Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Napelem tapasztalatok fórum

Napelem tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2017. márc. 4. 10:02
Működik még ez a fórum? Az egyik ismerősöm a [link] -val csináltatta a napelem rendszerét és nagyon meg volt elégedve.Én is szeretném telepíttetni pár hónapon belül.
14. rodcsy
2015. febr. 9. 11:30

Sziasztok!


Én is gondolkozom a telepítésen csak nyilvánvaló és egyértelmű dolgokra nem találok válaszokat.

Az lenne a kérdésem azokhoz, akiknek van tapasztalatuk napelem ügyben hogy:


- Milyen gyakran kell tisztítani és az mennyi ideig tart a tisztítás?

- Mennyit veszít a teljesítményéből, ha fél évig nem takarítom? (%-ban kb.)

- Mennyibe kerül, ha valaki megcsinálja helyettem, mert nincs kedvem a tetőn ácsorogni, meg időm sincs rá?

- Úgy általában igazak e azok a teljesítmények amiket írnak ezekről a napelemekről, vagy csak népvakítás?

- Mivel,hogy befektetés és én is aszerint tekintek rá, így a nyereségadó azaz 20% az amit az állam zsebbe rak?


Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv,

R.

2011. aug. 17. 01:39
hoppá ez nem ide akart menni az előző hozzászólás :D
2011. aug. 17. 01:36

Karel Gott - Lady Carneval


[link]

11. 4df3fe1a4e (válaszként erre: 10. - Nomen)
2011. máj. 13. 22:57

Üdv.!


Sajnos ebben az országban a támogatás nem arra megy amire kellene.Pl. a környezetvédő alternatív megoldásokra.

Pest megyében ugyanez a helyzet.


Napelemes rendszereknél sokakat elijeszt a projekt ára,de azért azt sokan nem tudják,hogy itt rövid időn belül energiaár bumm lesz.Bezárnak egy-két atomerőművet és nem kizárt ,hogy megduplázódik a villany ára.Ebben az esetben Felére is csökken a megtérülési idő.Egy ügyfelem is ezért telepítettet múlt héten.Ő azt mondta,biztos benne,hogy nagyon felemelik a villanyt.


Nem rossz befektetés...

10. nomen
2010. okt. 9. 23:05

Sziasztok! Napelemes rendszerrel kapcsolatban írok. Már a tervezéskor úgy kértem a rajzot, hogy megfelelő felületű és dőlésszögű valamint irányú tetőm legyen, napkollektorok feltelepítéséhez. Mivel már nem volt pénzem feltenni a napkollektorokat, jegeltem a témát, hál' Istennek nemhiába. Menet közben 1-1,5 év alatt kibántam magam a napkollektorból, ugyanis több ismerősöm szerint télen nincs hatásfoka fűtésrásegítésre, a melegvizemet pedig a kondenzációs kazán napi 0,7 - 1 m3 gázzal megcsinálja.

Nos így inkább a villanytermelés felé fordultam, elkezdtem kutakodni, mígnem rászántam magam egy kisebb 1,8 kWh rendszerre. Ehhez egy pesti céget találtam - én Mosonmagyaróváron lakom, akikkel pályáztunk tavaly a NEP-9-re. Vártunk, vártunk, gyakorlatilag szeptember 2-án befogadott pályázatunkra március 2-án (!) jött elutasító válasz forráshiányra hivatkozva. Nem mentem világgá, bepályáztunk a ZBR-09-re, amelyet május 17-én fogadtak be, de még nem kaptam a mai napig választ (október 9.), de bíztattak az Energiahivatalnál.

Nos, a benyújtás után önerőből telepíttettem a rendszer, tokkal-vonóval 2.230.000 ft-ért, de ebben már nagyobb inverter van, 3300TL típus, gondolva a jövő tavaszi bővítésre.

Az alábbi tényeket tudom közölni: az EON felszerelte május 4-én az oda-vissza mérő órát (korrekten, zokszó nélkül, jegyzőkönyvvel stb.) Tehát azóta mérem, a mai nappal a vett és a betáplált közötti különbség 450 kWh, ez napi éppen 3 kWh. A felszerelés előtt a napi átlagunk 12-14 kWh óra volt. Hozzáteszem, hogy a házban (kb. 220 m2) mintegy 40 led izzó működik, melyekkel teljesen meg vagyunk elégedve. Júliusban és augusztusban gyakorlatilag 0 szaldós volt a ki-be táplálás. A napi max termelés 11,60 kWh óra volt, a minimum 500 watt, amikor egész nap ömlött az eső. A rendszer kifogástalanul működik, neveket nem írhatok, de akit ennél több is érdekel, bátran írjon privit- tapasztalatokat tudok mondani, tényeket - szóval az ilyen 100 év megtérülés meg hasonlókkal nem kell foglalkozni, mert baromság. Nekem még 8 vagy 9 napelem fér fel, azzal gyakorlatilag megtermelem a teljes évi fogyasztást - mindezt nyáron légkondi, kútszivattyú, fűnyíró stb. használata mellett. És a napelemek egyre olcsóbbak és nagyobb hatásfokúak lesznek. Ha visszakapom a pályázaton az A+ minősítésnek köszönhetően a 60%-ot, akkor 6 év megtérüléssel számolok, de nem csak én, hanem hozzáértőbb energetikus barátom is. Bocs, kicsit hosszú lett a levelem. Akit további infók érdekelnek, írjon privit, mert sztem elfelejtek majd ide visszatérni


Üdvözlettel

2010. aug. 17. 22:22
Ha van elektromos boileretek - akár a konyhában is -, akkor abba lehet tenni egy fűtőszálat (hőkapcsoló beiktatásával) és nem kell bajlódni hogy mennyit termel. Egy ismerősömnek a konyhai melegvizét télen is az adja, nyáron pedig a fürdővízbe is dolgozik rendesen. Írod, hogy 2 db 45W. Ez izzóban olyan, amiből sokaknak a csillárban hat darab van, tehát sokat ne várj és ha még leszabályzod, mert nincs felkapcsolva a villany, meg tárolod az aksiban, amit pár évente cserélni kell és talán környezetszennyező is... Egyébként ezt a mennyiséget visszavezetni a szolgáltatóhoz nem hiszem, hogy érdemes lenne. Szóval a vízmelegítés elég barátságos megoldás lehet. Nem kell aksi, csak egy hőkapcsoló és ha nem nyitod meg a csapot, akkor is dolgozhat a napelem, hisz akkor is kell tartania a víz hőmérsékletét.
2010. aug. 16. 17:22

Nekem semmilyen tapasztalatom nincs ezügyben, és még csak műszaki ember sem vagyok.

Csak az egyszerű földrajz jutott eszembe. Magyarországon mennyi az éves napsütéses órák száma?

Hát nem a legkedvezőbb paraméterű övben vagyunk. Innen aztán lehet számolni bekerülési, megtérülési költséget.

Mi sokkal inkább a geotermikus energiában állunk gazdagabban. Annak viszont lényegesen több a bekerülési és üzemeltetési költsége. Azt hiszem.

Mégegyszer, hozzá teszem, tényleg nem értek hozzá, csak amolyan gondolatfuttatás volt.

7. bucs
2010. aug. 16. 17:00

Én olvastam a net-en olyan napelemes megoldást, amihez a villanyórát is lecserélik, s amikor túltermelés van akkor az óra visszafelé pörög...ha pedig nagyon sok túltermelés van akkor az elmü kifizeti...persze nem olyan áron amennyiért mi vesszük :(


Ennek a beruházási költségét nem tudom, mivel úgy reklámozzák, hogy "ingyen napelemet mindenkinek "

ami azt jelenti, hogy megnézik mennyi a havi villany számla, és kb annyit kell ezért a komplett beszerelésért 15 évig fizetni...

felmérik az ingatlan energia felhasználását és annyi napelem táblát szerelnek a tetőre....


Én ezen gondolkodtam, csak nálam is felmerül a kérdés, hogy vajon tényleg termel-e annyi energiát amennyi kell, persze a villanyóra nemcsak hátrafelé forog , így hát ha kevés a napelem akkor használja az ember a sima áramot !

És akárhogyis számolok 15 évre a mostani vill számla: kb 3.600 000 ft... tehát nekem kb ennyibe kerülne a napelem-kompletten beszerelve..

és akkor elvileg nem kapok már villanyszámlát : ELVILEG

6. b43860c232 (válaszként erre: 5. - B43860c232)
2010. ápr. 24. 14:29

egy lyan= egy olyan

átemlőkkel= átemelőkkel

5. b43860c232 (válaszként erre: 4. - Verebtunde)
2010. ápr. 24. 14:25

Én köszönöm,hogy kíváncsi voltál rá.

A mai LED-es világítás hatékonyságában már nem vagyok biztos.

Szép dolog a környezettudatosság ,jó dolog a modern technika,de szerintem a LED meg az "energiatakarékos" hülyeségek körül egyenlőre nagyobb a marketing mint a fényerősség.

Tudod az amikor én egy műszaki rajzot akarok csinálni és bekapcsolom az LED-es korszerű fényforrást, nem mellesleg 2400 Ft ért, és nem látom a 6H -s ceruza vonalat, mert ahhoz kellene kb 3000 LUX megvilágítás.

Nálunk sincs a lakásban sehol izzó ,kivétel az író-munkaasztalom,mert ott 100 W-os hagyományos izzó van.

A napelem beruházás meg szép dolog ha valaki áldoz rá,bár az ára lenne barátságosabb!

Én csak álmodom egy lyan háztartási víz-elektromos rendszerről ,ahol az esővíz külön tárolóba pufferolódik,2 vízvezeték-rendszer lenne szűrőkkel,átemlőkkel,átkapcsolható szelepekkel.

A tető fedő nem nehéz cserepek terhelnék,hanem összepattintható szénszálas idomok integrált napelemekkel.

A földben függőleges csőrendszer geotermikus hőt vinné a lakásba és téli-nyári temperálást csinálna.

Most abba kell hagynom,mert elsírtam magam.((

Jajj de szeretnék ilyen vezérlést tervezni!


Sok sikert a megvalósításban és ha nem felejted el majd jelezz vissza az eredményekről!

4. verebtunde (válaszként erre: 3. - Kefekötőke)
2010. ápr. 24. 12:11

Köszi a hozzászólást.


A lent említett árban benne van az akkumulátor, töltésvezérlő és az inverter, tehát ez egy teljesen komplett csomag.


Abban igazad van, hogy a napelemnél nem csak azt kell nézni, hogy bejön-e az ára. Én elsődlegesen amiatt is szeretném, hogy tudjam, ennyit is megtettem a környezetemért. A házunkban 90 spot izzó van, mind halogén, mivel nem volt pénzünk beruházni egyszerre ennyi LED-esbe az építkezéskor. Most folyamatosan cserélgetjük őket, ahogy tönkremennek úgy veszünk egy új LED-eset a helyére, hiszen nem mindegy, hogy egy izzó 50W-ot vagy 1,5W-ot fogyaszt.


A napelemet tehát környezettudatosságból szeretném, de persze az sem elsődleges szempont, hogy x időn belül visszajöjjön ára egy része.

3. kefekötőke (válaszként erre: 1. - Verebtunde)
2010. ápr. 23. 09:22

A hozzászólásom nem tapasztalati,de néhány megjegyzést biztonsággal le lehet írni.

A 2x45 wattos napelem mai ára,mondjuk 230 eFt


Mivel a nap nem folyamatosan süt az energiát el kell tárolni a "sötét időkre",ehhez akkumlátor kell,(nem azonos az autóakkumlátorral)és nem is olcsó.

A nem olcsó akkumlátor töltését komoly elektronikus töltésszabályzóval szabályozni,időzíteni,a hagyományos háztartási hálózattal kapcsolatban kell tartani.Az ára elérheti a napelemek árát.

Az egész konfigurációt az épületre installálni kell ,épülettől,viszonyoktől függően valamennyibe kerül.

Az egész rendszert ,mint mindent életben kell tartani (karbantartás,amortizáció,néha nagyobb fődarabcsere stb)

A ház tulajdonosának el kell dönteni a 90 wattnyi telejesítménnyel mit szeretne működtetni,2 db udvari világítást,vagy a konyhában 4 liter 45 C fokos kézmosó vízet csinál.

Többre nem nagyon elég.

A kérdés hogy mikor hozza be az árát???

Ugyanolyan mint mikor a tehetős ember az udvarában 5x10 méteres vízforgatós,automata vízkezelős úszómedencét szeretne,és kikalkulálja hogy a bekerülési költség mennyi szabadstrand látogatásra lenne elég.)))

Van rá pénze és megcsinálja és használja.

A napelem beruházás szerintem ugyanilyen.Ha nekem volna olyan anyagi lehetőségem ,ahol nem probléma ,a saját igényeimet kielégíteni biztos kipróbálnám ezt a modern ,de még nagyon drága technikát.

Már csak a saját örömömre,ami akkor marad öröm,ha nem kell görcsölni azon,hogy nem süt a nap és a tetőn,pincében ott áll 1 MFt impotens beruházás,nem jön be az ára.

Remélem lesz itt aki empirikus hozzászólást is tud írni!

2010. ápr. 22. 22:03
ez engem is érdekelne,mi is gondolkozunk rajta,most hogy egyébként is házátalakítás van.....
2010. ápr. 22. 21:23

Gondolkodunk azon, hogy veszünk a házra néhány napelemet.


Van-e tapasztalatotok ez ügyben? Pl. mennyi idő alatt jön vissza az ára, stb?


Én a következőt néztem:

2 db 45W-os amorf napelem (8 órás napsütés esetén 720 Wh energiát ad le), az ára bruttó 220 ezer Ft.


Sajnos nem tudom, hogy visszahozza-e az árát x éven belül, ill. a valóságban a névleges teljesítmény hány %-át adhatja le?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook