Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nagymamák! Melyik korszak szebb, könnyebb? A nagymamaság vagy az unoka születése elötti anyaság? Jobb-e nagymamának lenni? fórum

Nagymamák! Melyik korszak szebb, könnyebb? A nagymamaság vagy az unoka születése elötti anyaság? Jobb-e nagymamának lenni? (tudásbázis kérdés)


2011. aug. 28. 20:29

Én még csak 5 hónapja vagyok Nagyi:)

De mondhatom ez az 5 hónap életem legszebb időszaka

Soha nem gondoltam volna, hogy ekkora boldogság a nagyiság. Decemberben a másik lányoméknál születik a következő unokám, már alig várom.

Nekem az a szívfájdalmam, hogy én még aktív dolgozó vagyok, így sajnos nem tudok annyit segíteni amennyit szeretnék. Hétvégén jönnek hozzánk ebédelni, hétköznap ha szabadnapos vagyok akkor én megyek és segítek amit kell:)

A kérdésre válaszolva sztem mindkettő időszak csodálatos, most amikor a pici unokámat tartom a karomban ugyanazt érzem mikor a kislányaim voltak picik.

2011. aug. 28. 20:11
Anyukám azt mondja: Az unokát csak szeretni kell. Ha nálunk van, akkor is mosolyoghat mikor a gyerek felken valamit a falra, mert nem az ő gondja!
2009. szept. 23. 20:58

Talán jobb nagyinak lenni,több a tapasztalat és

"bölcsebbek" vagyunk.Négy unokám van és sokkal

lazább vagyok mint a lányaimmal, s bizony lesem

minden gondolatukat is,nagyon sokat játszunk amit nagyon élvezzünk mindnyájan. Erre mondjuk azt,

mindenkornak megvan a szépsége.A nagymamaság igazi szivöröm.

2008. nov. 4. 14:30

Imádom az unokámat.

20 km-re laknak.Amikor nyáron itt van annyi sokat játszok vele.Nem zavar,hogy meleg van.Sokkal nagyobb a türelmem vele szemben mint annakidején a gyerekekkel.

Akkor még dolgoznom kellett,a háztartás az együtt tanulás...

Hisz tudjátok?-:))

7. cel
2008. nov. 3. 23:36
Azzal, hogy nagymama lettem, nem szűntem meg anyának lenni. A nagymamaság egy új, szép és felelősség teljes szerep az élet színpadán.
2008. nov. 3. 23:26

A kettőt nehéz összehasonlítani. Mindkettő nagyon jó érzés, de másképpen.


3. Rozáliával teljesen egyetértek.

2008. júl. 12. 06:08
A fellelősség nem kevesebb! Jobban odafigyelek az unokáimra mint annak idején a gyerekeimre. Emelett azért csodálatosan jó nagyinak lenni. Kapom a szeretetet a lányaimtól és az unokáimtól is. Tehát duplán. Ez éltet.
2008. júl. 12. 06:02

Szerintem nagymamának lenni hatalmas felelősség... sokkal jobban vigyázok az unokáimra, mint annak idején a gyerekeimre. Jó értelemben természetesen. Megbíznak bennem, rám bízzák őket, ugyanolyan "állapotban" kell visszaadni őket, mint amilyenben kaptam.

Ez az én véleményem.

Olyan szempontból persze milliószor könnyebb, hogy csak időnként kapjuk meg őket és nincs a mindennapi elfoglaltság.

3. ts (válaszként erre: 2. - Szeszipuszi)
2008. jún. 11. 15:00
Az én anyum is így fejezte ki az érzéseit.
2008. jún. 11. 14:43
Anyukám szerint nagymamának lenni jobb: kevesebb a felelősség és több az öröm.:)))
2008. máj. 27. 22:44
Nagymamák! Melyik korszak szebb, könnyebb? A nagymamaság vagy az unoka születése elötti anyaság? Jobb-e nagymamának lenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook