Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nálunk nem jön be a TV2 és az RTL Klub és nagyon bosszantó! Mitől lehet? fórum

Nálunk nem jön be a TV2 és az RTL Klub és nagyon bosszantó! Mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


1 2
42. linksys (válaszként erre: 41. - Tokine)
2013. jún. 19. 22:17
Örülök neki,..) minden jó,ha a vége jó..) jó tévézést..) szívesen.)
41. tokine (válaszként erre: 40. - Linksys)
2013. jún. 19. 20:15
Sikerült!!!!!! Magasabbra raktuk, forditottunk, nem volt könnyű de sikerült minden bejön tökéletes hang is kép is. Nagyon szépen köszönöm hogy segítettél. Azt külön is, hogy nem poénkodtál a laikus kérdéseimen :D
40. linksys (válaszként erre: 39. - Tokine)
2013. jún. 19. 11:19

MUX "A" 24 (498 Mhz)

MUX "B" 55 (746 Mhz)

MUX "C" 54 (738 Mhz)


Érdemes lenne próbálkozni más irányból is, el kell fordítani az antennát és úgy keresővel nézni,hogy nől-e a jelerősség, vagy van-e egyáltalán. Türelem kell hozzá, mert csakis úgy lehet.Ha nem megy, akkor nem árt egy szerelő, aki tudja,hogy melyik irányból és melyik frekvencián a legjobb.


Ez a digitális technológia egészen más mint az analóg.

39. tokine
2013. jún. 18. 23:32
Azokat az adásokat amiket sikerült befogni automata keresővel találtam meg. Amiket nem sikerült azoknak megnéztem n.kanizsai a tvtorony sugárzási adatait és ez alapján kézi kereséssel is próbálkoztam de így se sikerült :(. Azon a frekvencián nincs jel. Az automata nem találja, kézi keresésnél meg hiába írom be hogy 54. Csatorna 738 mhz akkor sincs jel. Még az a badarság is megfordult a fejemben hogy esetleg nincs sugárzás. Még annyit megpróbálunk hogy máshova, magasabbra tesszük át az antennát hátha csoda történik de legvégső esetben szerelőt hívok. :( Azért köszönöm szépen hogy próbáltál segíteni:)
38. linksys (válaszként erre: 37. - Tokine)
2013. jún. 18. 22:10
Ez érdekes, mert elég erős a jel, és így be kellene jönni a másik frekvencián lévő adásoknak is, így távlatból mást nem tudok mondani, nem túl bonyolult a beállítás, mert az automata keresővel gyorsan megy.
37. tokine (válaszként erre: 36. - Linksys)
2013. jún. 18. 17:08
Megnéztem az antennabeállításokat, és azon a frekvencián ahol az m1 m2 duna és dunaworld jönnek ott 100 a jel erősség, ahol a kódoltak jönnének ott is (persze képet hangot nem látni de az éppen futó műsorok címét igen, tévedés ne essék tudom hogy a kódolt adást előfizetés hiányában nem tudom nézni csak arra akartam utalni hogy az antenna veszi a jelet) de ahol az rtl klub és tv2-nek kéne lenni ott nincs jel egyáltalán sem számmal sem pöttyökkel jelölve. Ugyanez az eredmény automatikus és kézi kereséssel is. Az antenna adatai szerint az erősítés vhf max: 30 dB; uhf max 25 dB.
36. linksys (válaszként erre: 35. - Tokine)
2013. jún. 18. 13:03

Igen, ha nem elég a jel erőssége, akkor a tető antenna és esetleg erősítő felszerelése bizony segít.De előzőleg azért jó lenne megbizonyosdni arról,hogy mekkora a jel erőssége és minősége, amit már írtam,hogy a menűben meg lehet nézni.És százalékban is szokta írni, vagy színskála mutatja.


A mostani digitális műsorszórásban sokkal kisebb teljesítmény is elegendő és ugyan akkora távolságra el tud jutni a megfelelő jel.

35. tokine
2013. jún. 18. 00:25
Könnyen lehetséges hogy vételi probléma van. Kicsit utánanézegettem az sugárzott adások frekvenciájának és az adók teljesítményének és ami "bejön" az 498MHz és 37 kW; ami "nem jön" az 738 MHz és 19,5 Kw. Valamelyik antennás oldalon olvastam, hogy a magasabb frekvencián és alacsonyabb teljesítménnyel sugárzott adások vétele lehet nehezebb. Bár az antenna eddig is kültéren volt, magasabbra szerelésével ezek szerint (legalábbis az én tyúkeszem szerint:) talán megoldható lenne a probléma. Szerinted? Bocsi ha hülyeséget kérdeztem, de ha azt mondod hogy lehetséges hogy sikerrel jár az antenna átszerelése akkor szerelünk.
34. linksys (válaszként erre: 33. - Tokine)
2013. jún. 17. 11:19
Valószínű vételi porblémáid vannak,ha szoba antennád van, akkor lehetséges,hogy tető antenna kell, meg kell nézni a menűben az antenna beálltásoknák,hogy milyen a jel erőssége és abból lehet látni,hogy milyen a vételi erősség.
33. tokine
2013. jún. 16. 14:20
Hyundai dv2h 366 hdd vbt
32. Regin_a (válaszként erre: 30. - E32d76b828)
2013. jún. 16. 13:34

Nekem sincs, mégis nézem a műsorokat

TV tuner a pc-ben

:)

31. linksys (válaszként erre: 29. - Tokine)
2013. jún. 16. 13:00

Az antenna megfelelő, gondolom, akkor más probléma lesz, elméletileg,ha automata keresésre teszed a vevőt, akkor megkeresi azon csatornákat, amelyen van valamilyen jel, de a jelnek tökéletesnek kell lennie. Valahol kell lenni a menűben olyannak,hogy "antenna beállítások," ott sok minden adat van pl. hogy melyik csatorna és jelerősség és jelminőség is.


min. 60 % felett kell lenni a jelerősségnek ahhoz,hogy képet tudjál nézni.


Pontosan milyen típusú Set-Top Boxot használsz?

2013. jún. 16. 10:19
nincs TV-d akarcsak nekem...nem tunt fel?
29. tokine (válaszként erre: 28. - Linksys)
2013. jún. 15. 23:16
Köszi a gyors választ. Az antennának VHF 174-230 MHz; és UHF 470-862 MHz között van a vételi tartománya. Ha ez nem jó :( akkor milyen kell?
28. linksys (válaszként erre: 27. - Tokine)
2013. jún. 15. 23:03
Szia. e 3 csatorna két különbőző frekvencián jön be mint az M1. M2, Duna és a Duna W. szélessvú antenna kell, hogy minden csatornát tudjál nézni,
27. tokine (válaszként erre: 24. - Dus)
2013. jún. 15. 22:51
Sziasztok! Tudom ez már régi téma de engem most érint. A digitális átállás miatt vettem antennát + dekódert annak reményében hogy igy majd tudom az ingyenesen nézhető csatornák adását nézni. Összeszereltük, majd nem kis meglepetésemre tapasztaltam, hogy a tv2, rtl klub, euronews nem jönnek be a többi 4 viszont jó minőségű. Kérem hogy aki tud adjon tanácsot vagy ötletet. Előre is köszönöm
26. Angele (válaszként erre: 24. - Dus)
2012. szept. 18. 01:31
Azóta is minden rendbe van?:D
25. Angele (válaszként erre: 18. - Linksys)
2012. szept. 18. 01:30
Nálam minden jó.:D
24. dus
2008. nov. 23. 18:05

Köszi mindenkinek, mára minden rendeződött!

Végre visszajöttek az elveszett csatornák! :)))

23. linksys (válaszként erre: 22. - Vikó 26)
2008. nov. 23. 17:35

A studió és az adótorony között biztosan mindenhol digitális a kommunikáció, de az analóg földi tv-rádió sugárzást még egy darabig nem szüntetik be.A digitális vételben (az eddigi) egy kis átállás-válltozás az MPEG-2 helyett MPEG-4 es vevőt kell majd venni.


Akinek kábel tv-je van saját szat. antennája azokat nem érinti ez a dolog.Haladunk az új és minősegesebb dologok felé. Német o.-ban és más országokban ez már régen így megy.

2008. nov. 23. 16:16
Mostmár úgy tudom minden digitális vételen át érkezik,talán ezért!
2008. nov. 23. 15:59
3D beállítások miatt nem működnek.
2008. nov. 23. 15:29
Olvastam, hogy valamit bütykölnek rajta. Akinek nem kábel tévéje van azoknál előfordul ,hogy valamelyik adó nem működik, ha működik is fekete fehér a kép, meg-meg szakad bizonyyos adókon az adás.Ez főleg a magyar1, a tv2, és az rtl klub-ot érinti.Állítólag december 15-ig befejezik a munkálatokat.
2008. nov. 23. 13:49
örülj neki! Ha bejönne bármelyik, mégjobban bosszankodnál! :)
18. linksys (válaszként erre: 2. - Dus)
2008. nov. 23. 12:43

Még most is rossz nálad a tv-2 és az RTL klub? Mert ma befejeződtek a rekonstrukciós munkálatok és újra a régi teljesítménnyel sugároznak a tv adók.


Gondolom Szentes felől veszed az említett tv csatornákat.Majd csak 2011 után kell átállni a digitális vételre,addig pedig van még idő.

17. vt46 (válaszként erre: 2. - Dus)
2008. nov. 18. 15:51

1. nézd meg, jó-e a TV antennabemenete (pl. nem lötyög)

2. nem szakadt-e az antennakábel

3. rendben van-e az antennán a kötés

4. jó-e az antenna (ezt csak szakember tudja eldönteni, lehet, hogy műszer is kell)

5. és mindenekelőtt az antennától látható-e egy jó minőségű adó

Amiket írtál, abból úgy tűnik, az utolsó lehet a fő gond, pl. megváltozott az adás minősége. Az irányból ki kellene deríteni, milyen adót fogsz, és meg kellene kérdezni őket... ha nem kapsz pozitív választ, át kell állni egy másik adóra. Kérdés, hogy a domborzati viszonyok ezt lhetővé teszik-e.

2008. nov. 17. 22:26

Az antennarekonstrukciós munkák befejezésének tervezett időpontjai:


Kabhegy: 2008. november 8.

Szentes: 2008. november 25.


Ezt most olvastam.

2008. nov. 16. 09:24
Nálunk bejönnek, de feleslegesen, mert senki sem nézi őket.
2008. nov. 16. 08:39
Nekem tökéletesen működik,kábel tv-m van.
2008. nov. 15. 23:39
Pár napja nekem sem jött be az RTL.Kb 2 órányi szünet volt este.Ritkán,de elő szokott fordulni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook