Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Naptej vagy napolaj?! fórum

Naptej vagy napolaj?! (beszélgetős fórum)


2011. júl. 9. 21:38

Kerestem teszteket a napozószerekkel kapcsolatban,de csak több éveset találtam...

Miért nem lehet az összes legálisan kapható napozószert márkával,hatékonysággal megversenyeztetni!! Jobban tudna a vásárló választani Márka,faktor,ár,hatékonyság,szerint!!

2011. júl. 9. 21:32

Sziasztok!Kíváncsi vagyok valaki véleményére,tapasztalatára!! Naptej vagy napolaj vagy krém??? Mit vegyek?No meg a márka neve? Már a sarki kisboltban is árulnak napozó szereket,de aki nem jártas ezekben mit válasszon? Ez vagyok én..

Előző nyáron Horvát tengerparton nyaraltam a barátaimmal.Nem akartam flancolni,volt itthon Aloe-/Förszt/ bocs ha nem jól írom..magamra fújtam az összeset---le is égtem mint a pecsenyekacsa.Pedig 1 nagytudású Aloé-s esküdözött,nincs ennél jobb...Na most mit vegyek,hogy okosan barnúljak,és egészségesen/Búlgária 1 hét/

25. Lilibeth59 (válaszként erre: 24. - Kajtárildi)
2011. jún. 28. 19:04

Igen, ezt írtam én is, de úgy láttam, nem igazán hiszik el, a faktorszám sokak szerint azt jelenti, hogy minél magasabb, annál jobban véd a leégéstől.


Pedig nem így van, belülről is kell támogatni napozás előtt a szervezetünket, bőrünket, pl. sok sárgarépa fogyasztásával.


Ami véd, az a titándioxid por, ill. olyan növényi finomítatlan olaj, ami nehezebben szívódik fel, csillogni fog a bőrünk a használata során, de ez jó, mert több sugarat tükröz vissza a bőr, ezáltal nagyobb fényvédelmet nyújt az olaj.

2011. jún. 28. 18:33

Sziasztok!

Naptej vagy napolaj teljesen mindegy!A lényeg az hogy mindenki tudja azt hogy bőre melyik csoportba tartozik, és ez alapján válasszon naptejet!A faktorszám azt mutatja meg hogy ki mennyi idővel többet tud tölteni a napon anélkül hogy a bőre károsodna!

Én 30 faktorosat használok mindig!!!!,függetlenül attól hogy barna vagyok!...és persze nem napozom 11-16 óra között!

2011. jún. 26. 21:47
30 naptejet,vagy sprayt használok.De kinek milyen érzékeny a bőre...ha az akkor lehet 50 venni.
22. f5debab390 (válaszként erre: 18. - Lilibeth59)
2011. jún. 26. 18:57

Kismamablogról:


"A gyerekeket legalább 30-as faktorszámú gyermeknaptejjel kell kenni. Fontos tudni, hogy a 30-as naptej a napsugarak 96,7 százalékát szűri ki, az 50-es, pedig 98%-át, tehát nem sokkal többet, viszont ez utóbbiban több a kemikália."

21. timycat (válaszként erre: 5. - Nemmondod)
2011. jún. 26. 16:44
úgy tudom a La Roche-nak van 60 feletti faktorú... szerintem is patikában érdeklődj... nagyon jók még a Babe termékek, lehet neked kisbabáknak való termék kéne
2011. jún. 26. 16:22

Akit érdekel a napozószerek hatása a bőrre,

vagy tudni szeretné a veszélyes szerek listáját

látogasson el a következő oldalra,megéri elolvasni

[link]

Egyébként ezen a honlapon nagyon sok megdöbbentő

dologról olvashattok még, érdemes tanulmányozni

Jó böngészést kívánok!

2011. jún. 25. 13:04

Köszönöm mindenkinek aki irt!!!

"Vmivel" okosabb lettem,és remélem vmi jó krémet választok majd.Nivea és Garniert használtam.De sokan mondják,hogy a gyógyszertáriak jobbak.

18. Lilibeth59 (válaszként erre: 6. - F5debab390)
2011. jún. 25. 12:13

A faktorszám azt mutatja meg, hogy használatával a bőr saját védelmi idejéhez képest (porcelánbőr esetén: 5-10 perc, világos bőrnél 10-20 perc, sötétebb bőrnél 15-25 perc, kreol bőrnél 20-30 perc) hányszor több idő tölthető napon a károsodás veszélye nélkül.



Pl. olyan bőrtípus esetén, amelynek 30 perc a saját védelmi ideje, 10 faktoros napozó használata mellett 30x10 percet, azaz 5 órát tölthetsz a napon viszonylagos biztonság mellett, tehát mindenképpen figyelembe kell venni a biztonságos napozási időszakot!


A faktorszám mértéke nem befolyásolja a D-vitamin felvételt.


Tehát a faktorszám nem azt jelenti, hogy minél magasabb, annál erősebb a védelem, hanem azt, hogy több időt tölthetsz a napon anélkül, hogy leégnél (károsodna a bőröd).


Persze azért azt be kell tartani, hogy kb. 11-3 h-ig ne süttessük magunkat a napon, mert lehet akármilyen fényvédő is rajtunk, bőrünk károsodik, leég, idővel hámlik és ami elkerülhetetlen: ráncosodik!

17. andi6020 (válaszként erre: 16. - Mari20)
2011. jún. 25. 10:05
?
16. Mari20
2011. jún. 25. 10:01
citrom
15. andi6020 (válaszként erre: 8. - Bonelli)
2011. jún. 25. 09:46

"Sajnos a napozószerek többet ártanak, mint használnak!"


Ezt kifejtenéd bővebben?

2011. jún. 25. 09:36
Nekünk az egész család elég fehér, és a bőrgyógyászt kérdeztem, mit ajánl. Azt mondta csak és kizárólag a gyógyszertárit használjam, mert az sejtszintű védelmet ad. 50+-s Bioderma. Igaz drága 6 ezer ft, de mivel szórófejes, elég sokáig elég(nekünk van egy ami 1 éve megvan és sokat vagyunk napon és sokan is vagyunk :)) és valóban nagyon jó, lekentük az unokahúgomat aki másfél éves és hófehér, kint volt a napon elég sokat és semmi baja nem lett. Nekem ugyanez, aki 10 perc alatt hólyagosra ég. Szóval tényleg jó, nem csak a doki akarta reklámozni. :-)
13. andi6020 (válaszként erre: 12. - Nemmondod)
2011. jún. 25. 09:18

:)

pussz

12. nemmondod (válaszként erre: 11. - Andi6020)
2011. jún. 25. 09:05
Na mégis,te Őrangyal?<3
11. andi6020 (válaszként erre: 10. - Nemmondod)
2011. jún. 25. 08:58
Ezzel most mit szeretnél mondani? :)
10. nemmondod (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2011. jún. 25. 08:31
Köszi,andikám,tudtam hogy Rád számíthatok,csókom!
9. 83e25137af (válaszként erre: 1. - Pixitimi)
2011. jún. 25. 08:11
szia. én csak és kizárólag egyfélét használok évek óta. az a.mbre so.laire abból a 30-ast és a spray verziót. azonnal megkap a nap mivel nagyon világos a bőröm. ez nagyon könnyedén felszívódik (de ha másfélét választasz abból is szerintem a spray-s megoldást válaszd) és nincs benne titánium dioxid. ami pl a falfestékben XD (na jó nem vagyok egy nagy vegyszerellenes de mégis.. )
2011. jún. 25. 08:03

Sziasztok!


Sajnos a napozószerek többet ártanak, mint használnak! Pl. Meggátolják a D vitamin képződését

a bőrben. Nagyon fontos, hogy napozószer nélkül is menjünk napra, persze nem déli 12-kor. Kb. fél óra elég ennyi idő alatt már több mint 10.000 NE D vitamin képződik, ezután jöhet a naptej!

Én Például rendszeresen szedek D vitamint napi 2500 NE dózisban, csak azon a napon nem veszem be amikor napozok. Sajnos ritkán van alkalmam napozni mivel egész nap dolgozom.

A D vitaminnal kapcsolatban bővebben olvashattok

Szendi Gábor Tények és tévhitek oldalán.

Én több mint két éve szedem a D vitamint a családom is és azóta senki nem volt beteg! Se egy megfázás se köhögés se influenza se herpesz ami előtte időnként meglátogatott.

Csak ajánlani tudom mindenkinek, nagyon fontos

az egészségünk függ tőle!

Napsugaras szép nyarat mindenkinek!

7. andi6020 (válaszként erre: 5. - Nemmondod)
2011. jún. 25. 08:02
Nem kell nagyobb, csak minőségi terméket vásárolj. Nem drogériában, meg hipermarketben, hanem patikában.
2011. jún. 25. 07:55

Szia!


Nekünk a gyerekorvos mondta, h elég a 30 faktoros is, ugyanis az 50 faktoros csak 0,2%-kal véd jobban, mint a 30 faktoros (tehát szinte semmivel). A fontos, h UVB és UVA szűrő legyen benne.


Szóval ezt nem én találtam ki, a doki szerint így van...

2011. jún. 25. 07:44
Csajok,én 5 perc alatt hólyagosra égek...nincs 50-es naptejnél nagyobb?
4. zebracsikó (válaszként erre: 3. - Darcy73)
2011. jún. 25. 07:40

Egyetértek!

Ha nincs alapszínetek, akkor a férjednek inkább 50-est vegyél, magadnak 25 vagy 30-ast.


Lehet kapni spray változatban is elég sokfélét, azokat könnyebb eloszlatni.


Jók a Garnierek és a Niveák is. De ha sok pénzt szánsz rá, akkor Vihyt vegyél.

2011. jún. 25. 07:09
Hová mentek?Balaton vagy esetleg tenger?Manapság fehér bőrűeknek inkább 50-es naptej,de Neked is jobb lenne pl.25-ös.A 10-es ilyen erős UV mellett nem ér semmit sem.
2011. jún. 25. 07:07

Akkor, mi a kérdés?

Nyilván naptej.

2011. jún. 25. 07:03

Sziasztok!

Nemsokára indulunk nyaralni!!!

Gondolom sokan sokféle naptejet v. épp napolajat kiprobaltattok.Kinek melyik vált be?A párom fehér börű,így neki kell vagy 30-as faktoru,én rikán égek le,mert csak barnulok,de a mai UV Sugár miatt kell vagy 10faktoros.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook