Napfogyi (beszélgetős fórum)


25. 4b6a2525df (válaszként erre: 21. - Miskál)
2007. máj. 2. 07:01
nem egy élvezet ez
2007. ápr. 30. 08:44
Jaj most látom, mégis:-(((
2007. ápr. 30. 08:43
Legalább végre nem a fogyókúráról van szó:-)))
22. 4b6a2525df (válaszként erre: 21. - Miskál)
2007. ápr. 30. 08:31
Te tulajdonképpen háby éves és hány kiló vagy? :)Mert ugye ez is sokat számít egy fogyókúránál
21. miskál (válaszként erre: 20. - Miskál)
2007. ápr. 29. 13:29

többiek? ki kezdi velem HOLNAP?


mert április 30. és a teljes napfogyatkozás éppen holnap van! :-)


remélem erről lesz majd valami közvetítés vagy ilyesmi a neten is.

20. miskál (válaszként erre: 19. - 4b6a2525df)
2007. ápr. 29. 13:27

na hallod, azt én se hagynám ki!!! :-))


végülis azt olvastam, hogy pl. a telihold utáni tisztítókúra igen hatásos, az pedig úgy tudom, 2-án lesz

19. 4b6a2525df (válaszként erre: 18. - Miskál)
2007. ápr. 29. 06:11
csinálhatom, de az a helyzet, hogy 30-án leszünk 30 éves házasok és aznap biztos bulizunk, ami ugye evéssel is jár (nálam ez hal és rákhegyeket jelent, na meg pezsgő is igaz az nem sok, szóvel egysejétől 4 napot csinálhatom.
2007. ápr. 28. 22:50

persze, hogy elkezdem, ,velem tartasz? :-)

előnyösebb aznap kezdeni a módszer szerint - végülis mit számít egy nap


ha egyszer április 30-án van a teljes napfogyatkozás, mit csináljak

2007. ápr. 27. 07:04
Mos akkor tényleg elkezded a viz almalé böjtöt? Lehet ezt egy nappal elhalasztani?
16. coco (válaszként erre: 1. - Miskál)
2007. ápr. 24. 22:06
gondolod, számít bármit is, hogy most teljes napfogyatkozás lesz? a mai emberek már nem nagyon természeti népek... inkább nézem a napfogyit és kipróbálok egy sima fogyit :-))
15. guruloza (válaszként erre: 14. - D77e128ed9)
2007. ápr. 23. 16:26

és ha híznál-fogynál váltakozva, akkor is mi lenne?


az a lényeg, hogy küzdjön vki a dolog ellen, ne adja fel - szerintem...

14. d77e128ed9 (válaszként erre: 9. - Druida)
2007. ápr. 22. 11:29
Nem hízok és fogyok váltakozva,csak az étvágyat jagyeztem meg és mivel minden nap mérem magam tudom hogy hatással van a hold szerveztre...hangulatilag is és mindenhogy.Ha olyan jólinformált vagy akkor biztos erről is olvastál már szakirodalmat.Én igen nem is keveset!
13. miskál (válaszként erre: 11. - Guruloza)
2007. ápr. 22. 10:29

ahaaha, anyukámnak és nagyimnak is ez a problémája!

minden gyümölcs savanyú nekik

12. guruloza (válaszként erre: 8. - Druida)
2007. ápr. 21. 15:40

örülök, hogy vannak ilyen intelligens hozzászólások.


én a holddiétát már próbáltam és hatásosnak találtam, azért érdekes ez a napfogyatkozós akármi. nekem egy próbát megér, tényleg ne hagyd abba a topicot, Miskál.


Druida, bár nyilvánvaló, hogy tájékozott vagy a témában, azzal vitáznék, hogy a sportolók meg a svédek meg a nemi dominancia.

ki az, aki nem szeretné önmagát legyőzni?

van olyan manapság, hogy egységes táplálkozási kultúra? a globalizáció korában?

ha nincs nemi dominancia, akkor hogyan lehetséges, hogy a női ciklus a holdciklushoz igazodik?

11. guruloza (válaszként erre: 10. - Druida)
2007. ápr. 21. 15:34
nyilván el van savasodva a szervezetük
10. druida (válaszként erre: 6. - Miskál)
2007. ápr. 21. 14:20
Esetleg nem inkább annak az okát lenne ajánlatos megkeresni, amiért nem bírják a préselt leveket?
9. druida (válaszként erre: 4. - D77e128ed9)
2007. ápr. 21. 14:19
Nem lenne egyszerűbb egy "versenysúlyt" beállítani és azt tartani, mint hízni és fogyni váltakozva?
8. druida (válaszként erre: 1. - Miskál)
2007. ápr. 21. 14:17

Érdekes elképzelés a napdiéta. Azért van némi különbség a Holdhoz képest.

Például a holdhónap kb. 28 napos, a naphónap pedig 2150 évig tart. A nap bioritmusa ennyi idő alatt ér vissza ugyanabba az állapotba. Szerinted van valakinek itt ennyi ideje?


A sportolók egy külön emberfajta. A hétköznapokban szinte semmilyen velük kapcsolatos megfigyelést nem tudsz felhasználni. A versenysport pedig egy fura dolog. Kit akarnak legyőzni? Az időt? Azt még soha senkinek nem sikerült és egyértelműen nem is fog. Önmagukat? Ahhoz meg mi köze van bárkinek?


Azért a bolygók hatása az általad vázoltnál "némileg" árnyaltabb. Csak a szakirdalom tartalomjegyzékének elovasása eltart néhány évtizedig...


Pillanatnyilag csak az otthon termelt húsfélék számítanak viszonylag ételnek, és ugyancsak az otthon termelt sajtfélék (és egyéb tejtermékek). Tehát diétázhatsz, csak alaposan készülj fel rá (nevelj disznót, tyúkot, kacsát, tehenet). Bizony, csak a szervezet igényére figyelni kell mindig.


A mostani almákban már meglehetősen kevés lé van. Ha kicentrifugálod, akkor egy még kisebb élettani értékű levet kapsz. A boltban kaphatók pedig csak nyomokban tartalmaznak némi tápanyagot.

A préselt almalé (úgy kell előállítani, az adja a legtöbb fontos dolgot vissza) egy egészen másfjta vizet tartlamaz, mint amiből az ásványvíz áll. Ha a kettő kevered, elképzelhető hogy nem megfelelő lesz a végeredmény.


Napfogyatkozás alkalmával egyik nem dominanciája sem kerül túsúlyba. Éppen hogy öszezavarodik és a másik nem tulajdonságjegyeivel keveredik össze erősen. Mindkettő.


Másfél évnél ritkábban van napfogyatkozás. Részleges talán. De a napfogyatkozás elég keményen megviseli az emberi szervezetet. Ezt helyes dolog egy böjttel támogatni, esetleg diétával, de utóbbi meglehetősen kétes hatást ad ebben az esetben.


Az mindenesetre érdekes, hogy egy svéd módzsert kell alkalmazni Magyarországon. A táplálkozási kultúra meglehetősen eltérő, a genetikai kód sajátosságai teljesen eltérőek, a kultúra teljesen eltérő, a gazdasági helyzet teljesen eltérő, az egészségügyi helyzet teljesen eltérő, a környezet teljesen eltérő, az emberek gondolkodása teljesen eltérő, az emberek életmódja teljesen eltérő. A többi stimmel...

7. miskál (válaszként erre: 2. - 4b6a2525df)
2007. ápr. 21. 13:26
hagyján, hogy a fórumot, de a diétát se - az lesz a nehezebb :-)))
6. miskál (válaszként erre: 3. - 3cbdff671e)
2007. ápr. 21. 09:56

szia!

ez a 2 fogyasztható folyadék

arról van szó, hogy sok érzékeny gyomrú ember van akik nem bírják a frissen préselt leveket

nekik ajánlatos hígítani, nem "töményen" inni

2007. ápr. 21. 08:37
holdállásokat:)
2007. ápr. 21. 08:37
Én figyelem a oldállásoktak és tény hogy növő holdkor sokkal nagyobb az étvágyam és könnyebben hízok,mint fogyó holdkor amikor éhezés nélkül tudok fogyizni.
2007. ápr. 21. 08:08

Almalé-ásványvíz böjtről még csak nem is hallottam.

Írnál róla bővebben?

2007. ápr. 21. 07:18
Nincs még ilyen tapasztalatom, de nagyon szívesen benevezek, csak ne hagyd abba a fórumot
2007. ápr. 21. 03:09

helló mindenkinek!


azért indítottam ezt a topicot, mert van egy svéd dietetikus-asztrológus barátnőm, aki érdekes (és tapasztalata, praxisa szerint szuperhatásos + kellemes közérzetet eredményező) módszert küldött nekem emilen:


holddiétáról már hallottam, de ez egy napdiéta

a hold helyett (ill amellett) a nap „bioritmusához” kell igazodni itt

barátnőm sportolók étrendjét rakja össze és mióta ismeri a módszert, azóta ezzel állítja be a kuncsafjai versenysúlyát, szerintem rossz nem lehet


so, so röviden:

most ápr30-án teljes napfogyatkozás lesz amit Magyaro.-on is érzékelni lehet majd. a hold hagyományosan a feminin jegyeket erősíti, a nap a férfiasakat, ez közismert, de ez most sokkal erősebb hatású lesz mivel teljes napfogyatkozáskor a „nőies” hold kvázi „elnyomja” a napot (bocs, fiúk, de nekünk ez felettébb kedvező:-)


ekkor érdemes indítani a kúrát egy 5 napos almalé-ásványvíz böjttel

aztán pedig – személyre szabottan – 2-féle diéta jöhet számításba: a szétválasztós; ill a kalóriaszámolgatós (max 1200) pedig azoknak, akik nem bírják a kötöttséget (és a husit salátával ,se a kenyeret sajt nélkül)

csak a szervezet igényére kell figyelni mindig


a feminin dominancia miatt ez az időzítés optimalizálja az anyagcserét és a kedélyállapotot, ettől tartós


a lényeg, hogy napfogyatkozás viszonylag ritkán van (kb. másfél évente) úgyhogy ezt érdemes kihasználni

a kúra során a holdfázisokhoz kell igazodni így lesz egészséges a fogyás


kezdjük el együtt és írjuk le itt a tapasztalatainkat úgy talán könnyebb lesz :-)


van vkinek holddiétás sikerélménye-tapasztalata?

örülnék ,ha megosztaná velem


köszi!:-)


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook