Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nappaliba hidegburkolat? fórum

Nappaliba hidegburkolat? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. nov. 22. 21:35

Szép jó estét!:)

Martin3, sztem amire Te gondolsz az valószínűleg a műgyantapadló, mert az is szinezhető, van belőle csúszásgátló és más jó tulajdonsággal rendelkező változat is.

A csempe a fürdőben. Épületgépészeti kivitelezőként általában magasra csempézett helyiségekkel találkozunk,és az alacsony hatást két különböző szinnel érik el mint optikai csalódás.

Penészesedés, ez egy gyakori probléma ügyfeleink körében, de egy nagyon egyszerű trükkel meg lehet oldani, amitől alapjában véve kicsit félnek , szellőztetés , lehet hogy kihül de könnyen újra felfűthető, mivel a friss levegő fajsúlyánál fogva könnyebb és jobb hőfelvevő képességgel bír mint az elhasznált párás levegő, tehát szellőztetni kell bátran.Van ettől drágább megoldás is ,a szellőztető rendszer.

Livicu a te aggodalmadra , miszerint ha nem elég a fal illetve padló, akkor radiátor kell, nem kell , csak egy jó szakemberrel hőtechnikailag méreteztetni kell a felületfűtésedet,és akkor biztos hogy nem fogsz fázni, de ha a kandallót sem akarod elvetni, mert szeretsz a tűz mellé állni, arra is van megoldás.

És végül mi kerüljön a nappaliba kérdés?:)

nagyon sok házban voltunk már kész állapotban és igen sok féle kombinálási móddal találkoztunk, pl.: ott ahol nagy az igénybevétele a padlónak ott járólap, és egy izléses átmenettel átvált a bútorok ill. mondjuk a dohányzóasztal alá,oda már parketta került,ami alá szintén mehet padlófűtés.

de a járólap és szintbe süllyesztett szőnyeg kombinálása is gyakori.

Csak ennyit akartam , bocs a hosszú hozzászólásért, de azért remélem volt benne hasznos információ is:)

Üdv

2010. nov. 17. 10:00
ma már rengeteg változatú járólap kapható, csak a pénztárca szabhat határt. szüleimnél is járólap van padlófütéssel, szőnyeg nincs. nekem kicsit hideg hatású, de mi is most fogunk építkezni tavasszal, és valami járólap lesz, de valami meleg hatású színben. viszont a tervezőnk épp ajánlott egy burkolatot, csak elfelejtettem a pontos nevét, a lényeg, hogy a betont csiszolják meg gyönyörűen, kopásálló lesz, és akár színezni is lehet!
2010. szept. 25. 12:26
Van nappaliba való kőburkolat, kicsit matt, nem tudom hirtelen a pontos nevét, és nem hideg. csempe a konhyába, fürdőszobába meg wc-be való, nem a nappaliba. Szőnyegeket tennék inkább a falra. Esztétikus, dekoratív, meleg hatású, és szigetel is, meg még a falat is védi.
42. Heni86
2010. szept. 24. 22:15
A fürdőbe ajánlatosabb nagyobb magasságig csempézni szerintem. Minimum fej magasságig. Ha valami kifröccsen könnyebb úgy tisztítani...
41. 1eb84e4bad (válaszként erre: 1. - Livicu)
2010. szept. 24. 22:01
nekem is idegen, semmiképp nem tenném. Pont olyan érzés fog el az ilyen lakásokban, amilyennek leírtad.Sosem tennék hidegburkolatot a nappaliba.
40. doxikri (válaszként erre: 39. - Livicu)
2010. szept. 24. 21:17
Szerintem a csempe jó. Könnyebb takarítani is!
39. livicu
2010. szept. 24. 21:16
Nálunk lepergés még nem volt, csak penész, de mióta meszettel meszelem a fürdőt azóta az sincs
38. doxikri (válaszként erre: 37. - Livicu)
2010. szept. 24. 21:11

A csempe nem nagyon szokott, de nálunk pl. a festék lepergett a falról.

A fürdőkádnál, vagy zuhanynál praktikusabb plafonig csempézni.

37. livicu
2010. szept. 24. 21:08
Ja, ha már itt vagyok. Igaz, nem pont témába illő, de megkérdezem. Mi a véleményetek arról, hogy milyen magasságig kell a fürdőszoba falát csempézni?Nekem az tetszik, amikor csak derékmagasságig ér, van ennek hátránya? Ha penészesedik, akkor így is , úgy is, nem?
36. doxikri (válaszként erre: 35. - Livicu)
2010. szept. 24. 21:06
Én sem szeretek fázni, de a kályhánk annyira jó....imádok mellé állni, ülni és ott melegedni!!
35. livicu
2010. szept. 24. 21:04
Nem viselem jól a hideget, most egy kis házban élünk, alacsony is,könnyen felfűtődik és kandallónk van, ami nagyon jó meleget ad, azért félek, ha átmegyünk a nagyobb házba, hogy hidegebb lesz.
34. doxikri (válaszként erre: 33. - Livicu)
2010. szept. 24. 21:00

Hú, ti aztán jól bebiztosítottátok a fűtést!!! :)

Nálunk csak egy cserépkályha van.....viszont az télen van amikor 25 fokos meleget csinál!!!!

33. livicu
2010. szept. 24. 20:52

Köszi a véleményeket, már kezdek megbarátkozni a járólappal, azt hiszem jobb lesz, mint a laminált. A fűtés is gondolom gazdaságosabb, mert tovább tartják a meleget a lapok, és jobban leadják a hőt, mint a laminált , ami inkább szigetel.

Falfűtés is társul majd a padlófűtés mellé,(terveink szerint) és ha esetleg így sem lesz elég meleg, akkor néhány radiátor (remélem erre már nem lesz szükség)

32. doxikri (válaszként erre: 22. - Livicu)
2010. szept. 24. 19:07
Nálunk is járólap van és nincs padlófűtés! Nyáron is és télen is leginkább papucs nélkül, mezítláb vagy zokniban járunk. Egyáltalán nem hideg és nagyon könnyen tisztítható.
31. Heni86
2010. szept. 24. 18:05
2 éve mikor csináltuk a házat még én is a lamináltra esküdtem. Nekem is jobban tetszik és ugyanúgy voltam vele, hogy "melegebb és barátságosab". Nem is a tisztántartásával van a baj, hanem azzal, hogy szerintem még nem találták fel azt a lamináltat ami elég időtálló egy nappaliba... Pl. kiborul valami felázik, leesik valami felpattan stb. Én már ezért választanék így utólag járólapot...
30. Orsi86 (válaszként erre: 29. - 73cdbfbb2c)
2010. szept. 24. 17:30
Áh, dehogy:)
29. 73cdbfbb2c (válaszként erre: 28. - Orsi86)
2010. szept. 24. 17:26
Akkor Te sem vagy tisztaságmániás! Ugye?:)
28. Orsi86
2010. szept. 24. 17:17
A laminált parketta szerintem barátságosabb és melegebb. Nekünk van alatta padlófűtés is. Szerintem a fa látványa is melegséget sugároz, de mindenkinek más tetszik. Én mindennap porszívozom és felmosom nagyon egyszerű tisztán tartani.
2010. szept. 24. 17:15
Nekünk mindenhol padlólap van. ( padlőfűtéssel)A nappaliban úgy van kirakva, hogy olyan mintha a közepén egy nagy szőnyeg lenne rombusz alakban. ( egyszer a nagymamám meg akarta igazítani:) )Nagyon szép és praktikus. Én nagyon szeretem a padlófűtést, bár nem a legegészségesebb ha valaki csak azzal fűt. ( izületi bántalmakat okoz hosszútávon)Ettől függettlenül imádom. Könnyű tisztán tartani.
26. Bcicus (válaszként erre: 1. - Livicu)
2010. szept. 24. 17:15
Vannak nagyon szép szinte fára hasonlító járólapok (nem olyan gagyi ami úgy néz ki, mintha parketta akarna lenni), nekünk van ahol ilyen van szép mély barna. Mondjuk nem a nappaliba, de én oda is szivesen rakattam volna, de a párom rgaszkodott a parkettához.
2010. szept. 24. 16:52
Nálunk is mindenhol padlóburkoló van a hálószobák kivételével,ott parketta! Könnyen tisztán tartható!!
24. Heni86
2010. szept. 24. 16:47
Nálunk laminált parketta van amit 2 éve tettünk le. Már alig várom, hogy lecseréljük járólapra pedig padlófűtés sincs. Nálunk a konyhai kő se hideg úgyhogy amiatt nem aggódok...
23. livicu
2010. szept. 24. 16:22
Mindenfelé padlóburkolatot akarok, mert most padlószőnyeg van, még a konyhában is... S: nagyon nem szeretem.
22. livicu
2010. szept. 24. 16:18

Bocsánat, én nem Magyarországon élek, nálunk csak úgy mondjuk, hogy csempe ez is, az is. De jó, hogy most már tudom a különbséget, köszi.

Szóval padlóburkolatról van szó. :)

Örülök, hogy jó a véleményetek róla. És nyáron, amikor nincs fűtés? Szobapapucsban kell járkálni, nem?

21. Meliga
2010. szept. 24. 16:13
Szeritem, jo,tisztan tarthato.Nalunk is az van, igaz kozepen van egy szonyeg.
2010. szept. 24. 16:09
A padlófűtéssel együtt, egy jól meg választott mintájú járólap nagyon kellemes meleget ad.
19. rena8484 (válaszként erre: 15. - Mkjudit)
2010. szept. 24. 16:09

igaz

:)))

18. andi6020 (válaszként erre: 15. - Mkjudit)
2010. szept. 24. 16:08
nem teljesen
17. andi6020 (válaszként erre: 14. - Andi6020)
2010. szept. 24. 16:08
szóval járólap :-))
16. Tempest (válaszként erre: 1. - Livicu)
2010. szept. 24. 16:08

Nekem tetszik, én is padlócsempét fogok tetetni, egyre több helyen látom, lakberendezési újságokban is. Nekem a kutyus miatt is jobb lenne, tényleg könnyű takarítani. És nagyon szép kövek vannak már.

Barátnőméknél tiszta fekete a kő a nappaliban, először amikor mondta, gondoltam atyaég!! És hát bordó bőr garnitúrával szép asztallal, hát gyönyörűűűű!!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook