Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nagyszemű só fórum

Nagyszemű só (beszélgetős fórum)


13. 5146e98818 (válaszként erre: 11. - RékaRéku)
2012. nov. 5. 16:53
A megfelelő adagolás a lényeg. Egy szálloda konyhafőnökének már nem illene elsózni a húst, és ilyen nem túl takarékos praktikákkal kikerülni a gondos odafigyelést.
12. RékaRéku (válaszként erre: 3. - Pné Veronika)
2012. nov. 3. 22:13
Köszönöm, ez jól hangzik. A Lidl-ben még nem néztem, és pont sós kiflit is szeretnék készíteni így a sós kifli méretű só pont tökéletes lenne, megnézem majd a Lidl papírdobozos sóját.
11. RékaRéku (válaszként erre: 8. - 5146e98818)
2012. nov. 3. 22:10
Ennyire nem vagyok "szakmabeli", egy reggeli műsorban sütött husit így egy neves szálloda konyhafőnöke és ott mondta ezt, hiszek neki, meg belegondolva lehet is benne valami, hisz ha elég nagy szemű a só, akkor amennyi feloldódik a husin belőle, az marad csak rajta, a röbbi sütögetés közben lejön róla, még a finom só az be tudna jutni a husi rostjai közé és ott is maradhat talán. De több főzőműsorban láttam már, hogy egész nagy szemű sót használnak, majd ha sikerül kerítenem akkor kipróbálom és ha nem boldogulok vele, akkor majd nem használom, ill. más miatt is kellene, sós kiflit is szeretnék készíteni, így mindenképp veszek majd nagyszemű sót ha sikerül találni.
10. RékaRéku (válaszként erre: 4. - Syria)
2012. nov. 3. 22:04
Tengeri sót próbáltam már többet is, egy olasz szögletes dobozost ami mint kiderült teljesen finom szemcséjű, ill. egy papírhengerbe bújtatott görög változatot is, az kicsit nagyobb szemű volt, de nem az amit keresek, szerintem az nem tengeri só lesz, hanem inkább kősó, de ez csak tipp...
9. 5146e98818 (válaszként erre: 2. - 4b6a2525df)
2012. nov. 3. 21:23
És elhiszed hogy onnan van?
8. 5146e98818 (válaszként erre: 1. - RékaRéku)
2012. nov. 3. 21:23

"csak annyit vesz magába a husi belőle, amennyire szüksége van"


Ez egyrészt hülyeség, másrészt meg pazarlás.

2012. nov. 3. 19:55
Auchanban van nagyszemű, jódmentes tengeri só 199 ft / kg. :)
6. Gourmilla (válaszként erre: 3. - Pné Veronika)
2012. nov. 3. 19:54
Azon gondolkodtam, hogy mihez lehetne a szórásra valót hasonlítani méretben. Pont ez a jó példa :)
2012. nov. 3. 19:53

A nagy szemű sóból van szórásra való, őrlőbe való és sópehely is.

Kis csemege üzletekben, reform élelmiszerboltokban, naturpatikákban valószínűleg kapsz durva őrlésű sót is (Himalája jót), de a legtöbb helyen az őrlőbe való méretet tartják és a finomat.


Személy szerint én nem vagyok a durva só híve, mert a finom szemeket jobban szét tudom oszlatni.

4. syria (válaszként erre: 1. - RékaRéku)
2012. nov. 3. 19:52

A tengeti só is elég nagyszemű. És nagyságrendekkel olcsóbb, mint a himalája.

Bármelyik SPARokban kaphatók.

3. Pné Veronika (válaszként erre: 1. - RékaRéku)
2012. nov. 3. 19:50

A "lidi"-ben vettem én utoljára százegynéhány ft-ért igaz nagy szemű sót, papírdobozosat.

Akkorák a szemek, mint régen a sós kiflin volt...

2. 4b6a2525df (válaszként erre: 1. - RékaRéku)
2012. nov. 3. 19:47
én a himalája sóból veszek nagyszeműt
2012. nov. 3. 19:39

Nagyon sok főzőműsorban használják a "nagyszemű sót", azt ajánlják, hogy azzal sózzuk a húsokat, stb., mivel hogy az sokkal jobb mint a finomított, és pl. husi esetében csak annyit vesz magába a husi belőle, amennyire szüksége van, stb.


Néztem több áruházban (Tesco, Auchan, CBA) a sókat, próbáltam minél durvább szeműt keresni, de egyik sem volt annyira nagyszemű, mint amit a főzőműsorokban használnak.


Én csak az "útszóró sót" ismertem (amíg volt olyan és nem mindenféle síkosságmentesítő anyagokat lehetett csak kapni) ami kb. akkora sószemcséket tartalmazott, mint amit keresek.


Nem tudjátok, hol kapható ilyen egészen nagyszemű só, ill. milyen kiszerelésben ill. mely gyártó termékét keressem?


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook