Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nagycsaládosok, hogy telik egy napotok? fórum

Nagycsaládosok, hogy telik egy napotok? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
296. 4c1a787e8f (válaszként erre: 292. - Gribedli***)
2017. aug. 31. 08:15

Engem is úgy neveltek, hogy addig örüljünk, amíg nem nekünk van szükségünk a segélyre. Anyám akkor is teljes ebédárat fizetett mindig, amikor apám beteg lett, kevesebb volt a jövedelem, és jogosultak lettünk volna a félárúra.. Azt mondta, van, akinek jobban szüksége van rá..


Ugyanígy a TB-re. Azt mondta, annak örülne, ha az a pénz tényleg elveszne, és sohse lenne egy napot se szükségünk orvosra..


Én 20 éves korom felett szembesültem először ezzel a "társadalmi irigységgel", hogy ő többet fizet be, stb.. Aztán persze azért nyilván látom, hogy néha van alapja.

295. michelle.r (válaszként erre: 294. - VillamMcQueen)
2017. aug. 30. 12:50

Az elmúlt két napban olyan hatások értek, hogy nehéz nem cinikusnak lennem, próbálok neutrálisan fogalmazni ;) Tudod társadalmilag elvárt, hogy három évig otthon legyél a gyerekeddel, csak vele foglalkozz, különben megáll a fejlődésben ;)


Sok vita volt már itt arról, hogy jó-e Magyarországon a 3 év, míg más országokban 6 hét, 2 hónap, és hasonlók vannak.


A nyavalygást meg egyáltalán nem bírom, vagy változtatni kell, vagy méltósággal elviselni ;)

294. VillamMcQueen (válaszként erre: 292. - Gribedli***)
2017. aug. 30. 11:55

Igazad van. :)


Egyébként igen, a cikkben szereplő csajra írtam a nyavalygást, nem Szurikátára. :)

293. gribedli*** (válaszként erre: 291. - Michelle.r)
2017. aug. 30. 11:40
Igen,jó sokan le is húzzák őket, ha a cikkben szereplő árak igazak, mert ha véletlenül egy szakvélemény miatt lecsúszik valaki egy támogatásról, fizethet mindent magánban. És ha rossz helyen lakik, rá van szorulva, hogy kifizesse érte azt az árat, amit ott kérnek, akkor is, ha drágább.
292. gribedli*** (válaszként erre: 290. - VillamMcQueen)
2017. aug. 30. 11:33

Épp ez az, hogy Szurikáta dolgozik is. 4 mellől is. Csak azt mondjuk végig, hogy az emelt családijuk nem elég az alapítványi iskolára és a többire. Úgyhogy remélem nem rá mondod, hogy nyavalyog.


Egyébként meg nálunk se gyes, se gyed, se csp. Egy bizonyos fizetés felett nem jár a csp, akárhány gyereked van, pl nekem a 3-ra sem jár mert még így is az egy főre jutó jövedelem a családban annyi, hogy túllépi azt a határt, amíg még járna. Gyakorlatilag azért dolgozom, hogy levonhassák tőlem azt, amiből más családoknak megy a csp meg a juttatások. Engem jogosan zavarna, ha még pluszban nyavalyognak is, de mindig is úgy voltam vele, hogy egy, kapja az, aki rászorul, kettő, inkább keressünk túl jól, mintsem túl rosszul, mert az a csp úgysem lenne elég semmire. Szóval inkább azon vagyok, azért hajtok továbbra is, hogy isten ments, hogy szükségem legyen rá (mert az azt jelentené, hogy minimâlt keresünk).


Engem az zavar, amikor azok, akik kapják, még panaszkodnak, de ezt nem a magyar viszonyokra értem, hanem az olasz viszonyokra, hogy én fizetem mások juttatásait és akkor cserébe még csúnyán is néz rám. Azért van nekik minden ingyen meg kedvezményesen, mert mástól, aki jobban gürizik, le lehet vonni. Úgyhogy csak annyit várnék el, hogy ha nem is tetszik a saját szituja, ne engem utáljon, aki neki/érte adózom.

291. michelle.r (válaszként erre: 289. - Gribedli***)
2017. aug. 30. 11:10
Azért raktam be, hogy alátámasszam, mennyire nagyzol ;)
290. VillamMcQueen (válaszként erre: 288. - Michelle.r)
2017. aug. 30. 10:25

18 évre a minimum 5,5 millió/gyerek a cikk szerint, az átlag 14 millió. Ez havi szintre leosztva 25e, illetve 65 e Ft / gyerek.


A cikkben a csalad költségeit az alapítvanyi iskola (nem kötelező,bar nyilvan hasznos) dobja meg, plusz a kijaró gyógyped, aki gondoom dragabb, csak mert kijar, illetve erre van az emelt csp.


Mellesleg GYES 2 év feletti gyerekre jar, aki mellett mar lehetne dolgozni, és rögtön lenne 100-200 e ft-tal több havonta. Bocsi, lehet, hogy sok vagyok, de nekem baromira böki a csőröm, ha olyan nyavalyog, hogx nincs pénze, aki fiatal, egészséges ember létére nem dolgozik. Sajnos sokan első mellett masodállasban is dolgoznak a cikkben említett 265 eFt-ért, és úgy nem lépnek előre, na őket inkább sajnálom.

289. gribedli*** (válaszként erre: 288. - Michelle.r)
2017. aug. 30. 09:48
Mintha szurikátáról írták volna az elejét:)
2017. aug. 30. 09:16

Újabban nem lehet cikkeket belinkelni?


a penzcentrum.hu-n ma reggel megjelent egy cikk, érdemes elolvasni:


Havi kétszázezret költ gyerekeire a magyar család: nem cserélnél velük

287. 4c1a787e8f (válaszként erre: 286. - Böce)
2017. aug. 29. 18:45

Örülök, hogy megláttad a lényeget a hsz-ben :- ))))


Én egyébként azt sem tudom, mi az, nekem ilyet nem kellett leadni :-))


A lényeg az, hogy nem mindegy, hogy hányfele intézkedsz..

286. Böce
2017. aug. 29. 09:03
Elképzelni sem tudom, mi miatt került neki 4 napba.
2017. aug. 29. 08:01

Az iskolakezdős fórumon most írta valaki, hogy 4 nap szabadsága ment el a NEK lapra... No ugye ez 4-gyel beszorozva 16..


Jó, persze nyilván sohase négyszeres valójában, mert nem mindenkinek van egyszerre, meg lehet együtt intézni, stb.. De azért éppen az is elég, ha csak egy ilyen hülyeség 2,5-szörös feladat..


Vagy az egyiknek ez, a másiknak a diákigazolvány, a harmadiknak a sérült kártya, a negyediknek a szakértői papírja járt le...

284. 4c1a787e8f (válaszként erre: 283. - Fincsi5)
2017. aug. 29. 07:54

Hogy miért nem előtte vásárolok? Hát mert dolgozom.. Azért nem jövök el még egy fél órával-órával előbb, így is az a szűk keresztmetszet, hogy nincs időm dolgozni, belemélyedni a dolgokba, meg haladni eleget :-))


A szűk keresztmetszet egyrészt az, hogy ennyi gyereknél mindig adódik valami orvos, vagy intézendő, szinte minden héten egy napon valahol ülünk.. Átlagba persze.. És még erre jönnek rá az akut betegségek.. Amíg a szakértőiben dolgoztam a betegségek szinte pihenés voltak, mert akkor anyámék elvitték kb. egy hétre a kicsit, amíg meggyógyult. Nem volt akkor már extra sokat beteg, de két hónapban egy hetet mégse ülhettem itthon, azért egy bejárós munkahelyen az nagyon sok, pláne, amíg asszisztens voltam. Az egy állandó jelenlétet igénylő történet, helyettesítése se nagyon van..


Az biztos, hogy a fixen eljárós munkahely sok szempontból a legjobb. Hiányzik is.


Ami a nagycsaládban mégis nehézzé teszi, hogy mindenből egy kicsit több van, minden tovább tart. Nem elég csak hétvégén mosni, nem 4 répát pucolsz, hanem tizet, stb... Ez a sok kicsi összességében annyi idő, hogy éppen élni, egy könyvet elolvasni nem marad. Rosszabb esetben a gyerekekre se.. Talán ezért nehéz fix állásban dolgozni ennyi gyerek mellett, egyébként meg tök jó, mert ott az ember a gyerekeket piheni ki, itthon meg a céget..


Ha maradtam volna, akkor felvettünk volna valakit heti kétszer pár órára mosni, teregetni, felmosni... Azt a férjem is látta, hogy ennyi minden nem megy normális ésszel egyszerre. Lehet csinálni, csak megöli a lelket, és úgy nőnek fel a gyerekek, hogy soha semmire sincs idő.


Így se vursli az élet, de többet vagyunk együtt, mégha dolgozunk is közben.


Persze, a férjem egy cuki pasi, nem véletlenül imádom már 20 éve. Csak kiszámíthatlan, nem tud előre gondolkodni, hogyha nem indul időben haza, akkor későre tolódik az angol.. Vagy van, hogy elalszik, és akkor meg nincs angol.. Tehát azért nekem mindig készenlétben kell lenni.. De hát ez ilyen, az Y kromoszómának hiányzik egy lába, így instabil..

283. fincsi5 (válaszként erre: 282. - 4c1a787e8f)
2017. aug. 28. 16:46

Na, csak tesz valamit a férjed....már érdemes volt leírni! D


A bevásárlást nem a gyerekek összeszedése előtt ejted meg? Ha nem, miért nem?


Az estében megint ott a férjed, és hogy angolozik a lánnyal, az nagy segítség neki. Még egy piros pont.

az utolsó mondatban, tök igazad van, klassz.:)))

2017. aug. 28. 16:35

Normál esetben semmi különös. Reggel 3-at kell elvinni. Akit kocsival másik kerületbe, őt viszi a férjem, indulnak 7-kor.


Én a két kicsit viszem fél 8 fele.


Aztán vagy suliba megyek, vagy a műhelybe.

Annak előtte mentem a munkahelyemre, akkor nekem is 6:55-re a megállóba kellett állnom.


Aztán munka. (Most, hogy sajátban vagyok egy héten egy napot otthonmaradok háztartásozni, ha nincs olyan égető dolog... Ez isteni, mert a hétvége így kicsit másról is tud szólni.)


Délután 3-kor indulok el haza, akkor már mind a hármat én szedem fel..


Napi bevásárlás, tanulás, táskák rendezése, ruhaelőkészítés reggelre, mosás, vacsoráztatás, meseolvasás...


Aztán hazaesik eközben a férjem, és a lenyugtatott gyerekek ismét felpörögnek.. A lányommal ekkor ül le a férjem általában angolozni..


Nálam ilyenkor fél10-10 körül képszakadás van..


Mindenki azt csinál, amit akar, akit eddig nem neveltem meg, 10 után már nem fogom..

281. fincsi5 (válaszként erre: 280. - 4c1a787e8f)
2017. aug. 28. 13:52

Na tényleg; milyen lehet nálatok egy suliidőszakos nap? :))

Talán a kérdésre is válasz lenne.

280. 4c1a787e8f (válaszként erre: 278. - Epervirág)
2017. aug. 28. 09:19

Együtt gyakoroltok...

Nálunk is van ilyen.

Pl. az angol ugye..

No az nagy családi veszekedés, sértődés, a kiscsaj azért megnyerte az angol prózamondót..


Mert ugye úgy középfok körül vagyok angolból, de én csak tanultam. A férjem meg perfekt, ő tud..


No mármost ha én segítek a gyereknek, ő azt is felülbírálja, ami jó lett volna.. Én meg erre ugrok..


Jól elvagyok..

279. fincsi5 (válaszként erre: 277. - 4c1a787e8f)
2017. aug. 27. 20:00
De megtalálod hozzá az utat, ügyes vagy.:))
278. epervirág (válaszként erre: 277. - 4c1a787e8f)
2017. aug. 27. 11:10
Èn tegnap matekoztam a a naggyal igaz csak egy kicsit,de legalább most ennyit elèrtem nála.
277. 4c1a787e8f (válaszként erre: 274. - Epervirág)
2017. aug. 27. 10:34

Ez is normális, én is csak kerülőúton tudok a naggyal tanulni.

Megnézünk egy filmet és az alapján, elmegyünk egy történelmi helyre fagyizni, és úgy...

276. fincsi5 (válaszként erre: 261. - Pengő Gyöngyi)
2017. aug. 26. 16:33
Félre, rendesen, de már Szurikáta elmagyarázta, bocs. :)))
275. epervirág (válaszként erre: 273. - Mermancs)
2017. aug. 26. 15:35
Most megy hetedikbe sajnos soha nem voltam jó matekbol igy abba már nem is tudnèk neki segiteni.Az apja jogász,de ebbe már ő sem tud neki segiteni.
274. epervirág (válaszként erre: 273. - Mermancs)
2017. aug. 26. 15:32
Nem is lesz napokig fröccsögès.Ô most a lázadó korszakában van.Mèg aki fejleszti a suliba a nőt is elküldte a francba.Nem tudom van- e gyereked.De hidd el ebbe a korba nagyon nehèz.Sokkal jobban birok a kicsivel mint a naggyal.A màsik az ha probálok segiteni neki a tanulásba fogja magát ès átmegy a másik szobába ès tudod nekem már az is jó ha nem bukik meg.
2017. aug. 26. 15:08

Látom nagyon belefolytatok, mindenki felháborodik stb ... Akkor most ezt tisztáznám, a "gáz" jelzőm félre lett értve és fel lett fújva. Először is, epervirág, nem rád és nem is a lányodra értettem, ezt szögezzük le. Ha így jött át, lehet rosszul fogalmaztam vagy ti értettétek félre. Hanem mikor írtad, hogy "Elmult 13 éves szerinted mennyire vevő,hogy gyakoroljon velem?"- erre értettem hogy gáz, mármint a hozzáállásod. Továbbá a tudtára hozni nem azt(!!!), hogy nem tud megfelelően számolni, hanem hogy igenis fontos a fejlesztés, még ha te is akarsz vele leülni gyakorolni...

Ha ezt ennyire támadásnak vetted, hát ne haragudj, nem ez volt a célom, de nem kell itt napokig fröcsögni :)

2017. aug. 26. 13:18
Hát nem.Főleg ugy itèl el,hogy nem is ismer engem meg a lányomat sem.De hidd el volt idő mikor elgondolkoztam,hogy talán kisebb korában nem.foglakoztam vele eleget de már tudom,hogy nem igy van.Már kiskorában is lehetett látni,hogy nem ugy fejlődik mint a többi gyerek.3 èves koráig nem is beszèlt csak 1-2 szót mondott.A kicsi viszont decemberben lesz 4 èves,de ő több mint fèl ève el tudja az elejètöl a vègèig ènekelni a Magyar himnuszt ès már most jobban számol mint a korabeli gyerekek.Amúgy meg mikor a nagyot vittem a szakèrtöin bizottsághoz ott megmondták,hogy a dixleszia őröklödik apai ágon.Ès igaz lehet mert a volt fèrjem unokaöccse is dixlesziás.
271. 4c1a787e8f (válaszként erre: 270. - 4c1a787e8f)
2017. aug. 26. 12:41

Márhogy ilyen dolgot a szülőn kér számon, vagy őt teszi ezért felelőssé..

Nyilván van olyan elmaradás, amiért lehet a szülőt felelőssé tenni, de ezek nagyon nem azok..

270. 4c1a787e8f (válaszként erre: 269. - Epervirág)
2017. aug. 26. 12:40

Ebben nem is kérdés..

Már nem itt kéne a társadalom egy tagjának sem tartani.

269. epervirág (válaszként erre: 253. - 4c1a787e8f)
2017. aug. 26. 09:53
Köszi,hogy megvédesz!Ahogy irtad az autistáknál is vannak fokozatok!A dixlesziásoknál is.A diszgráfia az az irás.a diszkalkulia a matek a diszlexia meg a olvasás szőveg értelmezés.Na neki mind a 3 megvan.Tehát neki a legsulyosabb dixlesziája van.És igen ezt csak fejlesztő tud neki segiteni persze azért mi is tudnánk,de ezt te is tudod egy szakember más.Matekbol meg amugy fel van mentve igaz iratnak vele is dolgozatot.Meg év végén osztályozzák mondjuk nem tudom miért.De a lényeg az,hogy semmiből nem bukott meg.
268. epervirág (válaszként erre: 262. - Gribedli***)
2017. aug. 26. 09:48
Egy szoval nem irtam,hogy ne vigye fejlesztésre,de ő azért kezdett el ehhez a tanárhoz járni mert 2.év végén megbukott matekbol.Utána meg már az apja ragaszkodott hozzá hogy járjon.
267. epervirág (válaszként erre: 264. - Gribedli***)
2017. aug. 26. 09:45
Ja erre a kérdésedre is válaszolva,hogy lett a volt férjem ügyvéd először is rengeteget tanult,de annak is volt köszönhető,hogy ha már 4_est vitt haza az apja szarrá verte.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook