Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nagyon fáj a torkom! (már a füleim is eldugultak) Tudtok valami "csodabogyót" ajánlani? fórum

Nagyon fáj a torkom! (már a füleim is eldugultak) Tudtok valami "csodabogyót" ajánlani? (tudásbázis kérdés)


1 2
39. Ezovilág (válaszként erre: 38. - BioCica)
2011. máj. 27. 09:49
Nem tudom mükődik-e?Nálad igen?Nekem is nagyon fáj most a torkom és kipróbálom!
2009. dec. 8. 14:09

Ezüstkolloid a tuti nyerő! :-)

Óránként, 1,5 óránként vegyél be 1 teáskanálnyi ezüstkolloidot, gargalizálj, majd végül nyeld le. A második nap után már kevesebbet kell szedned és a 3. nap el is felejtheted, hogy egyáltalán beteg voltál! ;-)

2009. júl. 28. 08:16
Szedj be Homeopátiás szert. A gyógyszertárban megmondják melyik kell a bajodra, és nem is drága! És ez nem gyógyszer!
36. correct (válaszként erre: 33. - Heni86)
2009. júl. 24. 20:40
Aham, meg a Bioparox:)
35. correct (válaszként erre: 32. - 94c02c5bb5)
2009. júl. 24. 20:40

Igen-igen, amit nem használ az ember arra nem költ.

Elég rossz, hogy neked nem vált be, pedig szinte mindenkinek beválik. A lidocaint nem lehet kikerülni ami benne van;) Hacsak ki nem vonja előtte az ember belőle.:)

Örülnék, ha nekem is hatnának a te módszereid meg másnak is, akkor nem kéne pénzt kiadni, de mivel nekem olyan erősen szokott fájni a torkom és eddig csak a mebucain hatott és semmi egyéb trutyi, így ez van. Nekem nincs baj a mentholos ízével, sokkal jobb, mint egy rágó és úgy hűsít :)

34. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 33. - Heni86)
2009. júl. 24. 14:56
Tényleg az is jó! El is felejtettem...
33. Heni86
2009. júl. 24. 14:47
Aloe First vált be eddig nekem a legjobban! 2-3 óránként fújok a torkomra és 1 nap alatt se híre se hamva a torokgyulladásnak. Igazi áldás ez a lötty ezt komolyan mondom. Szinte mindenre jó!
32. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 30. - Correct)
2009. júl. 24. 09:22
A kenyeret, internetet használom, ezeket a torokbogyókat nem. Ez a különbség. Nem hasznos, azért meg minek vegyem ha nem kell. Fontos különbség. Sajnos nem használtak egyáltalán. Ma már gyorsabban gyógyítom a torokgyulladást és még finom is amit "szedek" rá!
2009. júl. 23. 22:22
Szerintem nagyon jó, ha sós forró vízzel meggőzölöd magad.Nekem mindig bevált,utána jó erősen fújd ki az orrodat.Ja, és egy orrspray sem ártana!
30. correct (válaszként erre: 29. - 94c02c5bb5)
2009. júl. 23. 20:56

Értelek.

Hát azért azt tudnod kell, hogy ha veszel egy kiló kenyeret azzal is más zsebét tömöd ;) Meg azzal is, hogy van interneted.

Nekem most is van itthon 2 dobozzal, mert anyira bevált!

A lényeg, hogy mindenkinek elmúljon a fájdalom:)

29. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 27. - Correct)
2009. júl. 23. 20:50
Persze, ez az én véleményem, erre utaltam is, Nekem nem használ egyik sem, csak pénzkidobás, de most már nem is tömöm mások zsebét vele.
28. correct (válaszként erre: 18. - Be52089f0e)
2009. júl. 23. 20:37

Jajj..................................!

Szerinted miért szokták bekötni az emberek a torkukat? Hidegre jobban begyullad és mandulára is mehet!

Persze, hogy meleg! A meleg irtja a bacikat! Ugyanúgy, mint a láz! Szerinted a láz micsoda? Védekező-reakció, mert pusztulnak a vírusok és baktériumok!

27. correct (válaszként erre: 8. - 94c02c5bb5)
2009. júl. 23. 20:34

Okés értem, de honnan veszed azt, hogy ezek a szopogatós bogyók semmit sem érnek? Attól mert neked semmit sem ért még másnak nagyonis beválhat, és ha fáj is attól még ugyanúgy, attól még fertőtlenít, ha akarod, ha nem, és mivel van benne lidocain, így egyszerűen csillapítja a fájdalmat.


Amúgy nekem nagyon de nagyon érzékeny a torkom gyerekkorom óta, és ha begyullad, akkor aztán nagyon fáj és nagyon durva. Semmi más nem vált be, csak a Mebucain de abból is csak a Mint. Utána csatlakozott ehhez a Phlogosol, ami egy áldás, hogy van ilyen a piacon.

Nem, nincs mit leforrázni, csak rontani a helyzeten.

2009. júl. 23. 14:07

Panka nem azt mondtad hogy a füled csak be van dugulva??? Ez nem biztos hogy fülgyulladás! Én sem mennék azonnal orvoshoz!

szerintem mindenki érzi mikor kell orvoshoz fordulnia! ELőbb nálam is jön a saját próbálkozás! :DDD és elvileg a torkod fáj, tehet lehet 1-2 nap és elmúlik! ha torokgyulladás lenne, akkor tuti lázas is lennél!!!!

2009. júl. 23. 14:01
Amúgy tényleg nem árt több tapasztalat, igazad van és nem akarok ilyen beszólogatós - bunkós lenni, de én tényleg így gondolom, persze én is csak segíteni szeretnék, aztán majd eldönti mi a legjobb Neki. :)
24. fadigflo (válaszként erre: 22. - Pirosalma)
2009. júl. 23. 13:59

Hát valahogy így akartam én is mondani...

Egyszóval: nem eszem tonnaszára a gyógyszereket, vitamint is gyakran csak táplálék formájában látok, de ilyenkor majdnem hogy MUSZÁJ orvost látogatni.


Még SENKI nem halt bele egy antibiotikum kúrába.

Amúgy utána nyugodtan szedhet LACTIV- ot, ha ez gondot okoz neki, bár nem hinném..

23. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 21. - Fadigflo)
2009. júl. 23. 13:49
Persze, értem. A sok tanács és tapasztalat nem árt. :)
22. Pirosalma (válaszként erre: 20. - 94c02c5bb5)
2009. júl. 23. 13:49

Szerintem jobb lenne, ha kerülnéd az ilyen hozzászólásokat. Látatlanban azt mondani, hogy nem kell antibiotikum...Ilyet még egy orvos sem mond.

Ha leterjed a mellüregbe, és az illető elhalálozik, akkor majd mit ajánlasz...?

21. fadigflo (válaszként erre: 20. - 94c02c5bb5)
2009. júl. 23. 13:48

Hidd el , tudom miről beszélek.

Fül- és torokgyulladásom volt pár hete, ez gyógyszer nélkül nem jött volna rendbe. De mindenkinek saját dolga, hogy intézi. Csak mondom: tapasztalat.

2009. júl. 23. 13:43
Szerintem a legegyszerűbb a doki részéről letudni egy antibiotikummal, ami nem túl jó! Ha lehet, kerüld el, nem kell az rá!! Más enyhébb módszerek is vannak, nem kell rögtön lerombolni a belsődet!!!
2009. júl. 23. 13:36

Attól függ. Ha torokgyuszi hideg kell neki, ha más az ok, meleg.

Amúgy nincs mese, irány a doki, antibiotikum, végig beszedve és el fog múlni! Ide orvos kell, nehogy rosszabbodjon a helyzet!


Jobbulást kívánok!

18. be52089f0e (válaszként erre: 5. - Correct)
2009. júl. 23. 13:33

Meleg? Hogy a bacik jobban érezzék magukat és szaporodjanak? Hideget kell enni és inni, na persze, azért mértékkel.

Én még a mézet is ajánlom. Szopogass el egy jó nagy kanálnyit.

17. Judita79 (válaszként erre: 15. - Panka78)
2009. júl. 23. 13:29

azért szopogatsd a tantum verdét! Nekem nagyon jó volt! Van benne vmennyi érzéstelenítő is, és tök jó érzés utána! Én doki nélkül kihúztam, mert nem tudtam elmenni, és ha ez nincs tuti köhögés általi halállal halok :DDD

és a lerakódott cuccot is felszedte, és egyben fertőtlenít is!

16. Judita79 (válaszként erre: 14. - SSissykke)
2009. júl. 23. 13:27
hát ja! elég kemény!!! én is azért tudom csak, mert az öcsém fülét műtötték, és akkor mondta a doki, hogy kerüljük, mert látszanak a hegek a dobhártyáján.....
2009. júl. 23. 13:25
nekem már se mandulám, se semmim.. csak a torkom:)
14. SSissykke (válaszként erre: 12. - Judita79)
2009. júl. 23. 13:22
Ezt jó tudni!
13. SSissykke (válaszként erre: 10. - 94c02c5bb5)
2009. júl. 23. 13:21

Sajnos minden évben előjön egyszer - kétszer. De algopiryn-nel vagy más gyulladáscsökkentő gyógyszerrel hamar helyrehozom általában. Kivetetni nem merem. :S


A szopogatós gyógyszereket (pl a strepsils, mebucain) rühellem. :) Nem bírom az ízüket. De a nyaralás alatt csak ilyeneket kaptam. Szerencsére helyrehozta.

2009. júl. 23. 13:21
ja és a kövirózsát nem ajánlom! Mert ha pl. annyira be van gyulladva a füled, hogy folyan, és felszúrás helyett kövirózsát cseppentesz bele, akkor spontán kireped ugyan, és megúszod a fülszúrást, viszont hegesen gyógyul, ami halláskárosodást okoz sokszori eset után! Úgyhogy csak óvatosan vele! Nyilván 1-2 alkalom nem számít, de sokat nem szabad használni! Én inkább fülgyertyára szavazok! Az tényleg hatásos és nem árt!
2009. júl. 23. 13:18
Tantum verde pasztilla! Csodákra képes!! én ezzel éltem túl egy torok, légcső köhögés kombinációt! tényleg nagyon tudom ajánlani
10. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 9. - SSissykke)
2009. júl. 23. 13:18
Ha gyakran begyullad, az nem jó!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook