Nagymama (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Nagymama

2020. nov. 14. 14:43
Nekem sem élnek már a nagyszüleim sajnos. De az anyai nagymamám volt a legjobb mind közül.Remélem boldog Odafenn,sajnos már Édesanyám is követte remélem boldogok és találkozunk még tudom.
2011. máj. 3. 21:59
Szegeny nagymamam meg mindig megalmodta ki lesz a ferjem, persze nem talalta el.Szegeny mindig mondogata , hogy meleg csiga levest akar eni. Szerintem a vilagon a legjobb angymama volt.Van meg egy nagymamam el. De ehez nagyon kotodtem.Tallan mert kis koromban sokat volt vellem, akoriban o vigyazot ream , azttan eljott az ido mikor en vigyaztam rea
2011. máj. 3. 13:21

Nekem is volt 2 aranyos nagymamám. Sajnos már régen meghaltak. Az anyai nagymamám "megjósolta

hogy majd eljön neked is az igazi" Ezzel a férjemre célzott. Én persze nem hittem neki.

Persze mondtam fehér lovon. A nagyi meghalt. Halála után alig 1 éven belül ténleg eljött értem a férjem. Azóta is együtt élünk ennek már 38. éve. Nagyon rendes férjet küldött nekem onnan fentről.

Azóta már én is nagyi lettem van 4 gyönyörű unokám. Remélem sokáig szerethetem és vigyázhatok rájuk.

2011. máj. 3. 09:58
Nagyon szép volt az emlékezés ! Nekem sajnos ilyen nagymamában nem volt részem , de most mindent elkövetek , hogy ilyen emlékeket hagyjak amgam után a HAT unokámban
2011. máj. 2. 20:58

En szerencses vagyok. Meg a ded nagymamamra is emlekszem az egyik reszrol edes a masik reszrol mostoha. Az edes ded mama a nagy szuleimel elt : emlekszem amikor kicsike volttam lefektetek delre en meg mikor azt hittemalusznak kiszaladtam az udvara. A ded mama harciasan a botal jott utanam, szegeny vagy 80 felul volt akor, en meg mikor lattam hogy jon atszaladttam a szomszedba a kerten keresztul:))

Mostoha dedmamaat mikor emgismertem mar nagyobb voltam.Szegeny mama mindig volt egy szem cukra es egy tortenete.)

2011. máj. 2. 20:45

remek cikk. Sírtam rajta, mert az én mamámat jutatta eszembe, akiz én is nagyon szerettem és sajnos 2001-április 10.-én elvesztettem! :(

Főzni sütni tőle tanultam, az állatok szeretetét töle örököltem. Sok mindent tanultam tőle, és a mai napig emlékszem a sztorijaira amit mesélt. Sokszor elő veszem a fényképét és ilyenkor elmondom neki hogy mi van velem, sőt ha kimegyek a temetőbe, szintén beszélek hozzá.

Nagyon hiányzik, ugyan úgy mint neked a te mamád!!!!!

2011. máj. 2. 15:56
Édesapám részéről sajnos már nem él a mamám, nagyon kicsi voltam mikor meghalt így nem ismertem, amit bánok mert tudom hogy nagyon szerettem volna. Édesanyám részéről viszont szép nem szép nem szeretem mamámat, és nem is érdekel hogy mi van vele. Mindig mi voltunk a maradék és félre dobott unokái nővéremmel akik legutolsónak jutottak csak eszébe. Mielőtt bárki azt hinné hogy az anyagiakat vártuk vagy várjuk mai napig, nem, egyáltalán nem.
2011. máj. 1. 17:12

nekem is hiányoznak a nagymamáim! egyikük Parkinson-kóros volt... a másik nagyim pedig hasnyálmirigyrákos... a vége mindkét betegségnek szörnyű... nagyon rossz volt így látni őket... sajnos nagyon sokszor meg kell erőltetnem az agyamat, hogy ne ezek az utolsó képek jöjjenek elő róluk, hanem amikor még fittek voltak, nevetősek, arcuk pirospozsgás, és amikor imádtam velük beszélgetni... nagyon-nagyon sokat köszönhetek a nagymamáimnak!


anyák napján rájuk is emlékezem

2011. máj. 1. 13:52

Én is nagymama vagyok... Én nagyon szerettem az én Nagyanyámat. A fiaim is nagyon szerették Édesanyámat, szó nem lehetett volna arról - de eszébe sem jutott senkinek -, hogy ne köszöntsék fel Anyák Napján.

Én csak egyetlen egyszer voltam hivatalos az óvodai Anyák Napi ünnepségre, az elsőre, ahol az iker unokáim verset mondtak, szerepeltek.

Aztán az a döntés született: mindenki köszöntse meg a saját anyját.

A fiaim fel is köszöntöttek ma is.

Az unokáim, noha most is itt vannak, és ők a szemem fényei, nem mondták el az oviban tanult verseket. Holnap az ovis ünnepségre - miután Anyukájuk nem tud ott lenni - az Apukájuk megy el.

11. Gligi
2011. máj. 1. 13:39

Megkönnyeztem a cikkedet!

Nekem 11 éve halt meg a Nagymamám és egyfolytában hiányzik!

2011. máj. 1. 12:25

Én is elsírtam magam a cikk olvasása közben, magam is nagymama vagyok , de nekem is volt nagymamám (csak egyiküket ismertem sajnos)akire a mai napig szeretettel emlékezem, mindenki addig él amíg valaki őrzi szívében , agyában az emlékét.

Anyák napja felerősíti ezeket az érzéseket.

Boldog napot kívánok minden anyukának és nagymamának!

2011. máj. 1. 12:01

Volt egy nagymamam ak nagyon szeret. 5 evet gondoztam agyban, dema is szivesen , sot sokal odaadoban tennem. Neha onzo modon, szeretnemha elne meg.

A lanyomnak a nagymamaja itt elt velunk(anyosom). Leult ellebe es tatot szajjal hallgata, amit a nagymama mondot szent volt, harcba szallt akar vellunk is, ha mast mertunk mondani.

Soha nem fekudt le a lanyom joejt puszi nelkul. Anyosom szoknyat hordot, a lanyom szoknya orult.Volt egy egyforma szinu szoknyajuk. " Nezd nagymama pont olyan szoknyam van mint neked"

Hat ezt jellenti nekkem a nagymamak.

Titelettem szeretnem kifejezni minden elo es mar elment nagymamaknak

2011. máj. 1. 11:37
Ezt olvasva én is átgondolom a dolgokat. Én is azt érzem most, hogy sok a nagyim ragaszkodása, de abba nem gondoltam még bele igazán milyen lesz ha nem lesz. Nekem csak egy mamám van. Megbecsülöm jobban ezután.
2011. máj. 1. 11:02

Megkönnyeztem.......eszembe jutott a nagyim....:(!

Sajnos már ő sincs közöttünk!!!

2011. máj. 1. 11:01
sajnos nekem már nincs nagymamám, de kislányomnak még van kettő és remélem, hogy nagyon sokáig lesz is neki kettő. nagyon szép ajándék az élettől, ha van drága nagymami, aki olyan kedvesen becéz, olyan feltétlen szeretettel szeret, olyan finomakat süt, mint senki más...:)
2011. máj. 1. 10:55

Nem szerettem volna így kezdeni az Anyák napját, hisz tudom, úgyis sírni fogok még napközben.

De köszönöm ezt az írást.

Én abban a kivételes helyzetben lehetek, amiért hálás vagyok, hogy mindkét nagymamám él. (igaz, csak az egyikhez fűz a szorosabbnál is szorosabb kötelék - ezért kérem ne ítéljetek meg, nem csak rajtam múlt.)

Sőt, ha teljesen őszinte akarok lenni, én ma négy embert köszönthetek gyermeki szeretettel.

Édesanyámat, aki a világra hozott, a két nagymamámat, valamint azt a nőt, aki akkor volt mellettem, mikor a szüleim elváltak.

Azóta Ő az Öcsém édesanyja, akivel hajdanán nem volt túl jó a kapcsolatom. De ma már legalább megértem. És tudom, hogy köszönettel tartozom Neki.

Úgyhogy fel is hívom mindjárt :)

2011. máj. 1. 10:49

Én is megsirattam.

Bár még mindkét nagyim él,az apai nagymamám rákos.

Nagyon félek ami ezután következik.

2011. máj. 1. 10:38

Én késői "klimax" gyerek voltam, úgy cseperedtem, nőttem fel, hogy nagyszüleim már nem éltek. Én nem

voltam részese a nagyszülői szeretetnek, csak hallottam, olvastam róla, hogy sokkal önzetlenebb, mint a szülői szeretet.

És hogy ez igaz, azt igazán akkor tapasztaltam, amikor az én kemény, szigorú anyámból, az én Édeskémből Mamika lett. Mennyire szerette, imádta az én egyetlen, nehezen született gyermekemet. Sokszor csak néztem meredten, ahogy szó nélkül eltűrt minden gyermeki próbálkozást, pimaszságot, ami már az én tűrőképességemet is súrolta. Nemhogy szólt, vagy fenyített volna érte, közös kacara, puszik tömkelege volt a végkifejlet.


Sajnos a sors ezt az örömet, tőlem megtagadta, az én ilyen irányú túláradó szeretetemet csak abban élhetem ki, hogy nézegetem itt sok aranyos picurka fényképét, csodálom a szép, többgyermekes családokat, és puszik helyett küldözgetem a jeleket. És némelyikért aggódom, mert esetleg beteg, és olvasok róla. Gondolom, csak néznek, ki ez? Miért küldte?

Hát ezért!! Én csak így szerethetek! És nagyon-nagyon írígylem a Nagymamákat. Kérem nézzék ezt el nekem!!!

2011. máj. 1. 10:15
Megkönnyeztem. Az én drága Mamikám most karácsonykor halt meg :(
2011. máj. 1. 10:08
Mióta vissza tudok emlékezni rá, a nagymamám mindig ősz hajú volt.

Ezzel az írással szeretnék tisztelettel adózni annak az asszonynak, apai nagymamámnak, aki már régen nincs köztünk, de még ma is hiányzik. Mióta vissza tudok emlékezni rá, a nagymamám mindig ősz hajú volt. Alacsony, erős csontozatú asszony.

Ugrás a teljes írásra: Nagymama

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook