Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nagycsaládosok, hogy telik egy napotok? fórum

Nagycsaládosok, hogy telik egy napotok? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
236. globus (válaszként erre: 235. - Epervirág)
2017. aug. 25. 20:10
Minőségi dolgokkal hogy állnak? Kultúra, sport, nyelvtanulás, hobbi, egészséges életmód, baráti kör? Kijön belőle?
235. epervirág (válaszként erre: 233. - Pengő Gyöngyi)
2017. aug. 25. 20:05
Ja mèg annyit,hogy apámèk hárman vannak kb:230 ezerből èlnek.Anyám minden nap főz,dohányzik minden èvben mennek nyaralni,van amikor külföldre.Szóval mèg tudnak sporolni is.Most ámulj!Ember a holdon?
234. epervirág (válaszként erre: 233. - Pengő Gyöngyi)
2017. aug. 25. 19:58
Akkor ámuljál.Mi 4- en fele ennyiből èlünk úgy,hogy hitel van a lakáson.Azèrt azt már ne felejsd el,hogy oviba,suliba ingyen van a kaja a suliba meg a tankönyv.Tudod ismerek olyat aki egyedül neveli a gyerekèt közmunkán van.Nem.mondom azt,hogy jól èlnek,de mind a három gyereknek van telefonja persze pár ezres telefonok.Na ezt a nőt mèg soha nem hallottam panaszkodni.Nèz körül Magyarországon van elèg szegèny ember ès akkor ámulhatsz!!
233. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 32. - Epervirág)
2017. aug. 25. 19:49

Nagyzolás???? Te miről beszélsz???

Én csak ámulok szurikátán, és minden tiszteletem, amiért ilyen ügyesen megoldja a problémáit, nem panaszkodik soha.

550 ezer Ft mitől lenne sok? Hol élsz te? Négy gyerek és két felnőtt él ebből a pénzből, csoda, hogy meg tudják oldani az életüket ennyiből.

232. epervirág (válaszként erre: 230. - Mermancs)
2017. aug. 25. 19:18
Na megint egy okos!Elmult 13 éves szerinted mennyire vevő,hogy gyakoroljon velem?Amugy meg 3 évig járt magántanárhoz plusz a suliba heti 2 óra külön korepetálás van neki szakemberrel.Szerinted a tanár nem tudja,hogy bántják a lányomat?Az igazgató is tudja,de nem tudnak mit csinálni mert a két fiu oda tartozik körzetileg a suliba ahogy a lányom is.A lányomat probltuk mássik suliba iratni,de nem vették át.Apám meg egyszer már elkapta az egyik fiut hozzáteszem nem bántotta,de semmit sem ért az egész.A tanár nem tud a szülökkel beszélni mert még a szülöire sem jönnek el soha.
231. epervirág (válaszként erre: 229. - Spinneli)
2017. aug. 25. 19:11
Akkor keresd fel őket ès kèrdezd meg,hogy csinálják!
230. Mermancs (válaszként erre: 228. - Epervirág)
2017. aug. 25. 17:43
Akkor miért nem gyakorolsz vele? Irtad, hogy azt sem tudja menyi 50-nek a fele.. korrepetald otthon, a suliba meg latogass el, beszelj a tanarral, hogy zaklatják a gyereked, várd meg a suli után a 2 fiut es beszelgess el velük is, esetleg tudd meg a szüleik elerhetöseget az iskolaban...
229. spinneli (válaszként erre: 132. - Epervirág)
2017. aug. 25. 17:19
Na az ilyen szintű takarékosságot szeretném megtanulni.
228. epervirág (válaszként erre: 226. - 4c1a787e8f)
2017. aug. 25. 10:36
Tèvedsz ebbe.emlèkszel a másik forumra?Ahol irtam neked,hogy a lányomat kèt fiú rendszeres üti? Ők nem autisták.Nekem mikor a nagy megègett utána el kellett vinnem a gyereket a körzetihez az egèszsèges rendelèlèsre ott egy anyuka el kezett kiabálni velem,hogy mièrt viszem oda a fertőző beteg gyerekemet erre mindtam neki higy higgye el nem fertöző hanem megègett.A lányom szègyenèbe a hátam mögè bujt ès remegett.Most is van,hogy az osztályba ègett fejűnek csúfolják.Amúgy èn is vinni szoktam szakèrtői bizottság elè hat èves kora óta.Számolásba egy kb 8 èves szintjèn van.
227. gribedli*** (válaszként erre: 225. - Epervirág)
2017. aug. 25. 10:26

Nem ugyanaz belelátni meg effektíve csinálni. Apukámék öten voltak tesók. De fingom nincs, hogy a nagyim hogy élte meg, hogy ötgyerekes anya. Beleláttam az életébe igen. Ettől még nem voltam én ő.


Te is nagyon elhamarkodottan kijelented, hogy a volt férjed anyja 4 gyerek mellett nem csinált semmit. Úgy, hogy azért fel lettek nevelve.


Anyósom mindig tip top hetvenen túl is, mindig ápolt a keze, haja, sminkel. Mindig kiskosztümben van. Akkor mondjam azt, hogy ő biztos ezen kívül nem csinál semmit, mert én nem láttam vasalni, takarítani, bevásárolni, főzni? Pedig teszi, csak nem előttem, én mindig a készet látom. A volt férjed anyja is tuti sok mindent csinált (minimum a kétszeresét annak, amit te), csak te nem láttad akció közben. Lehet, hogy a gyerekei sem, úgyhogyaz ő véleményük sem 100%


Ha a gyerekem nem lát vasalni, akkor a cuccai csak úgy beteremtek a szekrénybe? Ha nem lát főzni, márpedig eszik, akkor nem én tettem elé. Gyerekek sem sok mindent látnak mert sok anya akkor csinálja a dolgokat, amikor a gyerekek nincsenek otthon.

226. 4c1a787e8f (válaszként erre: 225. - Epervirág)
2017. aug. 25. 09:32

Hallottál már arról, hogy nem minden autista egyforma?

Sőt, hogy nem minden életszakaszban egyforma?


Nemrég írtam pont, hogy a fiam tavaly simán végigcsinált két normál tábort is, idén meg 3 nap után kirakták ugyanonnan.. Mert most olyan szakasza van, hogy minden apró hibát jelez másoknak, ha mondjuk rosszul ragoztak, vagy tévedtek egy Star Wars szereplő nevét illetően.. Ez az állapotával jár. Ezek nem nagy dolgok, de mégis nagyon idegesítő, egy idő után komoly szócsatákhoz vezet a gyerekek között, és volt szülő, aki emiatt nem vitte már szerdán a gyerekét.. Csütörtökön meg mi repültünk..


Tényleg olyan hülyének nézel, hogy nem tudom felmérni a gyerek képességeit? Meg hát ugye azért van a szakértői bizottság, hogy ők jogosultak bármit kijelölni, rohadtul nem rajtam múlik. Jelenleg Zugló nagyon szerencsés kerület, mert 4 olyan általános iskola van, aki fogadhat autistát. Ez általában kettő kerületenként, és őket is a hideg rázza, ha tényleg küldenek egyet.. Nagyon ritkán alakul ez jól, persze olyan is van.


Egy szót sem szóló pörgettyűzős autista elül évekig bárhol, de élesbe pont Te volnál az első, aki üvöltenél Velem, hogy takarodjak a hülyegyerekemmel a lányod osztályából, mert őt ne oktassa ki senki... Hát még ha egyszer meg is ütné emiatt..


A férjedet meg gondolom nem 2 éves kora óta ismered, 20 éves "gyerekekkel" már más. A férjemék is öten voltak, és én 16 éves korunk óta ismerem, mégse állítanám, hogy bármit is tudtam a nagycsaládról. Inkább annyit mondanék, hogy sok dolgot, amit nagy hibának láttam anyósomnál, rájöttem, hogy nem is olyan könnyű azt, ha nekem kell csinálni.


Meg hát ugye a nagycsaládok sem egyformák..

Mert igencsak más egy náccsálád... Meg az aki mind a 3-4-5 gyerekét ha képessége engedi diplomához, szakmához, tisztes élethez akarja juttatni, ugyanúgy, mint ahol 1 van.


Ha ez annyira mennyei akkor vajon miért van még mindig bőven 2 alatt a családonkénti születési átlag?

225. epervirág (válaszként erre: 223. - 4c1a787e8f)
2017. aug. 25. 08:45
Tudod hàny olyan gyerek jár oviba meg suliba aki autista?Sőt hozzánk az oviba a vasas focistájának a fia jár.Amúgy meg hagyjuk ezt a nagy családot.Nekem igaz csak kettő van,de a volt fèrjemèk nègyen vannak ott elèg jól belelàttam a nagycsaládos èletbe
224. 4c1a787e8f (válaszként erre: 211. - Zimat)
2017. aug. 24. 17:48

Pedig ritka az olyan fórum, ahol ennyi konkrétumot olvashatsz, és tudsz hozzá viszonyítani.


Rohadtul leírtunk szinte minden alapproblémát, ami a nagycsaládot érinti.



Egyébként ki hibázott és miért?

Mert más a véleményünk egy kérdésben, máshogy élünk meg helyzeteket?

Én mondom azt, hogy senki sem hibázott itt, sem Hangoska, aki nem egy nagycsaládos lélek, sem Epervirág, aki most lelkesedne egy harmadik babáért, se senki.. Csak másként látjuk a dolgokat.. De egyébként meg ha jól megnézed, annyira nem is, mert ha össze is vesztünk, hogy kell-e az 500.000, vagy elég a 400.000, és ezen jól kiveszekedtük magunkat, attól az még világos, hogy a 200 kevés, meg a 300 is...


A munkáról is írtunk, hogy nem lehetetlen dolgozni, 3-4 gyerek mellett, de azért nem is egyszerű..


És az is egy fontos információ, még ha kicsit offoltuk is vele a topicot, hogy elég egy kicsit problémás gyerekek, és nagyot tud borulni egy család élete, több gyereknél ez fokozott, a tesók is nehezen élik meg..


Miről szeretnél még hallani?


Jót is tudunk írni, azt is sokan leírták, én is, hogy ez egy dolgos, nehéz élet, de azt az érzést adja, hogy "tettem a dolgom, de megérte".. Aki a gyors kielégülést és azonnali sikert akarja, annak nem ez való, aki 40 év múlva akar egy fáradt mosolyt tiszta lelkiismerettel, annak való..

223. 4c1a787e8f (válaszként erre: 206. - Epervirág)
2017. aug. 24. 17:37

Van aki olyan állapotú, hogy mehet ilyenbe, van aki meg nem.

Ez általában nem az észtől, nem a tanulási képességektől függ, hanem attól, hogy mennyire "zavarja" a többit.

Elvben az enyém is mehetne, de nem akarom minden nap azt hallgatni, hogy milyen szörnyű gyerekem van, és nem tud alkalmazkodni..

222. 4c1a787e8f (válaszként erre: 207. - Epervirág)
2017. aug. 24. 17:34

Én nem írtam olyat, hogy könnyűben vagy, gondolja a fene.. Az ember sem 300-ból, sem 400-ból, sem 500-ból, sem 600-ból nincs olyan marha könnyű helyzetben. Még akkor sem, ha nem éhezik.

Csak annyit írtam, hogy nincs 4 gyereked, meg 3 sem. Ez tény.

Én is vagyok sokszor tök egyedül az összessel, hetekig, mert a férjem külföldön van. Ilyen ez. De ez is egy döntés, ha nagyon nem akarnánk ezt csinálni, nem csinálnánk..

Baleset meg bárkit érhet, ér is sajnos, jobbulást a párodnak.

221. 4c1a787e8f (válaszként erre: 205. - 10cc61fb5a)
2017. aug. 24. 17:27

Tényleg nem akarom ezzel szétoffolni ezt a topicot, nagyon sokat írtam már erről máshol..


Amint írtam, velük éppen az a baj, hogy "nem elég fogyatékosak" ahhoz, hogy gyógypedagógiaiba járjanak, ahhoz viszont eléggé mások, hogy a normált bírják. Ezért nehéz az iskoláztatásuk, mint ahogy a sok ADHD-s, figyelemzavaros stb.. gyereknek. Azoknak, akik normálban az "osztály rémeivé" válnak, egyébként meg szeretet és tehetségbombák..

220. 4c1a787e8f (válaszként erre: 212. - 10cc61fb5a)
2017. aug. 24. 17:22

Köszönöm, hogy észrevetted a lényeget. :-))


Ugyanis az, ahogy mondod..



Az egy más kérdés, hogy akinek erre nyitott a szíve, és másként keresi a boldogságot az életben, az azt is érti, vagy legalábbis sejti, miért is jó ez. De aki ilyen, az meg fogja hallani, aki nem, az meg nem fog többet szülni. Ennyi. Szerintem semmi sértő nincs a véleményeidben, vagy legalábbis ha mégis, akkor is fontos dolgokat mondasz ki. Aki ilyen, az általában nem népszerű. Ilyen ez..

219. 4c1a787e8f (válaszként erre: 217. - Zsanci79)
2017. aug. 24. 17:17

Azt kihagytad, hogy szép is...


Jaj láttam egy tök jó ilyen poénos pólót:


"Sajnos én sem vagyok tökéletes, hiányzik belőlem a hiba."


Szerintem ilyet azért fogok venni, van némi önkritikám. ;-)

218. zsanci79 (válaszként erre: 210. - Epervirág)
2017. aug. 24. 15:50
Egyebkent el se olvastad a 199.hsz-t, akkor mit hivatkozol itt arra? 😀😀
217. zsanci79 (válaszként erre: 210. - Epervirág)
2017. aug. 24. 15:49

Figyelj en vegig olvastam az egesz formut, te voltal az elso, aki azzal inditott, hogy nagyzolas szurikata eletmodja es szurja a szemed. Illetve sokmindenki szemet allitolag.

Azota ezt a hsz-t csavarod, hol rateszel egy lapattal, hol elveszel.

Mintha itt zuditanad ra minden duhodet es elkeseredettsegedet a tobbiekre.

Szurikata nem szorul vedelemre, okos ertelmes szemely.

216. gribedli*** (válaszként erre: 205. - 10cc61fb5a)
2017. aug. 24. 15:40
Te intézetbe adnád a tied?! Senki sem választja, hogy milyen gyereke születik. És példás, hogy igenis iskoláztatni akarja őket, ha kell, lemondással.
2017. aug. 24. 14:59
Szörnyűek vagytok kedves anyukák:) Tisztelet a kivételnek, azoknak akik nem osztják le a másikat, akik nem vajkalnak mások életében és elsôsorban akik tudnak normálisan emberi módon kommunikálni.
214. Zimat (válaszként erre: 212. - 10cc61fb5a)
2017. aug. 24. 14:47
Számomra az derül ki mennyi buta ember van. Harcolnak az igazukért miközben nem vállalják fel hogy hibáztak, és kb.engem lesz.rnak..de nem magyarázkodok nekem erre nincs időm.
213. globus
2017. aug. 24. 14:35
Pfff...
212. 10cc61fb5a (válaszként erre: 211. - Zimat)
2017. aug. 24. 14:33
Szerinted ebből nem derül ki mekkora szopóka a nagycsalád??? :DD
211. Zimat
2017. aug. 24. 14:30

Feltettem egy NORMALIS kerdést mert kiváncsi voltam valamire erre ezt kapom..Itt hagyom a fórumot és lehet veszekedni..

Na sziasztok..

2017. aug. 24. 14:28
Megnèznèd Szurikátának a 199. hozzászolását? Meg előtte amit èn irtam neki a 198.- ban? Èn nem támadtam őt.Mi van fizet nektek azèrt,hogy vèdjètek? Mert különben elèg nagy szája van meg tudja magát vèdeni.
209. zsanci79 (válaszként erre: 207. - Epervirág)
2017. aug. 24. 14:23
Nem lehetne abbahagyni ezt a rálicitálást, hogy kinek megy szarabbul vagy sem?
208. epervirág (válaszként erre: 199. - 4c1a787e8f)
2017. aug. 24. 14:22
Ja ès mèg annyit,hogy nem keresünk ketten mert èn kb kèt hónapja munkanèlküli vagyok sajnos.A párom meg hogy most betegállományban van kb:60/ ezret fog kapni.nekünk a lakás törlesztès havi 50 ezer erre rájönnek a csekkek ès mèg nem èltünk,de a lènyeg,hogy szerinted nekünk milyen jó.
207. epervirág (válaszként erre: 199. - 4c1a787e8f)
2017. aug. 24. 14:18
Bocsi nem olvastam vègig.Szerinted èn könnyű helyzetben vagyok.A nagylányomat nem az apja viszi nyaralni meg a tabletet meg az telefonját sem ő vette neki.Hanem a volt fèrjem húga.A nagy lányom apja ad havi 20 ezret,de a gyerek után az adójedvezmènyt is ő veszi fel.Meg szerinted nekem olyan könnyű? A párom a kicsi apja kamionozik volt,hogy 2 hetet itthon sem volt.Most mondjuk 3 hete nem dolgozik mivel baleset èrte ezèrt levàgták a kisujját a kezèn a gyürüs ujja meg kèrdès,hogy mèg megmarad- e.ja a lába tele van vas szilánkokkal amit az orvosok nem tudtak kioperálni.Hát ilyen könnyű nekem.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook