Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nagycsaládosok, hogy telik egy napotok? fórum

Nagycsaládosok, hogy telik egy napotok? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
266. epervirág (válaszként erre: 265. - Gribedli***)
2017. aug. 26. 09:43
elöször is nem haragszom a volt anyosomra mert nincs mire.Viszont igen az egyik gyereke a lánya kint él Bécsbe.Ugy ment ki oda anno,hogy szó szerint a volt sogornőm itt hagyta a fiát a szomszédra ő meg kiment Ausztriába kurválkodni.A fia akkor volt olyan 7 ééves.A volt anyosomék akkor hozták el a fiut a szomszédtol mikor nagyon beteg lett.Kint a volt sogornőm férjhez ment,de nem működött elvált.Aztán ujra férjhez ment egy kuncsaftjához akitől megszületett a lánya.Nem szállodájuk van Bécsben hanem egy korházuk,de ez is a férje érdeme mert egy orvos és mikor ősszeházasodtak akkor már a féfi nagyon gazdag volt.Ja a volt anyosomról meg csak anyit,hogy volt egy alkalmazotjuk egy férfi aki ugymond a család barátja lett ennek vagy 40 éve na ez a barát mindenn nap náluk van minden alkallomal megy velük a telekre.Szoval amig a volt aposom halálra dolgozta magát addig anyosom jó elvolt,elvan evvel a férfival.De ez az ő dolguk csak,hogy tudd ennyit dolgozott életébe a volt annyosom.
2017. aug. 26. 09:22
De ha jól vettem ki, a 4-ből egy másik gyereknek meg szállodája van vagy panzió vagy mi. Szóval nehogymár a sértődöttség, féltékenység miatt a józan ítélőképesség oda legyen. Utálja a volt anyósát,gondolom, ez mondatja vele ezeket a hülyeségeket, hogy nem csinált semmit az anyós.
264. gribedli*** (válaszként erre: 258. - Fincsi5)
2017. aug. 26. 09:19
Erről szó sem volt. Eperke mindig azzal példálozik, hogy szerinte az anyósa nem csinàlt semmit, meg hogy 4 gyerek mellett sem csinált semmit. Ezt kötve hiszem, ha ügyvéd lett a gyerekből nem díler.
263. gribedli*** (válaszként erre: 252. - Epervirág)
2017. aug. 26. 09:14
És az nem ugyanaz? Mindent megtettek értük mert szeretik őket. És a minőségi időt sem kétlem mert a volt férjedből ügyvédet neveltek, vagyis jó sokáig támogatták a szülei a tanulásban is.
262. gribedli*** (válaszként erre: 232. - Epervirág)
2017. aug. 26. 09:07
3 évig magánhoz járt a tied is, de Szurikátának meg azt írtad, hogy miért nem viszi az ingyenes fejlesztésre,elég az.
261. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 255. - Fincsi5)
2017. aug. 26. 08:52
Uhh Fincsike, teljesen félreértelmezted, amit îrtam. Jobban keres, többet adózik, többet ad a gyerekeinek (mondjuk kulturális élményt), ami nem egy hátrány a jövőre nézve.
260. fincsi5 (válaszként erre: 259. - 4c1a787e8f)
2017. aug. 26. 08:06

Annak gratula, de tényleg nem sűrűn vannak.

A múltkor TV műsor volt egy nővel, aki onnan jött és most kutatóorvos.

Ilyen ritka, látod, de én is szoktam a fiamtól kapni, ha elütnek egy gyereket, és megtámadják a sofőrt, én meg minden további információ nélkül "besorolom" őket.

259. 4c1a787e8f (válaszként erre: 258. - Fincsi5)
2017. aug. 26. 08:00

Na de Fincsikém!

Én ezért ki szoktam kapni, ha bizonyos társadalmi rétegekről lendületből megjegyzéseket teszek.. :-)) Meg azért tényleg ki tudja, én örülök, ha valaki onnan is meg tudja csinálni, ahhoz tényleg kell erő..

258. fincsi5 (válaszként erre: 257. - 4c1a787e8f)
2017. aug. 26. 07:52
Ja, akkor jó. Már azt hittem, a putriból kikerülő írástudatlan, vagy drogdíler anyja tesz többet az asztalra. :)
257. 4c1a787e8f (válaszként erre: 255. - Fincsi5)
2017. aug. 26. 07:43

Ő most pont ugyanezt mondta, mint Te..

Nem a gyerekszámból tesz le az asztalra, hanem pénzből... Nem mindegy :-)))))

256. 4c1a787e8f (válaszként erre: 252. - Epervirág)
2017. aug. 26. 07:42

Ha olvastad az öt szeretetnyelvről szóló könyvet, (ha nem, akkor most mondom), akkor tudhatod, hogy a szeretetet sokféleképpen lehet megélni, ez embertípustól függ, kinél milyen az elsődleges. Ugyanolyan értékes, ha valaki az ajándékok, tárgyak nyelvén tud beszélni, mint ha a minőségi időt tartja elsődlegesnek.


Ez egy kicsit megint ilyen tabu, hogy valaki tárggyal fejezze ki az érzelmeit. Pedig ér...


Ő egyrészt valószínűleg ilyen típus. Másrészt jogosan büszke a férjére, hogy meg tudtak teremteni egy anyagi szintet.


Harmadrészt meg amikor 20 év így is a napi pénzzel való sakkozásról szól, akkor sajnos az ember hajlamos "úgymaradni", és ebből a szemszögből nézni a dolgokat.


Ezzel együtt nyilván neked is sok igazságos van, az én anyósom is ilyen típus volt. Ez nem lett volna baj, ha az érzelmi oldalra jobban figyelnek, mert sajnos abból nálunk is jönnek ki a hiányosságok, a fiúknak mi menyek tanítunk meg sok dolgot élvezni, meg lazítani. De a még nagyobb baj, hogy ők csak teperték a pénzt, de gazdálkodni nem tudott vele, tehát mára nem maradt belőle semmi..

255. fincsi5 (válaszként erre: 251. - Pengő Gyöngyi)
2017. aug. 26. 07:39

Hagyjuk már ezt az "asztalra tevést"!

Mennyivel tesz többet arra a nem tudom milyen asztalra, aki 4-5 gyereket nevel, de szar körülmények között?

Miért a gyerekszámtól függ, miért nem a minőségtől?

254. 4c1a787e8f (válaszként erre: 244. - Pengő Gyöngyi)
2017. aug. 26. 07:35

A második autó üzemeltetése valamennyire tényleg "luxus", az biztos, hogy némileg megborította a költségvetésemet. A kismamabérletet emellett is megveszem, azért nem megyek még a klotyóra is kocsival, a belvárosba nem is érdemes.

Viszont annyit segít a család mindennapjain, a gyerekeken, a férjemen (nem neki kell minden feltétlen autót igénylő dolgot elintézni), hogy erre nem sajnálom, inkább még kevesebb epret eszek...de mivel végre ki tudok menni a piacra, és nem kell azzal foglalkoznom, hogy mennyit tudok hazacipelni, tudom az olcsóbb zsákos krumplit venni, stb..így még talán 30dkg belefér :-))


Nem mellesleg munkaeszköz, ezzel szerzek be.


Ha meg valamiért nagyon nem férne bele, eladni még mindig lehet..


A férjem végzett szakmája autószerelő, tehát szervízre alkatrészárban költünk, abból is nagykerben.

253. 4c1a787e8f (válaszként erre: 246. - Mermancs)
2017. aug. 26. 07:27

Ne haragudj, ezt itt ne..


Ha az életbe nem is láttál ilyet, de elég sokat körmöltünk már itt problémás gyerekekről, meg arról, hogy valamilyen hátrányról, ami adott nagyon nem a szülő tehet.


A lánya nyilván diszkalkuliás, vagy ilyesmi, máskülönben nem járt volna neki a fejlesztés, sem a tantárgyi felmentés.. Ezek azért a komolyabb esetekben vannak.


Egy ilyen gyereket nem kell tudnia a szülőnek fejleszteni, mert nagyon speciális tudást igényel, még normál gyereknél sem alapvetően a szülő dolga tanítani, sok tanítónéni nem is szereti, ha belenyúl a szülő a munkájába. De speciálisnál szinte tilos... Nem azért nem tudja mennyi 50-nek a fele, mert még nem mondták neki, vagy nem rajzolták zongorázták énekelték el 1000-szer... A támogatás más, az olyan feladat persze más, amit a tanár kér, de most nem erről van szó..


De Te csak ne féltsd, nekem volt a szakértői intézetben olyan mérnök kollégám, aki nem tudott jószerével írni, olvasni, mert diszgráfiás volt.. De kiváló szakértő mérnök volt, kiment, ránézett, és tudta, mi a baj, leszakad-nem szakad. És igen, ő lassabban gépelt, meg fogalmazott.. Ezzel együtt senkinek sem jutott eszébe legázozni, vagy lehülyézni. Ez úgy van, hogy általában valamiből több, valamiből kevesebb..


Éppen azzal teszik tönkre ezeket a gyerekeket, hogy mást sem tesz a környezet, csak tudatosítja, hogy ez mennyire gáz.. Neked kéne tudatosítani, hogy ő ezt ugyanúgy nem fogja tudni, mint ahogy a vak gyerek nem fogja leolvasni a táblát.


Amit meg mégis meg lehet, meg fognak tenni a fejlesztők, de a legfontosabb ilyen esetekben megtalálni azt, ami meg megy, és helyrehozni az önbizalmát..

252. epervirág (válaszként erre: 251. - Pengő Gyöngyi)
2017. aug. 25. 21:58
Igen mint a volt anyosom is aki mindig azt hangozta,hogy ő nègy gyereket felnevelt ès mennyi pènzt költötek rájuk.sem n mondta,hogy szereti a gyerekeit csak mindig azt,hogy mit neg nem tettek a gyerekeikèrt.
251. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 248. - Epervirág)
2017. aug. 25. 21:54
Akinek több van, az talán más életszínvonalon él, de lehet, hogy többet is tesz le az asztalra.
250. epervirág (válaszként erre: 249. - Mermancs)
2017. aug. 25. 21:53
Te boztos tudod! Otthon nem tudod kièlni magad?az èletemet elemzed ugy,hogy nem is ismersz.
249. Mermancs (válaszként erre: 247. - Epervirág)
2017. aug. 25. 21:46
Nem, nem a lányod gáz, a te hozzáállásod!...
248. epervirág (válaszként erre: 245. - Pengő Gyöngyi)
2017. aug. 25. 21:44
Biztos könnyebb annak akinek több van.
247. epervirág (válaszként erre: 246. - Mermancs)
2017. aug. 25. 21:42
Inkább te vagy a gáz.Sajnos ő ilyen,de nem hülye.eddig is volt fejlesztve,de nem sok haszna volt.Amiben tudunk segitünk neki,de nem. olyan mint a legtöbb gyerek.
246. Mermancs (válaszként erre: 232. - Epervirág)
2017. aug. 25. 21:25
Már ne is haragudj, de ez gáz és ezt a lányodnak is a tudatára kéne hoznod. 13 évesen miért nem tudja mennyi 50-nek a fele? Ha vesz egy kiló almát a piacon és 500at ad az eladónak, nem tudja mennyit kap vissza? Ezt tudatosítani kell benne és tudatosan fejleszteni, mert ez csak nehezebb lesz idővel...
245. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 243. - Epervirág)
2017. aug. 25. 21:19
Figyelj, attól, mert neked kevés van, nehogy azt hidd, hogy aki többet keres, annak olyan könnyű!
244. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 243. - Epervirág)
2017. aug. 25. 21:17

Zagyválsz össze-vissza... Akkor most jó a közmunkás nőnek, vagy nem? Azt írod, sose panaszkodik. Ha még egy kirándulást sem tud kifizetni, akkor gondolkodj már, hogy valaki 4 gyerek kirándulását fizeti, plusz még mi mindent, akkor miért is sokallod a bevételüket??

A másik: nehogy azt hidd, hogy az autó üzemeltetése többe kerül, mint az egész család buszbérlete.

243. epervirág (válaszként erre: 241. - Pengő Gyöngyi)
2017. aug. 25. 21:04
Te miről beszèlsz? A páromat 3 hete baleset èrte azota nem dolgozik.Ő volt itthon a fő kenyèr kereső.most jövő honapba kb 60 ezer tápènzt fog kapni.nekem van havi 46. Ja nekem jogositványom sincs nekem a bkv is megteszi.ez a nő amugy nem a barátnőm hanem a lányom osztálytársának az anyja.mèg az osztály kirándulásra sem tudtak elmenni a gyerekei mert nem tudta a nő kifizetni
242. epervirág (válaszként erre: 240. - Globus)
2017. aug. 25. 20:56
Pont ezt irtam valaki annak is örül,hogy fedèl van a feje fölött.persze biztos boldogabbak lennènek ha jobb kürülmènyek között èlhetnènek.
241. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 234. - Epervirág)
2017. aug. 25. 20:54

Akkor a te közmunkás barátnőd egy varázsló lehet.

Te se felejtsd el, hogy egy gyereknek nem csak ingyen könyvre, meg kajára van szüksége, hanem ruhákra, cipőkre (amit folyamatosan kinőnek), néha egy mozi, vagy színházjegyre, olvasnivalóra, bútorokra, normális, lakható otthonra, nyaralásra, belépőjegyekre... hadd ne soroljam. Egy csomó mindenre, ami sok pénzbe kerül. Egy felelős szülő ha teheti, félre is tesz a gyerekének például. Ezért dolgozunk, hogy nekik mindenük meglegyen.

Egy ház+2 autó fenntartására, 4 gyerek nevelésére egyáltalán nem sok az 500-550 ezer forint. Amúgy meg szerintem senki nem mondta, hogy ezt az utolsó fillérig el kell költeni.

240. globus (válaszként erre: 239. - Epervirág)
2017. aug. 25. 20:47
Pár hete valamelyik hírportálon erdei kalyibában élő hajléktalanok nyilatkozták, hogy mindenük megvan, BOLDOGOK. Csak ne baxogassák őket a hivatalok. Hozzájuk képest 120 ezer ft is sok.
239. epervirág (válaszként erre: 238. - Globus)
2017. aug. 25. 20:45
Menj ki Kijevbe nèzd meg ott milyen remekül èlnek az emberek.mindenkinek mást jelent remekül èlni.mindenki többet akar mint amilye van.
238. globus (válaszként erre: 237. - Epervirág)
2017. aug. 25. 20:38

Akár őket is. Mindenkit, akit ellenpéldául hozol fel, hogy milyen remekül kijönnek alig-pénzből.

Önigazolást keresel folyamatosan, még nem jövök rá, hogy szurikáta ellen vagy magad mellett. Ha bennünket szeretnél meggyőzni, feleslegesen billentyűzöl.

237. epervirág (válaszként erre: 236. - Globus)
2017. aug. 25. 20:21
A szüleimre kèrdezed?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook