Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nagyon kevés a tejem! Már sok mindent kipróbáltam, mit tehetnék még? fórum

Nagyon kevés a tejem! Már sok mindent kipróbáltam, mit tehetnék még? (tudásbázis kérdés)


1 2
51. teki23 (válaszként erre: 50. - Picipötyi)
2014. febr. 4. 11:44

Szia!

Próbáld ki egyél rengeteg céklát! Nálam bevált

2014. febr. 3. 21:46

Kedves Godok!!


Azt hogy a fiamat szoptatni tudom (ma már elmúlt 6 hónapos) én is annak köszönhetem, hogy elmentem egy szoptatási tanácsadóhoz. Én sajnos egy picit későn tettem mindezt, mert 2 gyerek után, úgy gondoltam, hogy már nem lesz gond......... Volt....későn vettem észre. Sajnos olyan sok tejem, mint a középső gyerkőccel nem volt, DE a végén csak szoptattam és azt a tápszer mennyiséget amit megevett túléltem, bár ma már tudom, hogy nem kellett volna annyit sem.

2014. febr. 3. 17:40

Kedves Mindenki, akinek a szoptatással problémája van!!!

3és fél hónapos a kisfiam.Nagyon rosszul indult a kis élete, emiatt 1 hét eltelt, mire először mellre került. /addig fejtem, masszíroztam/ Rögtön ki is sebesedett a mellem. Nagyon akartam őt szoptatni... Valahol hallottam, hogy léteznek szoptatási tanácsadók. Nem késlekedtem, találtam is a neten. 2 nap műlva ki jött hozzám a hölgy, és sínre tett. Örök hálám Neki. A segítsége nélkül ugyan úgy szenvedtem volna kétségbe esve, mint akiket olvastam a fórumon./természetesen engem is ellátott mindenki mindenféle tanáccsal, amitől jól összezavarodtam, és még sresszesebb lettem/ Mindenkinek ajánlom, hogy kérjen szakembertől segítséget.Igazán megéri azt az egy ráfordított órát. / IBCLC.hu /

Sok sikert kívánok!

48. Ede71
2013. aug. 11. 21:25

szia picipötyi,

januárban szültem és nekem is szoptatási problémáim voltak, 3x gyulladt be a mellem ( króház, antibiotikum, injekciók), a fiam 6,5 hónapos sajna nem tudtam elhagyni a tápszert, de még mindig szoptatok. (a nagyobbik 2,5 éves csak szoptattam)

viszont rátaláltam az alábbi fórumra és ott a "profianyu" nevű szoptatási tanácsadó támogatott,így a szoptatást nem adtam fel, de a tápszer megmaradt. tehetnél itt egy próbát, kitartás.

[link]

47. 72497ec515 (válaszként erre: 35. - Picipötyi)
2013. aug. 11. 21:02
nekem bevált ,igazad van ahogy belövell a tej,abba kell hagyni,ha kezd újra elmenni akkor újra lehet használni
46. 55416fb8e2 (válaszként erre: 44. - Ranna)
2013. aug. 11. 19:38
szerintem is :)
45. 55416fb8e2 (válaszként erre: 41. - Picipötyi)
2013. aug. 11. 19:36

a 2 liter nagyon keves, foleg ebben a melegben. legalabb a duplajat kellene innod, akar sima viz formajaban is. a sok folyadekfogyasztas serkenti a tejtermelest, es ez keves, amit iszol. ahhoz azert nem kell tul nagy erofeszites, hogy tobbet igyal :) oszd be egesz napra egyenletesen. ha ennyire aggodsz a szoptatas miatt, akkor tegyel meg erte mindent :) igyal sokat, egyel rendesen, meg ha nem is kivanod, a babad miatt. setalj nagyokat, ne idegeskedj, mert a stressz kepes akar onmagaban is elapasztani a tejet

az hulyeseg, hogy meg az orokbe fogadoknak is megindul a tejtermelese, remelem, nem hitted el. az anyatej nagyon jo, akkor is, ha keves van belole, vagy csak rovid ideig tud szoptatni valaki, semmi baja nem lesz a gyerekednek, ha esetleg ki kell egesziteni tapszerrel. de elobb tegyel meg mindent, hogy tobb lehessen :)

44. ranna (válaszként erre: 43. - Picipötyi)
2013. aug. 11. 19:31
Az kicsit sok ahhoz, hogy termelődjön a tej. Gyakrabban kellene mellre tenni és fokozatosan csökkenteni a tápszer mennyiségét. Legalábbis szerintem. :)
2013. aug. 11. 19:24
van, hogy bealszik 4 órát, de azt is inkább a tápi miatt...
42. ranna (válaszként erre: 38. - Picipötyi)
2013. aug. 11. 19:21
Egyébként is aluszékony baba?
2013. aug. 11. 19:13
próbálok minél több folyadékot inni, talán a 2 litert már elértem...., de azt is inkább kiizzadom, minthogy tejem termelődne. az éltet és tartja bennem a lelket, hogy még annak is elindul a tejtermelés aki örökbe fogad. nehéz elfogadni, úgy hogy a 5600 grammal született fiamat úgy szoptattam 18 hónapig, hogy 12 hónaposan még csak anyatejes volt, mert nem fogadta el a hozzátáplálást. akkor is elapadt a tejem többx is, mégis visszahoztam rögtön 1 hónapos korában, mert kórházba került és azt mondták a dokik, hogy ne reménykedjek, mert nem marad meg a baba..... akkor egy dokinő mondta, hogy nyugodjak meg és csak szoptassak...... azért nem adtam fel...nem tudom most mi történhetett és mért nem sikerül visszahozni a tejcit :-(.
40. 55416fb8e2 (válaszként erre: 38. - Picipötyi)
2013. aug. 11. 19:00
szerintem 2 hetesen meg nem olyan eros a baba, hogy nagyobb mennyiseget szopjon, nehany perc utan ki szoktak faradni es aludni. ahogy no es erosodik, egyre nagyobb mennyiseget fog szopni, ritkabban :)
39. 55416fb8e2 (válaszként erre: 31. - Picipötyi)
2013. aug. 11. 18:58
mennyi folyadekot iszol? attol ne erezd rossz anyanak magad, hogy nincs eleg tejed, nagyon sokan vannak, akik szoptatni sem tudnak. nem ettol leszel jo anya, es a te allapotod utan mar az is nagy dolog, hogy maradt tejed :)
2013. aug. 11. 18:53
Kortyol 1-2-t utána meg alszik és csak cumizik a mellemen
2013. aug. 11. 18:37
Na ebben, nem vagyok olyan biztos, hogy hatékony lenne, az is lehet, hogy már nem is jól rakom mellre, elég puha már a mellem...., a nyelvét a kórházba felvágták... azt mondták, hogy úgy jobb lesz...
36. ranna
2013. aug. 11. 18:31
Hatékonyan szopik a baba, nincs esetleg lenőve a nyelve?
2013. aug. 11. 18:30
próbálom kikericske, de olyan mintha az se hatna semmit.... ráadásul, ha túl sokáig szedem, akkor állítólag hozzászokik a szervezet és már nem hat....
2013. aug. 11. 18:28
az egyik mellemből szopi nélkül 20-30, mert nagyon gázos volt, a másikból 10-30 szopi, utána szinte semmi
2013. aug. 11. 18:13

Urtica Urens (apró csalán)

A csalán a népi gyógyászatban elterjedt diuretikum és köszvény elleni szer. Általános tejserkentőként minden egyéb indikáció nélkül használható. Nekem ez bevált kis bogyó a nyelv alá kell tenni!

32. ranna (válaszként erre: 31. - Picipötyi)
2013. aug. 11. 17:30
Lefejni is 20-30 gr-ot tudsz? Nem szopás után.
2013. aug. 11. 17:19

Sziasztok!

Valaki segítsen Nekem (ha tud)! 2 hetes a fiam és egyszerűen nem tudom szoptatni. a 4. napon a gátsebem miatt lázas lettem, vert a víz, rázott a hideg, pont, amikor beindult volna a tejem rendesen. Mivel mellre is alig bírtam tenni, nem masszíroztam és talán ettől is, de másnapra szinte teljesen elapadt a tejem. Enni szinte alig tudok, egyszerűen nem tudok legyűrni semmit a torkomon.. így szinte esélyem nem lesz, hogy szoptassak. Próbálok már mindent, iszom a szoptatós teákat, szedem a homeopátiás szereket, de egyszerűen 20-30 g-nál többet nem tudok adni a babának.. Az egyik mellemet már kiharapta a baba, abból eddig fejtem, most már begyógyult, mellre teszem. Azért borzalmas ez, mert az előző gyermekemet 18 hónapos koráig szoptattam s egyszerűen nem tudom elfogadni, hogy most nem megy.

Tudna Nekem valaki adni valami tanácsot, esetleg járt-e így valaki és mi az ami segített.... Már anyának sem érzem magamat, egyszerűen borzalmas....

Segítsetek!!!

2010. dec. 27. 06:45
próbáld ki a mecsek teát a másodiknál nekem bejött. egyébként az elsővel én is szenvedtem amikor ennyi idős volt, de nekem a tápszert sem fogadta el a cici láttán ordított és kiköpte, így elkezdtem hozzátáplálni almával. egyébként 2éves koráig szopott. ne görcsölj rá és ha nem megy még ott a tápszer, túlélitek hidd el! kati
2010. dec. 27. 00:35

Én gyógytápsör néven hallottam, nemrég kezembe is került egy szórólap, talán bioboltban lehet kapni.

Ha nem cicizik a baba, akkor is jó neki az édesanyja melegsége, szívdobogása. Az a jó, ha rá tudunk hangolódni, ráérezni az igényeire és a ritmusára, de persze nem mindig könnyű, mert az anyuka szeretné a legjobbat adni, és emiatt görcsössé válhat.

2010. febr. 27. 18:25

Csatlakozom az előttem szólóhoz!

1 évig szoptattam,a kisfiam az első hetekben nem igazán akart rákapni a dologra.Én már a korházban fejtem és kis üvegpohárból adták neki.Otthon is kicsi feles:)pohárból ivott kb három hétig meg persze megpróbáltam mindig mellre tenni de nem kapta el a fonalat.Az egyik mellem úgy bedurrant mint az állat, a férjem maszírozta szét a csomókat, én meg bőgtem a fájdalomtól.Kék,zöld,lila színben játszott..És láss csodát Barnabás rákapott a technikára és a sok mellre tétel és a sok folyadék megtette a hatást.

laktoherb tea-dm,rossmann

Sok sikert!!

2010. febr. 27. 16:57

Sziasztok.

Eza szopizás dolog tényleg úgy működik hogy kereslet kínálat elvén. Minél többször szoptatod annál több lesz. ha lefejed sokszor az is segít de a szopizás az igazi tej beindító reflex.

nekem is be volt gyulladva az egy ik mellem de nagyon sőt le volt szakadva az egy mellbimbóm. De akkor is ráraktam és csak ő tudta meggyógyítani a gyulladást. 4 hónapig csak az egyik ciciből szopizott azután mindkettőből mert egy doki azt mondta ne szoptassam a gyulladt mellből pedig ha időben elkezdem ment volna hamarabb is. 8 hónapig szopott utána. Kislányomnál már nem volt gond mert akár óránként ráraktam cicire ha kellett és úgy éreztem kevés. Fiamnál még görcsösen ragazkodtam a 3 órához:)

Megszenvedtem a fiammal de megérte az tuti. Ha anyum nem lett volna aki igenis rámparancsolt hogy fejni fejni akkor nem tudtam volna végigcsinálni.Sőt ő fejt mert nekem az sem ment.

Szóval kitartás lányok nehéz és kemény meló de megéri!!!!:):)

2010. febr. 27. 16:19

Szia!

Én ugyanebben a cipőben jártam mint te.

Kipróbáltam az égvilágon mindent-az összes erre való homeós bogyót, more milket, rántott levest, alkoholmentes sört, zabkekszet, teljes kiörlésű kenyeret, malátaitalt- mindent! Óránként szoptattam, fejtem minden szopi után, stb.. de sajnos így sem lett elég.. 6 hós koráig tudtam szoptatni, de mindíg ki kellett egészíteni tápival.(4,30-al született, óriási étvággyal)

sajnos 3 hós korától nem fogadta el a cicit, úgyhogy 3 óránként fejtem, és üvegből adtam neki.

Én sajnos ilyen tipus vagyok, anyukámnak egyáltalán nem volt teje:( Én így utólag annak is örülök hogy ennyi is volt!

Igyál sok folyadékot, vizet, teát, és sokszor rakd cicire..

És nem szabad görcsölni rajta mert annál rosszabb lesz.

Az tényleg jó tipp hogy kanállal add a tápit. Én sajnos üvegből adtam, és le is szokott a ciciről:(

Ne stresszelj, próbálj nyugodt maradni, és sokat összebújni a babával- ez is beindíthatja.

De ha nem, azt se tragédiaként éld meg!

25. Aliz73
2010. febr. 27. 16:04

Van homeopátiás gyógyszer,tea és fejni-fejni akkor is ha csak egy csepp jön.

És akkor lesz.

És ne idegeskedj mert az nem segít.

24. a360345bdd (válaszként erre: 22. - Dorottya84)
2009. dec. 10. 16:56

Ne gondolkodj!!! Tedd mellre a picit és élvezd, hogy együtt vagytok. A legjobb tejszaporitó a szopizás :)))

Már most elmondhatod, hogy mindent megpróbáltál.

Gratulálok és jó babázást!

2009. ápr. 2. 14:48
Sziasztok!A kis fiam 9 hónapos és még szopik.A nagy fiam 2 éves koráig szopott.A lényeg hogy ne gondolkozz állandóan a tejeden,mert csak stresszeled magad.Igyál rengeteg szoptatós teát,egyre több van már a piacon,legalább 5-ször egyél.Ha otthon vagytok tedd mellre amikor csak tudod.Nállunk soha nem volt kötelező 3 óránkénti szopizás.A melledet jó langyos vízzel zuhanyoztasd át minden este,és maszírozzad fentről lefelé.Remélem lessz hatása!
22. Dorottya84 (válaszként erre: 21. - Szurgo)
2008. dec. 19. 10:50
Köszi,nagyon bízom benne,de nem stresszelek!!!!!!!Mindent megpróbálok a siker érdekében,ugyanis szeretnék úgy hátradőlni hogy "igen én megpróbáltam mindent"!!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook