Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nálatok le kell venni a cipőt a lakásban? fórum

Nálatok le kell venni a cipőt a lakásban? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2017. okt. 25. 00:02
nem
2017. máj. 3. 19:43
De, le kell venni, én sem megyek be senkihez cipőstől.
2017. máj. 3. 19:41
Van egy nagy étkező-nappalink egybenyitott helyiség az burkolólapos ott nem kell az végül is egy ilyen "vendégfogadó" helyiség is, a szobákban le kell venni de azok faltól falig padlószőnyegesek de egyébként sem szeretem ha a szobákba bemennek cipővel. Egyébként én is ha megyek valakihez rögtön ledobom a cipőmet ha szobákba bemegyek, valahogy ez alap sok helyen. (kivéve az étkező nappali helyiségekben mert az általában burkolólapos és hideg)
2017. máj. 3. 04:08
Már nem. Mindkét szobámban laminált parketta van, és már rég felszedtem a szőnyegeket (porfogók voltak csak) mindkét szobában. Tehát fel tudom mosni a padlót, nincs szükség már rá, hogy a vendégek levegyék a cipőt.....
2017. máj. 3. 01:47
nem
2017. ápr. 27. 22:28
Amúgy vidéken nőttem fel, emlékszem, hogy jöttek a nagyvárosi rokonok, végigtrappoltak a szőnyegen sáros cipőben, teledohányozták a szobát, miközben nem is dohányzunk, még egy hétig érződött, s ment a sika-mika.
2017. ápr. 27. 22:26
Nem, sőt az ágyban sem.Van úgy hogy fürödni is cipőben megyek.
2017. ápr. 27. 22:26
Egyébként a csempe oké, feltörlöd, annyi, de egy szőnyeg tisztítása, különösen, ha shaggy vagy halvány színű, már nem akkora buli, ahogy a laminált alá beszivárgó hó, eső sem az hosszú távon.
427. Mazsinka (válaszként erre: 424. - Globus)
2017. ápr. 27. 22:24
Szerencsére nem kell viperáskodnom, mert eddig mindenki felérte ésszel, hogy levesse a cipőt, sőt, van az ajtóban egy darabka szőnyeg a laminált padlón abból a célból, hogy arra lehet lépni cipővel, ott kell átváltani papucsra vagy semmire, de sokan félreértik, és rá se mernek lépni már arra sem cipővel, nehogy baj legyen belőle. :D
2017. ápr. 25. 08:44

A fiam februárban született, és a védőnő amikor jött látogatni, a hálószobában soha nem vetette le a csizmáját cipőjét, berontott rontott be sárosan havasan koszosan.A szőnyeg alatt parketta van, ami napokig vizes volt egy - mindeni sem kell hogy semmitérő védőnői látogatás után.

Én kértem, hogy ott a papucs, ill. feltételeztem,. ha a papucs nem jó neki, -hogy a csizma alatt van harisnya vagy zokni, de csak bámult rám hülye fejjel. Aztán mondtam, hogy inkább beviszem a gyereket a ligába. Ezután már be sem engedtem a védőnőt, hanem pár hetenként bevittem a fiamat megmutatni.

2017. ápr. 25. 08:12
igen
424. globus (válaszként erre: 420. - Mazsinka)
2017. ápr. 25. 08:09
Merev vagy, szélsőséges. Egeknek sem érted meg, hogy hozzám is mezítláb jönnek, de ha valaki akármiért nem veti le, nem fogok viperáskodni vele. Rendszeresen takarítani kell, ha volt vendég, ha nem.
423. Hanami
2017. ápr. 25. 07:47

Egyes kultúrákban egyszerűen tiszteletlenség más lakásába utcai lábbelivel belépni.En is annak tartom.


Szóval elvárom,és én is így teszek másnál.

2017. ápr. 25. 07:24
le
2017. ápr. 25. 06:43

Nekem egyáltalán nem az jön le a háeszekből, hogy proli az, aki elvárja a vendégtől, hogy vegye le a cipőjét.

Megkérni én sem szoktam senkit, hogy ugyan már - vegye le a cipőjét.

Nyilván én sem fogok végigcsattogni sáros, latyakos cipővel más lakásán.


A vendégpapuccsal kapcsolatban nekem személy szerint fenntartásaim vannak. Nyilván nem 100 pár vendégpapucs sorakozik senki cipős szekrényében. Akkor inkább mezítláb, zokniban, harisnyában. De nem idegen papucsban.


Régebbi történet, pont az illik, nem illik levenni a cipőt kapcsán: ismerősöm mesélte, hogy járt náluk valaki, aki magától értetődően levette náluk a cipőjét. Az iszonyú lábszagától rosszul lett, és alig várta a távozását. Ez szélsősége példa, de van ilyen is.


A védőszőnyeget a szőnyegre kategória - na, ettől rosszul vagyok.


A jóval korábbi háeszek mulatságosak. Jókat nevettem rajtuk. :)

420. Mazsinka (válaszként erre: 415. - Globus)
2017. ápr. 24. 23:46
Nálunk mindenütt laminált van éppenséggel, de akkor se szeretném, ha bárki végigtapicskolna rajta koszos cipővel. Kb. az jön le, hogy az a proli, aki megkéri vendégét, hogy vegye le a cipőt, illetve elvárja tőle, mielőtt papucsot ajánlana neki. De az nem proli, aki bármilyen időjárástól függetlenül végigveret valakinek a házán a mocskos cipőjében? Őszintén: nekem a leszakadna a bőr a képemről, ha valakinek a tiszta szőnyegére rá kellene lépnem az utcai mocsokkal.
419. ina87
2017. ápr. 20. 21:33
természetesen ki is akadnék rendesen ha nem így lenne
2017. ápr. 19. 21:36

Egyébként nagyon jókat vigyorgok itt magamban a gép előtt.

Micsoda hozzászólások voltak!

Végre egy vidám topik!:)

417. 915e4d9553 (válaszként erre: 416. - Globus)
2017. ápr. 19. 21:35

A lányomhoz kijött a gyerekorvos, mikor hazajött a babákkal a kórházból.

A bejárati ajtónál kikapott az orvosi táskájából egy olyan műanyag papucsot, amit egyszerűen ráhúzott a cipőjére. Olyan zacskószerű, összehajtható kis kalucsni vagy mi.

Praktikus.

A helyzet meg volt oldva. Újszülöttekhez tényleg nem megy be utcai cipővel az ember.

A védőnő ugyanígy csinálta.

416. globus (válaszként erre: 415. - Globus)
2017. ápr. 19. 20:48
Lelki szemeimmel látom, hogy csatakos időben kihívom a gyerekorvost, és ráreccsentek, hogy cipőt levetni! :D Hogy az iparosok is mezítláb dolgozzanak, ALAP...
415. globus (válaszként erre: 413. - Mazsinka)
2017. ápr. 19. 20:42
Nincs mindenütt szőnyeg, és nem muszáj betrappolni a szobába sem. Ha hosszabb időre marad, levetheti, de csakis a kényelem kedvéért. Ha egy kávéra esik be, megihatjuk az étkezőben.
2017. ápr. 19. 11:45
Szerintem ez alapvető dolog, hogy otthon nem járkálunk cipőben. Egy otthon legyen tiszta.
2017. ápr. 19. 11:37
Tegyük fel, mindenütt szőnyeg van, kint sáros idő, a vendéget meg nem kényszerítjük, akkor másnap szaladunk a faltól falig szőnyeggel a tisztítóba, vagy hogy? Még szép, hogy le kell vetni, kötelező!!!
412. globus
2017. ápr. 19. 10:56
Mi levetjük, vendéget nem kényszerítünk.
411. natina
2017. ápr. 19. 10:50
Le kell venni, de vannak vendég papucsok, az unoka másfél éves, szedje fel csúszkáláskor mocskot,?
2013. szept. 20. 09:44
A földszinten nem...az emeleten és a lépcsőn igen.
2013. szept. 20. 09:42
nem
2013. szept. 20. 08:51
igen
2011. okt. 15. 18:15
na nem ezen nevetek...ez nem olyan vicces
406. 04e95f637a (válaszként erre: 405. - Zoknis kacsa)
2011. okt. 15. 18:13
az lesz belőle :D
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook