Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nagytestvérrel egy szobába költözés - tapasztalokat várok! fórum

Nagytestvérrel egy szobába költözés - tapasztalokat várok! (beszélgetős fórum)


2012. jún. 8. 18:43

Sziasztok!


Az egyik női hetilap Gyerek rovatába két témában szeretnék írni:

1. Testvérféltékenység. Hogyan készítsük fel a gyereket arra, hogy kistestvére lesz?

2. Külön vagy együtt? Érdemes egy szobában lakniuk a testvéreknek, vagy jobb, ha meghagyjuk a magánszférájukat?

Pszichológus is meg fog szólalni a cikkben, de szükségem van egy anyukára, aki névvel és fotóval (gyermekeivel együtt) vállalja, hogy mesél saját tapasztalatokról. Várom a jelentkezőket. :) safarzsofia@gmail.com

17. wiki76
2011. márc. 31. 20:17
Mi a 22 hónapos lánykánkat költöztettük be a bátyó(11 éves)szobájába.Elég nagy szoba volt így egy szekrénnyel el tudtuk felezni.Azóta végigalussza az éjszakát.
2011. márc. 31. 19:08

Szia!

Nálunk 1.5 éves volt a pici,amikor a 4 éves nővéréhez költözött.....

Azóta mindketten jó alvók,pedig előtte a nagy rettenetesen aludt,3-4 alkalommal jött éjszaka,a kicsi sem aludta végig az éjszakát.

Pillanatok alatt összeszoktak!

2011. márc. 31. 17:13
Köszönöm a hozzászólásokat, majd beszámolok az összeszoktatásról:-)
14. c130f7eb3b (válaszként erre: 12. - Msaca)
2011. márc. 31. 16:08
Ugyanezt akartam írni! Szóról szóra! :) Talán még annyit, hogy jó, ha a testvérek egy szobában laknak, mert megtanulnak osztozkodni, odafigyelni egymásra, és ezzel az alkalmazkodó képességük fejlődik.
13. msaca (válaszként erre: 10. - Mimmo33)
2011. márc. 31. 15:07
:-) Detto!
12. msaca (válaszként erre: 8. - Da0b46cf98)
2011. márc. 31. 15:07

Nehogy leszoktatsd! Neki ez hozzátartozik az elalvásához. Nálunk a gyerekek 2 és 5 évesek. A kicsit 4 hónaposan költöztettük a nagy mellé. Nagyon sokszor keltem hozzá, de a nagyobb aludt mint a bunda. Ha a nagyobbal kelek valamiért, a kicsi sem ébred fel.

Mostanában kísérletezem a közös altatással. Ilyenkor még jókat dumálnak együtt.:-)

Általában a kicsit rakom le előbb, és utána a nagyobbal besomfordálunk. :-)

2011. márc. 31. 14:14
Az nem okozott nálatok problémát, hogyha a kicsi napközben aludt, akkor nem lehetett bejárkálni pl. játékért a szobába. Az rendben, hogy hozunk ki játékot, de a nagyot ismerve úgyis az kell ami bent maradt:-)
10. mimmo33 (válaszként erre: 8. - Da0b46cf98)
2011. márc. 31. 14:01
Nálunk ez úgy működik, hogy öcsit 8 órakor lerakom aludni, Máté megy a mi szobánkba.Ott olvasok neki mesét, játszhat az ágyban.Amikor elaludt akkor átviszem a saját ágyába
2011. márc. 31. 13:59
Nálunk 1 éves volt a kicsi, 3 a nagy, amikor összeköltöztek. Nem az éjszakai felkeléssel volt gond, hanem az elalvással. A kicsi tök nyugisan aludt el, ha megtalálta a kényelmes pózt, nagyon hamar elaludt. De a nagyobb forgolódós, motyog, verset mond, és órákba telt, míg elaludt. (Azért múlt időben, mert már most nagyok, más a helyzet.) Úgyhogy nekünk rémálom volt az a 2,5 év, amíg újra szét nem tudtuk szedni őket külön szobába. Aztán már sokkal nyugisabb volt.
8. da0b46cf98 (válaszként erre: 7. - Kata 1977)
2011. márc. 31. 13:57
Én konkrétan attól tarok, hogy a nagy úgy alszik el, hogy előtte még beszélget, van hogy énekel a babáinak. Erről kell majd leszoktatni. A kicsi előbb elalszik, mint a nagy.
2011. márc. 31. 13:55
Azt írod 1x kel fel a kicsi ha jó alvó a nagyobbik biztos semmi gond nem lesz!
2011. márc. 31. 13:53
Húsvétkor 1 hétig szüleimnél leszünk, akkor egy szobában leszünk hárman ( én és a két gyerkőc). Arra gondoltam ez jó kis "próba" lesz, utána otthon is összeköltöztetnénk őket.
2011. márc. 31. 13:52
Akkor nálatok más a felállás nálunk is 7 illetve 8 hónapos lesz a kicsi de őt már nem tudom bezsúfolni a nagyokhoz:-)))
2011. márc. 31. 13:51

Öcsi 3 hónapos volt amikor egy szobába kerültek a bátyával.

Szerencsére mindketten jó alvók, úgyhogy nem volt gond.Öcsi atomóra pontossággal kell, aminek hangot is ad;) de Máté mintha tök süket lenne, mert még csak fel sem ébred;)

2011. márc. 31. 13:51

Szia!

A nagy testvér nálatok nem tudom mennyi idős,de nálunk tavaly augusztusba mikor jött a baba az akkor 5 és fél éves kicsi ment a 13 és 10 éves tesókhoz 1 szobába.

Eleinte aggódtam mert nagyon anyás,de 1-2 nap alatt megszokta hogy mostantól az az ő szobája is és semmi gond nem volt.

2011. márc. 31. 13:49

sziasztok!

Szeretnénk 7 hónapos kisfiamat 4 éves nagytestvérével egy szobába költöztetni. Kicsit tartok az éjszakáktól, a pici jó esetben 1x ébred éjjel. Aki már túl van ezen, attól várom a tapasztalatokat, hasznos tanácsokat.

2011. márc. 31. 13:47
Nagytestvérrel egy szobába költözés- tapasztalokat várok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook