Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Napszúrás okozhat magas lázat, 39 fölöttit és ez hány napig tart? fórum

Napszúrás okozhat magas lázat, 39 fölöttit és ez hány napig tart? (tudásbázis kérdés)


2009. aug. 18. 13:53

Egy órától délután 4 óráig voltunk a strandon és 5 órakor már itthon nem érezte jól magát a gyerek. Ilyen gyorsan kijöhetett volna a vírus? És tudjátok mi a legviccesebb?? Hogy idén most mentünk el először strandolni, mert nem szoktunk, én sem szeretem. De annyira könyörgött, mert ott volt a kis barátja is. Így hát elmentünk, de már bánom. Mondjuk mára már csökkent a láz, de elindult a hasmenés és a görcsös hasfájás:((

Vasárnap óta nem evett:( így a nagy nehezen feltornázott egy kilót is leadta, amit most nyáron felhízott. Szerencsére a folyaédkot elfogadja. Én többet nem megyek strandolni az biztos, legalábbis oda, ahol tömeg van.

14. Papp Szilvia (válaszként erre: 12. - NataliaWeiss)
2009. aug. 18. 07:54

örülök azért hogy nem napszúrás...

hát igen, én se szeretek járni strandra se nyílt vizesre se rendesre, éppen ilyenek miatt, de hát ha egyszer ez van:(

jobbulást neki!!!és kitartás, a folyadék sokat segít!!:)

13. supin (válaszként erre: 12. - NataliaWeiss)
2009. aug. 17. 16:40
Nem lehet,hogy ott a strandon volt valami fertőzés? Szóval egy valaki olyan ment a vizbe aki beteg. Nálunk a strandon volt már ilyen.
2009. aug. 17. 16:20
Köszönöm a jó tanácsokat és az érdeklődéseket:) Most jöttünk meg az orvostól. Elképzelhető, hogy mégsem napszúrás, hanem valami kombináció, ilyen húgyúti vírust benyelt a vízben és meg is sütötte a napocska. Ugyanis már a húgyhólyagnál is fáj neki. Megvizsgálta két orvos is, eddig úgy tűnik, hogy a vírus kínozza nagyon, holnap kontroll, addig pedig egyfolytában hűtőfürdő-borogatás, már nagyon nehéz:( És mindez két óra örömteli pancsikolásért:( - pedig annyira élvezte.Most már ezek után nem szívesen megyek strandra sem:(
11. supin
2009. aug. 17. 15:10
Hogy vagytok????
10. Dorka29 (válaszként erre: 7. - NataliaWeiss)
2009. aug. 17. 14:33
Közben végigolvastam.:) Remélem, azóta már jobban van és eljutottatok az orvoshoz is.
2009. aug. 17. 14:33

Igen, okozhat. Ezen kívül még hányinger, hányás, levertségérzet akár láz nélkül, és migrénhez hasonló fejfájás is.

Sőt, akkor is lehetnek ilyen tünetei, ha nem közvetlen napon volt, hanem valami zárt, nem szellőző, meleg helyen. (Talán ez utóbbit hívják húgutának.)

2009. aug. 17. 10:34

Jobbulást a kicsinek, addig meg langyos kád vízbe fektesd be és borogasd sokat...hátha le megy a gyógyszer nélkül is...nem égett meg valahol? ha igen akkor arra a tejföl nekem nagyon hűsítő volt akkor...

Sok folyadék nem baj, ételt meg próbálj piritóst vagy háztartási kekszet vagy babapiskótát...legalább az legyen a pocijában, főleg ha lázcsillapítot kapot...

2009. aug. 17. 09:05
Köszönöm, hát majd kiderül délután a dokinál. De legalább most a lázcsillapító levitte neki, tegnap egy egész algópirin sem vitte le, pedig az lórugás egy hat éves gyereknek.
6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - NataliaWeiss)
2009. aug. 17. 09:00
Jobbulást a kicsinek!!! Remélem semmi komolyabb, igaz a láz is aggasztó már.
2009. aug. 17. 08:56
A kisfiam betegedett meg. Tegnap strandoltunk és amint hazaértünk nagyon fájt a feje, hőemelkedése lett, aztán pedig magas láz, három óránként lázcsillapító kellett, majd borogatás hajnali kettőtől négyig:( Egyszer hányt és egyszer volt hasmenése is. Azóta ez nincs, de négy óránként kell a lázcsillapító és a fejfájás még mindig tart. Semmit nem eszik, csak folyadékot fogad el. Csak déltől van doki, így pihengetünk addig.
2009. aug. 17. 08:52
A napszúrás erős fejfájásal és hányingerrel is jár általában. Hívj magadhoz, vagy a beteghez orvost. A leírt láz már nem játék.
2009. aug. 17. 08:51

Nekem okozott, sőt fejfájásom is volt...6napig tartott, az egész hátam le volt égve mert elaludtam a napon a haverokkal velencén:S

De inkább támassza alá doki hogy tényleg az e a baj...lehet csak vírus...

2009. aug. 17. 08:51

Okozhat, általában 2-3 napig tart.

Hideg vizes borogatás ajánlott a fejre, és minél több folyadék bevitel.

2009. aug. 17. 08:48
Napszúrás okozhat magas lázat, 39 fölöttit és ez hány napig tart?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook