Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Nagyon sok diétát probáltam de sikertelenül. Folyamatosan éhes vagyok, mit tegyek? fórum

Nagyon sok diétát probáltam de sikertelenül. Folyamatosan éhes vagyok, mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2017. máj. 18. 14:35
Én nem eszem májkrémet, és lehetőleg felvágottakat sem.
2017. máj. 18. 14:30
Még annyit: most már kezdek azért jó lenni, mert a karalábét vékony karikára szelve, azt megkenem valami májkrém-húskrém-akármivel, mehet rá a főtt tojás, sajt, amit akarsz, kenyér helyett ebből csinálom a vacsit. Vagy csak símán rá a felvágott és valami uborka, retek... nekem így bevált kenyér-pótlónak.
30. 12d083b51b (válaszként erre: 29. - Mézes-Krémes)
2017. máj. 18. 14:27

Nekem sincs előírt. Ahogy jön, vagy éppen, ami van! Pár hónappal ezelőtt már sikerült magamat rászoktatni, hogy egyek pár falat reggelit-tízórait, de később elhanyagoltam. Itt a napokban olvastalak titeket, így ma reggel már eszembe jutott, és reggelire elrágtam 2 dkg!! üres kenyeret! Jajj, totál elég is volt! :))


A rizs helyett évek óta bulgurt használok. Kicsit drágább mint a rizs, de nem 2x.-esére, hanem 3x.-osára dagad mire készen van, ráadásul nem kell főzni, csak forró vízzel felönteni!

Vannak akik hajdinát, vagy kölest használnak rizs helyett.

A fasírtba kenyér helyett zsemlemorzsát használok, gyakorlatilag = őrölt 2x-sült! :))

29. Mézes-Krémes (válaszként erre: 28. - Guruljka)
2017. máj. 18. 13:24

Nekem van, de annyira nem vészes szerintem. :) Mármint nincsen előírva, hogy melyik napokon mit kell egyek, attól én is kivagyok.


Igazából az van szabva, hogy kb. mikor legyen az 5 étkezés, és azokon belül milyen jellegű kajákat kell enni. Pl. gyümölcsöt mindig tízóraira kell egyek, 3 félét, de megválaszthatom azt a hármat, hogy mi legyen. Bár az egyik jó, ha mindig banán. Ilyenek.


Hurkát, szalonnát, mindenféle húsokat, még zsírban sült oldalast is szoktam ebédre enni! :D Annyi csak, hogy zöldkörettel eszem. Párolt zöldséggek, salival... Utóbbi időben már ehetek savanyúságot is, mint köret. Karfiolt szoktam elkészíteni még, mint egy krumpli pürét.

Rakott cuccokat is szoktam sűrűn csinálni, annyi csak, hogy a rizst kihagyom belőle. A fasírtot is úgy készítem, hogy kenyér nélkül, és ennyi.

28. Guruljka (válaszként erre: 26. - Mézes-Krémes)
2017. máj. 18. 12:23

Nekem nincs előírt diétám.


Hogy mikor eszem, azt nem ajánlatos előríni nekem, mert mérges leszek. Akkor eszem, amikor megéhezem.


Hurkát ettem már káposztával, sőt ezután is azzal fogom csak, de a szalonnát azért mégsem salátával.

Salátát amúgy sem szoktam enni.

2017. máj. 18. 12:00
A "Mindent, csak kevesebbet" módiba még nálam is belefér, csak oda kell figyelni, hogy ez esetben más egyébből még kevesebbet!!! :D
26. Mézes-Krémes (válaszként erre: 22. - Guruljka)
2017. máj. 17. 15:26
Sült szalonna, hát az jó, én azt ehetek hivatalosan is. Ebédre, salátával.. :D
2017. máj. 17. 14:13
Túúúúúúdom, túúúúúúúd! :)))
24. Guruljka (válaszként erre: 23. - 12d083b51b)
2017. máj. 17. 14:10

Túúúúdom, túúúúúdom!


Ismered a mesét?


Arany László meséi

A vadgalamb és a szarka

Tudod-e miért nem ért a vadgalamb a fészekcsináláshoz, miért rak olyan hitvány fészket, mely csak néhány szál száraz ágból van összetákolva?

Elmondom én.

A vadgalamb a szarkát kérte meg, hogy tanítsa meg őt a fészekrakásra, mert ebben a szarka igen nagy mester, s olyan fészket tud csinálni, hogy ahhoz a héja ölyű hozzá nem ér. A szarka szívesen elvállalta a tanítást, s fészekrakás közben, míg egy-egy gallyat helyére illesztett, mindig mondogatta a maga módján:

– Csak így, csak úgy! Csak így, csak úgy!

A vadgalamb erre mindig azt felelte:

– Túdom, túdom, túdom!

A szarka elhallgatta azt egy darabig, de utoljára megharagudott.

– Ha tudod, csináld! – s otthagyta a fészket fele munkájában.

A vadgalamb aztán azóta sem tudott ebből a mesterségből többet megtanulni.

23. 12d083b51b (válaszként erre: 22. - Guruljka)
2017. máj. 17. 13:57
...zöld hagymával... te is tudod, mi a jó! :))
22. Guruljka (válaszként erre: 20. - Mézes-Krémes)
2017. máj. 17. 11:26

Igen, fejben én is tudom... :D


A pizza nem, a söröcske igen. Meg a sült szalonna, kenyér... (megalapozni a sört...)

21. 12d083b51b (válaszként erre: 20. - Mézes-Krémes)
2017. máj. 17. 11:15

Ha ekkora bűnöd van, azért bizony vezekelned kell: minden elkövetett bűnöd miatt elmondasz egy miatyánkot. És minden elkövetett 10 bűn miatt 2-2 percre beállsz a sarokba!

Így legalább a matekot is gyakorolod, mire kiszámolod, hány percig is kell összesen a sarokban állnod! :)))

(Ekkora marhaság is csak az én fejemben tud megfordulni!) Bocsi! :))

20. Mézes-Krémes (válaszként erre: 19. - 12d083b51b)
2017. máj. 17. 11:11

Jóóóó... :D Hát nálam azért stagnál a fogyás, mert egyik nap becsúszik egy kis söröcske, másik nap becsúszik egy kis pizza, vagy ez meg az... Nem annyira durván tolom, de sajnos bűnöztem annyit mostanság, hogy stagnáljon emiatt. Szóóóval tudom az okát. :) De ezen most újra változtatni fogok, és akkor minden beindul ismét! :)


Egyébként sokat számít még, hogy sok folyadékot igyál, meg sok-sok zöldet, rostosat egyél. Nekem pl. napjában 5x kell ennem. Azért, hogy pörögjön az anyagcsere. Szóval szó nincsen arról, hogy éhezni kéne, pont, hogy nem szabad. Egyszerűen csak le kell mondani a szemét kajákról. Persze ez is nagyon durva érzés néha. :D

2017. máj. 17. 11:05

Köszi a megerősítést. Én ezen a kajálási-mozgási módszeren már akkor sem akarok változtatni, ha esetleg egyszer elérem az ideális súlyomat. Azért is vagyok úgy, hogy most eszek mindent, amit megkívánok, csak arra figyelek, hogy az egészséges alapanyag legyen, már amennyire be tudom szerezni, meg tudom oldani.


Egyébként több helyen is olvastam, ha stagnál a fogyás, akkor a napi kajában a bevitt ch-t kell kiugróan ingáztatni le-fel, és majd ettől "felébred" a szervezet. Pár nap megpróbálod, talán neked is beválik.

18. Mézes-Krémes (válaszként erre: 11. - 31bc25d879)
2017. máj. 17. 10:36
Sajnos jól mondod, a kaja 80%-ot számít... Gyakorlatilag ezen múlik minden! Én az elmúlt 2 hónapban picikét elszálltam a kajával, és sajnos meg se mozdul a testem azóta, pedig keményen sportolok. Utóbbi ezen esetben csak arra jó, hogy nem híztam vissza. De a célom felé se közeledtem mostanság, úgy érzem. Erőre kell kapni ismét. :)
17. Mézes-Krémes (válaszként erre: 10. - 12d083b51b)
2017. máj. 17. 10:34

Szerintem nagyon jól csinálod! :) Nekem az edzőm azt mondta, hogy heti 0,5 kiló fogyás az, ami még ideális, több már egyáltalán nem egészséges. Lassan jársz, tovább érsz! És így a bőröd se fog lógni! És lássuk be, hogy a plusz kilókat se 1-2 hónap alatt szedtük fel magunkra, hanem bizony, hosszú évek zabálgatásai során pakolódtak ránk. Rám legalábbis így jött fel. :) Naív dolog azt gondolnia bárkinek is, hogy akkor 1-2 hónap alatt ledobja és bomba alaklja lesz. Hát ez nem így megy. Nekem ezt kellett elfogadni/felfogni.


A csodabogyók és a mindenféle éheztetős szarságok csak tönkreteszik a szervezetet, és később még többet fogsz visszahízni. Hiszen ha befejezted, és ugyan úgy fogsz élni, mint előtte, amitől ugye meghíztál, akkor csodák nincsenek, ismét hízni fogsz! Ráadásul jobban is, hiszen a szervezet készül a következő éheztetésre, raktározásba kezd. Arról nem beszélve, hogy éhezés során első körben az izmodat bontod le, nem pedig a zsírt... Egyáltalán nem mindegy ám.


Szóval a tempó szerintem tökre jó. :) A mozgás is nagyon sokat számít, prögeti az anyagcserét. Meghát kell. Kitartás, nagyon ügyes vagy. :)

2017. máj. 17. 09:22

Most visszanéztem: a fórumot 9.-én este 8 után indította, azóta nem szólt egy szót sem. Pedig tegnap d.u. is 2 óra után itt járt a hoxán.

Ezek szerint vagy csak szórakozásból indította a fórumot, hogy legyen neki mit olvasni, és a válaszokon kacarászni, vagy azt hitte, hogy majd tömegével jelentkeznek a "sorstársak", akikkel egymás nyakába borulva kesereghetnek sanyarú sorsukon! :)))

2017. máj. 17. 09:08
A kérdező eközben eltűnt. Remélem, nem egészségi gondok miatt, csak elment a kedve az egésztől. (Mert azon könnyebb segíteni.)
14. Hanami (válaszként erre: 1. - Kriszti8803)
2017. máj. 17. 08:21

Próbáld ki a diétádat kiegészíteni aromaterápiával.


Barack,alma,borsmenta,banán, virág illatok. Rózsaszín grapefruit , bazsalikom , borsmenta , fodormenta , kakukkfű , vanília , rozmaring , citrom , lime és narancs, ylang ylang , szantálfa és pacsuli .

Naponta 3* alkalmazd, amikor úgy érzed rád tört a farkaséhség.

2017. máj. 17. 08:09
Szevasztok! Jó reggelt. Van itt valaki?
2017. máj. 16. 17:00

Valóban olvastam egyszer, hogy állítólag a szervezet olyankor is éhség-jeleket küld, ha valamilyen vitamin hiánya van! Tehát egyáltalán nem biztos, hogy kaja-hiány!!


Másrészt ha vacsira túlnyomórészt fehérjét eszünk, eszek, akkor már leginkább eszembe sem jut, hogy esti nasi, vagy második vacsi... szóval oda kell figyelni, hogy mikor mit és mennyit eszünk!

2017. máj. 16. 16:11

..."diétázás és sportolás nélkül-és a legkisebb akarás nélkül- lefogytam 45kg-ot..."


Nos, erre én is kíváncsi vagyok, oszd meg velünk kérlek a lényeget.


A fórumindítóhoz: Biztos, hogy éhes vagy? Korog a hasad? Sokan összetévesztik az éhséget az úgy megkívántam, úgy ennék valamit érzéssel.


Két éve volt egy komoly rosszullétem, azóta napi rendszerességgel tornázom ( Norbi, szobakerékpár, elipszistréner, hétvégén fitneszpark), napi 30 perc. Csak ettől, a kaján nem igazán változtattam egy árvanyamvadék dekát nem fogytam. A kaja, ch, kalória csökkentése, zöldségek, gyümölcsök és mértékkel, kevesebbet + a mozgás. Tapasztalatom szerint a kaja 80-90% - mozgás 10-20 %-ot jelent.


Persze ebben sem vagyunk egyformák, biztos másnál máshogy működik.

10. 12d083b51b (válaszként erre: 9. - Mézes-Krémes)
2017. máj. 16. 15:52

Most megnyugtattál!

A fehér lisztet, fehér kenyeret, rizst már évek óta száműztem, és persze a cukrot. A hajában főtt krumplit azért megtartottam.


Idén februárban tértem át erre a "Mindent, csak kevesebbet" kajálásra. Kb. én is azóta a havi 1,0-1,5 kg-t tudom leadni. (Ahogy a tiedet számolom, te is kb. ugyanezzel a tempóval lépegetsz.)


Csodabogyót sohasem szedtem, de már abba is belefáradtam, hogy a különböző tuti-tippes fogyókat kezdjem, ahol az egyik a kizárólagos fehérjére esküszik, a másik szerint csak a zöldség, a harmadik szerint akármi... Nem hiszek már egyiknek sem.


Mondjuk nálam ezek a keményebb edzések nem mennek, de szinte naponta megyek gyalogolni, hol többet, hol kevesebbet, de nem hagyom el magam.


Ezek szerint a tempóm jó, lépegetek tovább én is.

9. Mézes-Krémes (válaszként erre: 8. - 12d083b51b)
2017. máj. 16. 15:33

Jujjj, nehogy elhidd mááár amiket ír...


Sajnos a módszerek, ilyen-olyan diéták csak rombolnak, de szép és formás nem leszel tőle. Tapasztalatból mondom. Életmódot kell váltani. Amit nem tudsz életvitelszerűen űzni legalább egy éven át, az nem is fog működni!


Az első és legfontosabb lépés megérteni, és elfogadni azt, hogy semmiféle csodafogyi szer és belső mantra nem fog segíteni!


Sport, sport, sport. Heti legalább 3 alkalommal, lehetőleg súlyzós edzések.

Rengeteg víz.

Napi 5 étkezés...


Fontos tudni, hogy a hangsúly a kaján van. Én elhagytam a cukrot, és a finomított szénhidrátokat. Tésztát, rizst, krumplit se eszem. Tavaly augusztus óta űzöm ezt, most tartok 10 kilónál... Bár az utóbbi 2 hónapban sajnos picit elengedtem magamat a kajával, így egy kicsit most stagnálok, de a következő 10 kilóig nem állok meg! :)


Ez egy iszonyú lassú folyamat, ha normálisan csinálod. De valójában csak így egészséges, így lesz szép és tartós az eredmény. Izmot kell építeni, zsírt veszteni. Ennyi a titka, ezt kell tudni elfogadni, és csinálni. Ha normálisan eszel, akkor nem éhezhetsz.

8. 12d083b51b (válaszként erre: 6. - 8f1a316d17)
2017. máj. 16. 10:57

Wgj6027! Ez nagyon szép teljesítmény, mennyi idő alatt adtál túl a kilókon???


6 éve, hogy letettem a cigit, azok után lett rajtam jópár kg plusz.

Ilyen-olyan módszerekkel próbálkoztam már én is, több-kevesebb sikerrel.

Most már én is ott tartok, hogy abbahagyom a módszerek keresését. Nem fogom magamtól eltiltani a különböző kajákat. Persze kicseréltem a konyhámban sok mindent, ami helyett van jobb, de:

az idéntől azt mondom:


"Mindent, csak kevesebbet" mint korábban, és az eddigiekhez képest naponta többet mozgok. Majd a szervezet igazodik, reagál. Bízom benne!

7. elemző (válaszként erre: 1. - Kriszti8803)
2017. máj. 16. 09:42
Szia! Valószínleg nem kapja meg a szervezeted a szükséges vitamnokat, ásványi anyagokat és ezért jelzi, hogy éhes.Ne diétát próbálj, hanem változtass életmódot, a táplálkozási szokásokon.Van erre egy jól összeállított program is.
6. 8f1a316d17 (válaszként erre: 1. - Kriszti8803)
2017. máj. 16. 07:06
25 év folyamatos és sikertelen fogyókúrázás után, diétázás és sportolás nélkül-és a legkisebb akarás nélkül- lefogytam 45kg-ot. 120kg-ról 75kg-ra. Nekem kellett megváltoznom "belül", lelkileg vagy tudatilag, ahogy tetszik. Azóta tudom, hogy semmi másra nincs is szükség a fogyáshoz, és a gyógyuláshoz. Nekem "mellékesen" meggyógyult a szervezetem is, azaz minden betegségem magától eltűnt. Az azóta eltelt 7 év alatt a súlyomat tartom úgy, hogy bármit, és bármennyit ehetek. Ezt tudom. Ha kérdezel, válaszolok, ha tudok, segítek.
5. michelle.r (válaszként erre: 1. - Kriszti8803)
2017. máj. 9. 20:37

Ebből kicsit nehéz megállapítani, hogy mi lehet a baj :DDD Esetleg dobsz még valami infót, vagy találgassunk? Mit, mennyit, hányszor eszel egy nap?


Akkor is lehetsz folyton éhes, ha egyébként sokat eszel, de abban kevés a tápanyag.

2017. máj. 9. 20:23

Azért vagy folyamatosan éhes, mert túl keveset eszel, és valaki elhitette veled, hogy semmilyen szénhidrátok nem kellenek.


Meg kell adni a test működéséhez szükséges tápanyagokat. Különben a szerencsétlen éhségérzettel reagál.

Cukrokat és finomított szénhidrátokat nem, de lassú felszívódásúakat muszáj enni.

3. kisj
2017. máj. 9. 20:22

Ne diétákat próbálgass,hanem étkezz ésszerűen. Figyelj arra, hogy mennyi kalóriát viszel be.

Mozogjál sportoljál nagyon sokat, attól sokáig nem lesz éhségérzeted.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook