Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nagyon izgulok, mit tehetek? fórum

Nagyon izgulok, mit tehetek? (beszélgetős fórum)

2015. jún. 15. 20:40

Hópihe kínai jókívánsága nálam nagyon is bevált. :D


Én ahogy öregszem és egyre több vizsga van mögöttem, úgy tanulok egyre hatékonyabban, és persze kevésbé is izgulok.


Tavalyelőtt ilyen tájban tettem emelt szintű érettségit németből, mert addig csak középszintű érettségim volt belőle. A felvételihez emelt szintű volt a követelmény, és a felsőfokú nyelvvizsgáért 50 pluszpontot adtak.

(Megjegyzem, a szükséges 260 pont helyett 316 pontom volt, azaz a plusz 50 nélkül is bejutottam volna.)

Ha már az írásbelid sikerült, a szóbeli nem vészes. Mondd el nekik németül, hogy nagyon izgulós vagy. (Ich habe bei Prüfungen sehr starkes Lampenfieber.)


Nem mernék semmit bevenni, nehogy lefogja az agyamat. De mindig abban bízom, hogy minden eszembe jut, amit a tárgyról valaha is hallottam; meg hogy még soha nem fejeztek le, ha nem sikerült kellőképpen; és hogy mi történik, ha nem sikerül? -akkor most ez volt megírva.

Víz mindig van nálam egy nagy flakon, és ha több vizsga is van egy nap, akkor jóformán kiürül a végére.


Csak mondom: a sikeres emelt szintű után felvettek az egyetemre, most lesz mindjárt vége az első tanév végi vizsgaidőszaknak. A télen betöltöttem már az 57. évemet.


Van csoporttársam, aki nagyon izgul, de általában ötösre "retteg"... :D

2015. jún. 15. 10:51
Semmit. Majd elmúlik, ha túlleszel a vizsgán.:D :P Én most az utolsó vizsgámon hovát vettem be, egy fokkal jobb volt, mint anélkül. Sok sikert!!
9. 408020f45e (válaszként erre: 1. - 624d26bc6b)
2015. jún. 15. 10:35
Legyen nálad folyadék, ha nagyon izgulsz igyál 1 kortyot. A nyugtató lelassít és tompít nem ajánlom, de MgB6 vagy B komplex hasznos lehet. Na és persze magas %-ú étcsoki:)
2015. jún. 15. 10:07

Igen, van tanács!!!

Ha tudod, hogy tisztességgel, becsülettel tanultál mindvégig, és a tanárok szerint tudsz annyit, hogy nyugodtan mehetsz oda szóbelizni, akkor nincs miért izgulnod!!!


Ha tudod, hogy tisztességgel, becsülettel tanultál mindvégig, akkor annyit már egész biztosan tudsz, hogy az a jegy minimum meg-görbüljön!!!


És ha nem kettes alakban görbül, hanem háromas alakra??? Az már egészen tökéletes!!

És képzeld, ettől már csak egy lépés, hogy 4-es legyen!!!

Tanultál? Igen!! Akkor miért izgulnál?? Izguljon az, aki nem tanult!!

"A Népi Kína 2 napi termése neked oda bele!"

2015. jún. 15. 09:35
köszi a tanácsokat, kipróbálom :)
2015. jún. 15. 09:33

Eloszor is "Kez es labtorest" :)

Masodszor, nalam vizsgaknal segitett a csoki (na, nem tqnulas kozben, csak a vizsgal elott kicsivel par kocka etcsoki-amugy nemvok egy csoki fan, de kicsit felporgetett :)

2015. jún. 15. 09:23
Citromfű tea,vagy valami homeos bogyó.
4. 624d26bc6b (válaszként erre: 2. - De Luca)
2015. jún. 15. 09:09
köszönöm!
2015. jún. 15. 09:06
Én az ilyesféle izgalmakat kizárólag nyugtatóval tudom kibírni, annyira izgulós vagyok.
2015. jún. 15. 09:03

Ha felkészültél, felesleges izgulni. Ha ennek ellenére izgulsz, akkor ezzel mi nemigen tudunk mit kezdeni.

Sok sikert holnapra!

2015. jún. 15. 08:56

Holnap fogok németből szóbelizni, és iszonyatosan izgulok. Már most görcsben van a gyomrom.

Ha sokan néznek miközben felelek eléggé frusztráló, és félek hogy lefagyok, vagy elrontok egy tételt.


Van valami tanács, ami megnyugtatna kicsit?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook