Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nagyon rossz alvás fórum

Nagyon rossz alvás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
58. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 53. - Globus)
2023. jan. 19. 08:33
Persze, ezt mar enis észrevettem ha 22 kor akarsz aludni nem elotte kell bevenni, hanem. Kb 9kor..nekem is hat par orat, aztan fent vagyok hajnalba, de ha mar olyan 4 ora fele van, nem veszek be ujat, mert ha pl 6 kor kelek akkor nagyon almos leszek.
57. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 54. - Globus)
2023. jan. 19. 08:31
Igen!! Probaltad?
56. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 55. - 55Judit)
2023. jan. 19. 08:30
Ertem, te ebbe hiszel, mindenki masban de azert nem haragudhatsz meg valakire mert nem a cbd olajban hisz, en most inkabb ujra a melatonin felé megyek itt Magyarországon a 3 mg a legmagasabb, viszont lattam neten es forumokon ki is probaltak, lehet venni 5-10 mg ot is. Bar az mar nagyon sok szerintem, reggel biztos hogy komasan ebredsz. Ejjel en felkeltem éreztem hogy megint mintha nem lennék almos, gyorsan befujtam egyet még a spraybol, ujra almos lettem, aludtam. De egyszeruen annyira felszínes ez az alvas, forgolodas, pisiles stb...
55. 55Judit (válaszként erre: 51. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 19. 07:28

Elképzelhető, én azért nem éreztem eddig semminek a hatását, mert az én alvási problémámat nagyrészt az okozza, hogy a kemoterápia megtámadta az alvásközpontomat. Bár az orvos azt mondta ez ellen nincs mit tenni, én mégis próbálkozom. Köztudott, hogy az orvosok jóslata ("ennyi van hátra-annyi van hátra") sok esetben nem jön be. Reménykedek, hogy esetemben se.

A CBD adagodon ha még változtattál volna kicsit, lehet hogy eljött volna a várt hatás.


Azt még ma tudom meg milyen tájékoztató van a CBD dobozában. Viszont annyira részletes és szájbarágós biztos nincs mint ez: [link] Elképzelhetőnek tartom ha mindenki tisztában lenne az adagolással, nem lenne annyi "nem használ" kijelentés.


Most izgatottan várom hogy végre kezdhessem az adagolást, mert mondhatom, halálosan ki vagyok merülve.

54. globus (válaszként erre: 52. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 18. 21:46
Ez melyik, az aranymozsaras?
53. globus (válaszként erre: 44. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 18. 21:46

Azt vettem észre (esetemben), hogy bármilyen alvást elősegítő szert sokkal korábban be kell vennem, mielőtt aludni szeretnék. Pl. ha fél tízkor kapcsolnám le a villanyt, nem kilenckor, hanem hétkor-fél nyolckor. Nem hatnak olyan gyorsan. Műtét előtt amit kaptam, cart nem ért, magam mentem fel a műtőasztalra, kolléganőm meg már odafelé aludt.

Ezt érdemes kipróbálni, az éjjel első szakaszán javíthat. A másodikra nincs tippem. Fél 3 után nyuszi alvás van.

Mondjuk számomra elég, havonta egyszer betárazok egy szombat délutáni órával, mint a teve...😁

2023. jan. 18. 20:22

Még annyiban tudna valaki segíteni, aki szed/ szedett melatonint ez a bio melatonin 3 mg nem sok??

Akárhol vettem idaig, Ausztriaban is csak az 1mg ost árulják, kombinalva mással, citromfű stb.

Ez a bio melatonin itthoni termék, nincs mas benne, szerintetek ez jo vagy valaki szedte már?

51. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 50. - 55Judit)
2023. jan. 18. 18:49

Tudom, en 5%ossal kezdtem, aztan egy uveg után úgy döntöttem veszek 10% ost kint Ausztriaban, valamit talán segített bar nem tudom az vagy a kremek, gyogyszer, fizioterapia ott mar minden volt, kiszakadt nyaki servnel kb semmi nem hasznal.. De abbahagytam mert nem éreztem azt hogy huuu de jo volt.

Viszont lehet tovább kellett volna szedjem, mert sokan mondták hogy valakinek honapokba telik mire megszokja befogadja a szervezete, es igen lehet növelni az adagot is.. De azt is mondta a gyogyszeresz, hogy igenis vannak olyan emberek akiknek egyszerűen nem hat.

En a melatoninnal vagyok így, eleinte tok jo volt, de mar kb semmit nem használ...

50. 55Judit (válaszként erre: 49. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 18. 18:32
Nem mindegy az adag. Ezt mindenkinek egyénileg kell beállítani.
49. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 48. - 55Judit)
2023. jan. 18. 18:09
Biztos jo alvasra is, valamelyik, de ahogy irtam amit en szedtem fajdalomra, nem nagyon vettem eszre hogy az alvasom jobb lett volna tőle
48. 55Judit (válaszként erre: 42. - ,zumba)
2023. jan. 18. 15:49

A szerek hatásmehanizmusa különböző. Van amelyik 1 féle problémára hat, van ami többre.


Röviden így írják le hogyan hat a CBD:

"CBD olaj hatása az emberi szervezetre

A testünkben működő endokannabinoid rendszer néven ismert receptorrendszer fontos szabályozó szerepet lát el a szervezetünkben, hatással van többek között az étvágyra, fájdalomérzetre, alvásra, általános közérzetre, valamint szabályozza a stressz és a szorongás szintjét. Az endokannabinoid rendszer két receptora a központi idegrendszerben található CB1 receptor és a testszerte megtalálható CB2 receptor.


A CBD és a többi kannabinoid ezekkel a receptorokkal lépnek kölcsönhatásba, és támogatja az endokanabinoid rendszer működését. A CBD olaj hatása egyénenként eltérő, érdemes türelmesen megtalálni a számunka megfelelő adagot, hogy idővel mi is megtapasztalhassuk a CBD tartalmú termékek pozitív hatásait.

47. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 46. - 7bb0f658b4)
2023. jan. 18. 15:37
Na amikor enis ilyen koran keltem sokszor volt olyan hogy felkeltem 3kor pl wcre aztan mivel tudtam hogy kelni kell, vagy mar nem tudtam vissza aludni
2023. jan. 18. 15:34

Én reggel 5 és 6 között kelek,ami hozza magával,hogy korán alszom .

Tegnap előtt fél 12 kor fölébredtem és saját magam megnyugtatására megnéztem egy természet filmet a világ nemzeti parkjairól.Voltak benne cuki pandák is. Aztán reggelig aludtam.

45. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 43. - ,zumba)
2023. jan. 18. 15:29

Errol beszelek hogy en hosszu hónapokat szenvedtem vegig igy hogy nem aludtam, es igy nem tudtam dolgozni normalisan, most jelenleg nem dolgozok de..

Az egesz ott is kezdődött, hogy a baratom nagyon horkolt allandoan es nem tudtam tőle aludni, aztan most hogy egyedul vagyok, igy sem tudok mindig. Valamikor azert jobb az alvas, de nem olyan amilyen regen volt

44. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 43. - ,zumba)
2023. jan. 18. 15:27

Az a baj hogy en pl delutan soha nem tudok aludni.. Sajnos furán vagyok osszerakva tudom :-( délután is le fekudnek de allandoan pisilnem kell, felkelek ra.. Majd ma este probalok hamarabb.

Ma hajnali 3 ota fent vagyok, egyszeruen nem tudtam vissza aludni.. Forogtam, vettem be még macskagyokeret stb melatonint, semmit nem használt nemtudom mi van.. Hajnalba mintha nem lennék almos de majd leragad a szemem, amikor meg mar kelni kene akkor tudtam volna talan aludni. Csak kezd ramenni az egészsegemre es ez nagyon nem jo. Szivem ilyenkor allandoan szúr, minden bajom van, tobb az extrám stb

43. ,zumba (válaszként erre: 40. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 18. 15:20
Másnap esetleg nincs lehetőséged pótolni a kieső alvást? Ha így járok, akkor én másnap nagyon az alvásra koncentrálok, mert lehet hosszabb távon kialvás nélkül dolgozni, de a test "benyújtja" a számlát. S más annak a helyzete alvás szempontjából aki már nyugdíjas, és más annak, aki még dolgozó ember.
42. ,zumba (válaszként erre: 37. - 55Judit)
2023. jan. 18. 15:14
Én csak azon -bármilyen szer esetén-, hogy szinte mindenre jó hatással van.
41. csemár (válaszként erre: 40. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 18. 14:59

Megértelek.

Amíg dolgoztam, én sem tudtam nem idegeskedni, hogy felébredjek időben, elérjem a buszt vagy vonatot. Stb. Alighanem most ennek köszönheten a rendszertelen alvásom.)

40. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 39. - Csemár)
2023. jan. 18. 14:54
Sajnos nem tudok nem idegeskedni amikor pl hajnali 3 es mondjuk csörög az ora 5 kor vagy 6 kor es tudom hogy aznap rengeteg munkam lesz.. Pl elmegy 15 szoba a hotelbol, ez ugye fizikai munka es itt muszaj lenne hogy jol aludj kipihenten menj dolgozni....
39. csemár (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 18. 14:19

Igen, találtam rá megoldást:

1. Nem idegeskedem azon, hogy rendszertelen az alvásom. (Van, hogy 8 órát alszom egyhuzamban, máskor meg 4-et. Van, hogy este 7 és hajnali 2 között, máskor meg este 10-től 5-6 óráig. van, hogy "sziesztázom, van, hogy nem.)

2. Eldöntöttem, hogy nem próbálgatok semmilyen altató tablettát, de még a citromfű teára sem tudtam rászoktatni magam.)


Tkp. nem is vagyok "nagyon rossz alvó", csak rendszertelenül alszom.

Tehát elnézésedet kérem ezért a bejegyzésért!

38. 55Judit (válaszként erre: 29. - Globus)
2023. jan. 18. 13:35

Erről megfeledkeztem, bocs.

Ha valóban a hit a legfontosabb, akkor bajban vagyok. Előre semmiben hiszek. Nálad lehet hogy az adagolással volt a probléma. Így kell:

[link] Itt csak ismereteket szeretem, nem tőlük vásároltam. Jobb helyen.😀

37. 55Judit (válaszként erre: 35. - ,zumba)
2023. jan. 18. 13:14

De mi felett gondolkodjunk el?😀 Van aki reflex szerűen véleményt alkot mások leírt tapasztalatai alapján, van akit elsősorban a kutatási eredmények érdekelnek de kíváncsi a tapasztalatokra is. Kinek mennyi a tudás anyaga egy témában, annak fényében gondolkodik el (vagy nem), és alkot véleményt.

Én már nagyon sokat olvastam a CBD témájában mert érdekel. Még mindig csak elképzelésem van a dologról, véleményem később lesz.😀

Minden esetre, ide írom majd ha valakit érdekelni fog. Úgy mint más kiegészítőkről is írtam véleményt, miután tapasztaltam.😀

36. 55Judit (válaszként erre: 33. - Globus)
2023. jan. 18. 13:07

Éjjel 2-3 alkalommal ébredek fel, van hogy csak 1x, és utána nem alszok vissza. Van hogy 10-től próbálok elaludni és 1-2 óra felé sikerül, és nagyon sok esetben el se alszok.


Holnap kapom meg a CBD olajamat. Nem hiszek én előre ebben se, mert akkor mégnagyobb a pofára esés mint egyébként. Már rengeteg dolgot kipróbáltam, kezdve az orvisi segítséggel, de mindegyik praktika becsődölt. Most ez is egy, a sokadik, és megint bizakodó vagyok. Kutatni kell, mert ha csak várom a változást, akkor soká lesz. Nem igaz?😀

35. ,zumba (válaszként erre: 28. - Aszparagusz)
2023. jan. 18. 13:01
S ekkor kell elgondolkodni...
34. OldPinokkio (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 18. 12:28

Az alvászavarok nagyon gyakoriak, és sokféle okból jelentkezhetnek. A hosszú távú rossz alvás számos negatív hatással lehet az egészségre és a mindennapi életre.


Sokféle megoldást javasolnék a rossz alvás kezelésére, beleértve a következőket:

-Alvásigénylő szokások kialakítása: tartózkodj a koffeintól és az alkoholtól, ne egyél nehéz ételt este, és próbálj meg minden nap ugyanabban az időpontban lefeküdni és reggel felkelni.

-Relaxációs technikák: próbálj meg nyugodt légzőgyakorlatokat, jógát, meditációt, hogy segítsen ellazulni.

-Támogató környezet: hogy a hálószobád hideg, sötét és csendes legyen, és hogy a matracod és a párnád kényelmes legyen.

-Pszichológiai segítség: ha a rossz alvás hátterében álló ok pszichológiai természetű, akkor pszichológus segítségét kérheted.


Az is fontos, hogy orvoshoz fordulj, hogy megállapítsa, van-e egy alvászavarral kapcsolatos egészségügyi probléma, amelyet kezelni kell.


Minden ember más, és az, ami másoknak segített, lehet, hogy nem fog neked segíteni. A legjobb megoldás az, ha kipróbálod az egyes megoldásokat, és megtalálod azt ami neked segít.

33. globus (válaszként erre: 32. - 55Judit)
2023. jan. 18. 12:14
Mikor fekszel le? Nem tudsz elaludni, vagy sokszor felébredsz?
32. 55Judit (válaszként erre: 31. - SipiAngi)
2023. jan. 18. 12:06
Igen, sajnos ez így van. Ezért kell keresni nekem is a megoldást mert ami most van az nem állapot. Érzem hogy rendkívüli módon kimerült vagyok és biztos vagyok benne hogy hamarosan megbetegszem ha ez így marad. Ezért keresem én is a megoldást.
31. SipiAngi (válaszként erre: 10. - 55Judit)
2023. jan. 18. 12:01

Az altató rövidíti az életed?

A krónikus kialvatlanság szerintem mégjobban.


Lehet, hogy rövidíti, de ha viszont nem veszi be egy olyan ember, akinek még nincs más módszere az elalvásra, annak lehet, hogy a nemalvás rövidítile drasztikusan az |letét, mondjuk úgy hogy másnap hulla fáradtan felcsavarodik vezetés közben egy fára. Másrészt pedig a krónikus kialvatlanság sem hosszabbítja meg senki életét és nem javítja meg az egészségét sem. Az altató egy szükséges rossz, egy átmeneti nehéz időszakban.

30. globus (válaszként erre: 28. - Aszparagusz)
2023. jan. 18. 11:38

Daganatos beteg mindent kipróbál, talán ezért van felőlük több infó.

Mindenki meggyógyulna, ha ennyire egyszerü...B17 laetril mekkora csodaszer volt a nyolvanas években.

29. globus (válaszként erre: 26. - 55Judit)
2023. jan. 18. 11:34

Max. 5 csepp este nyelv alá, a hozzá kapott utasítás szerint.

Eddig elmentem, tovább nem próbáltam.

Remélem, neked beválik, fontos a hit is, sőt talán legjobban 🙂

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook