Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nagycsaládosok, hogy telik egy napotok? fórum

Nagycsaládosok, hogy telik egy napotok? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
326. epervirág (válaszként erre: 323. - 10cc61fb5a)
2017. okt. 19. 16:51
Senki nem mondta,hogy hülye gyerek,de ennyi idős gyereket nem enged le az ember.meg mit tud az ablak alatt az utcán csinálni?
325. zsanci79 (válaszként erre: 316. - 10cc61fb5a)
2017. okt. 19. 16:40

Na megint itt jon a kepbe a kornyek. A 99-esen ezt nem tenned meg. Vagy metroval.

Valoban, 9 eves es 3.-os a fiam es szeretne egyedul menni suliba. Ezt még nem engedem.

10 perc seta, de akkor sem. Mondjuk en a metroval jarok melozni a kalvintol, ezert igyis ugyis egyutt megyunk. Viszont a kalvintol mehet egyedul, nincs igazan forgalom az uttesten ahol meg at kell menni.

Egyebkent elvezi. Sztem kezdolepesnek ez megfelel.

324. zsanci79 (válaszként erre: 318. - 10cc61fb5a)
2017. okt. 19. 16:16

Huha....mas vilag ide vagy oda, en a 9 eves fiamat nem tudom meddig fogom kiserni a 99-es buszon edzesre....

Igen is kornyek fuggo!

323. 10cc61fb5a (válaszként erre: 322. - Epervirág)
2017. okt. 19. 15:43
Földszint. Itt vagyunk szinte mellette, ha kimegy. Ha kér vmit én a konyha ablakból ki tudom neki adni. Nem féltem mert nem hülyegyerek. :)
322. epervirág (válaszként erre: 318. - 10cc61fb5a)
2017. okt. 19. 15:26
hanyadik emeleten laktok?
321. epervirág (válaszként erre: 318. - 10cc61fb5a)
2017. okt. 19. 15:25
Nagyon durva amit leirtál.Hogy lehet egy 5,5 éves gyereket egyedül hagyni az utcán.Te aztán egy remek szülő lehetsz.
2017. okt. 19. 15:16

Ma reggel az aspi fiamat vittem a klinikára az "éves" ellenőrzésre. Ilyenkor kapjuk meg a papírokat az emelt családihoz, meg ami a legfontosabb számomra és a legnagyobb segítség: a roki parkolási kártyához. Más értelme nagyon nincs, ezt a doktorok is így kezelik...


Általában nehéz időpontot kapni a kórházba, így holnap jár le a kártya.


Szóval kórházból haza, utána el az önkormányzathoz, némi várakozás után szerencsére el tudtuk intézni a rokikártyát, ahhoz kell a gyerek is ugye, mert fénykép kell hozzá...


Most a papírokat küldöm a családtámogatási osztályra, azokkal megyek a postára, közben a lányom egy pályázatát viszem még, annak holnap van a határideje. Simán vihettem volna, amikor a rokikártyáért mentünk, de úgy elfelejtettem, mint a huzat.. Ilyen defektek vannak, aztán nagyon bosszant, mert magamnak csináltam még egy óra programot..


Aztán megyek a kicsikért, még bolt, patika...


Csak azért írom le néha ezeket, amikor valaki kérdezi, mit is csinálok, akkor sokszor ne tudom felsorolni..


Azt nem tudom, hogy fix munka mellett hogy az ördögbe volt ez.. Hát igazából több nagyszülői segítséggel, meg időnként főnöki jófejséggel, ha mondjuk a hivatalba oda akartam érni valamit elintézni. Csak mondjuk egy kórházban még mindig szinte alapervárás, hogy anya menjen, mert "ő tudja mi van a gyerekkel". De azért már ott is sok a fiatal, egyre rugalmasabbak..


Most az uram tök jófej, nem vállalt sok munkát, hát isteni, hogy sokat van itt, és foglalkozik a gyerekekkel többet, ez kétségtelen..

319. 4c1a787e8f (válaszként erre: 318. - 10cc61fb5a)
2017. okt. 18. 11:52

A ház előtti játszást ne hasonlítsd össze azzal, hogy a legnagyobb városi forgalomba elengeded. Én jártam dolgozni az egyes villamossal, volt, hogy a harmadikra fértem fel. Ez nem gyereknek való.


Gazdagréten mi is elengedjük pár utcányit biciklizni bármelyiket, az nem is kérdés. De az egy más világ.


Meg ugye autistáról, fogyatékos személyről van szó, ahol nem csak érte vagyok felelős, hanem azért is, hogy esetleg ő csinál valamit valakivel. Tehát azt gondolom, hogy nagyon nem egy dologról beszélünk.

318. 10cc61fb5a (válaszként erre: 317. - 4c1a787e8f)
2017. okt. 18. 11:36

Hát nem vagyunk egyformák. Én sosem voltam félős. 9 évesen már óbuda-margitsziget útvonalat jártam be, csak télen sötétben jött értem néha a nagyim.

Persze mondhatjuk "más világ volt". Ezt ennyire én nem érzékelem. Szerintem ugyanolyan szarháziak raboltak, késeltek, piszkáltak másokat az utcán, mint ma. Én már most hagyom az 5,5 évesemet, hogy a panel ház előtt játsszon egyedül. Nem idegeskedek. Néha kinézek megvan-e, de ennyi.

317. 4c1a787e8f (válaszként erre: 316. - 10cc61fb5a)
2017. okt. 18. 10:53

A mai világban még egy egészséges gyereket is meggondolják a legtöbben, hogy elengedik-e egyedül hetedikes kora előtt, de sokan még utána is. Én a nagylányomat másodikos korában engedtem - akkor is kényszerből - egyedül haza a pár utcára lévő suliból, és kb negyedikes korától busszal zeneiskolába. Messze a legelső voltam, aki ezt engedte, és kaptam is megszólást szülőtársaktól és tanároktól is ezért. Mindenki a saját tapasztalatából indul ki, volt akinek a harmadikos gyerekét levetkőztették az utcán iskolából hazamenet, állítólag az iskolából kirúgott régi nagy lakli félbűnözők... Zugló igen vegyes környék, itt a nagyelittől az aljáig minden van, és a belső kertes utcákban van, hogy fél óráig nem jár senki még napközben sem.


A bosnyák téren van olyan zebra, ahol én is félek átmenni, mert nem állnak meg az autók... Ilyen helyekre csak nagyon extra kényszerből enged az ember gyereket egyedül. Nagyon sok helyen nincs lámpa, nem egyértelmű az átkelés, gyerekként én is utáltam ezeket, még ma se szeretem.


Azt nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy egy 10 éves autista gyereket egyedül engedjek el trolival, egyes villamossal Zuglóból Óbudára.. Olyan helyzetek adódnak nap mint nap a tömegközlekedésben, amiket még én is nehezen dolgozok fel, nemhogy egy gyerek, pláne egy olyan, akinek még a baja is konkrétan ez. Nekik mind a közlekedés maga, mint az emberi viszonyok nehéz terep.


De azt gondolom a legtöbben egészséges gyereket sem engednének el, és bár mi valóban mentünk már anno ilyen korban, de azért azt is megértem, aki ma fél.

316. 10cc61fb5a (válaszként erre: 315. - 4c1a787e8f)
2017. okt. 18. 10:11

Azt azért megkérdezhetem, hogy a gyerekek (aki már másodikosnál nagyobbak) miért nem járnak egyedül iskolába? Még ha másik kerületbe is kell menni?

Nekem nemsokára 6 éves a fiam és elképzelhető, hogy egy 7 km-rel odébb lévő suliba íratjuk be. Nem tervezem, hogy 2.osztály befejezése után még hurcolásszam, mikor felszállhat a buszra ami a suli előtt teszi le.

2017. okt. 18. 10:02

No volt egy-két nap, amikor eszembe jutott a fórum, amit nagycsaládosként nehéz.


Az egyik ilyen volt, hogy az egyik gyereket reggel vérvételre kellett vinni. A nagyot elvitte a férjem a suliba a III. kerületbe, én meg 7-re vérvételre a kicsit. Maradt egy a nagylányomon kívül, akivel nemigen tudtunk mit kezdeni, egyedül még fél otthon, nálam meg félő volt, hogy nem érek haza a vérvételről.


A megoldás végül az lett, hogy a nagylányom az utolsó 5 percbe indult el suliba, és a kissrác mégis otthon maradt egyedül 10 percet, addigra hazaértem. És még külön szerencse volt, hogy aznap más okok miatt nem ment suliba. Azt nem tudtam volna megoldani, hogy oda időben eljusson...



Aztán meg előző, meg az az előtti héten az egyik kórházban volt. Előre tervezett bentfekvés volt, egy hetet tényleg bent feküdt éjszaka is, utána meg bejárós volt. A bentfekvésnél nagyon gáz volt megoldani, hogy mindketten bemenjünk hozzá, két óra látogatás volt délután. Ő 7 éves, alapból megviselte, hogy nélkülünk van. Hétfőn hívtuk anyósomat, hogy vigyázzon a többi gyerekre, persze jó kifogással nem jött.. Aznap úgy döntöttem, hogy otthon hagyom egyedül a 3 másikat, mert muszáj bemennem. Így is lett, de nagyon izgultam, nehogy baj legyen. Megbeszéltem akkor a kórházban levővel, hogy másnap csak apa megy, én nem.. Szerdán meg már jöttek az én anyámék vigyázni a többiekre..


A következő héten meg az elhordás volt nehéz, egyet vittünk a III kerületbe reggel, egyet meg a nyolcadikba. Ez csak úgy ment, hogy most nem vállaltunk munkát. Fix melóhely mellett nem is tudom, hogy lett volna...


Pedig most a férjem is sokat segít, le a kalappal előtte.


Ezeket csak úgy a lehetséges bonyodalmak ecsetelésére írom.


Egy normál kialakított rendszert lehet tartani, de akkor van a gond, ha hajszál kerül a gépezetbe, és akár csak egy tényező is változik...

2017. szept. 3. 16:07
Szivesen.Ha tudok segitek neked.Én a lányomal pár éve voltunk ebbe a suliba,be ülhetünk egy órára megnézni milyen.Hát nagyon profik.Amugy ebből a Prizma sulibol jár ki hozzánk egy fejlesztő tanárnő heti kétszer a mi sulinkba.Viszont a lányomat azért nem vették fel oda mert az ikuja bocs,hogy igy irtam csak nem tudom melyik gomb a gépen a ku betű.szoval az ikuja a határon van.De mindenképp hivd fel őket avval semmit sem veszithetsz.Aztán ird majd meg mit mondtak.
313. 4c1a787e8f (válaszként erre: 312. - Epervirág)
2017. szept. 3. 15:49

Köszönöm rákerestem.


Ez végülis a 13. kerületi EGYMI. Ha jól láttam, itt is egy autista osztály van.


Van ugyanilyen intézmény itt a 14.-ben is. Csak az a baj, hogy ezekbe a fiamat nem hajlandók átvenni, fogadni. Ezekbe a kifejezetten autista osztályokba az aspergeresek túl "normálisak", onnan meg ezért lógnak ki, és nem is szívesen fogadják őket, szerintük nekik a normálban a helyük.. Pont most rakják ki egy aspi ismerősünket egy ilyenből..


Ezzel együtt fel fogom őket hívni, mert annyit megér, szimpatikus az intézmény, és köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmemet.

312. epervirág (válaszként erre: 311. - 4c1a787e8f)
2017. szept. 3. 14:42
Nálunk itt a kerületben van a Prizma ovoda,iskola.A Váci úton van.Az Árpád hidnál.Esetleg azt megtudnád nèzni.
311. 4c1a787e8f (válaszként erre: 310. - Epervirág)
2017. szept. 3. 13:42

Hát ilyen ez..

De a 14 az utóbbi időben nagyon rossz, csomó minden nincs, ami máshol van. Pl. a 22-ben az a gyerek, akit spec suliba kell hordani más kerületbe, azt viszi az önkormányzat busza ingyen, minden nap... Hát nekem ezen az állásom múlott volna...

310. epervirág (válaszként erre: 309. - 4c1a787e8f)
2017. szept. 3. 12:53
Mikor èn gyerek voltam nem tudom,hogy hogy volt.Nekem.a nagymamám lakott a 14.- ben.Mi mèg kaptunk az önkormányzattol 10ezer forintos kupont a gyerekre amit itt a kerületbe okt 31- ig le lehet vásárolni.igaz 12 üzlet van felsorolva a papiron ahol levásárolhatjuk a kerületbe.Ès ezt minden 1-8 osztályos gyerek megkapja.igaz ez először van ilyen,de van.Tudod bocs,hogy ugy irom,de undoritó,hogy egyik kerületben igy van a másikban meg nem.Mert a gyerek ebbe a kerüketbe is gyerek ès a másikban is az.
309. 4c1a787e8f (válaszként erre: 308. - Epervirág)
2017. szept. 3. 12:28

Ez most kerületi fennhatóság, itt a 14.-ben meg ez van..

Bár a nagycsalád az régen is 50% volt, teljesen ingyen nem volt anno sem soha, legalábbis mifelénk.. De még a mi gyerekkorunkban is 50% volt, arra emlékszem..

308. epervirág (válaszként erre: 307. - 4c1a787e8f)
2017. szept. 3. 11:44
Az ovisok sem kapják ingyen.mi a 13. kerületben lakunk.Tudod nekem 2 gyerekem van.Mikor a kicsi elkezdett oviba járni akkor kèrdeztèk mennyi egy hónapra a fizunk èn akkor gyesen voltam igy ingyen lett neki.Most is ingyen van,de akinek elèri a fejenkènti kb120 ezret akkor fizetni kell.A nagynál meg kb 2 ève kell fèl árat fizetni.Viszont a múlthèten kaptam egy levelet az önkormányzatol amibe az volt,hogy minden 13. kerületi 1-8 osztályos gyereknek plusz 25% van.igy csak havi 25%,- ot kell neki ami napi 101 forintra jön ki.csak azèrt nem èrtem ezt mert ti nagycsaládosok vagytok ès nálunk a kerületbe a nagycsaládosoknak a suliba teljesen ingyen van a kaja.
307. 4c1a787e8f (válaszként erre: 306. - Epervirág)
2017. szept. 3. 07:20

Igazából a nagyfiamnak is kell, pedig ő tartós fogyatékos..


Egyébként meg mert tartós ingyenesség csak annak jár, aki rendszeres gyermekvédelmi támogatást kap.


Az összes többi jogcím alapján 50%..

Csak kicsit megdöbbentett, hogy így is majd 7000 Ft volt...


Az ovisok, legalábbis a nagycsaládosok, meg a tartós beteget nevelők ingyen kapják, de a sulisok nem..

306. epervirág (válaszként erre: 305. - 4c1a787e8f)
2017. szept. 1. 14:32
Mièrt kell ebèdet fizetned a suliban?
2017. szept. 1. 09:20

Eddig nem fizettem az oviba egyik gyereknek sem ebédet. Kiderült, az iskolában ugyanott már nem így lesz.

Ma reggel így a várton túl 6500-at fizettem ebédre.. Meg nemsokára veszem a bérletet, az még 3500...

Még venni kell az eddigi 50-es listán túl üveggolyót, pöttyös labdát, cicanadrágot az alapozó tornához, meg jó minőségű filctollat... Ez csak így a tegnap délután és a ma reggel termése, egy gyereknél...

Ma reggel 3 IKEA-s szatyorral vittem be a két kicsinek a fénymásolópapírt, szalvétát, wc papírt, törlőkendőt, folyékonyszappant, nedves törlőt, naptejet...

Még jó, hogy a nagyfiamnak csak hétfőn kezdődik az iskola, mert nincsenek kész a suli felújításával, így legalább nem teljesen egyszerre van a bolondokháza, neki ugyanúgy kellenek ezek a dolgok...

304. 4c1a787e8f (válaszként erre: 303. - 96e4cb8ca7)
2017. szept. 1. 09:02

Azért egyre inkább megy errefelé a világ, már az utóbbi 10 évben is volt változás a szerintem jó irányba..

Nem csak azért, mert elég vagy nem elég a fizetés, hanem mert ez a "normális" életritmus, még ha nehéz is..

303. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 295. - Michelle.r)
2017. aug. 31. 22:34
Dehogy társadalmi elvárás, hogy 3 évig otthon legyél. Legalábbis az én ismerőseim közül mindenki húzna vissza dolgozni a két év után mert ők és a környezetük is tudja, hogy a 25 ezer forint + Apa fizetése nem elég a megélhetésre. Az, hogy valakik / valami lehetetlenné tehetik a visszatérést (trükköző munkaadó, nincs bölcsis férőhely stb) az más téma.
302. 4c1a787e8f (válaszként erre: 298. - 4c1a787e8f)
2017. aug. 31. 08:44

Viszont ami óriási, és nekem nagy dolog, hogy képes vagyok megoldani, hogy elvigyem az elsős gyerekemet az évnyitóra, ott legyek vele, én halljam a dolgokat...


Az előző két évben ez nem sikerült, hát nagyon rossz érzés volt, csomó infó nem jutott el, nagymamák kiborulva, stb..


Igaz, hogy ennek az az ára, hogy néha este 10-ig dolgozok, de hát most egy pár évig legyen.

301. 4c1a787e8f (válaszként erre: 300. - 4c1a787e8f)
2017. aug. 31. 08:37
Visszaolvasva van benne egy kis logikai bukfenc.. Ugyanis a beteg gyerek utáni meghosszabbított gyes az ma, a gyed extra idején is olyan, hogy nem jár mellette más gyerekre ellátás, vagy akkor ez nem jár...
300. 4c1a787e8f (válaszként erre: 290. - VillamMcQueen)
2017. aug. 31. 08:36

Az emelt családi pótlék havonta kb. 7000 forint plusz. Egy alap fejlesztésecske meg havi 40.000, egy kicsit komolyabb ennél is több...


A gyerek 9 éves koráig jár a meghosszabbított gyes. De ez nem úgy működik, mint a gyed extra, ahol kaphatsz egyszerre már gyed-et is, meg gyest is, ha van kisebb tesó.. Ennél a meghosszabbított gyesnél csak ez van, VAGY a kisebb tesó utáni ellátás, és nem IS. Tehát én ezzel sem voltam ki a vízből, mert voltak kisebb tesók, rájuk mindig csak egy gyes járt, mert pont 2 hónappal a gyed extra bevezetése előtt szültem.. Ezzel együtt, mivel mindig adózás után mentem szülni, a gyed-em tűrhető volt, jól kiszámítható..

Nem beszélve arról, hogy a fogyatékos gyerek időben is több, mert el kell vinned, mert általában nem maradhat addig intézményben, mint a normál gyerekek, sokszor azért, mert nem is bírja, tehát dolgozni sohase lehet úgy mellettük...


Bár amennyire lehet, én igyekeztem minél inkább a normálishoz hasonlító életet kialakítani.

299. 4c1a787e8f (válaszként erre: 295. - Michelle.r)
2017. aug. 31. 08:30

13 éve, amikor bölcsibe adtam a 11 hónapos lányomat, akkor fórumoztam életemben először, még az origó-n.. Iszonyat botrány keveredett, feljelentések, meg fenyegetések, meg minden, mert kiálltam a véleményem mellett, hogy mindenkinek jobb hosszútávon, ha megcsinálom a diplomámat, még akkor is, ha ez per pillanat lemondásokkal jár, és nem csak a gyerek fenekét nyalom..


Érdekes lenne azt a fórumot újraolvasni..

298. 4c1a787e8f (válaszként erre: 294. - VillamMcQueen)
2017. aug. 31. 08:27

no azéé!!


Tegnap fél 10-ig dolgoztam este.. Jó állapotban hoztuk haza a gyerekeket :-)) Megyek is lemosni róluk a gépolajat, mert 2-kor évnyitó.. Aztán utána megint lehet menni melózni.. Ami egyébként tök jó, lassan kész a torony..


Péntek délutánra meg szombatra anyámék elvállalták a fiúkat, úgyhogy tudunk 12-16 órázni. Igen, ez nagy öröm.. Most, hogy nagyon testhezálló munkánk van, tényleg mennék többet, de ez konkrétan más személy döntésén, jóindulatán múlik.


Ezt kell sokszor megérteni, amikor csak azt látod, hogy valaki megy, valaki meg nem.. Ez nagyon sokszor rohadtul nem az adott személy döntése, hanem a körülményeké, sőt más személyé. A körülményeken még kicsit talán lehet változtatni, de egy másik ember szemléletén ennyi idő alatt elég nehéz. Meg nem is kötelezhetsz mást semmire.

297. 4c1a787e8f (válaszként erre: 290. - VillamMcQueen)
2017. aug. 31. 08:22

Nagyon sok dologtól függ, hogy egy anyuka tud-e menni dolgozni.

Ebből csak nagyon kis százalék az elengedés.


A környezetemben nagyon sokan megpróbálták, és nem egy olyan volt, akinek bizony felmondtak a 3 hónap próbaidő alatt, mert sokat volt beteg a gyerek... Pont egy építőiparos "kolléganőm" is. Itt most nem az az érdekes, hogy megértem-e a munkáltatót, mert nyilván igen, hanem az, hogy nem megy az mindenkinek úgy, még az akarás mellett sem. Ennek a csajnak 250km-re laktak a szülei..


A szomszédomnál (kettő ilyen is van a házban) meg itt lakik a nagymama a házban, akar is unokázni, ott a szülők azt sem tudják, miért is gond a betegség, meg milyen 5-kor kelni, gyerekkel minden nap...


Van olyan csaj is, akiknél ugyan nincs nagymama, de apuka menő újságíró, és itthonról dolgozik, heti egy napot kell elmennie.. Másé meg annyit jön haza..


Sok esetben a család belső működésén múlik ez, nem feltétlenül az egyéni ambíciókon..


Egyébként meg azt se mondja senki, hogy az olyan jó gyerekként, amikor az első vagy az oviban, délután fél6-kor meg már felöltözve várják az óvónők, hogy jöjjenek érted.. Merthogy ha nincs segítséged, akkor ez ezzel jár.. És előbb vagy utóbb meg fog látszani a gyereken.


Nyugaton mások az arányok, összességében kevésbé stresszesek, normálisabbak az emberek, és jobban kijön egy bébiszityó is. Nyilván ott is vannak nehéz sorsok, de azért a 4-5-10szeres keresetek miatt kicsit más..


Én a legkevésbé vagyok munkaellenes, sőt, én se tartom jó iránynak a 3 évet, én sohase voltam otthon ennyit, csak azért az ellenkezője sem olyan evidens. Meg hát 23 évesen ment, 36 évesen már kicsit más...

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook