Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nagyon félek a haláltól! fórum

Nagyon félek a haláltól! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2018. máj. 17. 16:34

Nekem az segített, hogy átértékeltem az életem. Elrendeztem mindent, amit el lehetett és megválaszoltam, hogy mi lenne, ha most rögtön meg kellene halnom? Rájöttem, hogy semmi. Egyedül az aggaszt egy kicsit, hogy félek a fájdalomtól.


Nem szabad engedni, hogy belesüppedjen az ember a negatív gondolatokba, de érdemes szembenézni a félelmeinkkel. Amikor lebénultam és a fájdalom a szívemhez sugárzott, én is produkáltam pánikot. Meg annyi tűnetet, hogy a neurológus nem tudott diagnózist felállítani. Egy hétig szedtem nyugtatót, közben kezdtek hatni a fájdalomcsillapítók és lett diagnózis, a gerincem produkálta. Se előtte, se azután nem pánikoltam.

2018. máj. 17. 15:20

[link]



Túlélte az agyhalált, találkozott Istennel



(egy idegsebész professzor-ról beszélgetünk, nem holmi ezoterikus beállítottságú alacsonyabbnak mondott iskolázottságú emberről. )

2018. máj. 17. 14:00

És még olyan sok mindent nem tudunk...


[link]

[link]

[link]

2018. máj. 17. 13:48

Én is olvastam a Lelkünk útjai könyveket - is.

A félelem ellen akkor tehetünk, ha szembenézünk vele.

Mindenki meghal, ez az élet rendje, nem kívánságműsor. Ez van.

[link]


[link]

17. 35341ab13d (válaszként erre: 15. - Guruljka)
2018. máj. 17. 13:11
Ilyen netes beszélgetés is segíthet, ha valaki értelmes és ért hozzá.
16. PöttyösPanka (válaszként erre: 15. - Guruljka)
2018. máj. 17. 12:31
Az a baj, hogy ez egy annyira mély és összetett probléma, hogy könyveket írnak róla, tehát pár hozzászólás nem elég rá, hogy az ember érdemben kifejtse.
2018. máj. 17. 12:13

Talán igen, de nem egy halom laikussal a neten keresztül...


Esetleg lehetne Louise Hay könyveit olvasni. Némelyik le is tölthető.

14. 35341ab13d (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2018. máj. 17. 11:43
Beszélgetéssel stb lehet segíteni.
2018. máj. 17. 11:22

Ha valaki retteg a haláltól, nemigen tudunk segíteni. Hacsak őrajta már magában az nem segít, hogy itt elpanaszolt ezt.


Félni nem jó, hosszútávon még ártalmas is, de a más félelmén üzenetekkel nem lehet segíteni.


Talán önbizalom-erősítés kellene. Nem tudom, én eddig csak konkrét személytől féltem életemben, de az is elmúlt, mert szembe tudtam szállni a félelemmel és az illetővel is. Azóta néha lapítok kicsit, de félni nem félek.

Személy szerint nekem a hitem is erős, habár nem járok templomba, sem gyülekezetbe, és senki még imádkozni nem látott,mert az magánügyem.


Talán aki ilyen szinten fél, hogy pánikrohamot is kap, az más területeken is bizonytalan személyiség, de ezen is hogy lehet segíteni? A pszichológus is csak megél belőle...

12. PöttyösPanka (válaszként erre: 8. - Channa*)
2018. máj. 17. 11:05
Alapból ez egy roppant nyomasztó téma.
2018. máj. 17. 11:01
Na nem tudom, hogy sikerült - duplán jelent meg a Hoxán egy hozzászólás! Sosem gondoltam volna,hogy lehetséges!
9. Guruljka (válaszként erre: 3. - Megi04)
2018. máj. 17. 10:59

Már megbocsáss, ez a "női hölgy" mit akar jelenteni?


Nem tudok arról, hogy férfi hölgy létezne.


Soha nem támadt halálfélelmem haláleset miatt.

Biológiából úgy tanultam, a halál is egy életjelenség. (Mivel csak élő szervezet hal meg, illetve pusztul el.) Nincs ebben semmi, minden elmúlik egyszer.

Olvastam a halál után életről, nekem valahogy természetesnek tűnt a dolog. Nem nyomasztott, de nem is dobott fel.

9. Guruljka (válaszként erre: 3. - Megi04)
2018. máj. 17. 10:59

Már megbocsáss, ez a "női hölgy" mit akar jelenteni?


Nem tudok arról, hogy férfi hölgy létezne.


Soha nem támadt halálfélelmem haláleset miatt.

Biológiából úgy tanultam, a halál is egy életjelenség. (Mivel csak élő szervezet hal meg, illetve pusztul el.) Nincs ebben semmi, minden elmúlik egyszer.

Olvastam a halál után életről, nekem valahogy természetesnek tűnt a dolog. Nem nyomasztott, de nem is dobott fel.

8. Channa* (válaszként erre: 6. - PöttyösPanka)
2018. máj. 17. 10:54
Számomra roppant nyomasztó volt ez a könyv/könyvek.
2018. máj. 17. 08:26

A halál = élet vége csak a hit, a vallás tanítása szerint van.

- keresztény vallás szerint amikor meghalunk, testünk a porba, lelkünk vagy a mennyországba kerül és örök életet él, vagy a pokolra jutunk és ott égünk el.

Ki tudja? A papok se tudják, csak ezzel riogatnak minket! :))


- a buddhista vallás szerint nincs halál, csak a lélek átmegy egyik életből egy másik életbe, vagyis mint ahogy váltja egymást a nappal és az éjszaka, ugyanúgy megy az életünk tovább, csak nem itt a földön, hanem valahol más formában, más alakzatban, valahol máshol


- az ősi kelták is valami hasonlót vallottak, állítólag az ő papjaik, a druidák építették a Stonehenge-t is, amely a nappalok = földi lét jelképei (közben csillagászati segédeszköz is volt). Nem régen, ezektől a kövektől nem messze ezektől találtak a régészek egy másik eltemetett várost, kb. tükörképét, azt gyanítják, hogy azok a kövek a földi lét utáni életet szolgálták. És amikor a családban valaki itthagyta ezt a létet, akkor a testét lelkével együtt átvitték a másik városba, és ott örömünnepet jártak, táncoltak, daloltak több napon (éjjelen) át.


Persze, mint minden ember, félünk az ismeretlentől, de állítólag nagyon sokan vannak, akik arcáról a békesség, boldogság, megnyugvás érzése olvasható le, miután befejezte itteni életét.

És igen, egyre többen vannak, akik "visszajöttek" odaátról, és azt mondják, nem kell félni, odafönt minden békés és örömteli.


Ne foglalkozz vele! Éld a mindennapjaidat, majd ráérsz azzal törődni, amikor annak jön el az ideje.

Akik már elmentek közülünk, gondolj arra, hogy odafönt kis fodros fehér felhő szélén csücsülnek, apró kis szárnyakkal a hátukon, lábukat lógatva tengetik létüket. :))

Csak a test hal meg, a lélek örök!

6. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Cickány64)
2018. máj. 17. 07:20

A félelem a haláltól nagyon megkeserítheti az életedet, mivel nincs rá kihatásod. És mivel nincs rá kihatásod, pont ezért kellene rájönnöd, hogy ha félsz tőle, vagy ha nem foglalkozol vele, akkor is ugyanakkor, ugyanúgy jön el. Ez nagyon nehéz téma, sokat kell vele foglalkozni, hogy fel tudd oldani magadban ezt a szorongást. Talán olvasd el ezt a könyvet, hátha segít:


[link]

2018. máj. 17. 07:04

Nekem tavaly halt meg az apósom, és én nem is kötődtem hozá annyira, de egy fél évig bennem is erős halálfélelem volt.

Rajtam az segített,hogy eléggé kivizsgáltak, és gyakorlatilag egészségesnek bizonyultam,így megnyugodtam.

4. 35341ab13d (válaszként erre: 1. - Cickány64)
2018. máj. 16. 21:09
Szia mint vallásos és ezoteriával foglalkozó regélhetnék arról, hogy van élet a halál után és ennél jobb szebb, de ez helyett mást kéárdezek Alexander Eben amerikai IDEGSEBÉSZ professzor megjárta a menyországot megyrt 3 könyvet ebből kettő már van magyarul, esetleg nem olvastad?
3. megi04 (válaszként erre: 1. - Cickány64)
2018. máj. 16. 21:01
Jártam.20 évig...egyetlen orvos sem segített.Ide költözött egy női hölgy Erdélyből.2 szer beszélgettünk.Őszinte leszek.Azóta,nem is érdekel,hogy anyám meghalt.Pedig nagyon-nagyon kötődtem hozzá!!!!
2. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Cickány64)
2018. máj. 16. 20:35
Pontosan mitől félsz? Hogy van-e valami utána, mi lesz utána, vagy hogy nincs semmi utána, vagy magától a halál folyamatától (pillanatától, módjától)?
2018. máj. 16. 20:22
Sziasztok! Az a problémám hogy mióta meghalt az anyukám azóta rettenetesen erős pánikrohamaim vannak. Sokáig, majd egy évig jártam pszichológushoz is de semmi eredmény. Van amikor hónapokig elő sem jön, máskor van olyan hogy akár napi háromszor négyszer is vagy éjjel álmomban. Nagyon rossz, nagyon megkeseríti az életem. Van esetleg köztetek valaki aki hasonló cipőben jár?
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook