Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nagykereskedővel tárgyalni - de hogyan? fórum

Nagykereskedővel tárgyalni - de hogyan? (beszélgetős fórum)

6. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 1. - Amaal)
2009. okt. 28. 23:10

Ha abból nem tudsz megélni, amit tanultál és amihez értesz, miből gondolod, hogy abból igen, amihez még csak nem is értesz?


Kizárólagosságot akkor fogsz kapni, ha bevállalsz egy bizonyos forgalmat. Ahhoz viszont az szükséges, hogy jól ismerd a piacot, a keresletet, a konkurrenciát. Viszonylag nagy tőke is szükséges hozzá, mert kezdőként nem valószínű, hogy megkapod az utólagos fizetési kedvezményt, s arra is fel kell készülnöd, hogy hónapokig nem nyereséget termel. A kapcsolat felvételt kezdeményezheted e-mailben, de a tárgyalások és a szerződéskötés személyesen történik.

5. b2076ec79b (válaszként erre: 4. - B2076ec79b)
2009. okt. 28. 11:24
esetleg írd meg priviben kicsit konkrétabban a dolgot, miről is van szó, atlán jobban tudok segíteni :)
4. b2076ec79b (válaszként erre: 3. - Amaal)
2009. okt. 28. 11:12

Nem tudom milyen termékről van szó és mi az elképzelésed, de szerintem az önéletrajzod felesleges... Miért kéne azt elküldeni?

Az emailt nem javaslom, csak személyes találkozás!

Az indig célravezetőbb és szívesebben fogadják, mint egy "nyamvadt" emailt..Szerintem

3. amaal (válaszként erre: 2. - B2076ec79b)
2009. okt. 28. 10:56

Kösz a tippet!


Szerinted az nagyon személytelen, ha e-mailt küldök, felvázolva az elképzelésem, és mellékelem az önéletrajzom?


Az a gond, hogy pici nyelvi nehézségem is akad, és írásban jobban ki tudom fejezni magam. Félek, hogy szóban sokkal rosszabb képet nyújtok magamról, és idegességemben csak nyögdécselni tudok.

2. b2076ec79b (válaszként erre: 1. - Amaal)
2009. okt. 28. 10:49

Szia!


Szerintem menj be szmélyesen, kersd meg az ügyvezetőt, illetve telefonon kérjél hozzá egy időpontot. Aztán mondd meg neki, hogy szeretnéd forgalmazni a termékét, amennyiben van erre mód.. Persze nem árt ha előkészülsz egy valamilyen szintű üzleti tervvel, hol akarod árulni, milyen formában, mennyit..stb. De az is lehet hogy Ő fog rögtön alternatívákat adni...

2009. okt. 28. 10:42

Sziasztok!


Tegyük fel, felfedeztek egy terméket, ami tetszik, és úgy látjátok, a környéketeken senki sem foglalkozik még az árusításával. Gyártó cégről van szó, akinek három saját boltja van, és egy nagykereskedelme. Hogyan kezdeményeznétek tárgyalást? Egyszerűen csak kérjek nagykereskedelmi árjegyzéket, vagy próbáljak kizárólagosságot szerezni az adott területre?


Tudom, hogy nagyon nem értek hozzá, de sajnos ez a világ már nem olyan, hogy az ember simán boldoguljon azon a területen, amit tanult és amihez ért - fejlődni, próbálkozni kell.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook