Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ne egyél semmit! fórum

Ne egyél semmit! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2013. febr. 12. 09:01

Egyébként besz@rás, hogy egyesek ha valahol kémiai vegyület nevét olvassák, már mérget kiáltanak...

Gondolom némelyek tudatosan kerülik az aszkorbinsavat is, hiszen 1./ kémiai vegyület; 2./ E-s adalékanyag; 3./ sav, így az egészséges lúgosító étrendben semmi keresnivalója....

2013. febr. 12. 08:56

"A nátrium-glutamátot nagy mennyiségben, általában keményítőből, cukornádból, cukorrépából vagy melaszból, erjesztés útján állítják elő...Ízfokozóként kizárólag a természetben is megtalálható L-glutamát enantiomer alkalmazható, ugyanis a másik változat nem ízfokozó tulajdonságú..."

Tudományosan nem igazolt, hogy káros lenne. Persze a gyógyszermaffia nyilván tett erről... bahhh...


Naszóval akkor mijaszösz van?

23. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 13. - Bnedora)
2013. febr. 12. 08:48
Az egy csomó kozmetikai szerben megtalálható:((
22. jozsi.38 (válaszként erre: 15. - 9f86e86d50)
2013. febr. 12. 08:39
ha megnézed az adatlapom, rájössz, hogy mitmiért :)
21. pandoracic (válaszként erre: 18. - Andi6020)
2013. febr. 12. 08:33
:-)
2013. febr. 12. 08:08
mi élünk, és jól vagyunk :D soha nem néztem, miben mi van, mindent mértékkel eszünk ugyanis. ez a titka mindennek. a mérték. (ok, vodkából pl nálam elég nagy pohár a mérték, de abban tán nincs mérgező anyag):))
19. 5674644b5d (válaszként erre: 16. - 9f86e86d50)
2013. febr. 12. 07:53

Előbb többen is emlegették a bio élelmiszereket, innen jött, hogy én is megemlítem. Nem feltétlen éri meg kifizetni többet, mert a mérgeket nem lehet kikerülni.

Egyébként valóban szerintem már spártai körülmények közt se lehet teljesen egészségesen vagy jobban káros anyag mentesen, az említett levegő, víz és talajszennyezés miatt.

18. andi6020 (válaszként erre: 1. - 9f86e86d50)
2013. febr. 12. 07:52
Annyira jó, hogy nem gondoltál mélyebben bele. Félek, ezt pótolni fogod :)
17. 9f86e86d50 (válaszként erre: 9. - NORIT85)
2013. febr. 12. 07:48
Érdekes érvelés. Roppant "humánus".
16. 9f86e86d50 (válaszként erre: 14. - 5674644b5d)
2013. febr. 12. 07:45
Kit érdekel a biokaja? De az már mégis nonszensz, hogy mág a fűszereket is mérgezik. A tejet. Stb. Ennyi erővel full spártaian élhetsz egészségesebben.
15. 9f86e86d50 (válaszként erre: 3. - Jozsi.38)
2013. febr. 12. 07:42
Kedves Józsi.:-) Te egy igazán gondos anyuka vagy. De amiről írtam egy felnőtnek se ajánlatos.
2013. febr. 12. 07:30

Nem tudom mi a nagyobb probléma, hogy "mérgeket" veszünk vagy az, hogy az embereknek még ezekre a mérgekre sincs már pénze. Ez utóbbi legalább ennyire égető probléma.

Egyébként én nem hiszek a bio dolgokban. Egy biotermelő se tudja megakadályozni a levegő, talaj és vízszennyezést már pedig ezek elengedhetetlen feltétele a (bio)termeléshez.

2013. febr. 12. 07:25
Az ekcémás kezem miatt allergiavizsgálaton estem át, ahol kiderült, hogy a Perubalzsamra allergiás vagyok. Ha valaki utána néz, akkor kiderül, hogy nagyon sok mindenben megtalálható, nem csoda, hogy ennyi a beteg ember.
12. bd5e718401 (válaszként erre: 6. - NORIT85)
2013. febr. 12. 07:15

Egy hatalmas adag mérgezett guargumi került feldolgozásra. Nem maga a guargumi mérgező, hanem az a -szemétégetőtelep által- mérgezett guargumi tartalmazott mérgező anyagokat.

A felesleges félelem egyik fő forrása a félinformációk rossz megértése, és azok terjesztése.

11. bd5e718401 (válaszként erre: 2. - Noncsi18)
2013. febr. 12. 07:12

Sokkal logikusab ok, hogy az organikus termesztésben kisebb a hozam, több a selejt, sokszor kisebb (gazdaságtalanabb) üzemekben dolgozzák fel, mermelt komkonenseket nem lehet laborgyártmányra cserélni, tartósítószerek nélkül rövidebb ideig tárolható, szűkebb szegmensnek lehet eladni.

Ez már annyi összetevő, hogy a gyógyszeriparnak nem kell lobbiznia, hogy drága legyen.

10. bd5e718401 (válaszként erre: 1. - 9f86e86d50)
2013. febr. 12. 07:05

Milyen alapvatő élelmiszerben találtad meg azt az összetevőt?

Minél kevesebb feldolgozott élelmiszert vesz valaki, annál ritkábban találkozik a Na-glutamáttal.


A bébiételket illetően én akkor néztem meg a kínálat nagy részét, mikor gyomorkímélő diétára voltam kárhoztatva. Közben itthon lakásfestés volt, nem volt időm és helyem minden nap főzni, vettem bébiételt. Amiket megnéztem, egyikben sem volt még természetes ízfokozó sem.

2013. febr. 12. 07:02
Lehet tudatosan betegítik meg az embert a sok adalékkal.A gyógyszeriparnak is meg kell valamiből élni.
8. töprengő (válaszként erre: 6. - NORIT85)
2013. febr. 12. 06:50
Remek. Benne van a bioba is? Eddig se vadásztam rá, ezután se fogok. guargumi.
2013. febr. 12. 06:46

Bébiételből kinőttem / kinőttünk.

Ha nem akar passzírozni naponta az anyuka, jobban jár ha megcsinál a bébinek 3 - 5 féle ételt, kipórciózva kis adagokba, és fagyasztani?

Annak idején evett az enyém bébi konzervet és sajátot készítésűt is..

Legalább amíg nem kerül közösségbe a gyerek, addig egyen házi kosztot.

2013. febr. 12. 06:38
Ott a guargumi is.Még a Tv foglalkozott vele,addig rákkeltő volt,le is került az üzletek polcairól,most meg ugyan úgy ott virít. A Bio termékekben is ott van. Sőt nincs is bio termék.
5. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 3. - Jozsi.38)
2013. febr. 12. 06:38

Ki lehet kerulni a felvagotat is, csak az irto sok idobe kerul es ugyebar mindketen nyaron ido hianyba szenvedunk.

De en ritkan veszek felvagotat.Ha nagyon nincs etvagya a gyereknek, vagy akora kellemes meglepetest szerzet, hogy hozok vallamit amit angyon szeret.

2013. febr. 12. 06:19

Edződünk. :D

Lassan olyanok leszünk mint csótány csongorék,nem árt nekik még egy nukleáris háború sem. :)

Nézz meg egy hindut,nem árt neki a Gangesz,amitől te vagy én pár órán belül megboldogulnánk"..

Szóval nem is tudom...

2013. febr. 12. 06:18

nekem az a véleményem, hogy jobb ha az ember maga főzi a bébiételt, mert így tudja, mi van benne. én nem tettem cukrot, sót a gyerek ételébe amíg kicsi volt, de amikor kaptunk valahonnan bébiételt, azon lehetett érezni, hogy bizony van benne cukor.

egyébként ha valakinek van rá lehetősége, jobb ha maga termeli meg a zöldségfélét, gyümölcsöket, mert csak íg lehet biztos abban, milyen méreggel permetezte, vagy nem permetezte. a felvágott sajnos kikerülhetetlen, akár a májasok, sajtok, de ha natúr joghurtot vesz az ember, és tesz bele gyümölcsöt, akkor jobb íze van, mint a bolti agyonízesített vackoknak

2013. febr. 12. 06:13
Szerintem is felhaborito, nagyon sokat olvasok ilyen dolgokrol, hogy tudatosan mergeznek minket :( Annyira felhaboritoan dragak az egeszseges eletek... Minden mogott a gyogyszeripar all..... :S
2013. febr. 12. 04:16

Komolyan mondom néha elgondolkoztató ez az egész, és természetesen bosszantó. Gondolok itt a

nátrium-glutamátra, ami majdnem minden alapvető élelmiszerben benne van. Borzasztó, hogy gyakorlatilag ha egészségesen szeretnél élni, akkor azt nem napi ezer ft-ból, hanem többől teheted meg, de még ott sem garantált a siker. Nem mélyedtem bele jobban, mert ez csak egy példa a tudatos mérgezésre amit a gyártók az emberek ellen tesznek. A legbosszantóbb, hogy ez a bébiételekben is benne van átkeresztelve. Ha valaki olvassa a káros hatásait, maga is hasonlóan felháborodhat. Mit szóltok ehhez Ti kedves és jövendőbeli anyák? Ez csak egy érv a tömeges manipulációra!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook