Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Napi két órás kardióedzés és 1000 kalória bevitelével mennyit lehet fogyni? fórum

Napi két órás kardióedzés és 1000 kalória bevitelével mennyit lehet fogyni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2012. márc. 12. 21:33

Sziasztok!


Ez egy nagyon sokrétű dolog amit a kérdés rejt!

A fogyás rengeteg mindentől függ!

Elméletileg ahhoz hogy valaki pl.fél kg-ot fogyjon,3500Kcal-t kell elégetni-e a szervezetének.

De ebbe a számba beletartozik az életműködésekhez szükséges energiaégetés,a sport,lemenni a boltba,szeretkezés,minden...

Namost...az hogy mennyi kcalra van minimum szüksége a szervezetednek,az függ a pillanatnyi súlyodtól is(minél nehezebb vagy ,annál több energiát éget el a szervezeted egy bizonyos feladattól).Nőknél kb 1500-1800kcal-ig.

A sportolás befejezte után a szervezet még sok kcal-t éget,amiről mi nem is tudunk pár órán át,és alvás közben is.

Én most kezdtem el egy kúrát,bár ez sokaknak nem teljesíthető,mivel sok szabadidővel rendelkezek.

Áttértem a paleolit táplálkozásra (Szendi Gábor:Paleolit táplálkozás -> nagyon jó könyv mindenkinek ajánlom!)

ami sovány húsokat,zöldségeket,gyümölcsöket és sajtot tartalmaz,kombinálva az 1500kcal számlálós diétával.

Átlagban olyan 1300kcal-okat viszek be reggel 8-délután 4-ig.(NEM VAGY ÉHES ÉS BIROD MELLETTE A SPORTOT IS.)

Mellette napi 2 órát futás-gyors séta kombó (intervál kardió edzés futópadon)és 1 órát ducitréningelek.

Kb ez a tempó mellett tud a testem heti 1,5-2 kg-okat fogyni->persze ez nem minden héten mérhető:van amikor heti 0,5kg utána meg 2,5kg ->itt nem szabad mindig ezt nézni elég havonta mérekezni.Nem szabad kétségbeesni ha nem mozdul már első nap a mérleg sehová :)

Türelmesen kell csinálni és nem kell félni,hogy nem fog lemenni.

Gondolj bele...20 évig ráért valaki növesztgetni a hátsóját...az nem hiszem hogy 2hónap alatt lelehet dolgozni...

Ez csak akkor ér valamit,ha türelmes,lelkiismeretes,és szigorú vagy magaddal.

2 hét után amikor már egy kicsit látszik az átalakulás ne az legyen az első gondolatod...na akkor milyen sütivel ajándékozzam meg magam ezért a hatalmas teljesítményemért??? :)

Itt be kell látni,ha valaki tartós eredményt akar,akkor személelváltás,életmódváltás,mozgás kell.

Ha ezt nem látod be és egyből akarod az eredményt,nem akarsz semmin változtatni és a sportot is csak addig tervezed,amég a "kúra" tart,akkor bele se fogj!

Sajnos tv nézés előtt,csokit majszolva nincs az a szer,amitől fogynál....és nem is lesz!

Ez szerintem egy nagyon jó dolog...ha nem "szenvedsz" meg érte nem lesz eredmény...és azért ne feledjük nem kell ezt életed végéig így csinálni...ha már megvan a cél utána már sokkal könnyebb szinten tartani!

Én egy hónapja kezdtem 99kg-ról 170Cm magas vagyok.

Most járok 92,7kg-nál és 65-70kg-ig meg sem álok! :)

A kitartó,kemény munka mindig kifizetődik,és biztos vagyok benne,hogy legkésőbb nyár végére el is fogom érni a célomat!

Szép napot mindenkinek!

61. a96b778af4 (válaszként erre: 55. - 3a35a2b906)
2011. máj. 15. 08:56
Sziasztok!Veletlenul raakadtam erre a forumra,halistennek.Az en helyzetem is fura egy kicsit,hasonlokeppen kinoztam magam.Eloszor 90 napoztam,es melette minden egyes nap sportoltam.Annyira rosszul voltam,hogy a vegen nem birtam a konditerembe teljesiteni.Most atalltam a kaloriaszamolasra.De mindenhol mashogy irja.Az egyik oldalon azt hogy:2000 kal.kell megenni.Hat en akkor rohadtul meghizok.Most max.1400 eszem es meg minden nap sportolok.De csak par napja csereltem erre a dietara es meg semmi.Ha tudsz legyszi segits!Mennyi kaloriat kell elegetnem naponta? es bevinnem?Es mi a velemenyed az l-karitinrol es a proteinitalrol?Elore is koszonom!
2008. júl. 9. 20:05

Örülök, hogy jó volt :)


Nem járok, itthon tornázok. Nemsoká neki is látok.

59. 4282d8f4c9 (válaszként erre: 57. - D47d4b1088)
2008. júl. 9. 19:24

hát még nem tudok rendszeresen járni a melóm miatt.

ma egymás után vtam 2x...a mai tök jó volt már - nagyon élveztem!!

én másfél órát szoktam bent lenni. és fokozatosan felvenni a terhelést - mindig kicsit többet és többet ill mindig kicsit nehezítek rajta már....

majd ha látok már magamon vmit akkor biztos magabiztosabb leszek.

de a mai nap nagyon jó volt


Te jársz vhová terembe?!

2008. júl. 9. 14:21

Mikor összetört a kocsink, napi 6-8 km-t gyalogoltam. Lement 2 kiló 4 hét alatt :)

/Lehet, hogy kevésnek tűnik, de akkor még nem szedtem gyógyszert pm. alulműködésre, egészséges embernél csak jobb eredmény lehet/

57. d47d4b1088 (válaszként erre: 56. - 4282d8f4c9)
2008. júl. 9. 14:17

Szia, Judit,


a rendszeresség a legfontosabb, majd' minden nap, és hogy alkalmanként elég ideig tartson, legalább 45 percig.


Ennyit szerintem senki nem tud edzésre szánni, de pl. ahová csak lehet, gyalogolj! A melóhelyre, a boltba stb.


Amúgy meg, ha elkezdesz "átalakulni", az edzéseket is élvezni fogod, és semmi pénzért ki nem hagynád :)


Sok sikert!

2008. júl. 8. 13:48

sziasztok. bár kicsit régebbi ez a téma - de hátha vki még hozzá fog szólni és tanácsot ad.


én júniusban kezdtem el kardiózni.akkor azt mondták jó vna heti 3x menni. de én a meló mellett ezt nem tudom betartani.

a heti két alkalmat is alig alig....


az edzés gyakorlatok: 20perc bicikli,20 perc séta futópadon, utána tviszt, majd hasprés majd 20prec bicikli megint.

pulzusmérőt tesz rám az edző és rám néz sűrűn.


azt mondta hozzá kell szoknom a terheléshez mert nem vmi jó az állóképességem. igaza van ezt tudom és érzem is néha.

ja, és persze 8-10kg szedtem fel az utóbbi 2 évben és ezt is le kéne majd dolgoznom.


azt mondta még, h lassan kell hozzászokni a dolgokhoz és fokozatosan hozzá tesz majd gyakorlatokat stb...


ezzel akkor rendben van szerintetek?

de napra pontosan nem tudok járni edzésekre.

meg mindig ideges vok mert mielőtt mennem kell mert a felszedett kilók miatt gátlásos lettem, szégyenlem magam......

2008. ápr. 11. 22:57
Sok hülyeséget össze tudnak hordani az emberek. Fogyni csak izomveszteséggel lehet ha nem figyel az ember az étkezésre. Ha nem több a felhasnált energia mint a bevitt akkor nincsen fogyás. Én napi 500kalóriát vittem be 1 órác biiklizés és plussz 1 óra súlyzózás mellett. Szerinte ez genetika függő amúgy... én jól bírtam de fél év után farkas éhes lettem és a végén már nem fogytam semmit sem. Izomzatot vesztettem, értelmetlen volt. napi 1000kalória bőségesen elég 1 óra cangával és talán a legeredményesebb, csak a kardio elött érdemes fél órát súlyzózni pl. mert sokkal hatékonyabb lesz. Aki ilyen drasztikus fogyásra készűl annak ajánlott a fehérje koncentrátum vagy a hal csirke minden nap. Átlag az ember 0,7*testsúlykilogrammnyi fehérjét kell hogy egyen egy nap. Diéta alatt ezt mások emelik ennek a háromszorosára is. Szénhidrát mindenképp kell, mert az agy avval működik és ez is a fő energia adó. Valaki kevés szénhidrát esetén nem bírja a dolgokat valaki igen. Szerintem napi 200 g rízs és 300g csirke mellett lazán lehet fogyni izoveszteség nélkül. A napi 1000 kalória sportal együtt jelentős súlyfelesleg esetén havi 10kg mínuszt is jelenthet de ez meg idegrendszer károsító. Nekem még mindig zsibbad a hátam enneh hála mert hülyén csináltam. Nem érdemes gyorsan fogyni hosszú távon mert utáa még több idő míg í szervezet helyreáll. Én 4 és fél hónap alatt 42kg-ot fogytam napi 500 kalória és kb másfél óra sportal. De senki se csinálja mert ha bírja is szarúl lesz egy idő után. Mellesleg utána tapadnak fel a kilók. 1 hónap alatt plussz 10kg sián vissza is jön. Rostosat kell enni, nem fehér rízst hanem barnát, kenyeret eldobni, stb. Aki egyszer meghízott az meg is fog ha nem változtat. K. nehéz tom, én is így szedtem vissza egy tizest mert nem bírtam bizonyos dolgok nélkűl. Én spéci pont holnap kedzem megint a fogyit, 1000kalória, napi 1-2 óra tekerés erdőbe. Érdemes amúgy edzés elött 1 órával szénhidrátot bevinni illetve utána fehérjével együtt. Akkor tuti nem lesz izomveszteség csak levertség egyeseknél. Mikor ugyan ezt 500 kalóriával csináltam élőhalott voltam....
54. Rika1
2007. júl. 11. 02:17

Ha teljes erőbedobással végzed a 40-50 perces tornát,és előtte persze bemelegítés,utána nyújtás akkor biztosan sikerül fogyni,ilyen kalória bevitel mellett.:)

De két órás edzés az ilyen tempó mellett sok.Én általában két dvd-nyi anyagot tornázom,ami 80-90 perc kb. De kész vagyok.Igaz abban van erősítés is a leírtakon kívül./Capoeira aerobik/__de tuti bevált.

53. 7130b15964 (válaszként erre: 4. - 3cbdff671e)
2007. júl. 9. 21:35

Rengeteg izmot? Ja, 1000 kcalból :DDD


A fiúk az edzőtermekben meg mind buták, azért tömik a több ezer kalóriát, mert nem tudják, hogy a rengeteg izomhoz elég 1000 is!

2007. júl. 9. 21:18
nagyon kevés a napi 1000kcal, marha gyorsan visszahízod, amit leadtál, ha visszatérsz az eredeti étrendedre. A napi két órás sport pedig túledzéshez vezethet. (ha eddig nem sportoltál, és nem vagy élsportoló)Mindig nem lesz idpőd ennyi edzésre... Itt is azt mondom, lassan járj, tovább érsz :-)
51. NOA
2007. júl. 9. 19:22
Két óra egyfolytában, belehalnék!
50. Virág3 (válaszként erre: 48. - Mágika75)
2007. máj. 24. 09:20

:)))))

Hát tagnap nem is ment,de ma mennie kell!:)

49. 5ab2bc2fa0 (válaszként erre: 45. - Virág3)
2007. máj. 24. 07:47

Sziasztok!

Szerintem meg épp forditva van :)

A két óra torna nem sok, ha viszel be elég kalóriát :)

48. Mágika75 (válaszként erre: 47. - Virág3)
2007. máj. 24. 07:39
??? A napi 1500kcal-val nem menne a napi 6 tétel... :-)))
47. Virág3 (válaszként erre: 46. - Mágika75)
2007. máj. 24. 07:28

Lehet igazad van!attól is függ,hogy mennyit dolgozik,hány éves,stb!

De én alapjártaton nem eszek többet 1500kcal-nál.És ekkor nem fogyókúrázom!

46. Mágika75 (válaszként erre: 45. - Virág3)
2007. máj. 23. 20:28

Szia Virág!


Azért ebbe ne legyél biztos...

Az az 1000kcal NAGYON KEVÉS!

2007. máj. 23. 20:17

az 1000 kalóriával nincs nagy gond szerintem,de a napi 2 órás edzés már megkérdőjelezhető!

Napi 40 perc kardio edzés elég a fogyáshoz!

2007. máj. 15. 17:26

Szerintem ezt nem szabad csinálni!

Ennyi energiabevitellel alapban rosszul lennél, hátha még hozzá 2 órát mozognál is...!

Nem tudnád csinálni!

2007. máj. 15. 15:29
:)))
42. Mágika75 (válaszként erre: 41. - 5ab2bc2fa0)
2007. máj. 15. 15:24

:-)))

Köszönöm!

41. 5ab2bc2fa0 (válaszként erre: 40. - Mágika75)
2007. máj. 15. 15:17

Megértelek.

A világ legcsodálatosabb dolga ha valakinek egészséges kisbabája születik :) akkor meg mit számit az a pár kiló fölösleg??

Szerintem az normális.

Persze, mostmár csak rajtad múlik.. KITARTÁS :)

40. Mágika75 (válaszként erre: 38. - 5ab2bc2fa0)
2007. máj. 15. 15:03

Hát, sajnos veszélyeztetett kismama voltam, engedélyezett mozgás: 0.

Egy kis mozgás azért segít(hetett volna) a hormonok/genetika ellen tenni :-)) Mert hiába nem ettem észnélkül, akkor is szépen rámült. :-))


De akkor nem is érdekelt a mérleg! Sokkal fontosabb "dolgom" volt, mint hogy a plusz kilókkal foglalkozzak :-))


De most, hogy itt a nyár, és én inkább egy hegyhez hasonlítok, mint a másfél évvel ezelőtti önmagamhoz.... Most már foglalkoztat a súlyom, illetve plusz súlyom. :-))


Szóval csajok kitartást és sok sikert!

39. 0565efa6e6 (válaszként erre: 23. - Mágika75)
2007. máj. 15. 14:09
Köszönöm:-)
38. 5ab2bc2fa0 (válaszként erre: 31. - Mágika75)
2007. máj. 15. 09:42

Egyébként szerintem a terhesség alatti hizás egészen más tészta...Hormonális változások és a gének is befolyásolhatják.

Normális, hogy nem terhelhetted magad, amikor állapotos voltál.

37. 5ab2bc2fa0 (válaszként erre: 31. - Mágika75)
2007. máj. 15. 09:29

Egyébként ez tényleg KAMIKAZE :DDD

Nem semmi...Főleg a kitartásod.

36. 5ab2bc2fa0 (válaszként erre: 34. - Algea)
2007. máj. 15. 09:25

Köszi :) én csak az edzéstervet tartom be,a diétát azt nem. Energiára van szükségem, mert még tanulok.

Az edzéseket is csak addig csinálom ilyen intenzitással, ameddig jól esik.

35. 5ab2bc2fa0 (válaszként erre: 31. - Mágika75)
2007. máj. 15. 09:22

gyorsabb séta nekem 5-6 km/h

aztán bemelegités, hasizom, comb, váll, tricepsz...de egymást követő napokon más izomcsoportok. 3x ismétléssel. 5 perc lépcsőzés, 5 perc ekliptikus tréner.

Aztán bicikli 120-130-as pulzussal.

Nyújtás.

És van egy masszirozó gép is,ami ellazitja az izmokat.

És hidd el anyagilakban szinte minimális a különbség a mindennapos és a heti 3 alkalom között.

Egyébként nagyon örülök a válaszodnak, minden tanács jól jön :)

34. algea (válaszként erre: 33. - 5ab2bc2fa0)
2007. máj. 15. 09:19
Kitartást kívánok Neked és sok sikert, de hallgass Mágika75-re is! Nem ismerjük az edződet, és nem akarunk róla semmit feltételezni, de gondold át nyugodtan még egyszer az egészet, és ha valóban így okozza a legnagyobb örömet, akkor csináld! Csak sose felejtsd el, hoyg ezt egy életen át valószínűleg nem lehet tartani, mint ahogy az étrendet sem, és akkor dupla, sőt, tripla gyorsasággal szaladhatnak fel Rád vissza a kilók. Te most a fogyás elején vagy, én már lefogytam egyszer nagyon-nagyon, és ijesztően gyorsan, szinte semmi különösebbtől, csak a normál evéstől, és a sport hanyagolásától 30 kilót szedtem fel. Szóval ismerem az utána következő részt, a megterhelt szervezed fellázadását, és az anyagcsere fejetetejére-állását is.
33. 5ab2bc2fa0 (válaszként erre: 26. - Algea)
2007. máj. 15. 09:11

Nekem az edzőm javasolta, hogy a héten minnél többször menjek. Nálam ez változó 4-6 alkalom, mikor hogy van időm.

Szerintem ha ritkábban járnék, akkor keményebbek lennének az edzések, jobban megdolgoztatna. De igy mnost jó..marad időm mindenre :) és jobban is érzem magam, hogy sportolhatok.

Azért, mert elmegyek 1.5-2 órát edzeni, még nem vagyok megszállott, hogy nem maradjon időm semmire :DD

Legalább 10-15 kg-ot szeretnék fogyni.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook