Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nagyon hiányzik, talán egyszer lesz jobb valaha? fórum

Nagyon hiányzik, talán egyszer lesz jobb valaha? (beszélgetős fórum)


21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Lolita2112)
jan. 6. 21:53
Valami szörnyű, 4 év telt el lassan de még mindig hiányzik,nincs olyan nap hogy ne jutna eszembe,sokszor legszívesebben csak a sírra borulnék,és sírni tudnék hogy miért? Vajon miért történt ez?.. Igazából már pontosan nem tudom hogy a magány vagy a gyász gyötör igazán,mindkettő rossz. Kitartást aki így van!Egy nap újra találkozunk velük.❤️
20. lolita2112 (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 27. 01:19
megertlek!
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Lolita2112)
dec. 26. 22:58
Jó lenne ha karácsonykor újra együtt lehettünk volna!:(
18. lolita2112 (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 30. 09:22
szia!minden egyes mondatoddal egyetertek!igazad van!
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Lolita2112)
nov. 30. 09:12
Fogalmam sincs hogy fog enyhülni,de én nem érzem hogy enyhülne ahogy telik az idő nekem egyre jobban hiányzik,főleg mikor egyedül vagyok. Látom hogy milyen nehéz manapság egy kapcsolatot is összehozni,ilyenkor mindig ő jut eszembe hogy ő mindig itt volt nem úgy mint a kapcsolatok hogy egy idő után szétváltok. Igaz voltak vitáink,de én azt tudom mondani mikor valaki azt mondja mennyire rossz hogy a családtagjával élni, ha meg hal akkor rájön inkább lennének vitái csak élne. Vitákat meg lehet beszélni később.
nov. 18. 07:26
a fajdalom idovel enyhulni fog!ferjemet,testveremet veszitettem el hidd el ismerem es tudom mit erzel!
15. Ágio8405 (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 15. 00:25
Akkor ha ez változik, biztos a fajdalmad is enyhül.
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Apeeng)
nov. 14. 22:39
81 és 65 között azért van különbség illetve egy olyan emberről beszelek aki a leukámiából is felépült,aztán jött a covid és vége..
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Ágio8405)
nov. 14. 22:37
Igen ez a gond,vele volt a legszorosabb a kapcsolatom. Senki mással nem volt olyan jó.
12. apeeng
nov. 14. 20:05

épp etettem anyámat, amikor az asztalra bukott..telefon az ügyeletre, jött is a doki, de sajnos már nem tudta megmenteni...az anyám a karjaimban halt meg, úgy véltem, mintha mosolygott volna..


Nos az, aki nekem életet adott, majd 81 év után a karjaimban halt meg, nyugalommal töltött el...valahogy úgy éreztem, ez így jó...mindent megtettem, de az evolúció nem engedte, hogy tovább éljen. Anyám halála nem rázott meg, mert ettől emberibben nem lehet egy szülőtől elbúcsúzni.


Szerintem.

11. Ágio8405 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 14. 19:36
Van más akivel bizalmas szerető kapcsolatban vagy? Családtag, pár? Van gyereked? Ha nincs ilyen személy lehet azért dolgozod fel nehezen mert nincs más akivel ilyen belsőséges a kapcsolatod. Szüleiddel nem ilyen?
10. csemár (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 14. 17:57

Lehet, és kell is.

(Csak ahhoz idő kell, egy év, kettő, három - kinél hogy... Ismerek olyat is, aki a temetés után mintha csak megrázta volna magát, egyszerre túl volt a "gyászoláson".)

Nálam, észrevettem, akkor múlt el a gyász legkeservesebb időszaka, amikor egy élő hozzátartozómmal vagy baráttal is meg tudtam már beszélni azokat a dolgokat, amelyek korábban szorosan az elhunythoz kötődtek az életemben. Ma már ott tartok, hogy az emlékeimről is tudok beszélni, beszélgetni zaklatottság, sírás nélkül. Öt év múlt el a férjem halála óta.)

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Lolita2112)
nov. 14. 15:39
3 év telt el,de még nekem mindig ott van a tudatomban és mikor egyedül vagyok akkor jön ki leginkább ez a fájdalom hogy nincs.. Válaszom az,ez már soha nem lesz jobb egy halott embert sosem lehet elfelejteni..
2023. jún. 30. 10:59
persze lesz majd jobb is,deha vkit elveszitunk annak feldolgozasara ido kell!
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Sütikee)
2023. jún. 5. 14:23
Megtudom érteni,nekem nagyim viszont olyan volt mint ha pót anya lett volna,nekem nem olyan mint sok embernek hogy hetente meglátogattuk,én vele éltem és valószínű nekem ezért ilyen nehéz elengednem. Mert tudom hogy ő mindig itt volt,hiába lesz az embernek kapcsolata az sajnos tudjuk nem biztos hogy örökké tart,bármi történhet. De ő mindig itt volt,amíg tudott..
6. alinka01 (válaszként erre: 5. - Sütikee)
2023. jún. 4. 20:56

Két és fél hónap még nagyon kevés!!! Nem véletlenül beszélnek gyászévről! Kell, hogy egy év minden szakaszát, ünnepét átéld a szeretett személy nélkül.


De aki három év alatt sem tudja elvégezni a gyászmunkát, és elengedni az elhunytat, annak pszichológusi segítségre van szüksége!

5. Sütikee (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 4. 20:20
Köszönöm. Nagyapám és nagyanyám elvesztését is rettentő nehezen tudtam elfogadni és feldolgozni, de az anyukámat nem tudom elengedni, ez nagyon nagyon kemény! Megértelek, mert nekem is hiányoznak a nagyszüleim, de anyukám a legjobban.
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Sütikee)
2023. jún. 4. 01:38
Részvétem,én nagyimat.
3. Sütikee (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 3. 18:41
Soha semmi nem lesz olyan mint volt. Tudom milyen érzés, én két és fél hónapja veszítettem el az anyukámat, és ahogy megy az idő, egyre nehezebb. Várom, hogy haza jöjjön, fel sem fogtam igazán még, hogy ez már végleges. Te kidet veszítettél el?
2. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 2. 23:45

Előszöris fogadd részvétem 3 év távlatából is, hiszen te még mindig gyászolsz.

A szerettünk elvesztésének, a gyásznak a feldolgozása mindenkinél más idő. Évek, mire elfogadja az ember a visszavonhatatlant.

Nem segíti ezt, ha a gyászoló egyedül és visszavonultan él.

Sokat segíthet, ha van munkahelye, ami napi elfoglaltság és "napirend". Be kell menni, emberekkel találkozni, beszélni. Figyelem elterelés.

Ha vannak jó barátok, családtagok, akikkel "kibeszélheti" az ember az érzéseit vagy együtt idézhetik fel az elhunyttal töltött időt.

Nem árt törekedni arra, hogy az elhunyt hiányában más kapcsolatokat építsünk. Új emberi kapcsolatok vagy egy háziállat.


Nem, nem fog elmúlni, csak kissé háttérbe szorul. Ezzel nem lesz senki kegyeletsértő, mert az élőnek élni kell tovább. Úgy gondolom, hogy a szeretett elhunyt is azt kívánná, hogy akiket itt hagy boldogan éljenek. Szóval, igen. Keresd meg a boldogságodat!


Kívánom, hogy találd meg a boldogságodat!

2023. jún. 2. 21:31
Elhunyt családtagom lassan 3 éve lesz hogy nincs velem,vele nőttem fel,mindig segített a problémáimon,együtt mentünk vásárolni. Hiányzik, a beszélgetés vele,az eltöltött idők,és úgy érzem ahogy telik az idő nem segít semmit,még mindig olyan rossz mint akkor. Persze,élem az életem mert muszály lépni,de nap végén mindig eszembe jut,és sokszor könnybe lágyad a szemem hogy mennyire hiányzik.. Szerintetek lehet még boldognak lenni egy elhunyt személy után akit szerettünk?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook