Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nagyanyáink "kozmetikai szerei" fórum

Nagyanyáink "kozmetikai szerei" (beszélgetős fórum)


21. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 20. - Loch ness)
2008. szept. 30. 09:48
Én a barátnőm nagymamájától kaptam őket.Nekem beváltak.
2008. szept. 30. 09:37
Honnan ismeritek ezeket a recepteket? Találtátok valahol a neten, vagy tényleg a nagyszüleitektől tudjátok?
2008. szept. 30. 09:16
Van még egy jó zsíros krémem száraz bőrre 1 tojássárga 2evőkanál citromlé másfél dl olívaolaj 1 dl étolaj a tojássárgát jól felverjük hozzáadjuk a citromlevet majd lassan az olajat közben habverővel keverjük míg besűrűsödik.Hűtőszekrényben két hétig eláll.
18. Cyntia (válaszként erre: 17. - Fda58604ed)
2008. szept. 29. 11:19

Szia-mia!


Hát igyekszem: bár az egyedüllét még mindig jellemző. :-(! De minnyá lemegyek a szabadba és akkor feltöltődöm.

Szivesen mindenkinek a figyelmébe ajánlom ezeket. Én az arcomat vettem kezelésbe.


Puszi!

2008. szept. 29. 10:24

Szia Cyntia!


Remélem jobb a kedved!:)

Isteni, ahogy összeszedted ezeket a hajápolási trükköket!

Az egyikaet ki is próbálom, még ma!

16. Cyntia (válaszként erre: 15. - Loch ness)
2008. szept. 29. 10:05

Hajápolás


Sampon: 2 egész tojást 2 kanál ecettel habosra keverünk, és teszünk bele néhány csepp aromaolajat. Felével megmossuk a hajat, másik felét pakolásként a fejen hagyjuk negyed óráig, majd bő vízzel leöblítjük. A szappangyökér – szára és gyökere – kettétörve vízzel érintkezve úgy habzik, mint a szappan. Ha a főzetével mosunk fejet, hajunk puha, csillogó lesz. Póré. Azt a vizet, amelyben a póréhagymát főztük, ne öntsük ki. Hajmosás után vele öblítsük le hajunkat: szép fényes lesz tőle. A bojtorján csalánnal keverve és főzve megállítja a hajhullást. Hetenként kétszer kell fejet mosni ezzel a főzettel. A sarkantyúvirág alkoholos kivonata csalánkivonattal együtt megakadályozza a hajhullást. Friss csalángyökeret felaprítunk, és beáztatjuk borecetbe. Az üveget lezárjuk, és 6–8 hétig száraz, napos helyen tartjuk. A fejbőrbe dörzsölve hajhullás és korpásodás ellen hatásos. 10 dkg szárított csalánt zúzzunk össze, tegyük bele fél liter almaecetbe, gyenge tűzön főzzük fél óráig, majd szűrjük le. Ezzel dörzsöljük be a fejbőrt minden este. Két hét után tartsunk 10 nap szünetet, majd addig folytassuk a bedörzsölést, amíg a hajhullás meg nem szűnik. Svédcseppel hetente kétszer dörzsöljük be a fejbőrt – hajhullás ellen. 10 db aszpirint oldjunk fel egy csésze forró vízben, és jól dörzsöljük be vele a fejbőrt. Néhány perc múlva öblítsük le ecetes vízzel. Hajmosás után alkalmazzuk, amíg a korpa meg nem szűnik. Kopaszodás ellen: Egy csésze olívaolajban keverjünk el két kávéskanál pirospaprikát, és naponta ezzel masszírozzuk a kopaszodó fejbőrt. Száraz vagy festett hajra: 2 deciliter gyümölcsecetet, 4 deciliter vizet és egy marék mentát 15 percig forralunk, majd lehűtjük; ezzel öblítjük le a hajat. Lassítja az őszülést, ha hígított almaecettel rendszeresen bedörzsöljük a fejbőrt, hajat. A cipruslevél borecetbe áztatva feketére festi a hajat.

2008. szept. 29. 10:02

Kösz szépen, trimama!


Engem pl. az is érdekelne, mivel mostak hajat régebben, sampon híján. De ha valaki azzal megszánna, hol lehetne ennek utánanézni, az is jó lenne. Biztos van valahol erről szó, de nem tudom, milyen címszó alatt kell keresni a neten.

14. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 2. - Loch ness)
2008. szept. 22. 08:38
Szerintem is érdekes téma.Ne add fel,bár az én fórum témáim sem érdekelnek senkit.Nem tudom a nagy többséggel mi van?Vigaszként egy arcpakolás(fáradt bőrre)1evőkanál sovány tejpor,fél uborka hámozva,1teáskanál joghurt összeturmixoljuk 20 percig hagyjuk az arcon majd lemossuk.A nagy kedvencem a lefolyótisztító bár nem kozmetikum de nagyon jó.Öt alkalomra elég 16 evőkanál szódabikarbóna,16 evőkanál só,4 evőkanál borkősav összekeverve ennek ötödét öntsük a lefolyóba öntsünk utána 2-3 liter forró vizet.
2008. szept. 4. 15:33
Csaj=csak
12. loch ness (válaszként erre: 11. - Ec63a7fc29)
2008. szept. 4. 15:33
Igen, finom! Gyerekkoromban szerettem eszegetni belőle. Csaj tejet ne igyál rá, mert abból szó szerint gáz lesz...
11. ec63a7fc29 (válaszként erre: 5. - C066a749d7)
2008. aug. 30. 10:45
Enni is jó?
2008. aug. 30. 10:27

az élesztő is nagyon jó arcpakolónak.

simít, zsírtalanít.havonta egyszer érdemes alkalmazni.

2008. aug. 30. 09:49

Szerintm is fogbak még jönni.

Az én házi arcradiromat nem a nagymamám, hanem a kozmetikusom mondta.

Akinek nagyon zsíros a bőre használjon 1 tojássárgájat pár csepp citromlével(igazi citrombol, nem üvegest).Hagyja megszáradni majd dörzsölje le.

A citromlé szárítja a bőrt, úgyhogy az semmikép se használja akinek normál, vagy száraz bőre van.

2008. aug. 25. 18:26

a citromlé állítolag halványítja a szeplőket.

napozás előtt is érdemes bekenni,így nem lesz látványos az eltérés.

2008. aug. 25. 12:50
Több nap után most tudtam benézni, kellemes meglepetés volt, hogy vannak hozzászólások! Remélem, még lesznek!
2008. aug. 14. 22:39

szia, Gitka.

én is régóta keresem e termékeket,

de úgy tudtam ,hogy kereskedelmi forgalomban nem kapható, ismerősöm viszont nincs,akitől rendelhettem volna. köszi az ötletet, meg fogom nézni.

2008. aug. 14. 22:34
Az aloe vera tényleg nagyon jó,de én nem a boltban kaphatót használom hanem magát a növényt. akármi sebem van, vagy égés vagy akármi akkor letörök egy levelet az aloe verámból és az abban lévő zselét rákenem a kezelni kivánt felületre. nagyon gyorsan van hatása. Remek kis növény és biztos h jobb is mint a bolti aloe vera spray. LEgalábbis természetesebb az biztos :)
4. Gitka (válaszként erre: 2. - Loch ness)
2008. aug. 14. 22:28

Csak beköszönök, hogy lásd, járnak itt emberek:) Én is kíváncsiskodni jöttem, sajnos én nem tudok semmiféle praktikát.

Mivel nagyon érzékeny bőröm van, nagyon kevés kozmetikumot tűr meg a szervezetem.

Most fedeztem fel a dm-ben, rossmannban az Aloe Vera gélt, amit arckrémként is szoktam használni. Megnyigtatja, rendkívül puha tapintásúvá teszi a bőrt. Sőt, pollenallergiától viszkető szemeimre is gyógyír.

2008. aug. 14. 22:01

szia, én most találtam ide,

viszont a kiírásod is csak két napos.

légy türelemmel, szerintem idetalálnak mások is .

van egy örömhírem :régi recept nagyanyáink korából.

én alkalmazom is. :

száraz, vagy zsíros hajra ugyanúgy. olíva olaj- pakolás.

bőrradír :kristálycukor, méz, citrom keveréke.

a sima bőrért : nyers , reszelt uborka leve.

sok ilyet alkalmazok,

mert valahogy nem bírom az illatanyagokat.

majd még előszedem a tudásomat,

s adok ötletet. kitartás !

nem sokára jönnek a többiek is :)))

további szép napot .

2008. aug. 14. 16:18
Ez már nem tudom, hányadik fórumkiírásom, ami senkinek nem kelti fel az érdeklődését... Pedig szerintem érdekes téma... lenne...
2008. aug. 12. 12:52
Mostanában sokat olvastam, itt a Hoxán is arról, milyen rákkeltő és egyéb veszélyes anyagok találhatók a mindennapok kozmetikumaiban. Elég ijesztő, és nem mindegyikünk ért ahhoz, melyik anyag veszélyes - bár néhány társunk itt bámulatosan tájékozott. Elgondolkoztam, hogy nagyanyáink korában hogy lehetett ez? Ők is éppúgy nők voltak, szépítették magukat, zavarta őket az izzadság, stb. - vajon ők hogyan oldották meg? Mert az ő megoldásaik biztosan bőrbarátabbak voltak és egyszerűbbek is, hiszen nem sok alapanyag állt rendelkezésükre. Szedjük össze, ki mire emlékszik a nagyszüleitől, vagy mi az, amiről máshonnan tud! Biztosan tudnánk ebből sokat hasznosítani ma is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook