Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nárcisztikus személyiségzavarban szenvedő férfi a párkapcsolatban fórum

Nárcisztikus személyiségzavarban szenvedő férfi a párkapcsolatban (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
348. 50aa831df8 (válaszként erre: 347. - Sage)
2017. ápr. 5. 11:14

Egy "nárci" attól nárci, hogy gond van vele. Csak éppen áthárítja, ebben az esetben - Rád. Azaz (úgy általában) akárkire, akire lehet.


Hidd el: az a legjobb, ha nem vele foglalkozol, s nem azzal, hogy mi VOLT, hanem azzal, hogy hogyan lesz JOBB ezek után.

Tudom, nem könnyű...

347. Sage
2017. ápr. 5. 09:05

Nem erőszakoskodik, egy hete raktam ki végleg és azóta ma jön először és tudom hülyeség, de már előre félek. Attól, hogy valamivel megbánt és annyira ki tudok borulni tőle. De nem tudom elkerülni a találkozást a gyerekek miatt. És szinte már hallom, amiket mond.

Most még nem, de később tuti, hogy fog próbálkozni.

A terapeutám erre vonatkozóan nem ad tanácsokat, inkább az önbizalomerősítés a fő cél és a képélmény terápia.

Az évek alatt eddig három pszichológusnál jártam, de egyik sem foglalkozott azzal, hogy esetleg a gyerekeim apja a felelős az állapotomért. Pedig elmeséltem mindent, gondolhatod. AZ egyik annyit közölt, hogy őnála is van gond bőven. Mármint a "nárcival"

346. 50aa831df8 (válaszként erre: 344. - Sage)
2017. ápr. 5. 08:20
A terapeutád mit tanácsol?
345. 50aa831df8 (válaszként erre: 344. - Sage)
2017. ápr. 5. 07:51

Miért kell védekezned?

Erőszakoskodik?

Vissza akar kéreszkedni?

344. Sage
2017. ápr. 5. 07:47
Igazad van. Semmi értelme, csak azért szeretném megérteni mi történt, hogy tudjak védekezni.
343. 50aa831df8 (válaszként erre: 336. - Sage)
2017. ápr. 5. 03:13

Kedves Sage!


Ne foglalkozzál túl sokat a gyerekeid apjával, ha még mindig ennyire felzaklat, hogy milyen is ő.

Ha vége lett a kapcsolatotoknak, mert Te nem bírtad már tovább vele az életet, akkor már teljesen mindegy kéne, hogy legyen, hogy találsz-e magyarázatot a viselkedésére vagy sem.


Magaddal törődjél és a gyerekeiddel!

2017. ápr. 4. 18:10

Kb. másfél év.


A terápiához: a saját akaratod fog győzni, senki kívülről nem tud segíteni.

341. Sage
2017. ápr. 4. 13:37

És azt megkérdezhetem, hogy mennyi idő kellett, amíg újra a régi lettél? Tudom, hogy ez mindenkinél más, csak érdekel, hogy veled mi hogy történt.


Nekem a legfőbb gondom a szorongás, a félelmek, a rettenetes önbizalomhiány, amivel már évek óta járok terápiákra. És nem volt javulás. Talán most majd lesz, ha lassan is.

340. csikil4ny (válaszként erre: 339. - Sage)
2017. ápr. 4. 13:12

Nem érdemes a bosszún rugózni, pont elég, ha látja nem kerülsz többé a hatása alá.


Az enyém más történet. A volt férjem kezeletlen skizofrén. 3 évig vegetáltam mellette, elégé leépültem tehetetlenségemben, aztán léptem. Szerencsére ez már a múlt, újra a régi vagyok, vagy talán még erősebb, mert ha nem történik az ami, soha nem szabadulok ki apám nyomása alól. Most már csak azt kell elfogadjam, hogy elveszítettem az idealizált családomat.

339. Sage
2017. ápr. 4. 13:04

Ó, hát már lassan én is ott tartok, mint édesanyád. Csak szerencsére az utolsó utáni pillanatban megjött az eszem. Hogy lehet ember ilyen? Forr bennem a düh és annyira szeretném valahogy visszaadni.

És neked milyen volt a párod?

338. csikil4ny (válaszként erre: 336. - Sage)
2017. ápr. 4. 12:46
Apám hasonló természet. Én sem fogom megtudni, hogy milyen baja ban. Igaz ő felénk se tudta soha kimutatni a szeretetét. Az unokájáért viszont rajong. Egészen kamaszkoráig fog ez menni, míg nem mond nemet a lányom valamire. Ha hagynám 11 évesként kezelne, anyám hagyta.... mára egy ételt nem tud egyedül megfőzni, nincs saját gondolata.
337. Sage (válaszként erre: 333. - K6kr)
2017. ápr. 4. 12:43
Még azt szerettem volna megkérdezni, hogy mivel bánt, amikor ír? Mit ír? Szid?
336. Sage (válaszként erre: 335. - Csikil4ny)
2017. ápr. 4. 12:41
A gyerekek szeretik és ő is szereti őket. Ezzel nincs gond. És feléjük ki is mutatja a szeretetét. Ezért vagyok összezavarodva, hogy végülis képes szeretni, csak velem bánik ilyen szemétül. Ezért nem tudom, hogy ez is nárcizmus-e. Vagy csak szimplán élvezi, ahogy tönkretesz. DE gondolom mindegy is, a végeredmény ugyanaz a kár, ha az, ha nem. Csak a miértet szeretném tudni.
335. csikil4ny (válaszként erre: 328. - Sage)
2017. ápr. 4. 12:28

Teljesen mindegy, hogy nárcisztikus vagy sem, a lényeg, hogy állíts fel határokat és bármi áron tartasd be vele. Tudom, hogy nehéz, de a saját érdekedben muszáj!


A gyermekeknek milyen a kapcsolatuk vele?

334. Sage
2017. ápr. 4. 10:20

Szia K6kr! Nálunk nincs olyan, hogy pozitív dolgokat éreztet. Vagy iszonyatosan közönyös velem, vagy lekezelően beszél, mivel tényleg félek mindentől és sok segítségre szorulok. Leszól érte, pedig ő tette ezt velem, mint ahogy arra rájöttem.

Nem, tényleg nem lehet velük beszélni.

Bocsánat, nem olvastam az egészet vissza, de ő akarja a babátokat?

A gyerekeim apja a gyerekeket imádja, csak engem zsigerel ki.

És nem tudok szabadulni a gyűlölettől, amit érzek, meg hogy hogyan lehettem ilyen hülye. 36 éves vagyok és mégis hogyan csinálta ezt velem?

Szerencsére vidéken dolgozik, csak 4-5 naponta kell látnom. De már az is kiakaszt, ha ír, hogy mikor viszi focira a fiút.

333. k6kr (válaszként erre: 324. - Csikil4ny)
2017. ápr. 4. 09:48
Nem lehet rajta eligazodni, mindig mást éreztet, persze erről sőt semmiről nem lehet vele beszélni. De én azt sem bánnám ha soha többet nem látnám, december óta nem vagyunk együtt, 28 hetes terhes vagyok, ha ír akkor csak bánt
332. k6kr
2017. ápr. 4. 09:45
Tudjátok mit vettem észre? Sage,azt írod hogy előtte a jég hátán is megéltél, én is és az áldozatok nagy része ilyen, határozott,talpraesett nő, és mégis megszűnünk létezni. Hogy lehet ez? Amikor azt hiszem hogy már jobban vagyok és erősödőm akkor felbukkan,csak ír, de mégis annyira a hatása alatt vagyok, pedig mindig megfogadom hogy nem reagálok, mert persze csak bánt,aláz,támad, de nem tudom megállni hogy ne próbáljam megvédeni magam, de vele szemben nem tudom
331. Sage
2017. ápr. 3. 18:54

Az elején olyan férfiasnak, erősnek éreztem, istennőnek éreztem magam mellette, oda voltam érte, pedig külsőleg nem olyan nagy szám.

Azt hittem, ő is oda van értem. 9 éve volt az eleje.

330. Sage
2017. ápr. 3. 18:51
És még sorolhatnám. Mintha versengene velem, azt szeretné éreztetni velem, hogy ő okosabb. De nincsenek olyan látványos tünetei, mint a nyílt nárcinak. 3 éve mentem tönkre, pszichológushoz is jártam sokáig, ahova elvitt a drágám. De nem javultam. Kb 2 hete kezdtem gyanakodni, hogy nem biztos, hogy velem van a baj. Kiraktam, de közös gyerekeink vannak, nem kerülhetem el végleg. Persze lehet, hogy túlzás ez az egész. Nem tudom, annyira össze vagyok most zavarodva.
329. csikil4ny (válaszként erre: 328. - Sage)
2017. ápr. 3. 18:46

Milyen volt a kapcsolatotok kezdetén?


Ilyet nem írok, a választ tudom. Megtapasztaltam és jópár hasonló helyzeten keresztül ment nővel beszélgettem. A lényeg, hogy kijutottál belőle. Szakemberhez fordultál?

328. Sage (válaszként erre: 327. - Csikil4ny)
2017. ápr. 3. 18:40

Szia!

Apróbb hazudozások (pl hitelt vett fel a hátam mögött, új telefon, ilyesmik), elolvasta a naplómat, elérte, hogy semmit ne vegyek magamnak, mert nem érdemlem meg, megszüntem nőnek lenni, idegösszeroppanásaimkor közölte, hogy mindenkit tönkreteszek magam körül. Semmit nem lehet vele megbeszélni a kapcsolatunkat illetően, mert karba tett kézzel, nagy terpeszben áll előttem némán. Esküszöm, még halvány mosoly is van az arcán. Szinte már könyörögtem sokszor egy kis kedvességért, de azt mondta, hogy nem fog teperni utánam. Most itt vagyok olyan szinten szorongok, hogy csak segítséggel vagyok képes ellátni magam, pedig régebben a jég hátán is megéltem. Szerencsére a szüleim segítenek.

Tudom, tudom. Miért nem léptem le hamarabb. Fogalmam sincs. A gyerekek miatt talán.

327. csikil4ny (válaszként erre: 326. - Sage)
2017. ápr. 3. 18:16

Annyi elváltozása lehet az agynak, hogy mindegy mi a diagnózis, ha az a személy, akivel együtt élsz kiszipolyoz, akkor menekülni kell.


Miket csinált?


Hogy haladsz az útadon?

326. Sage
2017. ápr. 2. 13:45
Kedves hozzászólók! A nárcizmus rejtett formájáról mennyit lehet tudni? Olvastam róla, de csak nagyon kevés infó találtam a neten. Gyanítom, hogy a gyerekeim apja rejtett nárci és emiatt mentem teljesen tönkre. Annyira, hogy újra kell tanulnom élni. Szóval van valaki, aki ilyet tapasztalt? Sokat segítenétek.
325. BáZi (válaszként erre: 323. - K6kr)
2017. márc. 25. 18:43
Igen, sajnos mind igaz. Én is "beazonosítottam" egy az egyben a volt párom. De nekem ez a cikk segit a gyógyulásban!
324. csikil4ny (válaszként erre: 323. - K6kr)
2017. márc. 21. 11:27
Tartani akarja a kicsivel a kapcsolatot?
323. k6kr (válaszként erre: 322. - BáZi)
2017. márc. 20. 22:03
Minden mondata igaz rà,mintha róla írtàk volna. Hihetetlen hogy ez az ember a babàm apja. Màr 6és fél hónapos terhes vagyok,de ha felbukkan még mindig ki tud csinàlni,és mindig olyankor amikor màr kezdek jobban lenni.
322. BáZi
2017. márc. 18. 21:33

[link]


Ennél jobb cikket nem olvastam erről.

321. csikil4ny (válaszként erre: 318. - K6kr)
2017. febr. 8. 12:59

A mentális betegségeknél a mintakövetés valószínűbb, mint az örökletesség. A hajlam öröklődik, nem maga a betegség.


Kamaszkor előtt nem diagnosztizálható, szerintem ha szeretetben, harmoniában neveled, nem lesz gond. Meg félelemben élni 15-20 évet nem érdemes, főleg úgy hogy kevés az esélye.

320. 50aa831df8 (válaszként erre: 318. - K6kr)
2017. febr. 8. 12:48
Hogy megnyugodjál, érdemes volna megkérdezni erről egy szakembert. Én laikusként azt gondolom, hogy nem öröklődik.
319. 50aa831df8 (válaszként erre: 314. - Verocska111)
2017. febr. 8. 12:46
Ne bánkódjál miatta! Ha egyedül marad, maga tehet róla, a saját világunkat csak mi magunk válthatjuk meg.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook