Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Napirend problem fórum

Napirend problem (beszélgetős fórum)


24. mantus
2013. jan. 15. 07:34

Nekem is 15 hósom van,aki 11 ig ugrálna ha hagynám.

Ütem az alábbi:

1/2 8 ébresztés (ha kidől, ha bedől)

1/2 1-1 alvás (mese, redőny le, ajtó be, elcsendesedünk, ringat, kiságy)

4-1/2 5 ébresztés (ha aludna akkor is!!!)

8 fürdetés

1/2 9-9 alvás

Nagyon nehéz ehhez alkalmazkodnunk, de megéri.

A két altatás között ugyan annyi idő legyen.

23. Regina005 (válaszként erre: 22. - Cippora)
2013. jan. 9. 21:10
Ezt speciel csak 1x csinálta, tegnap. De mikor aztán végre elaludt, 9 órát húzóra aludt. És tény, hogy jönnek a fogai, sztem egyik hsz-ben már írtam is, hogy olyan, mintha az összes foga egyszerre jönne, mindenhol duzzadt a fogínye, kenegetem is neki lefekvés előtt. Amúgy meg napközben nyugodt, kiegyensúlyozott, rendesen eszik, játszik, minden, ezért nem gondolnám, hogy beteg. Ma délután pl aludt egy órát, de csak 1/2 4-kor aludt el. Kíváncsi leszek, éjszaka mi lesz.
22. Cippora (válaszként erre: 11. - Regina005)
2013. jan. 9. 18:50

Én csak azt nem értem,hogy hogy lehet az,hogy egész nap nem alszik,elalszik 9-kor,alszik 1,5 órát majd felkel,és nem akar aludni.Akkor vagy valami betegség áll a háttérben (ha nem régi a dolog) vagy fájdalom pl fog.Ezt mióta csinálja egyébként?

Mert azt én nem hiszem,hogy nem fárad el...

21. Cippora (válaszként erre: 20. - Jozsi.38)
2013. jan. 9. 18:46
Kötekedj mással,ha frusztrált vagy,mert nálam nem fogsz célt érni.Fórumozni vagyok itt nem veszekedni.Minden jót,szia!
20. jozsi.38 (válaszként erre: 9. - Cippora)
2013. jan. 9. 17:13
hagy találjam i. egy gyerekesként nálad van a bölcsek köve, és ha egy kisgyerek eltér a te gyereked viselkedésétől, akkor ilyen nincs, vagy anyuka lúzer és mindent ráhagy. jól tippelek?
19. bnedora (válaszként erre: 18. - Regina005)
2013. jan. 9. 12:41
Szerencsére ennyire nem voltak problémások a fiaim, így nem tudok mást tanácsolni.
18. Regina005 (válaszként erre: 16. - Bnedora)
2013. jan. 9. 12:37
Igyekszem. Lehet, hogy a fogak is közrejátszanak, mert az egész fogínye szinte mindenhol duzzadt, mintha minden fog egyszerre akarna kijönni. Tegnap délután pl bekapcsoltam a szokásos kedvenc zenét, amit mindig hallgatunk a délutáni alváshoz és ami idáig bevált, ölbe vette, ahogy szoktuk, be is bólintott, de amint lefektettem, sírni kezdett, hiába simiztem a hátát, beszélgettem hozzá halkan, újraindítottam a zenét, stb, már nem volt hajlandó aludni. Kérte a maciját, aztán már vette is elő a papírt meg a ceruzát, hogy ő rajzolni akar.
17. Regina005 (válaszként erre: 15. - Bnedora)
2013. jan. 9. 12:33
Orvosnak??? Nem beteg a gyerek én ebben biztos vagyok. Nyugodt és kiegyensúlyozott. 1x kértem orvostól tanácsot, még 1-2 hónapos korában, mert két napig kicsit nyugtalan volt, többet sírt, az lett az eredmény, hogy kórházba kerültünk, de ott se mondtak semmit, végül hazaengedtek, merthogy nincs baja a gyereknek. Szóval én nem bízom benne. A védőnőtől kértem tanácsot, de ő is csak az ilyenkor szokásos dolgokat mondta, keltsem hamarabb, napközben kevesebbet aludjon, etessem mégegyszer este, nehogy éhség miatt ne aludjon, teremtsek megfelelő körülményeket, stb. Ezeket mind próbáltam, hogy korábban aludjon este, de semmi se használt.
16. bnedora (válaszként erre: 14. - Regina005)
2013. jan. 9. 12:21
Sok-sok türelem.
15. bnedora (válaszként erre: 11. - Regina005)
2013. jan. 9. 12:21
Gondolom, ezt említetted az orvosodnak. Ő mit tanácsolt?
14. Regina005 (válaszként erre: 12. - Bnedora)
2013. jan. 9. 12:20
Mindet kipróbáltam már, nem jöttek be:(
13. Regina005 (válaszként erre: 10. - Margit74)
2013. jan. 9. 12:20
Azért örülök neki, hogy nem vagyok egyedül a későn elalvó gyerek ügyében. Engem mindenki csak cseszeget érte, hogy miért nem fektetem le korábban, hát mindig mondom, tessék, itt van, altasd el, ha tudod. Én már sok módszert kipróbáltam, hogy úgymond normális időben elaludjon, keltettem reggel korán, délután kevesebb ideig hagytam aludni, stb, több napon keresztül csináltam, nem feladva az első kudarcnál, de nem jött be idáig semmi. Így ebbe már beletörődtem. Talán, ha 1x oviba kerül, változik vmi, vagy nem. Nekem az a nem oké, hogy néha alszik délután, olyankor úgy kell felkelteni, máskor meg egyáltalán nem alszik, ha a fejemre állok, akkor se.
12. bnedora (válaszként erre: 6. - Jozsi.38)
2013. jan. 9. 12:17
Ilyen nincs. Meg kell találni a módját, hogy aludjon, pl. mesével, mellé lefekvéssel, simogatással.
11. Regina005 (válaszként erre: 9. - Cippora)
2013. jan. 9. 12:14
Nem azért kérek segítséget, mert este későn alszik el. Hanem azért, mert délután sokszor nem alszik és ezért felborul a napirend, mert nincs 2 egyforma nap. És igen, egy másfél éves gyerek már hisztizik, de különbséget tudok tenni a hiszti és a sírás között. Ha sötét van, akkor ugyanis megpróbál aludni, szopja az ujját, egy darabig csend, de miután megpróbálta és nem sikerült neki, elkezd sírni. Az éjszakai alvásmennyiség nálunk is ugyanígy megvan, csak mondjuk 2,5 órával később alszik el és annyival később is kel, mint a tiéd. Idáig a délutáni alvás is megvolt, kb 2 óra. Mostanában van csak, hogy délután sokszor nem alszik, ezzel nem tudok, mit kezdeni, mivel ugye ilyenkor nincs meg az alvásmennyiség és estefele sokszor hiszti van. Pl tegnap se aludt délután, este elaludt 9-kor, majd felébredt 1/2 11-kor és nehezen aludt vissza. Na, ez a nagyobb baj szerintem.
2013. jan. 9. 10:09
Az én nagyobbik lányom lassan 6 éves, de egy kezemen meg tudom számolni, hányszor aludt el "normális" időben. Most, hogy az oviban alszik, este fél 12-ig nyomja. Nem könnyű, de ő ilyen típus, nem lehet vele mit csinálni. Már kiskorától ilyen volt. 2 és fél éves korától nem alszik délután, és este mégis nagyon későn alszik el. Egyszerűen ennyi az alvásigénye.
9. Cippora (válaszként erre: 8. - Regina005)
2013. jan. 9. 10:06

Egy 1,5 éves már nem baba,hanem kisgyerek,aki nagyon is tudatában van a dolgoknak.Ha tudja hogy hisztivel el fogja érni,hogy ne kelljen aludni akkor hisztizni fog,és célt ér.

Az enyém is sírt,igaz ő még most is rácsos ágyban alszik,ha sírt akkor bementem,megölelgettem,elmondtam,hogy csucsulni kell,itt vagyok a szomszéd szobában,vigyázok rá.Kimentem.Ha folytatta,már nem mentem be,csak beszóltam,hogy aludjál kicsim.És ha az elején nehezen is,de megszokta,hogy kész aludni kell,én vagyok a felnőtt,és ez az ő érdeke.22.30-ig nem normális,hogy fent van,sok felnőtt sem bírja ki eddig,és nem hiszem,hogy nem álmos,max túl van pörögve.Ne haragudj,de ha meg ez szerinted annyira rendben van,meg nem álmos,akkor nem kérnél itt segítséget.És most ne érts félre én nem bántani akarlak.19 hónapos a lányom,este 20-tól alszik reggel 6-7-ig,meg délután kb 2 órát.Valahogy így kellene minden ilyen idős gyereknek.

8. Regina005 (válaszként erre: 7. - Cippora)
2013. jan. 9. 09:35
Ez nem így működik szerintem. A nagyobb gyerek, persze, hogy eljátsza, de egy baba még nem tudja "eljátszani". Az enyém 2-3 hónaposan pl sose aludt hajnali 1-3 óránál előbb. Most mit csináltam volna vele? Hiába tettem be a kiságyába 8-kor, visított. Volt, hogy hagytam sírni, nem maradt abba a bömbölés és már lila volt a feje. Később sikerült 1/2 11-re redukálni az elalvás idejét. Előbb hiába is fektetem le, mert kiszáll az ágyból, vagy az ágyon játszik, ha sötétet csinálok, sír. Ha délután alszik, akkor bőven megvan amúgy az alvásmennyisége. Csak mostanában nem akar, viszont parancsra nem megy. Hiába küldöm be a szobába, hogy most kötelező aludni, ha egyszer nem álmos.
7. Cippora (válaszként erre: 6. - Jozsi.38)
2013. jan. 9. 08:07

Lehet nem volt elég erélyes.Minden gyerek eljátsza azt hogy nem akar aludni,az enyém is.Én csak azért sem hagytam,és addig szenvedtünk míg el nem aludt.Aztán rájött,hogy nem engedek,úgyis aludnia kell,és abbahagyta a cirkuszolást.

Egy ilyen kisgyereknek még sok alvásra van szüksége.

6. jozsi.38 (válaszként erre: 4. - Bnedora)
2013. jan. 9. 06:30

de ha nem alszik, akármit csinál is vele az ember, akkor mit csinálsz vele? fejbevágod, hogy elájuljon?

(na jó, ez vicc volt :)

5. jozsi.38 (válaszként erre: 3. - Regina005)
2013. jan. 9. 06:29

persze hogy van, és ezek szerint volt is kitől örökölni :) az alvásigény is eltér egyénenként, próbálgatni kell ezt is :)

ismerek olyan caládokat, ahol a gyerek 11-nél előbb nem aludt el, babaként pedig se éjjel, se nappal alig aludt valamit. kikészült az anyja rendesen az első évben :S

4. bnedora (válaszként erre: 2. - Jozsi.38)
2013. jan. 8. 22:14
Azért ezt nem lehet ennyivel lerendezni, hogy ilyen típus. Egy ilyen kis gyereknek aludni kell még délután, és este is bizony 8-kor ágyban a helye.
3. Regina005 (válaszként erre: 2. - Jozsi.38)
2013. jan. 8. 20:04
Kisgyerekben is van ilyen, hogy bagoly típus? Amúgy én is az vagyok, meg a férjem is, szóval volt, kitől örökölnie. De létezik ilyen, hogy másfél évesen már nem alszik délután? Pedig ha mégis elalszik, akkor 2 órát simán horpaszt, ezért nem értem...
2013. jan. 8. 17:45
változik a napirendje, ennyi az egész. tudom sovány vigasz, próbáld meg kihagyni a délutáni alvást, kifogtál egy bagoly típusú gyereket, ha te is ilyen típus vagy akkor jó, ha nem, akkor megszívtad
2013. jan. 8. 15:09
Másfél éves kiscsajom mostanában teljesen felborította a megszokott napirendet. Vannak napok, amikor egyáltalán nem hajlandó délután aludni egy percet sem, és ha alszik, akkor is csak 3 órakor, 5-kor pedig úgy keltem fel. (Régebben 2-kor már simán aludt). Este így is sokszor még 1/2 12-kor is ugrál, le se lehet lőni. Ezelőtt is későn feküdt, na de azért 1/2 11-kor alvás volt. Délelőtt keltem időben, de ettől függetlenül se alszik korábban se délután, se este. Már lassan megbolondulok tőle, semmit se tudok előre tervezni, mert nem tudom, vajon fog-e aludni délután. Persze, ha nem alszik, akkor még hisztis is estefelé, de akkor sincs hamarabb éjszakai alvás. Volt már valakinek ilyen? Ha igen, sikerült visszaállítani? Valami praktika, ilyesmi? Köszi előre is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook