Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Napelemrendszer tapasztalatok fórum

Napelemrendszer tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2
31. peonia53 (válaszként erre: 28. - Gabbbicica)
2020. febr. 26. 16:23

Szia


Az elektromos kazán mennyibe került. Nekünk január elején lett készen. Nincs nagy tapasztalatunk, jó lenne még kiváltani a gázkazánt + gázbojlert valami másra. Most is megy a gáz fűtés, és nyáron is a gázbojler miatt is kb. 10 ezer a havi gáz számla. 20 panel van feltéve. 2.6 M ft-be került.

30. búsképű (válaszként erre: 6. - Bless the child)
2020. febr. 24. 15:56

Nagyon köszönöm a hozzászólásokat.

Nem is gondoltam hogy ennyi embert érint.

A gáz is nagyon sokba Kerülne és utána igen még a gáz számla is itt legalább az nem lesz remélhetőleg már mind számla.

Egyre több háznál látni.

29. Guruljka (válaszként erre: 28. - Gabbbicica)
2020. febr. 23. 20:38

Köszi a tippet. Nálunk van az utcában gáz, de nem tudtam bevezettetni, mert edvezményes bevezettetés idején nem mertem a kölcsönt vállalni munkanélküliként. De nem is nagyon rajongok a gázért.

Viszont kazánom sincs, az 50 nm-t befűti egy kandalló-kályha. Szintén fabrikettel. Ezzel a kályhával még ez az első szezon, de máris 100 ezer fölött vagyunk, pedig nem is hideg ez a tél.

Ide minden kellene, de az is igaz, hogy nem lenne nagyon nagy a csőrendszer.

Viszont a tetőt is kellene legalább szigetelni, bár én szívem szerint valami könnyebbre cseréltetném a cserepet is. Nagy falat lenne.

28. gabbbicica (válaszként erre: 27. - Guruljka)
2020. febr. 23. 20:13

2.5 millioert inverteres, bovitheto napelemrendszerunk van, evi garantalt 6000 kw termelessel.


6 millioert bődületesen nagy rendszert kapnal.


Mivel nalunk nincs gáz az utcaban, mindenunk elektromos (futes, fozolap, suto, bojler) stb)


Az elektromos futes elott eves szinten 300 000 Ft-ért vettunk a villanyszamlan felul fabrikettet a kazanba, amivel be is kellett gyujtani, hamuzni stb.


Most az elektromos kazant vagy a huto-futo klimat csak bekapcsoljuk, akár wifin keresztul is, ha nem vagyunk itthon, hogy meleg legyen, mire hazaerunk. Ez a fabrikettel nem mukodott 🤣🤣🤣

2020. febr. 23. 19:28

Szerintem, ha összeadom, mennyibe kerülne itt a napelem mindenestül, az én életemben már nem fizetődne ki. A ház maga nem ér annyit, hogy ilyet tegyek bele, illetve akkor már kis ügy lenne új falakat is felhúzni.

A jelen helyzetben 6 millió Ft-ból (napelem-rendszerre elég se lenne) 600 hónapon át tudnám fizetni a villanyszámlát. Ötven év.

26. simple (válaszként erre: 24. - Guruljka)
2020. febr. 23. 18:49
Szerintem nincs ilyen méretbeli megkötés. Két házzal arrébb, van egy 35 négyzetméter alapterületű ház, és van rajta napelem, két éve, és ők ráadásul valami támogatással csinálták.
25. Guruljka (válaszként erre: 24. - Guruljka)
2020. febr. 23. 18:09
Persze, gyorsan hozzá is teszem: az nem látszik kívülről, hogyan használták ki a tetőteret, és hogy alápincézett ház-e, mert akkor abban is vannak lehetőségek.
24. Guruljka (válaszként erre: 22. - Fincsi5)
2020. febr. 23. 18:07

Az lehet, de az egyik utcabeli házon ott virít a napelem.

Igaz, rengeteg átalakítást, építgetést végeztek rajta, amióta beköltöztek, de maga a ház aligha nagyobb, mint a mienk.

23. simple (válaszként erre: 21. - Guruljka)
2020. febr. 23. 18:01
Mi úgy vettük a házat, hogy gázkazán volt. először ennek a cseréjére kértünk árajánlatot, de ez is 2.5 millió lett volna, és akkor még mindig ott lett volna utána a havi gázszámla. Kegyetlen árak vannak mindenre.
22. fincsi5 (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2020. febr. 23. 17:45
És van egy m2 határ, ami alatt nem is lehet napelemet beszerelni.
21. Guruljka (válaszként erre: 18. - Simple)
2020. febr. 23. 17:41
A kályhához képest egészen más az átalakítás nagyságrendje.
20. Tortyakov (válaszként erre: 19. - Simple)
2020. febr. 23. 17:30
Így képzeltem én is . Ha megtérül,megéri .
19. simple (válaszként erre: 15. - Tortyakov)
2020. febr. 23. 17:20
Ja igen, utánanéztem már, egy olyan rendszer amivel tudok tárolni kb. egy hétre való áramot, olyan 3-4 millió körül van.
18. simple (válaszként erre: 15. - Tortyakov)
2020. febr. 23. 17:18
17-es hozzászólásban leírtam mennyibe került. Nekünk nagyon hamar meg fog térülni szerintem. Ha valakinek kisebb háza van, ott azért nem kerül ennyibe, mert kevesebb napelem, kisebb hőszivattyú kell.
17. simple (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2020. febr. 23. 17:16
2.3 millió volt a napelem, ebben az inverter, a felrakás minden benne volt. De ez 2018-as ár, azóta emelkedtek az árak ahogy néztem. Hőszivattyút vettünk hozzá, az 2.5 millió volt. A hőszivattyút rá tudtuk tenni a már meglévő rendszerre, ez 1 millió forint volt, szerencsére eleve padlófűtés volt, így csak falat kellett bontani pár helyen.
2020. febr. 23. 17:16
Nyilván nagy háznál gyorsabban megtérül.
15. Tortyakov (válaszként erre: 14. - Simple)
2020. febr. 23. 17:15
Aha értem!🤗 Akkor ez így nagyon jó. Már megijedtem,hogy nincs "vonalas"áram . Bekerülés költsége 3 millió felett gondolom. Ha nem titok persze.
14. simple (válaszként erre: 11. - Tortyakov)
2020. febr. 23. 17:12
De van hagyományos áram. Amit én megtermelek, az megy az elmű rendszerébe, mivel nem tudom tárolni. Ezért amit én használok, az elmű rendszeréből jön nekem, vezetéken. Évente van leolvasás, és nem kellett fizetnem, hanem még én kaptam vissza. Tehát ha megoldom hogy tudjam tárolni az áramot, az elműt akár le is tudom mondani majd, mert akkor már nem lesz rájuk szükségem.
13. Guruljka (válaszként erre: 10. - Simple)
2020. febr. 23. 17:10
Csak nagyságrendileg, mennyi volt a "bekerülési költség"? Nem akarok a zsebedben vájkálni, de tudom, hogy sok minden kell hozzá: kazán, csőrendszer, inverter, tudomisén mi minden.
2020. febr. 23. 17:08
Két óra van egyik a fogyasztást másik az áramtermelést mutatja. Szerintem.
11. Tortyakov (válaszként erre: 10. - Simple)
2020. febr. 23. 17:04
Bocs ha hülye vagyok,de ez azt jelenti,hogy nincs hagyományos áram nálad ? Szóval érted mit mondok ,tehát tv , hajszárító is onnan megy ? Itt van egy pár ilyen ház ,de csak a melegvíz és fűtés megy napelemes rendszerrel.
10. simple (válaszként erre: 1. - Búsképű)
2020. febr. 23. 16:57
Nekünk 7,56 kw van. Már végigfűtöttünk vele egy teljes szezont, ez a második tél, hogy ez van. Az első évre nemhogy fizetnünk nem kellett, hanem még visszakaptunk az elmű-től 10000 forintot a leolvasás után, tehát gyakorlatilag nullára jöttünk ki, egész évben kizárólag erről ment a fűrés, és minden, tehát gyakoprlatilag kiváltottuk vele a villany, és gázszámlát is teljesen. Nagy házat fűtünk, 320 négyzetmétert. Ami negatív, hogy a megtermelt áramot nem tudjuk tárolni, így egy esetleges áramszünet nálunk ugyanúgy probléma, de erre is vannak már megoldások, ezt is megcsináljuk hamarosan.
9. Guruljka (válaszként erre: 8. - Bless the child)
2020. febr. 23. 16:50
Azért marad idebent is. Nézd, hiába tudom ezt, pénzem akkor sincs új tetőre.
8. Bless the child (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2020. febr. 23. 16:10
Akkor ami meleg csinálsz, azt ki is engeded szépen az udvarra
7. Guruljka (válaszként erre: 6. - Bless the child)
2020. febr. 23. 16:04

Pedig a régi falusi házak tetője szigeteletlen, a mienké is.

Így vettük, így maradt. Tapasztott, jobb esetben vakolt födém és tetőcserép.

Ablak azért van. :D

6. Bless the child (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2020. febr. 23. 16:00
Új ház epítésnél van megszabva a szigetelés nagysága. Talán 20-25 cm a következő. Napelemnél nem hiszem, hogy kötelező lenne a szigetelés, de elég balgaság lenne árammal fűteni egy szigeteletlen, hőszig. ablak nélküli házban.
5. Guruljka (válaszként erre: 4. - Bless the child)
2020. febr. 23. 15:57

Azért kérdezem, mert nem tudom. Valami előírásaok vannak újabban a hőszigetelésre, és nem tudom, ez mennyiben érinti a napelemek telepíthetőségét.

Fűtési rendszerek cseréjénél mintha a szigetelésnek is meg kellene felelnie valami újabb szabványnak.

4. Bless the child (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2020. febr. 23. 15:52
A szigetelést hol gondoltad? Miért befolyásolná a szigetelés a napelem telepíthetőségét?
3. Bless the child (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2020. febr. 23. 15:48
Bírja el, szerintem annyi
2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Búsképű)
2020. febr. 23. 15:40
Én arra is kíváncsi lennék, milyen követelmények vannak a tetőt és a szigetelést illetően.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook