Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nálatok is kevés a fűtőértéke a gáznak?(nem éri meg) fórum

Nálatok is kevés a fűtőértéke a gáznak?(nem éri meg) (beszélgetős fórum)


2014. júl. 24. 06:09
Igen.
2009. jan. 6. 15:36
Nálunk is felháboritó a gáz minősége.A múlt hónapban 380 köbméter fogyott és nem is volt még tél.
13. zena01 (válaszként erre: 12. - Venes)
2009. jan. 6. 09:42
Nálunk 18 fokra van beállítva a hőmérséklet, mégis naponta átlag 12-13 köbméter fogy. Még jó, hogy szeretem a hideget. Mi lenne, ha még fűtenénk is? Igaz a szén sem olcsó, legjobb módszer a napenergia (lenne).
12. Venes
2009. jan. 6. 08:52

Igen, egyértelműen.

Mi mellette fűtünk fával is, s jobban megérné, csak hát a gáztűzhely még ott van, meg a kazán, a vízhez.


Viszont érdekes, hogy még a vegyestüzeléssel a 22 jó meleg, addig a gázzal meg se rezhető. (Nekem különösen kell a meleg, mert nagyon fázós vagyok. 25 körül hőmérsékletben már nem fázom, felette meg paradicsom.:))

2009. jan. 6. 08:45
mi szeptember óta cserépkályhával fűtünk, ott a konvektor is azt csak rásegítésként használjuk. Egyébként nekünk is jött ki 45 ezres számla és nem volt meleg. A cserépkályhát bontottan vettem 3 ezer ftért a szomszéd, régi kályhásmesterbácsi meg 60-ért összerakta. Munkám során mindig akad hulladékfa (műanyagnyílászárókat szoktam beépíteni), tehát eddig INGYEN tüzeltem:) de a melegvíz meg a főzés miatt + a konvektoros rásegítéssel is 15-20 ezer a számlánk, ja és nem kaptunk gázártámogatást sem, szóval 100% .
2009. jan. 6. 08:18
A régi szomszédom mondogatta mindig: olyan ez a gáz mint a hosszúlépés, kevés bor, sok szóda.
2009. jan. 6. 08:09
Bizony kevés... Egész nap ég a tűz a konvektorban, már a múlt hónapban 24 ezret fizettünk, most jóval több lesz és a lakásban 18 fok van. Ha főzök, alig lehet kivárni, hogy felforrjon pl. a leves.
2009. jan. 6. 08:06
Ezt nevezik burkolt áremelésnek.
2009. jan. 6. 08:01
Sziasztok!Nekem karácsony elött 52ezer jött ki....
2009. jan. 6. 08:00

igen!

hogy nem szégyellik el magukat!

mégis mit gondolnak, hogyan fogják az emberek kifiztni?

2009. jan. 6. 07:59

Mi is nagyon gondolkozunk,hogy visszatérünk a hagyományos tüzelőre (fára). Nekünk havi 40ezer a fűtésszámla. Tavaly havi 25-öt fizettünk, a végelszámoláskor még + 72ezret. Aszittem felakad a szemem. Mégcsak meleg se volt nálunk. Majd ezéven kíváncsi leszek a végelszámolásra, tuti , hogy a havi 40 is kevés lesz. :S

MÉg ezt a telet kihúzzuk gázzal, aztán majd valahogy visszaállunk a fára, mert azzal jóval olcsóbban jönne ki a fűtés és még talán meleg is lenne.

2009. jan. 6. 07:58
Anyukámnál van konvektor,ő azt mondja kb kétszer annyit kell fűteni mint tavaly télen.És sárgás lánggal ég a gáz,ami arra utal,hogy nem jó a kalóriaértéke.Fel van hígítva.
2009. jan. 6. 07:55
Nálunk is nagyon rossz a gáz fűtő értéke, de sajnos kénytelenek vagyunk gázzal fűteni mivel más lehetőségünk nincs, 3 konvektor van a lakásba, de nem mondhatnám, hogy nagyon meleg van 18-20 fok.
2009. jan. 6. 07:52

Mi ezért álltunk vissza a szénre-fára. Hetvenezres gázszámla mellett vacogtunk. Szerencsére nálunk megvan a régi kazán is a gázkazán mellett, visszaálltunk arra. Most havi max. 35ezret költünk fűtésre (tehát felét, mint eddig) és legalább dupla olyan meleg van. Persze kényelmetlenebb dolog begyújtani meg naponta többször rakni a tűzre, mint a thermosztátot csavargatni, de ennyit megér. Úgyis én kelek reggel először, a fél6-os szopi után a lányom visszaalszik, én begyújtok. Este pedig a párom eléggé későn fekvő, még éjfélkor is rak a tűzre, így nincs túl hideg reggel. Van, hogy be se kell gyújtanom újra, csak kikotrom a felesleges hamut és dobok rá egy kis fát meg szenet.

Gázzal már nem bírnánk a fűtésszámlát.:-(

2009. jan. 6. 07:43
Nálunk a konyhában 5-ön megy a konvektor és szinte fázunk!Durva

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook