Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Napi 15 perc futás/kocogás szerintetek lehet hatásos hosszú távon? fórum

Napi 15 perc futás/kocogás szerintetek lehet hatásos hosszú távon? (tudásbázis kérdés)


2010. máj. 5. 11:31
*nehogy
2010. máj. 5. 11:31
először elég 15perc, de aztán hozzászokik a szervezeted, és képes leszel még többre és többre. szépen lassan növeld a távot, de vigyázz ne hajtsd túl magad, dehogy megutáld a futást:)
7. fe9e12ede0 (válaszként erre: 3. - Reggi777)
2010. máj. 5. 08:37

most látom, hogy az utolsó kilókról van szó... Szóval ezekre tényleg a 45 perc körüli kocogások a hatásosabbak. Alfa kardio amit keresel...

(ha valóban az utolsó zsírdepók makacskodnak)

Meg arról is lehet szó, hogy kialakuló inzulinrezisztencia következtében az úszógumi nem akar olvadni. Ebben az esetben megintcsak a CH csökkentés, főleg a gyosan felszívódó elhagyása lenne a legjárhatóbb út.

2010. máj. 5. 08:31

Még 10 perc is hasznos! Persze ilyenkor nem sok zsír ég el, de nem is baj. Zsírt égethetsz alvás meg vasalás közben is. Míg 10 perc alatt elégetett izomglikogént visszapótolja a szervezet, addig is több zsír használ el még pihenéskor is. Hangsúly inkább az intetnzitáson legyen, de ebben az esetben szerintem egy alapos bemelegítéssel együtt már kevés a 15 perc. Bemelegítés nélkül nem szabad anaeob zónában terhelni az izmot. (ízületeknek sem tesz jót).

Ha 15 perced van rá, akkor én azt javasolnám, legyen 10 perc monoton kocogás, majd fél perc sprint, utána 2 perc kocogás, és ezt ismételd meg, ahányszor bírod. Utána pár perc kocogás levezetésnek, majd nyújtás. Ahogy megszoktad a terhelést, növelheted az intenzitást is, de az időtartamot ne vidd 1 óra fölé. Inkább heti 2-3 alkalommal. Pihenésről sem szabad megfeledkezni, mert előbb utóbb a regenerálódással lesznek gondjaid.

2010. máj. 4. 19:36

Nanaa!!! Ha ez a 15 perc intenziv mozgas persze hogy lehet hatasos.

En regebben heti 3nap 20perc tornat csinaltam es hatasos volt. Ugy hogy hajra mindent bele KITARTAS! Minden kezdet nehez. Volt hogy az elejen 4kezlab masztam es szegeny xy-nak csuklott az edesanya de nagyon jo volt! Barmi ami mozgas az csak jo lehet!:)

4. tavaszilány (válaszként erre: 3. - Reggi777)
2010. máj. 4. 18:04
Miért 15 percet? Ha tudsz, menj többet...a szervezeted ehhez is hozzászokik majd, szerintem érdemes növelni az időtartamot szép fokozatosan...
2010. máj. 4. 18:02

Az elmúlt 1 évben sikerült megszabadulnom 12 kg-tól és még hátravan 5 kg. Tényleg az utolsó kilók leadása a legnehezebb. Egyszerűen nem akar sikerülni sehogysem..a kajázásomon már nem szeretnék változtatni, mert lassan tényleg alig eszem (persze azért, amit a tükörben látok minden nap, megéri). Szóval arra gondoltam, ha minden nap futnék minimum 15 percet, talán sikerülhetne...

Szerintetek?

Aki tud valami tippet adni, szívesen várom! :)

2010. máj. 4. 18:01
Attól függ, mire?
2010. máj. 4. 17:59
Napi 15 perc futás/kocogás szerintetek lehet hatásos hosszú távon?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook