Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Napozni vagy nem napozni? Ez itt a kérdés! fórum

Napozni vagy nem napozni? Ez itt a kérdés! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Napozni vagy nem napozni? Ez itt a kérdés!

2010. aug. 18. 09:38
Nem napozni, ha nem muszáj. És utóbbi esetben is magas faktorú fényvédővel!
28. 411d5b1ca4 (válaszként erre: 27. - Kri76)
2010. jún. 26. 14:02
családunkban,-akár fel, akár le--előfordult már a melanoma és egyikőjük sem "napozott", csak kénytelenek voltak napon tartózkodni..
27. kri76 (válaszként erre: 19. - Jázmin1975)
2010. jún. 24. 20:45

Erre nincs jó válasz. Én napallergiás voltam, nem napoztam túl sokat. Gyerekkoromban voltam igazából napon.

30 évesen melanómás anyajegyet szedtek le rólam. Az anyajegy 1/2 év alatt a 0-ról közel 1 cm-es átmérőjűre nőtt. Én így vettem észre.

Egyébként a bőrrák, ha jól tudom, összefoglaló név.

Van basalioma, ami ritkán áttétes és lassan fejlődik. Illetve létezik a melanóma malignum, ezt gyorsan fejlődik ki és áttétet is ad.

26. Mirta (válaszként erre: 25. - 411d5b1ca4)
2010. jún. 24. 11:29

Aki mondjuk építkezésen dolgozik, az az első napsugártól az utolsóig napon van, a bőre hozzászokott. Bár nem olvastam még ilyen téren végzett kutatásokat, de szerintem az ő bőrükkel nincs gond...Nagyapám kőműves volt, világ életében kint volt a napon, sokszor félmeztelenül, és a bőre teljesen egészséges volt.

Aki szezonálisan van csak sokat a napon (nyári munka), akkor kell a védelem:

- nagy karimájú kalap

- hosszú ujjú géz ing

- fizikai és kémiai védelmet biztosító, csak természetes anyagokat tartalmazó napozószer (ilyet te is készíthetsz otthon, keress rá a neten)

Tudom, hogy a kalap meg az ing ciki is lehet, de a lényeg az, hogy ne égj meg.

25. 411d5b1ca4 (válaszként erre: 22. - Gaba66)
2010. jún. 23. 15:53
mi is a helyzet- szerinted?- azokkal, akik a NAPON kénytelenek dolgozni??
2010. jún. 23. 09:23
Nagyon jó a cikk! És ami a lényeg, benne van, mindent lehet, csak ésszel!
23. jana48
2010. jún. 23. 06:31
Napoznék!-ha lenne "nap..."
22. gaba66
2010. jún. 23. 05:55

Szerintem, ha a megfelelő bőrvédelmet használjuk és figyelünk a felhívásokra ( UV sugárzás ), megnézettük a bőrünket bőrgyógyásszal és az ő javaslatait is elfogadjuk, akkor napi 1-3 óra napozás nem árt meg.

Solaris DN-t használok, nekem bevált.

21. Mirta (válaszként erre: 14. - 5f6073c825)
2010. jún. 22. 21:47
Szívemből szóltál... bár a hűvösből, meg az esőből már kicsit sok :)
2010. jún. 22. 07:56
van olyan ismerösöm aki életébe nem volt szoliba,napra se nagyon ment,mégis bőrrákkal kezelik:(
19. Jázmin1975 (válaszként erre: 14. - 5f6073c825)
2010. jún. 22. 07:38
A bőr ráknak mennyí a lappangási idelye?
18. syria (válaszként erre: 13. - Baba1977)
2010. jún. 22. 06:42

Jól beszélt makka9!

A káros sugarak ellen nem véd se az ész, se a krémek. Persze mindenki úgy árt magának, ahogy akar.

2010. jún. 21. 14:10
napon én se birok aszalodni:)
2010. jún. 21. 11:24

Szia!

Tetszik a cikk. Én mindig is fehér bőrű voltam, ráadásul napallergiás is vagyok. Sokszor kinevetnek meg méregetnek az utcán mert olyan fehér vagyok. Nem mintha ez zavarna, soha nem akartam megfelelni az aktuális divathóbortoknak. Csak sajna egy baj van, nyáron, főleg nyaralás alatt nehéz elkerülni hogy az ember ne legyen napon a kritikus időszakban. A hosszú ujjú ing meg árnyékban is meleg - már ha találsz olyan helyet ahol árnyék van.

2010. jún. 21. 11:03

És mindig is utáltam napozni!!! Sőt, nem is érzem magam jol a napon, főelg manapság, amikor már egy fűnyírás alatt leégsz!!!

Én egy honapja kezdtem el szoliba járni (esküvő céljából, hogy ne legyek olyan sápadt a ruhámban), és 15 percet voltam heti 2szer....A bőrömnek jot tett...most kihagytam másfél hetet, de ma megint megyek. 9-12 percnél nem akarok többre menni, nem akarok barnább sem lenni, csak szinten tartani....

Nem gondolom, hogy ezzel akkorát ártok a bőrömnek, hiszen kb. 15 éves lemaradásban vagyok sok nőhöz képest...Én nem bírom a meleget:)))

2010. jún. 21. 10:54

Sziasztok!


Én égés osztályon dolgozom, sok "napozós" betegünk van. Megégnek a strandon, de volt már olyan is, aki a szoliban felejtette bent magát és igen csúnyán megégett a bőre. A fájdalomról nem is beszélve...


És a legfontosabb, hogy a bőr tényleg nem felejt. Rengeteg a rosszindulatú bőrrákos beteg (köztük apukám, aki 20-30 éven keresztül minden nyáron úgy nézett ki, mint egy néger...), és óriási a halálozási arány... Későn lehet észrevenni, de akkor már késő. Hát, nagy napozók, ezen kérlek gondolkodjatok el. Nem mondom, hogy egszer mindenkinek rosszindulatú bőrdaganata lesz aki napozik, de 80% körülire tenném az esélyét. Naptej, napkrém NEM segít. Tulajdonképpen felesleges, jó hasznot húznak belőle egyesek.

Remélem ilyen SZÉP esős, hűvös lesz a nyár, én úgyis ezt szeretem. :)

2010. jún. 21. 09:50
én 13éve járok szoliba,nem vaok se ráncos mégsem,ésszel kell használni,meg persze sok sok krém :)
2010. jún. 21. 08:14
Jó a cikk és tanulságos.
11. syria (válaszként erre: 4. - MMea)
2010. jún. 21. 07:23

Ez így igaz!

A barátnőmmel 2 nap különbséggel születtünk. Az én arcomon a ráncok eltörpülnek az övéi mellett, amelyek valóságos árkok a rengeteg szoláriumtól.

10. hte23
2010. jún. 20. 21:36

Amikor még gyerek voltam, szinte az utcán nőttünk fel és mindig csoki barnák voltunk.

Aztán amikor felnőttem, napozva a Balatonon megégett a combom és belázasodtam. Azóta figyelni kell.

Naptejet még mindig nem használok, max a vállam pirul meg, meg a mellkasom, viszont nehezebben barnulok. De nem is napozok csak reggel, ha ráérek.

A kislányom viszont még a viz alatt is barnul. És a következő nyárig látszi rajta a fürdőruci helye.

2010. jún. 20. 18:47

Szuper a cikk és igen elgondolkodtató. Azok az igazi 80-as évek. Imádtam strandra járni, és vízzel öblögettük magunkat, hogy szép barnák legyünk. Igazából soha nem égtem le, pedig fehér bőrű vagyok. Ma már mindez csak emlék (sajnos) mivel nap allergiás vagyok (2000 óta). Csak a Vichy 50-es naptejjel tudok meglenni a víz mellett. Sajnos azóta nem tudok részt venni a Balaton-átúszáson, mivel a naptejet is lemossa annyi idő alatt a víz mire átérek a másik oldalra.

Szoliba se tudok járni, mivel az is kihozza az allergiát. Szóval örüljön aki még tud barnulni és vigyázzon magára.!!

2010. jún. 20. 18:34

Nekem erre nincs gondom már. Se szoli, se napozás. Már túl vagyok az első melanómás anyajegyen, amit még időben kivágtak.

50 faktoros naptej, még akkor is, ha csak elsétálok pár métert vagy beülök a kocsiba.

Ezért nem zavar, hogy a GYED-ből nem telik szolira.


Most abban reménykedem, hogy nem lesz újabb.

Szóval: mindenkinek jó napozást, de ésszel. A bőr tényleg nem felejt.

2010. jún. 20. 18:13

Sziasztok!

nagyon jó és elgondolkodtató a cikk. nekem viszonylag fehér a bőröm, vigyáznom kell, fokozatosan napozni. Én olivaolajat használok, azzal kenem magam

2010. jún. 20. 17:57
Én imádok napozni és szolizni is.Most az utóbbi sajnos nem megy(baba mellett és abból a hatalmas összegű gyedből),de a nap itt van,és ingyen van.Persze nem vagyok kint 5-10 percnél tovább,de naponta többször ismétlem.Ráadásul ,mivel terhességem óta ekcémás lett a lábamon egy kis börfelület,azt is direktbe napoztatom,és már gyógyul.Köztudot ugyanis,hogy a legtöbb börbetegségre a napozás a legjobb gyógymód.Én imádom!
5. Jázmin1975 (válaszként erre: 4. - MMea)
2010. jún. 20. 17:41

Én 35éves vagyok de mindig 22-25évesnek néznek.

Pedig a hajamat is festetem feketére meg járok szoliba és napozok én mindig barna vagyok.

4. MMea (válaszként erre: 3. - Syria)
2010. jún. 20. 17:30

Már nekem sem fontos a barnaság, másképp gondolkozom, más a fontos, az egészségem.

Sok olyan idősebb nőt lehet látni, aki öregebbnek tűnik a koránál a bőre miatt, mert még most is csokibarnák akarnak lenni és tönkreteszik a napon vagy a szoláriumban.

2010. jún. 20. 16:58

Nagyon jó cikk a hiúság ellen, az egészség védelme érdekében.


25-30 évvel ezelőtt azzal őrjítettem mindenkit, hogy a hátam már június közepén csokibarna volt. Mániám volt karórával napozni, mert az egy irtó látványos kontroll volt. Mikor jöttek a hírek a vékonyodó ózonpajzsról, a káros kisugárzásokról, szoláriumba jártam. (Amit közben szintén megvádoltak mindenfélével.)

Aztán 15 éve úgy döntöttem: öregszik a bőröm anélkül is, hogy rálapátolnék.


A bőrünk nem felejt! Mindenki gondolkozzon el, mi a fontosabb: eleget tenni egy divatőrületnek, vagy az egészségünk.

2010. jún. 20. 16:49

Szió!

Tetszik a cikk, hasznos ilyenkor nyáron.

Annyi ellenvetésem lenne, hogy nincs ózonlyuk, "csak" vékonyodik az ózonpajzs. Ha már lyuk lenne akkor nem lenne élet a földön.

Cupp

2010. jún. 20. 16:08
Ha visszagondolsz a gyerekkori balatoni nyaralásokra, mire emlékszel? (Most nem a lángosra, a balatoni hekkre és a kürtős kalácsra gondolok.) Mivel kent be jóanyád/nagyanyád/nagynénéd, amikor a strandra mentetek? Vagy kérdezek még egyet: amikor nagyobbacska lettél, milyen faktorszámú Faublon naptejet találtál az Azúrban?

Ugrás a teljes írásra: Napozni vagy nem napozni? Ez itt a kérdés!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook