Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nagy fizikások.Jól jönne egy kis segítség!!!!! fórum

Nagy fizikások.Jól jönne egy kis segítség!!!!! (beszélgetős fórum)

2012. júl. 17. 14:33

Egy meleg nyári napon Peti anyukájával betér egy cukrászdába. Petinek egy 2dl-es téglalap alapú pohárba hozzák ki az üdítőt, Petinek nagyon tetszett a szokatlan alakú pohár, amely talpának egyik éle 6 cm, a másik 7 cm volt. A hőmérő az üzletben 30 ºC-ot mutatott.

„Sajnos elromlott a hűtőnk és az üdítőink az üzlet hőmérsékletére melegedtek fel, de tudok hozni –10 ºC-os jeget, azzal majd le lehet hűteni”, mondta a pincér.

Mennyi jégkockát kell az üdítőbe rakni, hogy az ital 10 ºC - ra hűljön le?

A jégkockák behelyezése után mekkora a folyadék nyomása a pohár alján?

A kialakult közös hőmérséklet után hány paszkál lesz ez a nyomás?

(A pohárral és a környezettel való termikus kölcsönhatástól, a hőmérsékletváltozással együtt járó térfogatváltozástól és a pohár falának vastagságától eltekinthetünk. Az üdítő fizikai jellemzőit vegyük azonosnak a vízével.)


(cj = 2,1 ; cv = 4,2 ; Lo = 340 .)


Kiegészítés!!! A 2,1 és 4,2 az KilóJoule per KilóGramm Celsius.

A 340 az Kilójoule per KilóGramm.


Sajnos ezt nem tudom hogyan kell a gépbe beírni.

Szóval ha valaki tudna segíteni, megköszönném. De ne csak az eredményt írja le lehetőleg, hanem levezetve. Köszönöm!!!

13. 2e087c13ad (válaszként erre: 1. - Fc25499d02)
2012. jan. 31. 15:36

Ez lett az őszinteség, meg a figyelmetlenség ára.

A kis 7. osztályos nem olvasta el a szabályzatot a nagykorúságról.

Vagy lódított, de lebukott?

Arra gondolni se merek, hogy 18 évesen még csupán hetedikbe jár.(Igaz akkor már indokolt lehet, hogy miért tesz fel ilyen kérdést)

2012. jan. 31. 15:21
Tudna valaki fizika feladatokban segíteni?
2010. máj. 14. 19:32

sziasztok!


Fizikai kémiában tudna valaki segíteni?

2010. márc. 11. 18:40

kösszönöm.szépen a válaszokat..:D

holnap megtudom hogy mi a jóó:P:P

9. Pirosalma (válaszként erre: 8. - E3cb7b027d)
2010. márc. 4. 19:51
Ez nekem is megfordult a fejemben, hiszen tulajdonképp ez a válasz. De itt vélhetően valami speciálisra gondolnak. Én jobbat nem tudok, mint amiket már leírtam, de a linkelt oldal is ír egy effektusról, bár elég szarul (tulajdonképp helytelenül) fogalmazza meg...
8. e3cb7b027d (válaszként erre: 1. - Fc25499d02)
2010. márc. 4. 19:49
Hát a nyomás ezek szerint nem elég nagy hozzá, merüljön csak le olyan mélyre, mint a tengeralattjáró... xD
7. Re87
2010. márc. 4. 19:30
Kérdezzétek Öveges professzort:)
6. Pirosalma (válaszként erre: 5. - G_eszter)
2010. márc. 4. 18:56
De, hatnak (hidrostatikai nyomás). Sőt még a felületi feszültségból adódó nyomás is hozáadódik a hidrostatikai nyomáshoz, utóbbi persze lényegesen nagyobb.
2010. márc. 4. 18:50
a vizreszecskek csak egymasra hatnak, a vizbe kerulo testekre nem.
4. Suhi
2010. márc. 4. 18:44

[link]


bocsánat, lemaradt az eleje :)

3. Suhi
2010. márc. 4. 18:43

[link]


Olvasd el ezt a cikket.

2. Pirosalma (válaszként erre: 1. - Fc25499d02)
2010. márc. 4. 18:40

Szerintem itt arra gondolhatnak, hogy az egész testfelszínt éri a nyomás, és így más a teherbíró képesség (~ nyomószilárdság), mint ha csak egy kis felületet érne a nyomás.


Jobb ötletem nincs. Talán annyi lehet még, hogy igazán a túlnyomás (a légkürin felüli) az érdekes, tehát a h*ró*g, ami jelen esetben kb. 0,5 atm.

2010. márc. 4. 18:28

Sziasztok!

Kéne egy kis segítség!


7.osztályos tanuló vagyok.Fizika órára kellene egy kérdés amit én nem tudok.-->Házi Feladat


Kérdés:

Miért nem roppan össze az ember 5m mélyen a vízbe??Pedig nagyon nagy a gyomás!??????


Aki tud segíteni az írjon.

És köszi a segítséget előre is :D!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook