Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nagyon magas vérnyomás terhesség alatt fórum

Nagyon magas vérnyomás terhesség alatt (beszélgetős fórum)


16. Guruljka (válaszként erre: 15. - Ksziszko01)
2019. máj. 13. 19:20

Mitől ennyire ótvar? Hullik a vakolat?


Mégis ott vigyáznak a kettőtök életére.

2019. máj. 13. 05:22

Koszonom a valaszokat, bar nem ertem nehany stilusat... nem tavozni akartam, csak masok torteneteire kerdeztem ra. Kinek mit, mennyit, hogy kellett szedni, bent maradt e, mikorra szult stb.?

Es nem, nem feltetlen jogos minden csaszar, van jo nehany "legyunk tul rajta" is. A sajat orvosom nem itt dolgozik, itt az epp napi aktualis dokik adjak ki az ukazt/tervet velem kspcsolatban, ami naponta mas, az adott orvos szokasrendjetol fuggoen.

Igen, veszelyes, igen figyelni kell es nem, nincs rossz eredneny, nem is azert vagyok itt. Varok, betartok es azert erdeklodom...

A hely pedig otvar es igen, ez rohadtul zavar.

14. Guruljka (válaszként erre: 13. - Algea)
2019. máj. 12. 22:38
Bizony szerencsére! Mert közelebbi ismerős elveszítette a babát, mire magas vérnyomással a kórházba, illetve a szülészetre került. Anno 76-ban még először a belgyógyászatra fektették be. Egy hét bentfekvés után vitték át a szülészetre, de már későn.
13. algea (válaszként erre: 1. - Ksziszko01)
2019. máj. 12. 21:22
A császármetszéstől nem pánikolni kell, hanem bizonyos esetekben életmentő segítségként tekinteni rá. Nagyon súlyos állapotokat idézhet elő a terhességi magas vérnyomás, nem véletlenül fektettek be, működj együtt mindenben a baba és a saját egészséged érdekében. Én olyan anyukát is ismerek, akinek szülés másnapján már rendeződött a várnyomása, és olyat is, akinél megmaradt a magas vérnyomás, mindkét esetben indították a szülést, egyiküknél már amúgyis jelzett a baba, hogy neki jobb lenne kint, és már a 38. héten voltak jósló fájások és nyílt a méhszáj, másikuknál császármetszés lett belőle a 37. héten. Mindketten kórházban voltak a 36. héttől, és a babájuk teljesen egészségesen született, szerencsére.
12. f.frezia (válaszként erre: 11. - 5236d12e25)
2019. máj. 12. 21:12

Az nem jó :(


Nekem szerencsére nem, bár volt, hogy az egekbe szaladt, majd rendeződött..

11. 5236d12e25 (válaszként erre: 10. - F.frezia)
2019. máj. 12. 18:42
Nekem 2. szülésem óta is maradt a magas vérnyomás
10. f.frezia (válaszként erre: 1. - Ksziszko01)
2019. máj. 12. 18:19

Mennyi gyógyszert szedsz?

Nekem is magas volt annak ellenére, hogy szedtem. Majd befektettek, beállították gyógyszerekkel és mikor nem ingadozott, hazamehettem, ill.minden nap jártam utána nst-re, szükség esetén uh-ra és vérvételre.

Otthon is sokat feküdtem, alig csináltam valamit mert mindentől felment.

39.héten szültem, nem volt problèma.

Szülés után 3 órával már 100/60 volt a vérnyomásom..

9. Piroska52 (válaszként erre: 8. - 5236d12e25)
2019. máj. 12. 17:04
nem bizony,mi is épp csak megúsztuk,
2019. máj. 12. 16:33

Mellesleg a toxémia nem játék. Ha nincs az orvosom gondos odafigyelése mindketten ott maradhattunk volna.

Második terhességemnél is kezdődtek a gondok. Szerencsére nem jutottunk el a toxémiáig

7. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Ksziszko01)
2019. máj. 12. 16:30
Első terhességemnél 20.héttől vacakolt a vérnyomásom. -dopegit és társai. 30.héttől lányom nem nőtt nem hízott ahogy kellett volna. 34.héten brutál bevizesedtem,úgy festettem mint egy mongol csak egy csík volt a szemem helyén. Innentről kórházban voltam szülésig. 37+ 4 ig húztuk ekkor jelent meg a fehérje a pisiben. Indítottak 8.órában lányom elakadt nyakán a zsinórral leesett a szívhang sürgősségi császár lett. Sorvadt baba- jó időre de alacsony súlyhatárral született. Sem a hőt sem a cukrot nem tudta tartani nagyon kimerült. 5 percet láttam majd átszállították másik város PIC osztályára. 4 napig volt oxigén inkubátorban 1 hetet az osztályon. 1 éves koráig jártunk fejlődésneurológiára
6. Piroska52 (válaszként erre: 5. - Fincsi5)
2019. máj. 12. 16:12
mi meg majdnem belehaltunk mindketten,mert későn vették észre hogy baj van,
5. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Ksziszko01)
2019. máj. 12. 16:10
5 hónapig feküdtem kórházban, hogy semmi baj ne legyen a babával.
4. plavalaguna (válaszként erre: 1. - Ksziszko01)
2019. máj. 12. 16:08
mi az hogy riogatnak a császárral? van amikor hidd el ezerszer jobb a császár, mint a komplikációk... nem riogatás, hanem indokolt. Már nincs sok hátra, legyél türelmes, tartsd be az orvosi utasításokat. Ha császár, akkor császár, a végén legyetek egészségesek mindketten az a lényeg.
3. Bless the child (válaszként erre: 1. - Ksziszko01)
2019. máj. 12. 15:49
Azért fektetnek abban a retek kórházban, hogy se neked, se a gyermekednek ne legyen baja
2. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Ksziszko01)
2019. máj. 12. 15:46
vedd komolyan,
2019. máj. 12. 15:41

Sziasztok,

Erdeklodnek, hogy valakinek volt mar igen magas vernyomasa terhesseg alatt, ez mennyire fokozodott, tudtak e es hogy kezelni, mi lett vegkifejlet? Nekem sajnos igy a 35.hetre 150, de kiugrik akar 170re is es dopegyt/cornifar (cordaflex), amit szedni kell. Baba jol van, nincs toxemia, de fektetnek egy retek korhazban, csaszarral riogatnak, es varnek hasonlo tortenetet, infokat, akar megnyugtatasul, akar csak ugy. Koszonom

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook