Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Napi hány mg E-vitamin es folsav ajánlott, hogy hamarabb összejöjjön a baba? fórum

Napi hány mg E-vitamin es folsav ajánlott, hogy hamarabb összejöjjön a baba? (tudásbázis kérdés)


13. bogre8
2012. febr. 6. 21:03
Sziasztok! Én csak most léptem be, de nagyon tetszenek a hozzászólások. Párommal már több mint 1 éve próbálkozunk de nem jött össze a baba. Nagy nehezen rávettem magam hogy kivizsgáljanak és azt mondta a doki nincs semmi bajom. Felírt két fajta vitamint: az egyik az E-vitamin a másik a Folsav. Ja és ne felejtsük el a "szex" naptárat. Azt mondta ha nem jön meg időben vehetem a tesztet. Ti mit mondotok erre. Lehetséges? Ja és előtte fogyóztam is.
12. jsanett (válaszként erre: 11. - Telifánt)
2012. jan. 26. 15:35

Persze lehet mas hatasa is. Ezert jobb elkezdeni minel hamarabb!

:)

2012. jan. 26. 14:49

Bocsánat hogy belekontárkodom. Egy amerikai kutatás szerint azok a nők akik a teherbe esés elött 3 hónappal hamarabb szedték a folsavat sokkal ritkábban szültek koraszülött babákat. Egy másik kutatásban olyan nőket vizsgáltak akik 1,5 évvel korábban kezdték el szedni, ezeknél a nőknél mégkisebb volt a koraszülések száma.

Szóval lehet hogy van valami más hatása is.

10. mkriszti81 (válaszként erre: 9. - Jsanett)
2012. jan. 26. 14:06
a terhesvitaminokban jó arányban, de kevés vitamin van (persze még mindig jobb, mintha semmit se szedne az ember) - ezért szedek én rendes multivitamint (nem a gyógyszergyárak által gyártottat, mert nekik más a céljuk..) és a terhesség alatti megváltozott igény miatt egészítettem ki plusz E és D-vel
9. jsanett (válaszként erre: 6. - Mkriszti81)
2012. jan. 26. 13:40

Egyetertek, a terhesvitaminok altalaban mindent tartalmaznak, amik szuksegesek!

:) Sok sikert!

8. jsanett (válaszként erre: 7. - Jsanett)
2012. jan. 26. 13:39

Erdemes mar a terhesseg tervezesekor elkezdeni, mert ugye, mikor kiderul a baba, akkor mar elvileg 4 hetes es a 6.hetig alakulnak ki azok a szervek, amikre jotekony hatassal van a folsav.

400mikrogramm is eleg, de van aki 800-at szed belole.

2012. jan. 26. 13:37

A baba nem a folsavtol fog sajnos hamarabb vagy kesobb osszejonni, ennek a vitaminnak abban van szerepe, hogy lecsokkentse az idegcsozarodasi rendellenessegek aranyat.

Altalaban a zold szinu gyumolcsokben/zoldsegekben tobb van.

2012. jan. 26. 13:33

én multivitain-csomagot szedtem előtte is, utána is (mindig szedem), abban E-ből 300mg van, folsavból 400mcg

terhesség alatt a multi-csomag mellé pluszban 500mg E-t és 500mg D-vitamint szedtem


sok sikert! (bátran szedj vitaminokat, de komplexet, úgy nem borítod fel az egyensúlyt)

2012. jan. 26. 13:33
tudom , hogy nem ettol fogok teherbe esni , csak az eselyeket szeretnem novelni ezzel ...
2012. jan. 26. 13:30
szerintem a várandóság előtt kapható vitamin készítményeket érdemes szedni, de természetesen nagyon sok zöldség, gyümölcs, természetes egészséges életmódot ajánlja mindenki.
3. Imo
2012. jan. 26. 13:30
a teherbeesés sajnos nem ezen múlik, csak egyes fejlődési rendellenességek küszöbölhetők ki velük és a túlzásba vitt e vitamin nemhogy használ hanem káros is lehet és én még nem hallottam arról, hogy a teherbeesés esélyét növelné
2012. jan. 26. 13:29

Én a 3 mg-os folsav tablettából szedtem be egyet naponta, és vettem sima e vitamint, és naponta egyet vettem be abból is. Nem tudom ettől sikerült-e, viszont nagyon jó ha már folsavat szedsz mielőtt összejön a baba. Nálam a védőnő is kérdezte, és a kombinált teszten is kérdezték, hogy szedtem-e előtte bármit, és főleg a folsavra kérdeztek rá!

De akár a Femibion 800-at is megnézheted!!!

2012. jan. 26. 13:20
Napi hany mg e-vitamin es folsav ajanlott, hogy hamarabb osszejojjon a baba?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook