Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Napkitörés - érezte valaki a hatását? fórum

Napkitörés - érezte valaki a hatását? (beszélgetős fórum)

20. Júlia* (válaszként erre: 17. - Pahet a vadász)
2011. febr. 18. 14:29
Hideg-meleg front, lásd orvosmeteorológia.
2011. febr. 18. 13:48
mikor kezdödött és meddig tart.. v. mától..?
2011. febr. 18. 13:36
Na akkor nem vagyok egyedül a fejfájásommal. Bár nekem a kávé rendbe tette.
2011. febr. 18. 13:34

Na nekem tegnap szét akart szakadni a fejem... van köze hozzá?

Ma meg a páromnak...

2011. febr. 18. 13:22

A Nap szokásos 11 évenkénti ciklusa


[link]

15. 7529edede9 (válaszként erre: 14. - Trinitas)
2011. febr. 18. 13:17
Na majd olvasgatok róla:)
14. Trinitas (válaszként erre: 12. - 7529edede9)
2011. febr. 18. 12:45
már jóideje tele van a net azzal, hogy napkitörések lesznek mostanság, és bizony fenn áll az a veszély, hogy nagyon komoly problémákat okozhat. LEhet lesznek települések, ahol hetekig-hónapokig nem lesz áram. Mondanom sem kell, hogy az mekkora káosz ugye? nincs áram -nincs vezetékes ivóvíz és szennyvíztisztítás pl. nincs fűtés.
2011. febr. 18. 12:39
azonkivül hogy ma jobban szakadozik anetem, más egyébb nincs, szerencsére nem fáj a fejem ahogy szokott bár nem tudom hogy napkitörésnél jelentkezhet e a migrén mint időváltózáskor, mindenesetre mutterom fel sem bír kelni olyan migrénje van .
12. 7529edede9 (válaszként erre: 10. - 745c235007)
2011. febr. 18. 12:32
Nincs konkét kérdésem csak szívnám magamba az ezzel kapcsolatos ismereteket:)
11. bared (válaszként erre: 6. - Anatita81)
2011. febr. 18. 12:29
de bezony ám!
10. 745c235007 (válaszként erre: 9. - 7529edede9)
2011. febr. 18. 12:21
valamennyire hozzá értő vagyok... mi az ami érdekel?? :)
2011. febr. 18. 12:17
Azért engem érdekelne a téma,jó lenne ha vki hozzértőként beírna.
2011. febr. 18. 12:11
Reggel fejfájással ébredtem, de gondolom ennek semmi köze ehhez :)
2011. febr. 18. 12:10

nekem megzavarodott az ionoszférám és már tegnap éreztem a hatását..hajnal 5 ig ment a hasam...

majd a részecskehullámok miatt 13 volt a cukorom:SSSS

6. Anatita81 (válaszként erre: 3. - Bared)
2011. febr. 18. 12:09

Az enyém erre fogta! :D


Egyébként nálunk ingadozik az áram, bár nem tudom, ettől lehet-e. :S

2011. febr. 18. 12:08
Mi az amit érezni kellene/kellett volna?
2011. febr. 18. 12:08

"Csütörtökön már érezhetőek is voltak az utóbbi évek legnagyobb napkitörésének hatásai bolygónkon, a geomágneses vihar megzavarta a rádióforgalmazást, és a következő napokban gondokat okozhat az energiaellátásban és a globális kommunikációban is a NASA szerint.


A napkitörés, amelyről korábban már beszámoltunk, töltött plazmarészecskék óriási hullámát indította útnak egyenesen a Föld felé, és első hatásait már éreztette is Kína keleti részén.


A NASA SDO napfigyelő űrobszervatóriuma által észlelt kitörés a legmagasabb, X osztályú besorolást kapta. Az ilyen típusú események a legintenzívebb naptevékenységek közé tartoznak, amelyek képesek áramszüneteket és hosszan tartó sugárzási viharokat okozhat, ami megzavarhatja a telekommunikációs eszközöket, elektromos hálózatokat és műholdakat.


A legsebezhetőbbek a földről a levegőbe valamint a hajókról a szárazföld irányába küldött, rövidhullámú adások, valamint amatőr rádiójelek. A GPS és más navigációs rendszerek használói ugyancsak zavarokat észlelhetnek a következő napokban.


Napokig érezhetjük a hatásokat


A legnagyobb kitörés előtti napokban a NASA két másik, kisebb kitörést is észlelt, ezeket azonban még azelőtt lehagyta a nagyobb és gyorsabb hullám, mielőtt elérték volna bolygónkat. A következő napokban további nagy intenzitású kitörések is előfordulhatnak. Az ilyen, napkitörések által keltett geomágneses viharok általában 24-48 órán keresztül tartanak, ez azonban szokatlan intenzitása miatt több napig elhúzódhat.


A Kínai Meteorológiai Hatóság szerint az esemény zavarokat okozott az ionoszférában, és az ország keleti részén jelentősen megzavarta a rövidhullámú rádiózást. A Hatóság a következő három napban további lehetséges zavarokra figyelmeztetett. Amikor a részecskehullámok elérik a Földet, a sarki fényeket is jóval intenzívebben figyelhetjük majd meg, mint általában.


A NASA korábban már figyelmeztetett arra, hogy egy hosszan tartó, intenzív napkitörés túltölthetné a bolygón található nagyfeszültségű transzformátorokat és az energiahálózatokat, ezzel óriási károkat okozva civilizációnknak.


Egy hasonló katasztrófa következményeinek helyrehozatala egyedül az Egyesült Államoknak legalább kétbillió dollárjába kerülne, a teljes helyreállítás pedig akár tíz évbe is beletelne."

3. bared (válaszként erre: 1. - Anatita81)
2011. febr. 18. 12:07
biztos ettől kattant be a férjem://
2011. febr. 18. 12:07
Nem különösebben.
2011. febr. 18. 12:05
"Az űridőjárás-előrejelzések szerint mintegy 45% az esély arra, hogy komolyabb geomágneses aktivitást érzékelhetünk csütörtökön és pénteken, amikor a sugárzás nagy része eléri bolygónk mágneses mezejét. Az utolsó hasonló intenzitású, 2006-os kitörés annak idején elég erős volt ahhoz is, hogy megzavarja a GPS-rendszereket."

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook