Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Napi 10000 lépés az egészségért - azaz 10KSteps! Kihívás fórum

Napi 10000 lépés az egészségért - azaz 10KSteps! Kihívás (beszélgetős fórum)


1 2
37. Donnie_ (válaszként erre: 35. - Guruljka)
2017. ápr. 7. 13:32

Ment a 3 mérföld?

Nekem a reklámidő alatti gyaloglással szépen alakul a napi lépésszámom.

36. Donnie_ (válaszként erre: 34. - Guruljka)
2017. ápr. 7. 13:30

Kedves Guruljka!

Köszi a választ. Vettem is a lapot félig-meddig :-)

A pláza ajánlás a fedett terepen való gyaloglásra példa, aki falun lakik az is gyakori-, akár napi látogatója is lehet egy-egy ilyen helynek, mert pl. van ideje munka vagy iskola után később haza közlekedni - akármivel.

Megértettem elsőre is, hogy Te nem tartozol közéjük :-)

A napi 10000 lépés éppenhogy nem csak kültéri, pl. a templomkert(!- ;-)) körül, vagy a saját udvarban(!), kertben, hanem beltéren, otthon is végezhető gyakorlatsor Leslie nélkül is.

A lakásban kb egy 13 méteres saját "kerengőt" alakítottam ki Leslie hatására, amikor az előre-hátra futkározós boosted részhez ért, akkor elkezdtem nem előre-hátra kocogni :-)

Itt viszont nagyon fontos a csúszásmentes talaj.


Nem haragszom :-)

Eredményes karcsúsodást kívánok neked!

De

35. Guruljka (válaszként erre: 27. - Donnie_)
2017. ápr. 4. 20:45
Köszönöm szépen! Majd meglátom, megy-e még a 3 gyors mérföld.
34. Guruljka (válaszként erre: 29. - Donnie_)
2017. ápr. 4. 20:42

Nem vagyok felsőbbrendű, és falura tudatosan költöztem, a gyerekeim egészsége és az olcsóbb megélhetés kedvéért, továbbá én nem kedveltem a városi létet, pedig ott születtem.

Azért nem alternatíva számomra az utcai séta helyett a pláza, mert pláza nincs falun. Ez tény, és nem lenézés vagy fennhéjázás. De nem is értem, ha falun lakom, miért javaslod a WestEndet?

Annyit értek, hogy példaként, de még ha be is buszozom a közeli városba, ott nincs akkora "fedett gyaloglós terep", hogy meg ne kérdezné valaki gyanakodva, mit keresek ennyire. De nincs "affinitásom", azaz időm, pénzem bebuszozni csak a gyaloglás kedvéért, ezért favorizálom Leslie Sansone helyben járósait.


Azért néztem be ide, mert általában a fitness, illetve az otthon végezhető mozgás nagyon is érdekel. Szimpatikus az is, ahogyan mozgásra ösztökéled az embereket. Sőt mi több, újra el kell kezdenem mozogni, mert ahogy elkezdtem tanulni, többet ülök, mint azelőtt, és marhaságokat eszem. Azaz lelottyadtam és híztam.

(Ebben a faluban egyébként gyüttment marad az is, aki akár több hektáron gazdálkodik, mert itt nem számít semmi más, csak hogy nem itt született. Ebben ahány falu, annyi szokás, valószínűleg.)


Jó módszer a 10 ezer lépés, azoknak, akik olyan környezetben élnek, hogy kedvvel mozdulnak ki. És igen, a mai embernek igenis nagy szüksége van a mozgásra.


Remélem, elég érdemi a megszólalásom, és ne haragudj, mert igazán nem akartalak bosszantani.

A "reklámgyaloglás" pedig igazán jópofa ötlet!

33. Donnie_ (válaszként erre: 32. - Donnie_)
2017. ápr. 4. 17:28

Vettem a lapot és kihívást kihívtam.

Ki.

:-)

Pu

32. Donnie_ (válaszként erre: 31. - Gribedli***)
2017. ápr. 4. 07:19

Köszi :-)

Tegnap sem csak átlagos lépés számot mértem, hanem a konyhafőnök vip-es, majdnem 7 perces reklámok alatt értem el este a 10460-t.

Egy perc alatt nem lötyögős sétával, átlagos tempóval 118-120 lépést teszek meg, minimum 90 perc így a napi adag időszükséglete.

31. gribedli*** (válaszként erre: 28. - Donnie_)
2017. ápr. 3. 14:17
Szerintem ez tök jó, mármint hasznosat csinálsz a tv előtt is:)
2017. ápr. 3. 12:31

Csak pontosítás képpen:

Nem megyek be a féllábúakhoz növesztés tippek miatt, ha mindkét lában még épp, és valószínűleg nem csesztetem azzal a bariatic műtétre készülődőket, hogy a böjtös életstílus többet ad hosszú távon (5 év), mint az öncsonkítás.


Capise?

29. Donnie_ (válaszként erre: 26. - Guruljka)
2017. ápr. 3. 12:17

Kedves Guruljka!

Átgondolva az esti beírásodra "FALUN lakom"-ra adott ma reggeli válaszom - mintha nem lenne köztudot itt ;-. úgy érzem nem jeleztem kellő mértékben régi álláspontom.

Azaz aki falun él, az nem lehet "felsőbbrendű". Sőt, akinek nincs kellő földművelési tapasztalata az nem "gyütt-ment"! Sőt, a WestEnd egy laza példa a fedett gyaloglós terephez. Egyébként túl régóta tele a nem létező hím nemi szervem az örökös "védekezés miatt", ha nem is támadom, még gondolatban sem a "viselkedési taplókat" a lakóhelyem miatt. Az, hogy belőletek ez nőtt ki, a Ti gondotok! Ős pesti vagyok! és ez nem mentegőzésre utaló tény! Ha te gondolati "kisebbség" lettél az a Te megoldandó problémád.


Egyébként, ha semmi affinitásod sincs egy témához, akkor miért szólsz hozzá?


Ez komolyan érdekel, mert több nicket is látok itt, akik a hozzászólás szám miatt, mindenféle baromsághoz postolnak, meg köszöngetnek ott is, ahol a topic témáját is tönkrevágják ezzel.

(Mint a recept kergetők is... - akiknek ebből állhat a mijük is?:)

Köcce, ha érdemben is válaszolsz.

2017. ápr. 3. 08:52

Tegnap este egy film nézés közben a hosszabb szünetekben lépegettem. Egy reklám alatt 1000+ lépést mértem, a teljes film alatt 5000 lépést.

Ez a napi cél fele éééééééés legalább nem néztem a képernyőn a kaja reklámokat!

A héten ébredéstől lefekvésig mérem a napi lépés számot.

27. Donnie_ (válaszként erre: 26. - Guruljka)
2017. ápr. 3. 08:47
Jó lépegetést kívánok neked Leslie-re!
26. Guruljka (válaszként erre: 22. - Donnie_)
2017. ápr. 2. 20:02

FALUN lakom. Itt nincs westend meg pláza.

A Budapest-falu plusz Bp tömegközlekedés egy-.egy alkalommal lenne úgy 5-6 ezer Ft, az időt nem számolva. Akkor már inkább otthon Leslie-vel.

2017. ápr. 2. 19:19
Most néztem, egy rövidebb kb 5 perces reklám szünetben 650 lépéssel lettem gazdagabb. Majd tesztelem, hogy egy hosszabb reklámnál, amikor már azt sem tudom milyen filmet is néztem éppen - mennyi + lépést jelent, ha nem maradok ülve.
24. Donnie_ (válaszként erre: 20. - Ikebana3)
2017. ápr. 2. 19:11

Leslie-t én is nagyon szeretem. Amikor a dukan diétába lendültem bele, akkor az 1-2-3 mérföldeseire kezdetben kb. heti ötször gyalogoltam.

Már egy ideje nem használom, inkább csak a napi aktivitási szintem nőtt.

Kíváncsi vagyok a heti átlagomra ezért kezdtem újra mérni.

A szobabiciklizés is klassz.

23. Donnie_ (válaszként erre: 19. - Gribedli***)
2017. ápr. 2. 19:03

Gondolom nem a te edzés ill, mozgásigényednek szükséges a kizökkentő gyaloglás. De a kütyüs logolást én is szeretem.

A 10K steps azoknak is hasznos és motiváló akik nem túl "mozgékonyak" egyébként.

22. Donnie_ (válaszként erre: 18. - Guruljka)
2017. ápr. 2. 19:01

:-)

Látlak, ahogy unottan rovod a falud 2 utcája közül hol az egyiket, hol a másikat - fel-le :-)

Ha a szabadtér nem ok, akkor például a WestEnd-ben is lehet gyalogolni, vagy bármelyik plázában, körbe-körbe ill. a lépcsőkön nehezítve fel le :-)

Talán nem olyan unalmas a látvány :-D

21. Donnie_ (válaszként erre: 17. - 9c485f67e8)
2017. ápr. 2. 18:58
Van aki csak sajton él és nem fáradt. Lehet valami más miatt lehettél energia hiányos.
20. Ikebana3 (válaszként erre: 1. - Donnie_)
2017. ápr. 2. 17:38
Átlagos lépéshosszat számolva a 10 ezer lépés kb 6 km-t jelent. Ha valaki nagyobb tömegű, akkor nagyon jó a Leslie Sanson-féle walk, ez zsírégető és a 4 mérföldes kihívást javaslom. 1 mérföld=1,6 km tehát a 4 mérfölddel bőven megvan a 10 ezer lépés. Mindez 55-60 perc alatt. Én ezt csináltam egy ideig, most vissza akarok erre térni. Persze mellé nyugodtan lehet választani még mást is. Én a szobakerékpárt választottam, jó kiegészítés. :)
19. gribedli*** (válaszként erre: 16. - Donnie_)
2017. ápr. 2. 16:40

Én azért ennyire nem millizem. Meglegyen a napi edzésem, ezenkívül aktív legyek, napi tennivalók,napi rohangálàs, stb. Aztán este szoktam leellenőrizni, hogy az aznapi napom milyen volt,illetve a nap csúcspontjai, amikor kifejezetten mozgás, edzés volt, az milyen sávba esett,és csak tanulságot merítek, szóval nyilván, a csekkolás után,ami szemmel láthatóan több pluszt adott a napi dolgaimhoz,azt esetleg gyakrabban fogom beilleszteni.


Kertészkedés, ez is azok közé tartozik, ami melós, de ha kutyasétáltatáskor egy olyan helyre mentünk, amin látom ám,hogy húha, ez sok "lépés" vót,akkor legközelebb is oda viszem/visszük őket.

18. Guruljka (válaszként erre: 1. - Donnie_)
2017. ápr. 2. 16:38

Nekem ez kicsit fura...


Gyalogoljak fel-le a faluban?


Inkább mozgok mást. Tudom, hogy kellene gyalogolni is, de nem visz rá a lélek. Semmi nincs, ami arra motiválna, hogy az utcaképet nézegessem. Itt csak két utca van, azokat már az ideköltözésünk első hete után meguntam, és ennek már 25 éve.

17. 9c485f67e8 (válaszként erre: 16. - Donnie_)
2017. ápr. 2. 16:14

A gyümölcs, sajt, tea, leves nem éppen hizlaló.

Olyan fáradt voltam, hogy csak falatokat, kortyokat tudtam lenyelni.

16. Donnie_ (válaszként erre: 15. - 9c485f67e8)
2017. ápr. 2. 15:54

? étkezni sem volt lehetőséged másfél éven át? hmmm

Ezt a napi 10000 lépéses programot az átlagos napi mozgáson _felül_ kell fokozatosan teljesíteni. Az első héten csak tesztelni és átlagolni kéne a szokásos lépés számot, majd a rá következő héten napi 500 lépéssel többet kéne teljesíteni kb.

2017. ápr. 2. 15:44
Napi 8-10 km-t gyalogoltam másfél éven át; nem fogytam egy dekát sem, ráadásul étkezni sem volt lehetôségem.
14. Donnie_ (válaszként erre: 11. - Gribedli***)
2017. ápr. 2. 15:31

Miért emelgetném a 6 kg-os (Bellám - ketlebellemet) gyalizás közben? És akkor hol marad a játékosság és a finom röhincsélés a lüke reklámokon?

?

;-)

Ez már más...., nem step by step :-)

2017. ápr. 2. 15:26

Ami a szememben ezt az egész turbó stílust kicsit a laza - nagyimnak lesz igaza - ne ugrálj túlzottan, ha nem muszáj - életszemléletet igazolja, hogy állítólag egy nőnek kb 1600-1900 kcal a napi energia szükséglete ha ugrál, ha nem... persze nem napról napra, hanem úgy kiegyenlítetten...

Ez nálam kb be is jön. Mostanában, hogy nem is comboztam így is jól éltem ennyi kaja bevitellel.

12. gribedli*** (válaszként erre: 10. - Donnie_)
2017. ápr. 2. 15:24
:D
11. gribedli*** (válaszként erre: 7. - Donnie_)
2017. ápr. 2. 15:23
Pl a kar és láb mozgatása együtt, az nagyon tudja fokozni, ugrálás nélkül. Teszem azt, ha már tv nézésnèl tartunk, akkor lépegetéssel,lâbemeléssel egybekötött szoft, mittudomén, fél kilós súlyzókkal való emelgetések (oldalemeés, előre, fel, bicepsz, stb) ezzel is fel tudod tornázni a napi lépéseid számát. Sőt, ezzel meg se kell várni a reklámot!
10. Donnie_ (válaszként erre: 8. - Gribedli***)
2017. ápr. 2. 15:19
Az én sziámi macsekom viszont az arcomba dumcsizva kívánja a lustizós stílust:-)
9. gribedli*** (válaszként erre: 6. - Donnie_)
2017. ápr. 2. 15:19

Ebből fogok, igen,hamarosan!:)))


Nem tudom, milyen rendszerben van az enyém, ez egy fitbit flex. Szerintem hozzávetőlegesen jót mutat, mert edzéskor azokat az értékeket kapom, mint amiket annak idején papír, cerca, számológép és energiafelhasználás képletekkel kiszámoltam magamnak, akár a kardiót, akár az erősítést nézem, nekem a kütyū ugyanezeket az értèkeket adja.


Persze lèpésekre kiszámolva (de a kalória stimm), mert ugye minden mozgás is számít, nemcsak az, ha helyet változtatunk.

8. gribedli*** (válaszként erre: 5. - A03dd05915)
2017. ápr. 2. 15:13
Na jó, nekem ugye van 2 kutty is, akik szívükön viselik, hogy ennyi lépésem meglegyen, amit írtam, munka után:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook