Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nagyon félek a haláltól! fórum

Nagyon félek a haláltól! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
81. cickány64 (válaszként erre: 79. - Guruljka)
2018. máj. 18. 15:34
Ez tök igaz! Ugyan olyan mint a viccben van hogyha meghalsz te nem érzékelsz belőle semmit, csak a többieknek rossz. Na ugyanez a helyzet ha hülye vagy! 😉
80. unom (válaszként erre: 78. - PöttyösPanka)
2018. máj. 18. 15:00

Ami érdekel annak utánanézek, ami bem annak nem.

A hit és a tudomány egészen más, nem zárja ki egymást a kettő.

A különbség az, hogy a tudomány bizonyítékokra épül, a hit nem.

A tudomány fejlődik ahogy egyre jobban megismerjük a világot, és bizonyítékokkal bármi cáfolható.

(tudomány alatt természettudományt értek)

79. Guruljka (válaszként erre: 24. - Cickány64)
2018. máj. 18. 14:56

Az a helyzet, hogy ha meghalsz, akkor nem fogod rossznak érezni, hogy mit nem látsz.


A halál felé közeledve vagy megbékél a beteg, vagy ha hirtelen történik, akkor "nem ér rá" a szép látvány miatt keseregni.

78. PöttyösPanka (válaszként erre: 77. - Unom)
2018. máj. 18. 14:48
Na jó, de minek és mennyire nézel utána, és minek nem?
77. unom (válaszként erre: 72. - PöttyösPanka)
2018. máj. 18. 14:42

Ezért fontos a forráskritika.

Pl a pubmed hitelesebb orvosi kérdésekben, mint a szabadon ébredők.

76. PöttyösPanka (válaszként erre: 75. - Cickány64)
2018. máj. 18. 14:31
Értem. Nem vagy túl bőbeszédű.
75. cickány64 (válaszként erre: 74. - PöttyösPanka)
2018. máj. 18. 14:25
Hát meg amit anyuról írtam.....
74. PöttyösPanka (válaszként erre: 73. - Cickány64)
2018. máj. 18. 12:30
Ez minden?
73. cickány64 (válaszként erre: 69. - PöttyösPanka)
2018. máj. 18. 12:27
A 24. hsz-ben leírtam....
72. PöttyösPanka (válaszként erre: 70. - Csikil4ny)
2018. máj. 18. 11:02
Ezért szoktam magamban jót szórakozni azokon, akik nagyon hangoztatják, hogy ők csak a tényeknek hisznek. Hiszen ma már szinte mindenről lehet tudományosnak beállított cikket találni, és az embernek csak a hite szabja meg, hogy kitől fogadja el hitelesnek, és kitől nem.
71. 12d083b51b (válaszként erre: 66. - Cickány64)
2018. máj. 18. 10:49

Amikor egyik nagyim nagyon sokat szenvedett, és már szenvedés volt látni a szenvedését, édesanyám mondta: a halálért is meg kell szenvednünk, még azt sem adják ingyen.

És ezt az igazságot több esetben is látni lehet. Talán éppen azért van ez így, hogy aki odáig jut, az már ne félje, inkább kívánja a halált. Nem tudom, az biztos, hogy kevés embernek adatik meg az elmúlás gyors és egyszerű módja.

70. csikil4ny (válaszként erre: 57. - PöttyösPanka)
2018. máj. 18. 10:45

Nagyon szépen megfogalmaztad a lényeget!


Nem kell ide semmilyen vallás, a tudomány is hit, elfogadás kérdése, hiszen nem kezdünk minden kísérletet személyesen megismételni, hogy elhiggyük a végeredményt.

69. PöttyösPanka (válaszként erre: 66. - Cickány64)
2018. máj. 18. 10:32
Egyik cikkel vagy hozzászólással sem tudsz párhuzamot vonni a saját problémádat tekintve? Esetleg próbáld meg részletesebben leírni, miért félsz a haláltól, hogy jobban rá tudjunk fókuszálni.
68. PöttyösPanka (válaszként erre: 67. - Guruljka)
2018. máj. 18. 10:30
És bizony ez egy nagy, szerteágazó téma, aminek az élet, és az életfelfogás szerves része, hiszen az életnek a vége a halál, és az életünkben félünk vagy nem félünk a haláltól az életfelfogásunktól függően.
67. Guruljka (válaszként erre: 66. - Cickány64)
2018. máj. 18. 10:04

Az életet eddig többen tapasztaltuk meg, mint a halált, nem gondolod? :D


A haláltól való félelem okát és az ellenérveket keressük.

2018. máj. 18. 09:43
Egy picit elkalandoztatoka a fórumtémától... 😣
65. PöttyösPanka (válaszként erre: 63. - Mezei Virág)
2018. máj. 18. 09:30

Csak azt látom, hogy sokan, akik azzal a tudattal élnek, hogy ilyen a világ, sokszor úgy értik, hogy ilyen rossz hely ez a világ, és nem boldogok. Pedig lehet, és kell is boldognak lenni.


Szerintem pedig nem az számít, hogy milyen a világ, hanem, hogy milyennek gondoljuk. Egyrészről az érzékelés korlátai és prekoncepció miatt az, amit a világból tapasztalunk, nem a valóság, csak annak egy eltorzított lenyomata. Tehát eleve el vagyunk zárva a teljes, objektív valóságtól. Másrészről mivel a világon úgysem tudunk változtatni, ezért nagyon fontos, hogyan gondolkodunk róla. Ez az "örülj, ha esik az eső, mert ha nem örülsz, akkor is esik" hozzáállás. Ez kicsit közhelyesen hangzik, de ha belegondolsz, ez a lényeg. Tehát a világ van, és olyan, amilyen, de te dönthetsz róla, hogy örülsz neki, és boldog vagy, vagy sajnálod magad, hogy egy ilyen mocskos helyen kell élned. Hú, ez már nagyon filozofikus :)


Az állatok nevében meg kikérem ezt az öldöklés dolgot. Az állatok sosem gyilkolnak kedvtelésből, javakért, hitért. Ők csak indokolt esetben ölnek: hogy ehessenek, vagy hogy őket ne egyék meg.

64. PöttyösPanka (válaszként erre: 62. - Guruljka)
2018. máj. 18. 09:15

Valóban nem jó keverni a hitet a vallással, de engem mondjuk tizenévesen senki sem homályosított fel ezekről a dolgokról, így nem csoda, ha bennem összemosódott a kettő.


Ez van a Bibliában? De jó, hogy írod! Pedig ezt sokszor hiányoltam a keresztény tanításokból. Sosem találkoztam azzal, hogy valaki az állatok tiszteletére tanítana bárkit a Bibliára hivatkozva. Pedig ezek szerint kellene.

63. Mezei Virág (válaszként erre: 61. - PöttyösPanka)
2018. máj. 18. 09:13

Az időt arra kell használni, amire szeretnénk. Persze tudom én is, hogy a társadalom, meg a lehetőségek.

Vagyis legjobb belátásunk szerint.

Értelmet keresni értelmetlenség. Így működik a világ, teljesen függetlenül attól, mit hiszünk, gondolunk.

Ha meg az emberek lelkére gondolok... Na hát a Föld nagy részén lelketlenek az emberek. Éppen olyanok sok helyen, mint az állatok. Ölik egymást a javakért, a hitükért.


[link]

A TÖRZS, AMI 60 EZER ÉVE SENKIVEL NEM AKAR BARÁTKOZNI

62. Guruljka (válaszként erre: 58. - PöttyösPanka)
2018. máj. 18. 08:48

Én már nem emlékszem, hogyan öregedtem 30 éves korom körül... ☺


Nem jó keverni a hitet a vallással. Nincsenek dogmák.


Néha érnek igazolások jócskán.


Az életünk célja szerintem, hogy a lehető legjobbat hozzuk ki az életünkből, és ezáltal a kollektív energiák szintjét emeljük, egyre inkább pozitív irányba. Akár a velünk élő állatokat is segíthetjük ebben a folyamatban. Mert még a Bibliában is benne van, hogy az ember lelke nem különb az állaténál. (Azaz eleve, az állatnak van lelke, ez a Biblia szerint is egyértelmű...)

61. PöttyösPanka (válaszként erre: 59. - Mezei Virág)
2018. máj. 18. 08:41

Az oké, hogy az evolúciónak köszönhető ez az összetett agy. De evolúciósan mi értelme annak a plusznak, amitől az ember igazán ember? Ha evolúciósan nézem az élet értelmét, akkor csak azért vagyok itt, hogy szaporodjak, ami egy ember életéhez képest elég snassz. Oké, hogy "nem kell hozzá senki, csak fizika, kémia", de ez a két "csak" azért elég döbbenetes, ha jobban megnézed. Ha meg hit akkor van, ha még nem értünk valamit, akkor örökké hinni fogunk, mivel az emberi elme hiába nagyon fejlett, az univerzum sokkal összetettebb annál, hogy teljes egészében megértsük. Egyszerűen túl behatároltak azok a módszerek, amikkel információt tudunk begyűjteni a megértéséhez. Amikor én Isten létezéséről beszélek, nem a teremtésre gondolok. Igazán nem is számít, hogy ősrobbanás vagy teremtés, mivel mindkettő kellően távoli. Hanem az emberek lelkére, és ami benne van ebben a percben.


"Ki kell használni az időt" Pontosan mire?

2018. máj. 18. 08:37

csak átutazók vagyunk a földön,

jövünk,elmegyünk,

59. Mezei Virág (válaszként erre: 58. - PöttyösPanka)
2018. máj. 18. 08:20

Mióta sok érdekes dolgot mutatnak a Világegyetem, az élőlények, az agy fejlődéséről, egyre inkább azt gondolom, ez az evolúciós fejlődésének köszönhető. Nem kell hozzá senki, csak fizika, kémia.

Az élet értelmét szerintem fölösleges keresni. Mindenkinek más. Mert amúgy meg semmi.

Ki kell használni azt az időt, amit kapunk. Ha lehet jól.

Hit akkor van, ha valamit még nem értünk, és még nagyon sok dolgot nem értünk.


Azt mondják, hihetetlen dolgokra képes a tudat.

"Már egy ideje a tudomány is teljes mellszélességgel kutatja annak a lehetőségét, hogy az elme valóban képes-e valahogyan kihatni a fizikai valóságra. A válasz úgy tűnik az, hogy igen."

58. PöttyösPanka (válaszként erre: 47. - Mezei Virág)
2018. máj. 18. 07:03
Én is ahogy öregszem, úgy hiszek egyre inkább Istenben. Pedig még csak a fele vagyok 60-nak. Persze, hogy régen nem hittem benne, mert a vallások eltorzítják az igazi mondanivalót, és ahogy előadják magukat és a dogmáikat, természetes, hogy az ember ellenállást tanúsít feléjük. De ahogy kezdem megismerni az embereket, és kezdek rájönni, hogy miben többek, mint nagyon fejlett állatok, kezdek rájönni, hogy ezt már nem lehet evolúcióval megmagyarázni. Régóta keresem az élet értelmét, és kezdek rájönni, hogy ennek csak így van értelme.
57. PöttyösPanka (válaszként erre: 32. - Cickány64)
2018. máj. 18. 06:49
Ha ennyire materialista vagy, akkor nincs miért félned a haláltól, hiszen akkor tudod, hogy a világegyetemben minden anyag és energia, ami sosem vész el, csak átalakul. Tudod, hogy minden egyes elemi részecske az ősrobbanáskor keletkezett, és azóta évmilliárdokat utazott térben és időben, hogy pont akkorra pont ott legyen minden atom, ahol téged felépíthet, ahol összeállhat a te sejtjeiddé, hogy megformáljon téged. Minden egyes részecske pont ott, pont akkor, hogy pont te legyél. És mivel materialista vagy, tudod, hogy a környezeted anyagait vetted kölcsön, hogy tápláld a testedet, és tudod, hogy az anyag sosem vész el, csak átalakul. Tehát ahogy kölcsönvetted ezeket az ősi atomokat, úgy vissza is fogd szolgáltatni őket, hogy új, más dologgá álljanak össze. Tehát te mindig is az univerzum része voltál, valahol a világegyetemben sodródtak azok a részecskék, amiket most a kezednek, a testednek, a fejednek nevezel, és ha már nem leszel, ezek a részecskék továbbra is az univerzum részei lesznek. Összességében tehát az univerzum a részed, és te az univerzum része maradsz örökké. Ezért nincs miért félned, és ez az, ami szép a materializmusban.
56. 04424e865e (válaszként erre: 55. - 31bc25d879)
2018. máj. 17. 20:52
Ha nem is szembesül, de az elképzelhető, hogy sül.
55. 31bc25d879 (válaszként erre: 53. - Cickány64)
2018. máj. 17. 20:51

Én is így gondolom. Ez elég érzékeny, komoly és mindenkit érintő téma. Ezzel egyszer mindenki szembesülni fog.

Tessék megosztani ha van valami tudásod erről:)

54. cickány64 (válaszként erre: 51. - Megi04)
2018. máj. 17. 20:45
Megvárjuk!!!
53. cickány64 (válaszként erre: 44. - Megi04)
2018. máj. 17. 20:44
Látod mit indították el? 😊 most már úgysem hagyunk békén el kell hogy mondjad! 😊 az ilyen fórumoknak pont az a lényege, hogy nyugodtan elmondhatunk bárkinek bármit. Következmények nélkül.
52. 31bc25d879 (válaszként erre: 51. - Megi04)
2018. máj. 17. 20:42
Előre is köszönjük:)
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook