Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Napi 40 gramm fehérje bevitelnél, hogy oldjam meg az étkezést? fórum

Napi 40 gramm fehérje bevitelnél, hogy oldjam meg az étkezést? (tudásbázis kérdés)


4. 68mimi (válaszként erre: 1. - Rozsavölgyi)
2018. nov. 27. 07:37

Ez engem is érdekelne. Nem csak a fehérje korlátozott, hanem a kálium és a foszfortartalom is.

És itt már jön a zavar az erőben. Sok terméket lehet találni, amit "diétás"-ként gyártanak, de egyszerűség kedvéért "mindenmentes" és drága.

Otthoni főzéshez (csökkentett kálium és foszfortartalom miatt) pillanatnyilag a tök és cukkunifélék, uborka, retek, paradicsom, alma az, amit fel tudok sorolni kapásból, egyebeket már listáról kell megnéznem, de a listák nem ugyanazokat az adatokat hozzák.

Elkeserítő, időnként úgy érzem, mindentől el vagyok tiltva és ez csak romlani fog.

2018. nov. 25. 09:05
Halat nem szabad enni, mert foszforban gazdag. Írj rám Rózsa privátban, és küldök neked étrendet!
2. Alessandro (válaszként erre: 1. - Rozsavölgyi)
2018. nov. 25. 07:25

Szia!


Úgy tudom, hogy a hal a legjobb, legemészthetőbb fehérje és a vesebetegeknek is ajánlják. És a gyógyteákat, amik kimondottan a vesére valók, próbáltad? (mint a bodzavirág, diófa levél, mezei zsurló, nyírfalevél, ragadós galaj, tejoltó galaj, macskakarom) Vagy ezek kombinációs főzetét?

Én ugyan nem vagyok érintett, de pl. Dr. Chen Vese Meridian teáját szoktam néha inni, mert nagyon finom.

Úgy tudom van belőle kapszula is.

2018. nov. 25. 05:59

Sziasztok

Vesebeteg vagyok. Fehèrje szegèny étrendet kell betartanom

Napi 40 gramm fehèrjét ehetek csak. Szeretem a sajtot,tejet stb.

Màr kb 2 hete nem ettem ilyeneket pedig ugy kivànom.

Meg ugye a csontoknak is kelenne

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook