Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Napi 2 liter tejet iszok! Ez normális? Miyen hatásai lehetnek? fórum

Napi 2 liter tejet iszok! Ez normális? Miyen hatásai lehetnek? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. jan. 23. 11:46
Én még 2 liter folyadékot sem tudom meginni, nem ám 2 liter tejet!
2012. jan. 19. 06:29
nem normalis,ne feledd minden csak mertekkel jo.kulomben elobb-utobb vmi egeszsegugyi problemat fog okozmi.
2010. jún. 26. 19:34

Én csak saját tapasztalatot tudok írni: napi fél-egy liter volt a tejadagom, nagyon kívántam. Végül vérszegény lettem és azt mondta a doki, hogy a sok tej miatt nem tudott a vas felszívódni (nah ebben nem értem a logikát, hacsak nem a vastablettára gondolt)


Viszont annak h valaki ennyire kíván egy élelmiszert bizony oka van (a szervezet így jelzi mire van szüksége), nekem bejött h más forrásból fedeztem a vitamin és fehérje mennyiséget. :P

2010. jún. 26. 19:07

"Napi 2 liter tejet iszok! Ez normális? Milyen hatásai lehetnek?"


Tejet ihatsz. A mennyiség a lényeg. Mindent mértékkel.

Szeretem a szólás szabadságát az interneten, de ennek is megvan a maga veszélye.

Minden szar korlátlanul, és ellenőrizetlenül felkerül, és rengeteg a hiszékeny ember.

2009. nov. 3. 14:54

Én imádom a tejet akor most ne igyak?Ennyi erővel semmit nem együnk mert minden ,káros mérgező,tartósítószeres,a gyümölcsök permetesek így a zöldségek,a disznóhúsban sok a húgysav a marhában is.

Ennyi erővel élhetnénk levegőn is csak akkor hamarabb elpatkolunk mint a napi 2 liter tejtől:DDDD

50. sysy66
2009. nov. 3. 12:34
ÉN UGY TUDOM A FELNOTTEK NEK MÁR NEM EGÉSZSÉGES A TEJ FOGYASZTÁSA. MERT AZ BETEGITI MEG AZ EMÉSZTŐRENDSZERT. ORVOSNŐ MONDTA NEKEM. SZTEM KÉT LITER AZ SOK
49. bec1f7f165 (válaszként erre: 48. - 91c956613e)
2009. okt. 31. 20:47
csak az nem jól szívódik fel belőle.
48. 91c956613e (válaszként erre: 43. - László5)
2009. okt. 31. 20:25
Ja, a Kálcium is valami....
47. 91c956613e (válaszként erre: 43. - László5)
2009. okt. 31. 20:23

Nagyon örülök,hogy végre valaki megirta a tej

"igazságát",mert nagyo sok-sok ellenkezéssel

találkozom.Sajnos házi tejet én sem tudok fogyasztani,de mindig megnézem a dobozon az írást.

(Kivétel van,Tejcuko stb)

46. 80ASIQ (válaszként erre: 45. - László5)
2009. okt. 31. 19:33
Csak azért írtam mert még ezen káros szenvedélyekkel is sokáig élnek emberek. Persze a szerencsésebbje.
2009. okt. 31. 19:31

Azért szerintem, gondolom a tejet nem lehet összehasonlítani sem az alkohollal, a cigarettával sem a gyógyszerekkel!

A tej az egészséges táplálkozás része!!

44. 80ASIQ (válaszként erre: 16. - F4086168de)
2009. okt. 31. 19:15

Amit én iszok az Spar dobozos tej. a Dobozra az van írva, hogy teljes tej. Persze ahhoz már öreg vagyok, hogy ezt el is higgyem. De volt valódi tehéntej korszakom, abból sokkal kevesebb is elég volt, hogy telítve érezzem vele magam. Olyankor már nem is éreztem jól magam. Nem volt baj, csak egyszerűen éreztem, hogy sok. Meg a tehéntejjel az volt a baj, hogyvalóban volt egy fura mellékíze és sajnos sokszor már akkor savanyú volt amikor megvettem.

Egyébként én nem vergődöm ezen a kérdésen, sajnos a mai világban mindenben benne van a méreg, a tartósítószerek. Ezek elől már sajnos nem lehet megmenekülni.

Abban viszont biztos vagyok, hogy a tej kevésbé veszélyes mint az alkohol, cigaretta, gyógyszerek.

Persze a túlzott alkoholfogyasztásra gondolok, mert helyes adagban segíti az emésztést és egyéb jótékony hatása is van.

Ha már itt vagyunk, akkor megírom, hogy nagy kólafogyasztó is vagyok, napi félliter az alap. Élénkít és a foszforsav tartalma miatt jó az emésztésre.

2009. okt. 31. 18:52

A tej tartalmaz:

1.fehérjéket

szerepe: felébreszti a fáradt hámsejteket, táplálja a bőrt, ezáltal segít a ráncok kisimulásában.


2. A-vitamint

szerepe: bőrvédő, látásjavító, immunerősítő hatással rendelkezik, segíti a csontfejlődést, és a fertőzések elleni védelmet


3.D-vitamint

szerepe: hozzájárul a kalcium jobb felszívódó képességéhez, a csontok és a fogak épségéhez.


4. B12-vitamint

szerepe: érképzésben, illetve a fehérjék és szénhidrátok anyagcseréjében nyújt támogatást.

2009. okt. 31. 15:49
Szerintem nem kellett volna feltenni a kérdést, mert tüstént rosszul leszel :)
41. bec1f7f165 (válaszként erre: 20. - C42aaaac41)
2009. okt. 31. 15:45
"A protein gyártás nem úgy működik hogy befarolnak a tehenek a proteingyárba - behajtja őket a Béla egy nagy bottal meg pulikutyával és ott nagy fejés kezdődik" Könnyesre röhögtem magam ezen a mondaton!!!
40. reni79
2009. okt. 31. 15:39
Én kb.1 litert de ezt is sokallom
2009. okt. 31. 15:34

Azt azért nem árt tudni erről az isteni italról, hogy a kazein is alkotóeleme. Ez az anyag, amit a bútoriparban ragasztónak használnak, fokozza a nyák termelést. A kazein hatása, ha valaki a garatban érez kellemetlen valamit, mintha egy bevonat képződött volna a nyálkahártyáján. Ez a hatás az orra is kiterjed, ezért mindenféle tejtermék kerülése ajánlott megfázásos, influenzás megbetegedések, illetve pollen allergiás időszak alatt. A leírt hatás mértéke nyilván egyénfüggő.


A különböző állatok teje más és más arányban tartalmaznak kazeint. Pl. a kecsketej töredékét tartalmazza, én ha lehetőségem van rá, inkább ezt fogyasztom, de sok ember számára elérhetetlen, vagy az íze, illata egyenesen visszataszító is lehet.


Szerintem a tej minősége kérdéses a hatás szempontjából. Van az ismeretségemben egy hölgy, aki gyerekkora óta nem fogyaszthat tejet. A mai napig ha tejet iszik, akkor hasmenést és ekcémát okoz neki. Ám a "dobozos tejeket" gond nélkül el tudja fogyasztani. Így azért kérdéses, hogy miből fogyasztasz napi 2 litert.

2009. okt. 31. 15:12
A tej és a tejtermékek az egészséges, kiegyensúlyozott táplálkozás fontos összetevői, mivel számtalan, a szervezetünk számára jól hasznosítható tápanyagot tartalmaznak. A tejtermékek fő alkotóelemeit a tejzsír, a tejfehérje, a tejcukor, a létfontosságú vitaminok, ásványi anyagok és a nyomelemek képezik. Vessünk egy pillantást ezen alkotóelemek jótékony hatására, hogy megtudjuk, miként járulnak hozzá szervezetünk vitális egyensúlyának megőrzéséhez. A tejfehérje felébreszti a fáradt hámsejteket, táplálja a bőrt, ezáltal segít a ráncok kisimulásában. Az A-vitamin többek között bőrvédő, látásjavító, immunerősítő hatással rendelkezik, segíti a csontfejlődést, és a fertőzések elleni védelmet. A D-vitamin hozzájárul a kalcium jobb felszívódó képességéhez, a csontok és a fogak épségéhez . A B12-vitamin a vérképzésben, illetve a fehérjék és szénhidrátok anyagcseréjében nyújt támogatást.
2009. okt. 31. 14:04
igen,de mire elkészül a kefír addigra már köze nincs a tejhez...hiszen egy csomó erjedésen meg miegymáson megy keresztül
2009. okt. 31. 14:01
Az őseink is tejen nöttek fel.Napi 1-2 csésze házitej senkinek sem okozhat betegséget.
2009. okt. 31. 13:59

A tej sosem volt káros. Persze 2 liter már durva ! :D

De ha ezt kívánod, oka van... én vallom a "edd, és idd, amit kívánsz" elvet. A szervezet valamivel okosabb nálam. :)

34. 42af71f255 (válaszként erre: 33. - Nattine)
2009. okt. 31. 13:51
Az nagyon finom,régen mi is csináltunk így kefírt...már a fülünkön jött ki annyit ittunk!:)
33. Nattine (válaszként erre: 31. - C42aaaac41)
2009. okt. 31. 13:47
De ugyanúgy tejből készülnek, nem? Meg mi szoktunk pl. itthon kefírt csinálni, kefírgombával, tejből. Az is "káros"?
32. Nattine (válaszként erre: 30. - C42aaaac41)
2009. okt. 31. 13:46
Persze, egy idő után torzul ez az ösztön. Én a pici gyerekekre gondoltam (bár ezzel az elmélettel is szoktam vitatkozni :))
2009. okt. 31. 13:45
egyébként meg más a felszívódása és más az előállítása a tejtermékeknek.
30. c42aaaac41 (válaszként erre: 29. - Nattine)
2009. okt. 31. 13:44
ó persze,imádják a csokit a sütit a chipset!:))))
2009. okt. 31. 13:42

Akik nagyon ellenzik a tejivást, azoknak mi a véleménye a joghurt, ill. kefírfogyasztásról? Az sem egészséges?


Bár én amúgy sem értek egyet ezzel a tejellenességgel. Én magam már csak kevés tejet iszom, de a fiam szereti, szinte minden nap iszik tejet, vagy kakaót. Pedig állítólag a kisgyerekek ösztönösen tudják még, hogy mi jó nekik.

2009. okt. 31. 13:40
Hát igen !
27. 42af71f255 (válaszként erre: 26. - E584b61b26)
2009. okt. 31. 13:19

Tegnap este 2 bögre kakaó volt a "vacsi"-szóval én így vagyok vele...a házi tejet meg nem annyira bírom,csak ha nagyon ki van forralva,mert szerinet "tehéníze" van...:)


De azért sztem heti 5x biztos iszok 1 pohárral..

26. e584b61b26 (válaszként erre: 25. - 42af71f255)
2009. okt. 31. 13:09
Nekem sem bár én nem iszom töménytelen mennyiségben de kicsi korom óta ha nem iszom este eg ybögre kakaót akkor nincs alvás!:))))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook