Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Napközis ötlettár fórum

Napközis ötlettár (beszélgetős fórum)


2012. jún. 1. 21:29

Örülök, hogy idetaláltál:)

Bár ennek a tanévnek hamarosan vége, de jön a következő.

13. air (válaszként erre: 11. - Migerben)
2012. jún. 1. 21:21
Szerintem sokan gondolkodnak benne:))
2011. szept. 2. 13:48

Én szívesen eszmét cserélnék, csak engem most nem érint ez a téma. De ha tudok bármiben segíteni, csak írj nyugodtan, próbálkozok!

Én egyébként a saját osztályomban napköziztem heti kétszer. Azért is volt jó ez így, mert visszajelzést adott a délelőtti órákról. Amire akkor azt hittem, hogy na ezt aztán tutira átbeszéltük és mindenki tudja, a napköziben kiderült, hogy mégsincs így. (bár gyakran a "Segít???" kérdés egyenlő volt a "Megírja helyettem???-mel:-))) Szóval én relatíve sok házit szoktam adni, mert meggyőződésem, hogy két összeadás-kivonással nem lehet megtanulni számolni. És ugye sokan nem veszik elő otthon, így mondthatom, hogy abszolút magamra voltam utalva a begyakorlás terén. Olyan házit sosem adtam, amiért a szomszédba kellett átrohanni, mert megoldhatatlan volt. Mindenből nagyon gyakorlatias voltam, csak alap volt a házi, de abból nagyon sok. Pl. elsőben összeadás, kivonáskor nem volt szöveges és társai, csak alapműveletek, de abból akár egy egész a4-es oldal is. Ugyan így a többi tantárgyból. Szóval lényeg a lényeg, a tanulási idő (2-fél 4-ig 10 perc szünettel) ki is szokott telni háziírással, nem voltak unatkozó gyerekek. Tényleg a déltől kettőig tartó szabadidőt kellett hasznosan kitölteni.

2011. szept. 2. 07:44
Ennyire érdektelen ez a téma? Vagy sehol egy napközis?
2011. aug. 30. 20:48

Hát igen, az anyagiak...

Nálunk is van egy minimális keret, de nagyon oda kell figyelni.

Szoktam maradék (előző évi) anyagokat (papír, stb)hsználni, van minimális munkaközösségi pénz, és sok dolgot behoznak a szülők. Nem kell nagy dolgokra gondolni, de amikor sütünk akkor a hozzávalókat "összedobjuk", vagy a csuhézáshoz is ellátnak alapanyaggal. Amikor képeket varrunk, ahhoz is akad még otthon fel nem használt hímzőfonal...

2011. aug. 30. 20:34
Ja, a másik dolog, amit elfelejtettem, hogy azért ez pénzbe is kerül. Mármint a kézműveskedés anyagköltséggel jár. Nekünk szerencsénk van, mert néha ad a diákönkormányzat vagy lehet elszámoltatni egy minimális anyagköltséget (kartonpapír, üvegfesték, fólia, stb) de nagyon sok minden saját zsebből szokott menni. Mi technika-és rajzórán is ilyeneket szoktunk csinálni, oda az osztpénzből szoktam bevásárolni.
2011. aug. 29. 21:54

Igen, ez nálunk is hasonlóan szokott alakulni.

Kiegészítem még a rendszeres pénteki sétával, és a havi süteményes nappal:)

Ezeket is nagyon szokták szeretni.

7. 44bec28c36 (válaszként erre: 6. - Migerben)
2011. aug. 29. 21:31
Nálunk ez a holt idő (déltől kettőig) a fiúknál focival, csocsóval, kosarazással szokott eltelni,a lányokkal pedig kézműveskedni szoktunk. (gyöngyfűzés, üvegfestés, gipszkiöntés-kifestés, szalvétatechnikával képkészítés,de van, hogy csak színezőket nyomtatok stb) Ez időigényes, itthoni szabadidőből sokat vesz el, de nekem megérte a befektetés. Én magam egyébként a délelőtti órákba is bele szoktam ezt csempészni. Pl: egy olvasás óránál a meséhez, olvasmányhoz kapcsolódó gipszet lehet kifesteni vagy évszakhoz kapcsolódóaknál évszakos szalvétából készítünk képet, stb. Lehet, hogy még csak a kezdeti lelkesedés ez (5-6 éve vagyok a pályán), de szerintem, ha van két-három kolleganő, akik támogatják ilyenben egymás munkáját, akkor ez sokáig működni fog. (mi egy kis falusi iskola vagyunk tizenegykét fős tantestülettel)
6. migerben (válaszként erre: 5. - KisKata*)
2011. aug. 29. 14:45

Sziasztok!

Nem, nem igazán programokat. Egy kis közösséget szeretnék itt összehozni, olyan napközisekből, akik nem csak gyermekmegőrzésnek tekintik a munkájukat. Akik szeretnek mindenfélét ügyeskedni a gyerekekkel; és tapasztalataikat szívesen megosztják másokkal is.


Gyakorlott napközis vagyok, igaz, most 2 évig más munkakörbe voltam beosztva.

Szoktam a gyerekekkel kézműveskedni, kirándulni, játszani, rendszeresen sütögetünk, a régi csoportommal még a saját Honfoglaló játékunkat is elkészítettük:)


Gondolom, remélem, hogy tudok másnak ötleteket adni, és biztos vagyok benne, hogy nagyon sokat tudok majd másoktól tanulni.

2011. aug. 29. 14:15
tulajdonképpen most programokat kérsz?
2011. aug. 29. 14:06

Sziasztok! Életem legjobb állása volt, mikor 1-2 osztályosokkal napköziztem még kezdő pedagógusként. Imádtam!

Nagyon jó kézműves foglalkozásokat lehet szervezni a holt időre, de akár diafilmvetítést is.

2011. aug. 29. 13:39

Szia!

Na én pont erre a "holt" időre szeretnék megoldást:)


Már nem napközizel?

2. 44bec28c36 (válaszként erre: 1. - Migerben)
2011. aug. 29. 13:35

Szia!

Mi úgy napköziztünk, hogy az osztálytanítók be voltak osztva egy héten kétszer du-ra is. Engem a napközi jobban lefárasztott, mint a délelőtti tanítás. A legszarabb az volt, mikor esett az eső és nem lehetett kimenni a gyerekekkel és a délelőtti tanítás és a délutáni háziírás között nem tudták kirohangálni magukat.

2011. aug. 29. 13:27

Sziasztok!

Várok minden napközis nevelőt, tanítót, hogy megosszuk egymással ötleteinket, tapasztalatainkat és egyéb dolgainkat.


"Tanárnak lehet tanulni, pedagógusnak nem; de napközisnek születni kell."

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook