Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nagyim megvásárolt valamit, szeretné visszacsinálni. Ennek mi lehet a módja? fórum

Nagyim megvásárolt valamit, szeretné visszacsinálni. Ennek mi lehet a módja? (beszélgetős fórum)

1 2 3
2013. márc. 21. 13:03

A termékbemutatók úgynevezett üzleten kívüli értékesítési formák, jogilag az ilyen bemutatók során köttetett szerződések üzleten kívül kötött szerződésnek minősülnek. Jogszabályi alapját az üzlethelyiségen kívül kötött szerződések esetén a fogyasztók védelméről szóló, 1985. december 20-i 85/577/EGK tanácsi irányelv, és az annak megfelelő hazai norma, az üzleten kívül fogyasztóval kötött szerződésekről szóló 213/2008. (VIII. 29.) Korm. rendelet adja meg.


A kiemelt jogszabályi védelmet az úgynevezett elállási jog biztosítja. Azaz a fogyasztó termék vásárlása esetén a termék kézhezvételétől számított nyolc munkanapon belül, indokolás nélkül elállhat a szerződéstől, azaz nem feltétele ennek, hogy a termék hibás legyen. Szolgáltatás nyújtására irányuló szerződés esetén a szerződéskötés napjától számított nyolc munkanap elteltéig gyakorolhatja elállási jogát a fogyasztó. Írásban történő elállás esetén azt határidőben érvényesítettnek kell tekinteni, ha a fogyasztó nyilatkozatát a határidő lejárta előtt elküldi.

13. rege27 (válaszként erre: 10. - Evamaria0803)
2013. márc. 21. 13:03

ő a gyógyulásban bízott és hogy akkor nem kell annyi gyógyszert szedni :(

miért csalják ki az emberek pénzét?:( főleg idősektől...

12. 569a7df0cf (válaszként erre: 1. - Rege27)
2013. márc. 21. 13:02
8 napon belul visszamondhatjatok a szerzodest, azonnal írj egy levelet a cegnek, kuldj e-mailt, es hivd fel az ugynokot!
11. rege27 (válaszként erre: 9. - De Luca)
2013. márc. 21. 13:02
köszi. megpróbálom. öcsém megy hozzá és beszkenneli nekem az adás vételit.....remélem valami telefonszám lesz rajta!
2013. márc. 21. 13:01

Az én édesanyám is vett ilyen garnitúrát, meg nem gyógyult tőle, de nem is volt miből meggyógyuljon. A mai napig használja. Ha valakinek van rá ennyi pénze, attól nem kell sajnálni. Nélkülözött az a korosztály épp eleget.

Kedves Bea! Édesanyádtól el fogod venni a pénzét, ha ennyi idős lesz? Vannak szellemileg nagyon friss idős emberek, néhány fiatal is megirigyelhetné az állapotukat.

2013. márc. 21. 13:00

A családunkban egyszer ugyanígy megvezettek egy idős hölgyet. Apám kézbe vette a dolgokat, és 1 napot adott nekik, hogy visszaadják a pénzt, különben feljelenti őket, szerződés ide vagy oda. Visszaadták.

Egy próbát megér egy erélyes fellépés.

2013. márc. 21. 12:57
Jesszusom...
2013. márc. 21. 12:56
Szerintem 88éves hölgynél nem kéne hogy legyen 200ezer ft.És még csodálkoznak hogy átverik,ki rabolják őket.Jobban oda kéne figyelni erre akar egy számlát nyitni neki ahová kapja a pénzt...
6. Tavirózsa :) (válaszként erre: 4. - Rege27)
2013. márc. 21. 12:51
Akkor próbáld meg vele felvenni a kapcsolatot, de gondolom a szerződés tartalmazza azokat a bizonyos apró betűs részeket.
5. rege27 (válaszként erre: 3. - 5bcf1b7c01)
2013. márc. 21. 12:51
hogy lehet ezeket elhinni? :( 200 ezer ft nem kevés pénz. nem fogja meggyógyítani az ágynemű! még azt is mondták,hogy magas vérnyomásra és szív betegségre is jó. De hogyan?
2013. márc. 21. 12:50
Szerintem nincs,de ez katasztrófa. ugye semmit sem fog használni az ágynemű? adás-vételit kapott és 1 év garanciát a pasastól.
2013. márc. 21. 12:49

Esô után köpönyeg :(

Voltam ilyen árubemutatón :(

2. Tavirózsa :) (válaszként erre: 1. - Rege27)
2013. márc. 21. 12:49
Szerinted van rá esély, hogy viszont lássa a nagyid a pénzt? :S
2013. márc. 21. 12:47
Most hívott a nagyim,hogy tegnap előtt vett 200 ezer ft-ért 9 részes ágynemű garnitúrát ami gyapjú és még ezüst is van benne. Azt mondták neki,hogy mindent meggyógyít az ágynemű,mert állítólag az alj egy konnektorba dugható,ami melegíti a beteg testrészt és így gyógyítja! Én nem hiszek ezekbe és ezt el is mondtam a nagyinak(ő 88 éves,de most már inkább a pénz kellene neki vissza)vissza lehet valahogy szerezni? elvileg egy másik család ajánlotta,akik már vettek ilyet(szerintem jutalékot is kapnak,ha beszerveznek valakit)Szerintetek? vagy csak én vagyok ilyen pesszimista?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook