Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Napirend kialakulása fórum

Napirend kialakulása (beszélgetős fórum)


1 2
31. syria (válaszként erre: 4. - Szafaripók)
2016. máj. 28. 10:28
Maximális egyetértésem.
30. Ankamacko (válaszként erre: 29. - Lagnes86)
2016. máj. 27. 12:29

Naná, hogy büszke vagy rá és imádod, mind egy kis csoda!:))


Én is azt hittem ebben a korban, hogy kizárt, hogy valaha is egy helyben tud maradni a lányom. Aztán 10 hónaposan elindult, akkor volt egy még meredekebb időszak, de most már simán előfordul, hogy azt játsza, hogy pihen.


Jó, hogy ti bírjátok az éjszakázást. Én egy cseppet sem bírom (szerencse, hogy eddig összesen 2 éjszaka volt, mikor betegség miatt ébren voltunk) Be is diliznék, ha 2 éves koráig enni akarna a gyerek. Majd meglátjuk másodszorra mit dob a gép:)

2016. máj. 27. 11:41

tegnap délután az én kismajmom nem aludt egy percet sem. ez már nem először fordult elő, de hál' istennek, nem volt nyűgös, kifejezetten jó kedve volt. szóval, az is lehet, hogy már ilyen korán át szeretne állni napi egy alvásra. most megpróbálom fokozatosan eltolni a délelőtti alvást. egyébként, mostanában, ha vissza tud aludni reggeli után, akkor 12 órát alszik éjjel (két evéssel - amire a mi védőnőnk azt mondta, teljesen normális; akár két éves korig is elfogadható az éjjeli evés).

ami viszont nagyon furcsa volt, hogy éjszaka kakilt szegényem, és persze mire tisztába lett téve, teljesen felébredt és nagyon nehezen aludt vissza, fent voltunk egy órát! még sosem fordult elő ilyen. már régen észrevettük, hogy ha elmegyünk itthonról, nem kakil :) fogzás miatt egyébként napi 3-4x tojik, de idegenben egyáltalán nem :S tegnap pedig itt volt az öcsém, külföldön él, szóval a kicsinek gyakorlatilag idegen - ezért nem kakilt egész nap?? amúgy teljesen természetesen viselkedett, huncutkodott is köriapuval, nem idegenkedett egyáltalán.


na az én kisfiam nem egyszerű eset, egy kis örökmozgó, addig sem bír nyugton ülni a fenekén, amíg ő eszik, az meg aztán felháborító, ha én is szeretnék enni vagy bármi, és addig ülni kell vagy a járókában maradni :D babakocsiban egész jól elvan, ha sétálunk, de max egy órát. mondjuk, nem bánom, nagyon büszke vagyok rá és imádom :) csak hát nem könnyű vele az élet, olyan akaratos!

28. Ankamacko (válaszként erre: 26. - Trapiti)
2016. máj. 27. 06:22
Az tuti, hogy minden gyereknél így van. Már rám is "panaszkodtak" a szüleim annak idején emiatt
27. Ankamacko (válaszként erre: 25. - Trapiti)
2016. máj. 27. 06:20

Nagyon szuper srácod van. Gratulálok!


Én is hiszek a napirendben, így az időnként felborult nap sem okoz gondot. Múltkor a barátunknál nem bírt elaludni ebéd után. 12 órát volt fenn, de egy cseppet sem zavarta.

2016. máj. 26. 17:48
Reggeli alvás: érdekes módon minden hétköznap képes 7-ig aludni, keltenem kell mert fél 9-kor suli... hétvégén már 6-kor kukorékol :) De szerintem ez sokaknál így van...
25. trapiti (válaszként erre: 24. - Ankamacko)
2016. máj. 26. 17:47
Nálunk nincs számítgépes játék egyáltalán, használhatja persze, de csak a nappaliban szem előtt amikor látom hogy mit csinál és csak konkrét dolgokra, iskolai feladatokra, vagy ha konkrétan meg akar nézni valamit... TV is csak heti pár órában van, meghatározott, előre megbeszélt műsorokat nézhet meg, ill. filmeket persze de azt sem akármennyit, mondjuk heti 1 fil és 1-2 tv műsor, pl. mostanában a Virtuózok... ezzel szemben sportol, tanul, zenél (napi 2.5 órát gyakorol) és igazi játékokkal játszik-játszunk :) Így van miben elfáradnia... de ez már messzire vezet, mindenesetre a napirendhez annyiban kapcsolódik, hogy nálunk addig kiegyensúlyozott a gyerek amíg pontosan tudja hogy mikor mit csinál. Persze nyaraláskor, vagy ha program van borulhat a rendszer, de mindig előre tudja... így a nem túl gyakori kilengéseket jól viseli, de ha csak úgy elfolyik az idő az kikészíti.
24. Ankamacko (válaszként erre: 23. - Trapiti)
2016. máj. 26. 17:00

A nappali 3 órát szívesen elcserélném reggel 7-ig alvásra, de így de rossz.

Szerencsére amikor program van, akkor nem zavarja, ha rövidebb az ebéd utáni szundi.


Jó is az, ha alszik rendesen a gyerkőcöd. Sajnos a családban is van néhány 10-en éves, aki a hülye számítógép miatt sokszor éjszakázik.

23. trapiti (válaszként erre: 22. - Ankamacko)
2016. máj. 26. 16:01
Igen, tudom hogy ennyi az "előírt" :) Nálunk ennyi idős korában éjjel volt 11-12 óra, nappal semmi... az nem volt annyira kényelmes, de más szempontból meg végülis jó volt, egész nap lehetett vele mindent csinálni este meg eldőlt :) Bölcsiben, oviban sem aludt csak 5-6 éves kora között, de akkoriban 5 után már kelteni kellett, mert korán jártam dolgozni. Ehhez képest egészen meglepő hogy most is alszik 10 órát, a korosztályában nagy gond hogy ennél jóval kevesebbet alszanak, mert éjszakáig fent vannak...
22. Ankamacko (válaszként erre: 21. - Trapiti)
2016. máj. 26. 15:27

Szeret aludni az tuti, de 1,5 évesen a napi összesen 12-13 óra pont normális.


Remélem marad is így, mert kényelmes vele az élet

21. trapiti (válaszként erre: 20. - Ankamacko)
2016. máj. 26. 13:05
Mindig ámulok hogy más gyerekek mennyit alszanak :) így mondjuk tényleg van mód egy csomó mindenre a gyerek mellett...
20. Ankamacko (válaszként erre: 16. - Lagnes86)
2016. máj. 26. 12:56

Nekem kissé fura, hogy egy ekkora gyerkőc még eszik éjszaka vagy vad hajnalban. Azt talán már kivezethetnéd és az az idő sem esne ki az éjszakai alvásból. Próbálj meg valami szilárdat is adni vacsorára és a tápit közvetlen alvás előtt, akkor jobban bírná reggelig.


Mondjuk a tegnapi napot figyelembe véve én biztos, hogy nem adtam volna tízórait 11-kor, hanem elhúztam volna az időt még egy kicsit, aztán ebéd és irány aludni.


1,5 éves a lányom és az első 2 hónap éjszakai evészetét leszámítva ugyan az a napirend.


6-kor kel, 7 körül reggeli, (9 hónapos kor körül még aludt 1 órát), fél 10 tízórai, délben ebéd, utána 2,5-3 óra alvás, 16 körül uzsonna, fél 7 vacsi, fürdés, fél 8 néhány korty tej és alvás


Tény, hogy a lányom nem egy "problémás" gyerek. Ha enni kell eszik, ha aludni kell alszik. Remélem ketteske is hasonló lesz, de az biztos, hogy ragaszkodni fogok ahhoz, hogy a lehető leghamarabb vegye fel a család ritmusát.

19. trapiti (válaszként erre: 1. - Lagnes86)
2016. máj. 26. 08:55
Ne várj. Neked kell megszabni mit mikor csináltok. Az én lányom pl. nem alud szinte semmit napközben, de így is megvolt mikor eszik, mikor teszem le pihenni. A napközbeni dolgokkal kicsit lehet rugalmasabbnak lenni, az esti fürdés-fektetés biztos pont volt mindig. Fél 7-kor vacsora, 7-kor fürdés, utána mese, alvás. Ma is legkésőbb 9-kor ágyban van és alszik pedig már 8.5 éves. Mi baba korában sokszor nem voltunk otthon napközben, heti 3-4x menni kellett valahová, de még így is lehetett napirendet kialakítani... ha nem lett volna szerintem túl sem éltük volna, de az tuti hogynem tudtam volna mindenhová elvinni ahová kellett.
2016. máj. 26. 07:42

Szerintem ne görcsölj rá, ki fog alakulni, mert törekszel rá. A baba meg nem robot, hogy programozni lehessen :)

Úgyis megszokja majd a napirendet, sógornőm is a kezdetektől súlykolta a babába a napirendet, de 2 éves korára állt csak be nekik.

17. 5236d12e25 (válaszként erre: 16. - Lagnes86)
2016. máj. 26. 06:58
Lehet fog, lehet ez a változékony idő - minket is iszonyat megvisel. De lehet mozgásfejlődésben is épp.
2016. máj. 26. 06:49

Köszönöm, eritrea! :)


Igazából, miután felborult a kt hónapig tartó rendünk, pár napig volt káosz aztán kialakult egy új. Így nézett ki:

hajnal 4-5 között evett, 7kor kelt, 8kor gyümipép, 9 körül séta, 10 körül aludt 1-2 órát, utána ebéd (főzi), 3 körül séta, 4 körül uzsi (tápszer), utána bealudt fél-másfél órára, 7-8 között fürdetés,vacsi,alvás, éjjel négy 1* evett ... Ez így tökjó is lett volna, de kb. két hétig működött, és most megint káosz van, de nagy!

Tegnap fél 6kor kelt, evett (nem az egész adagot), nem aludt vissza fél 10ig (!), fél 11kor ébredt, 11kor tízórai, fél 2kor álmos lett (ami elég szokatlan, de érhető), 3kor ébredt, fél 4kor ette meg az ebédet :S 7től esti rutin, fél kettőkor evett, 5:20-kor ébredt, picit evett és nagy nehezen visszaaludt... én meg nem tudok :S

Vajon a fogzás okozza ezt?? Három foga bújt ki eddig, úgy látom, a felsők megkínozzák rendesen.


Bocsi, hogy ilyen hosszan taglalom a nyűgömet :-S

2016. máj. 25. 22:24

Beszéltem a védőnővel.

Azt mondta kell napirendet kialakítani, de ahogy növekszik a baba, úgy csökken a nappali alvàsigénye. Szóval ami pl 6 hósan volt, egy évesen már másként lesz. De az ebéd utáni alvást ő is szorgalmazta és az esti fektetést.


A lányom 11 hós,7-8 óra között kel fel. A délelőtti séta alatt\után többnyire alszik. Kora délután is alszik, aztán este 9-kor fürdetünk és vacsi után alszik.

Az evés változóan alakul. Mikor hogy éhezik meg a pocakja. Sokszor annyira játszik, hogy ki se nyitja a száját a hamira. Erővel meg ilyen picúrt nem lehet és nem is akarok megetetni..

2016. máj. 25. 22:13

Ja, és az esti rutin fix, ahhoz ragaszkodom már rég (7-fél 8 között kezdjük a pancsit, utána vacsi és alvás, ezzel nincs gond). Plusz van nappali altatási rutinunk is, egyébként kétszer alszik fél-másfél- esetleg két órát.


Jövő héten én is megyek védőnőhöz, megkérdezem majd őt is - csak hát olyan inkompetens, még soha semmire nem kaptam tőle értelmes, érdemi választ.

2016. máj. 25. 22:02

Áhh... Véletlenül Elment.

Szóval, örülnék a gyakorlati tippeknek, mert teljesen tanácstalan vagyok.

2016. máj. 25. 22:00

Köszönöm az eddigieket!

Azzal pl. nincs gond, hogy leteszem aludni, amikor álmos, nyilván :) na de nem tudom mit tegyek, ha majdnem két órát alszik egyik nap délelőtt, másik nap meg felet. Vagy pl. egyik éjjel 4kor eszik, 7kor kel, 8kor éhezik meg, másik éjjel 3kor eszik, 6kor éhesen ébred és nem alszik vissza. Mindkét példánál borul az egész nap :S

És bizony, ha nem álmos, nem lehet elaltatni (sokszor akkor is nehezen, ha álmos), ha éhes, akkor meg éheztessem még 1-2 órát, mert még nincs kajaidő?

Nem kötözködni akarok, tényleg érdekelne a válasz, hálás lennék gyakorlati tanácsokért, mert sa

2016. máj. 25. 15:26
Szerintem ne várj,hanem csinálj napirendet.Nálunk nagyon bevált,mindig nyugodt jó alvó volt a lányom e miatt.Persze ha kis elcsúszás van,nem gond,de nekünk az ebéd fix volt (és utána rögtön alvás) és a fürdetés (utána lefekvés) is.Keretet adott a napnak,és szerintem ezek a gyerekek többségében kiegyensúlyozottak,jó alvó,elégedett gyerekek.
10. nikletty (válaszként erre: 9. - Nikletty)
2016. máj. 25. 15:10

ha a szülő idejében nem teszi ágyba a gyermeket, káosz. S meg kell legyen az étkezéseknek az ideje. Amit a gyerek alakít, amire gondoltam az az, hogy mikor fárad el azt kell rajta megfigyelni. Ebben a korban ez még látható.

Később 3-4 évesen is van délutáni alvás, de ő már állítani fogja, hogy ő nem álmos, s nem is tűnik úgy annak, de ha nem alszik nem bírja estig rendesen.

2016. máj. 25. 15:08

Elvileg a kicsi is alakít magának egy rendet jó esetben, de a szülőnek akkor is alakítani kell.

Pl ki kell figyelned mikor fárad el kb általában, és akkor irány a kiságy, az az alvás helye. Ez pár nap kifigyeled mikor álmosodik (ásít, dörzsöli szemét...), s utána azt kb tartani érdemes. 9 hósan vagy kettőt alszik a gyerek egyet délelőtt és egyet délután, ill. az én lányom ekkor tájt már csak egyet aludt 11kor egy nagyobbat, de este 7kor már ment aludni estére. S volt reggeli, 10kor tízórai, 13 körül ebéd, 15-16 uzsonna, és 18 vacsi. Iylesminek kéne lennie.

8. 328e1b30ab (válaszként erre: 1. - Lagnes86)
2016. máj. 25. 15:06
Magától nem áll be semmi, csak a káosz.
2016. máj. 25. 14:54
Ha te nem alakítod ki a napirendjét,akkor ki?Azért vagy az anyja!
2016. máj. 25. 14:22
Hopp az kimaradt természetesen reggel este tejitalt kap, tehát nem fekszik le éhes pocakkal.
2016. máj. 25. 14:20

Húha, nagyon bátor vagy, hogy ilyen korán bevállalod a 2. babót. 2 ilyen pici gyerekkel nem egyszerű.

Szerintem mindenképp próbált felállítani egy napirendet, mert nem fogod bírni ha megszületik a 2.

2 hónapig tudtam szoptatni a kislányom addig igány szerint szoptattam, aztán mikor tápszerre váltottunk én onnan nem engedtem és " szigorúan" tartottam a napirendet. Mai napig jól működik. Nem mondom hogy nincs olyan napunk mikor elmarad a délutáni alvás és akkor nyűglődés van de ettől eltekintve jól működik.

3 óránként etetek ill amikor éhes (függ hogy mennyit evett előző étkezésnél, délelőtt reggeli után játszunk elkészülünk elmegyünk boltba közben sétálunk, hazaérünk 10 órai alvás délig, ebéd, játék 2 óra felé alvás ébredés után uzsonna majd nagy séta, játszótér, hazaérünk kap még valamit rágcsálni, 7kor fürdés 8kor alvás. A dolgomat többnyire akkor csinálom mikor alszik vagy mikor épp játszik. 14 hónaposak leszünk nemsokára.

2016. máj. 25. 14:13

Szerintem várhatsz, ameddig akarsz, magától jó sokára alakul ki valami... Neked kell irányítani szerintem, mert két gyerekkel meg pláne nehéz, ha nincs semmi összhang közöttük.

És ezt nem úgy értem, hogy stopperrel a kezedben kell nézni, hogy mennyit alszik, és csörgő órára ébreszteni... Nekem pl még egyik gyerek se fakadt sírva, ha puszilgatva-simolgatva, de felébresztettem őket, hogy ne nappal aludjanak sokat...

2016. máj. 25. 14:09
Nem értek hozzá, de nálunk is pár havonta beáll egyfajta rend, aztán megváltozik. Szerintem ahogy változik az igénye és fejlődik, mindig más és más lesz a napirend. De ma megyek védőnőhöz, ha nem felejtem el, megkérdezem...
2016. máj. 25. 13:56
Ha pl. felébreszted, még rosszabb lesz neki.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook