Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nápolyba utazunk a nyáron.Valaki járt már arra?Lenne pár kérdésem.Tudna valaki segíteni? fórum

Nápolyba utazunk a nyáron.Valaki járt már arra?Lenne pár kérdésem.Tudna valaki segíteni? (tudásbázis kérdés)


2010. jún. 19. 17:28
Nagyon sokat segítetek,köszönöm.:) Minden infót gyűjtök,szeretném, hogy szép,jó és emlékezetes nyaralás legyen.:)
2010. jún. 19. 16:59

ja, és a tömegközlekedés is kicsit komplikált most nápolyban - tavaly legalábbis - metrót építettek, eléggé fel volt túrva a város, de őszintén megmondom, nem tudom, most is olyan káosz van-e.

De az új metró állomásai ott is hasonlóak lesznek, mint nálunk, annyiban, hogy minden állomást más építésziroda tervez, csakhogy oda nemzetközi vonalról hozták be a legnagyobb neveket (persze ezzel lehet vitatkozni:)...Jean Nouvel, Zaha Hadid, Renzo Piano...), nálunk meg szerencsére" megmaradt ez magyar viszonylatban-


bocs, elég volt az építészes dumából:)

2010. jún. 19. 16:39

Capri mellett még mindenképpen kötelező szerintem a Vezúv, ami ott van Nápoly mellett - ide helyszínen is el lehet kapni a temérdek szervezett út közül, az ilyet előre szerintem nem nagyon lehet lefoglalni.

Plusz érdemes szerintem Pompei, ha már ott lesztek ennyire délen, és ennyire közel:) Oda megy metró, illetve, inkább Hév-félének mondanám, a központi állomásról indul (most nem jut eszembe a neve, de azt hiszem a Piazza Garibaldi-n van maga az állomás... de majd javítom magam, ha eszembejut:)), fél óra az út, amikor mi voltunk, rettentően meleg volt, és majdnem összestem, mert általában nagy a nyomorgás a sok turista miatt.. Az mondjuk igaz, hogy Pompei-re kell min fél nap, de tartok tőle, hogy több is elmehet rá.

Nápolyban még a tengerparton érdemes sétálni, a kikötőben, ott van ugyanis két gyönyörű vár a Castel dell'Ovo, és a Castel Nuovo. Az előbbi az ún. Tojásvár, a régi vár- ingyen be lehet menni, és Nápolyról meg a partról szép képeket lehet csinálni:) A másik, Castel Nuovo-nak nagyon szép késő-reneszánsz kapuja van.. mi ide is be tudtunk menni ingyen, valami UNESCO-s rendezvény volt éppen, de szerintem ez is ingyenes amúgy is.

A Piazza Plebiscito is szerintem kötelező, van ezen a téren egy templom, és a királyi várnak is erre a térre néz az egyik legszebb homlokzata, na meg ezen a téren figyelhető meg tipikusan a délolasz mentalitás, plusz a gyerekek játszótér híján itt tolonganak és fociznak tömegével:) Fontos, hogy ettől a tértől a tenger irányába elindulva van a legfinomabb fagyi:D (pisztácia fagyit sós ízzel itt ettem először és nagyon durva:))

Belvárosban lehet vásárolni is rendesen;), most nem jut eszembe az út neve, de van minden olyan bolt is, mint nálunk... na meg olyan is ami itt nincs;)



Nem tudom, mennyi fér bele a 4 napba, mi nem mentünk strandra, inkább a várost és a környéket jártuk ezerrel. Ja és bocs a sok templom, bazilika és kastély ajánlásért, építészhallagtók jártuk végig a várost, és inkább ezekre koncentráltunk;)

5. napkelet (válaszként erre: 4. - Angiii)
2010. jún. 19. 16:38

Találtam egy beszámolót, talán segítségedre lehet:)


[link]

2010. jún. 19. 15:53

Sziasztok!


Aranyosak vagytok, hogy próbáltok segíteni.:)


Amerie mi is csak 4napot megyünk.:) Csak párom megbízott, hogy nézek utána pár dolognak.Terevzgetjük hove merre menjünk...Capri szigetet biztos megnézzük.De azon kívül még nem nagyon találtuk ki mit szeretnénk.Még egy olyan kérdésem is lenne, hogy strandot merre lehet találni?Napfüggők vagyunk...1napot szeretnénk strandolni is.:)

2010. jún. 19. 15:44
Szia! Én tavaly voltam ott, de csak 4 napot - úgyhogy nem garantálom, hogy tudok minden kérdésre válaszolni, de megpróbálok:)
2. napkelet (válaszként erre: 1. - Angiii)
2010. jún. 19. 15:44

Szia!


Én 8 éve voltam , de csak átutazóban 1 napot töltöttünk ott. Sok segítséget nem tudok adni, csak tanácsot. A vállatokon lehetőleg ne vigyetek táskát, kamerát,mert a kismotorosok melléd húznak, s lekapják azt. Tőlünk is így akarták megszerezni, de szerencsére a párom utána kapott és nem tudta elvinni.

2010. jún. 19. 15:10
Nápolyba utazunk a nyáron.Valaki járt már arra?Lenne pár kérdésem.Tudna valaki segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook