férfi/fiú törli a kukiját.

Apám kiröhögött, amikor megkérdeztem tőle, a férjemet is a rázásra tanította az apja, és a bölcsiben az idős dadus meg a fiamat cikizte, hogy ne legyen már olyan mint egy lány, ez nem "VALÓ" egy fiúnak... no komment. Én itthon kérem a kisfiamat, hogy törölje, és azt mondta, hogy jobb így neki, mert nincs rossz nyirkos érzése utána. Hát éppen ezért gondoltam én is, egyébként nem érdekelne. Az oviban már felvilágosultabbak voltak az óvó nénik, (mondjuk a bölcsiben is a fiatalabbak és a frissen végzettek)és együttműködőek, természetesnek vették ezt a szokásomat/szokásunkat, hogy így szeretném. Szóval sok emberrel kerülök összetűzésbe, mert nem csupán egyetlen megoldást tartok üdvösnek. Egyébként vidéken nőttem fel én is, ahol még a papírzsepi sem volt szokásban egyeseknél orrfújáshoz... bocs, :) Apukám diplomás városi baronessnek tart. Amúgy nem akarok e tekintetben senkire hatni, a férjemet sem nyüstölöm emiatt, elfogadom, hogy így szokta és pont.

2014. aug. 18. 23:25
Törlés mindenképp! Kisfiú korában szokja meg! - de azt nem tudom, hogy a pissoárok mellett van-e kihelyezve papír?
36. Milup2 (válaszként erre: 34. - Forrest2010)
2014. aug. 18. 14:49
Hát ja, fiam is van, hogy mellécsinál...Sajnos...Főleg, hogy egyik haverja nem fogja meg a kukiját pisilés közben (állva), mert őt meg erre szoktatták, s ezt fiam is át akarja venni...Csak éppenséggel még a célzás nem megy neki simán...Én mondjuk mondom neki, hagyja a hülyeséget, s fogja meg...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook