Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nagycsaládosok beszélgessünk? fórum

Nagycsaládosok beszélgessünk? (beszélgetős fórum)


8. 4c1a787e8f (válaszként erre: 6. - 40449ae7d4)
2011. máj. 12. 11:05

Ja. Röviden ennyi.


Nekem a 3. baba (8hós) jó. Ha ő is olyan lett volna, mint a másik kettő, meg is őrülnék. Meg azért már tapasztaltabb ekkorra az ember. Mellette szépen el lehet végezni a házimunkát, mászik a porszívó után.. Persze valamivel mindig le vagyunk maradva, de hát ez már örök malomkerék. Igyekszem nem ügyet csinálni belőle, ha nincs valami kész...


Érdekes ez, mert néha kell vadászni is menni mellettük (vagy velük), és amikor azzal foglalkozom, és nem egész nap a háztartással, akkor is megvagyunk valahogy, kevésbé veszem észre, ha kosz van...


Nekem inkább az a bajom magammal, hogy úgy érzem, délutánra a nagyokra nem marad elég erőm, meg türelmem. Főleg a nyavajgós 6 éves lányom borít ki. Ezt ő érzi rajtam, és azt hiszi, nem szeretem. Olyankor meg a szívem szakad meg...


Néha szándékosan lefekszem délbe, vagy lustizok, hogy maradjon délutánra erőm, meg netán estére apára is...

7. cac78ceb03 (válaszként erre: 1. - 123csilla)
2011. máj. 11. 13:42
Nálam még csak a 3. van úton, de én sem tudom, hogy fogom megoldani, mert itt (Anglia) 9-kor kezdődik az ovi: a kicsinek 12.kor véget is ér. A nagynak háromkor. Egész nap csak rohangászhatok majd szegény kicsivel. Reggel vinni, délben hozni, 3-kor hozni... Asszem hétvégén kell főznöm. De hog ya többi dolog hogy lesz...?
6. 40449ae7d4 (válaszként erre: 1. - 123csilla)
2010. aug. 10. 11:38
nehezen
2010. ápr. 12. 15:52

mindenkinek az kell ami nincs!

én szívesen lennék még otthon a 2 évesemmel, de már nagyobbacskák.

van három lányom 9, 7 és 4 évesek. egy éve dolgozom ismét.

trükkjeim nincsenek, csak ötleteim.

ma reggel A legkisebb oltári cirkuszt csapott, hogy márpedig ő a farmerjába akar menni az óvodába. erre elővettem az óvodába való puha pamut nadrágot és mese közben feladtam rá. azt hittem nem volt hatásos, mert végig ordított. kézenfogva vezettem tovább, hogy vegye fel a cipőjét. szipogva kért, hogy meséljek tovább. és már el is múlt a mérge.

sajnos azért ehhez nem mindig van az embernek idegzete, főleg 8 óra munka után.

4. 111e183830 (válaszként erre: 3. - 123csilla)
2010. ápr. 1. 08:21

Tagja vagy a NOE-nak?

Én igen,de sajnos nagyon rosszak a tapasztalataim.Sok nagycsaládos van a városban,mégis haldoklik a helyi egyesület.

Mindenki csak a saját dolgaival van elfoglalva és abszolút nem nyitott más emberekre.

Sajnos itt is ezt érzem egy picit.Van néhány kialakult klikk,de azon kívül csak akkor vannak itt az emberek,ha a saját problémájukról akarnak csevegni.Pedig szerintem egy netes fórumnak pont az a lényege,hogy ismeretlen kívülállóként szólunk hozzá.Így sokszor reálisabb a vélemény.



Itt talán több helye van,úgyhogy bemásolom neked a másik topicba írt napirendem:

Reggel, amíg a 2 nagyot suliba indítom vagy alszik vagy ül a pulton, amíg hajat fonok. Délelőtt megfigyeltem, hogy ha engedek neki és 2-3-szor leülök 10 percre vele mesét nézni(közben összeállítom a bevásárló listát, végig gondolom az elintéznivalókat, átlapozom az Avont), akkor a köztes időben jön ugyan utánam, de eljátszik, ahol éppen vagyunk és hagyja csinálni a dolgom. Ez igaz az udvarra is:10 perc hinta fél óra kapálgatás.

Szerencsére csavarogni nagyon szeret és bárhová el tudok menni vele, különösebb gond nélkül. (megszokta kicsi kora óta, hogy mindenhová cipelem-férjemre sajna nem igen számíthatok(reggeltől estig melózik-szabadnap kb 2 hetente+suliba jár)

Déli alvásnál fürdő-wc-sütő és minden amihez vegyszer kell és felmosás. Vasalni szerencsére már tudok mellette csak ne tartson sokáig, sokszor vasalunk 10 percet. Délután fél 5-ig ugyanaz a séma, mint délelőtt:kicsi játék, egy kis munka.

Azután megjönnek a nagyok és elszabadul a pokol. Tanulni kellene, de ezt nagyon nehezen oldom meg a picivel. Mindent rámol, mindenbe belefirkál. A nagyok meg őrjöngenek. Sokszor úgy kérdezem ki a leckét, hogy sétálok fel-alá a kicsivel, addig is nem rámol. Azután vacsi, fürdés. Mióta megül az etetőszékben azóta együtt eszik velünk . (Egy terítés-egy kupi. Nincs senkinek külön eszegetés, arra nagyon morcos vagyok)Amíg a nagyok vetkőznek, lehántolom a picit és mindenkinek kikészítem a másnapi ruhát. A zuhany alá zsinórba teszem őket. Utoljára a tökmagot-utána viszem törölni , öltöztetni. Ez az 5 és 7 közötti időszak szokott a nap leghúzósabb része lenni. Ekkor fut be apa. Leveszi a nyakamról őket(persze pizsibe, jóllakva mind a 3). Mosogatok, tápszert kutyulok, reggelit előkészítek(de olyan szinten, hogy még a teafiltert is belelógatom a bögrébe). 8-kor takaródó, többnyire negyed kilencre mindegyik alszik. És ilyenkor jön az áldott csend:nyugodtan zuhanyzok, körmöt lakkozok, olvasok, megbeszéljük apával a dolgainkat. Nekem az a titkom, hogy a szabályokat mindenkinek kutya kötelessége betartani. Nem pakolok el a nagyok után(visszaparancsolom a konyhába , ha nem tette el a bögréjét). A 8-as takarodó szentírás. . . stb.

3 gyerekkel már megtanultam, hogy igenis nekem is jár egy kis nyugi és igenis a család többi tagja is tehet valamit azért, hogy működőképes legyen a rendszer. Persze ez a zökkenőmentes nap leírása. Ha beteg valamelyik, akkor borul a rendszer. Bizony van , hogy összecsapnak a hullámok. Szívesen látnám én is, másnak hogyan telnek a napjai egy 2 évessel, Tanuljunk egymástól trükköket:-)))

2010. márc. 31. 18:54
Pedig gondolom nem vagyunk egyedül.
2010. márc. 31. 16:39

Szia!

Nekem 3:10 a nagylányom,7 a kislányom,nemsokára 2 a trónörökös.

Detto,az én párom se sűrűn van itthon.

Ezt a témát már elkezdtük boncolgatni ezen a topicon:

1, 5 éves fiam egész nap mellettem van, nem hajlandó a szobájában játszani. Mit tegyek?


-engem is ez érdekelne,de nem nagyon ugrottak a témára az anyukák:-(((

2010. márc. 31. 15:17

Sziasztok!

Nekem 4 gyerekem van.10 éves lány ,két 5 éves iker fiú,és egy 4 hónapos fiú.

Segítségem nincs a párom dolgozik.

Érdekelne,hogy ki hogy oldja meg a házimunkát a gyerekek mellet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook