Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nagy betegnek örömöt okozni :-( fórum

Nagy betegnek örömöt okozni :-( (beszélgetős fórum)


23. pteri (válaszként erre: 22. - Tbbze)
2020. ápr. 26. 14:42
Így van...
22. tbbze (válaszként erre: 21. - Pteri)
2020. ápr. 26. 00:05

Nagyon szörnyű ez az egész :-(

Végig látni, tudni, hogy valaki akit szeretsz szenved :-(

Szerintem jobb ha Ö maga dönti el mit akar abban az esetben ha tudjuk a további élete csak iszonyú fájdalmakkal, rosszullétel jár és már változtatni sehogysem lehet. Akár hogy is szeretjük Őt és iszonyúan hiányozni fog.

21. pteri (válaszként erre: 19. - Tbbze)
2020. ápr. 24. 22:24
Nagymamámat a kórházban erőszakkal etették. Mondtam, hogy hagyják már, szörnyű volt látni, de csak próbálkoztak. Semmi másra nem vágyott, látszott rajta, csak pihenni.
20. pteri (válaszként erre: 1. - Tbbze)
2020. ápr. 24. 22:15
Az utolsó napokon nem eszik. Szerintem akkor boldog, ha hagyják pihenni.
19. tbbze
2020. ápr. 23. 16:57
Ha úgy dönt a beteg már nem bírja a sok fájdalmat és nem akar enni ezért, attól még kinóznátok azzal, hogy folyton visztek neki enni vagy mondanátok egyen. ("inkább meghal üres gyomorral mint telivel"-ez mondta).
2020. ápr. 20. 11:27
Ott voltam, és el tudtunk búcsúzni. Aztán elaludt. Tudtuk, hogy így lesz. Akinél legjobban kellett volna, nem tudtam ott lenni. Pedig kellett volna. Millió élet, millió helyzet. Még szerencse, hogy nem tudjuk újra kezdeni.
2020. ápr. 20. 11:24
Anyósom is vágyott unokákra, de nem érte meg.
2020. ápr. 20. 10:52
A nagyanyamnak en is vittem minden nap a kajat. Ott allt mind sorban a hutoben, napok szerint berakva. Semmit nem evett mar meg a vege fele, egy falat oszt kesz. A mentos meg azt mondta eheztettuk. A kepebe dorgoltem az osszes kajat ami a hutobe volt, csak lesett. :D Beszelgess vele, de szerintem ne ez legyen az elso hogy anyuka hogy szerezhetunk maganak még oromet. Aki beteg meg faradt annak semmi nem okoz mar oromet. Mondjuk ez se teljesen igaz, a nagyapam ha meglatott minket még a halalos ágyán is, mindig felderult az arca. Rettenetesen hianyzik.
15. l.luiselotte (válaszként erre: 14. - L.luiselotte)
2020. ápr. 20. 10:23

általában jó fejű, könnyen tanuló fiam van, de volt egy tárgy, amit az informatikusok nem szeretnek, a diszkrét matek. Ez elsőre a fiamnak sem sikerült, mondtam, hogy ne mondjuk el anyukámnak, még betegebb lesz vagy egyenesen belehal.

Sajnos a diplomáját már nem érte meg.

2020. ápr. 20. 10:12

Megértelek és nagyon sjnálom. Kajával nem lehet örömet okozni. Anyukám halála előtt kb 1 hónappal elkezdett tőlem kaját " rendelni" azaz arra a kérdésemre, hogy mit főzzek, minden nap megnevezte korábbi kedvencit, mert a hozott kaját már nem ette , pedig nem volt rossz. De nem birt enni, teljesen étvágytalan volt és a mikor bekerült a kórházba, egy brugó doktornő leorditott, hogy 'éheztettük a nénit.' fel fog jelenteni. ííén boldogan főztem minden nap, hátha jó étvággyal megeszi de nem.


TV-BEN azért volt néhány műsor, ami tetszett neki. A legutolsó időkben már vendégekre sem volt kiváncsi.

Fiam azidő tájt volt egyetemista, viszont az ő sikereinek

jó vizsgaeredményeinek őszintén örült, bármit elkövettünk, de ez volt az egyedüli örömforrása.

2020. ápr. 20. 10:04

Nem volt olyan szerettem aki hosszan betegeskedett volna. Hirtelen mentek el, rövid kórházi kezelés, operációt követően.

Ott kell lenni mellettük és őszintén beszélgetni velük, mikor tiszta a tudatuk.

Életükben kell mellettük lenni, szeretni őket és azt minden lehető alkalommal tudatni velük. A kórházi ágyon már késő, nem lehet pótolni.

12. Epresturmix (válaszként erre: 6. - Globus)
2020. ápr. 20. 09:27
Ismerős.
11. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Tbbze)
2020. ápr. 20. 09:22
Hogyan teszel boldoggá egy olyan embert aki haldoklik? Nincs magánál. Voltál már életedben olyan ember mellett aki haldoklik? Én igen, utolsó percig. Egyet tettem. Hívtam a lányát, hogy legyen ott mellette. Megêrkezett és le is állt a légzése. Ennyi. Nem több. "Örültem" hogy előtte a háziorvost ki tudtam hívni, hogy írja meg a papírjait, hogy ne az utolsó percekben kelljen kapkodni. Tudod te milyen érzés egy embert végignêzni ahogyan az utolsó levegőêrt kapkod? Sose felejtem el, míg élek!!!
10. Lávli* (válaszként erre: 1. - Tbbze)
2020. ápr. 20. 08:47

Sok haldoklót ápoltam, nevezhetjük őket "ismerősnek" is, hisz egy hospice osztályon vagy egy idős otthonban "ismerősökké" válnak az emberek,együtt élik a hétköznapjaikat.

Volt, hogy én fogtam a kezüket az utolsó órákban, volt, hogy ott volt a család. Volt olyan, aki egyedül akart lenni, magányban akart elmenni, közben csak imádkozott.

Volt, aki éjjel kettőkor kért halkan egy kis parizert. A kolléganőm elfutott az éjjel-nappaliba. Az "ismerős"-ünk boldogan megette, amit kért, és reggelre csendben elaludt.

Volt, hogy a család körbeülte a beteget, nem kértek segítséget, vittek magnót halk zenével, közben simogatták szerettüket.

Nincs recept, nincs séma, minden ember más, más igényekkel, még az utolsó órákban is!!!

Olyat csak filmen láttam, hogy Peter Falk elvitte a szeretett nőt a tengerpartra meghalni, és happy volt minden.

2020. ápr. 20. 08:30

Már kérdezni sem lehet? És ha neki épp haldoklik a hozzátartozója ?! Gratulálok! Buli?! Ki beszélt itt buliról ? Empátia 0 ...

Örömet szerezni szerintem azzal is tudsz hogy otthon van a szeretteivel a beteg. Esetleg ha tud beszélni akkor kérdezz rá hogy segíthetnél neki.

8. Alina* (válaszként erre: 1. - Tbbze)
2020. ápr. 20. 08:06

Volt, nem értékelte.


Tudod miért?


A halálra, az elmúlásra emlèkeztette.


"A szándékunk lehet jó, mégis hibazhatunk"

2020. ápr. 20. 08:03
Amikor valaki annyira beteg, hogy az utolsó napjait éli, az egyetlen, amire szüksége van, a családja jelenléte, őszinte szeretete, nem pedig hogy mindenféle kiagyalt hülyeségekkel megpróbálják boldoggá tenni. És a család, ha őszintén szereti, nem próbálja meg művidámsággal körül ugrálni, hanem méltóságteljes, őszinte búcsúra használja a még együtt tölthető időt.
2020. ápr. 20. 08:03
Anyu fél évig haldoklott, szó szerint... fentanyl, morfium, mindent kapott, mégis iszonyatos fájdalmai voltak, 40 kg-t fogyott, fél dl mennyiségű ételt sem tudott megenni. Totál depresszióba esett, ébrenléti állapotában pedig tömni kellett bele a Xanaxot, hogy legalább ne üvöltözzön. Legkisebb gondunk volt a haverok-buli, szép napok...
5. Mézes-Krémes (válaszként erre: 1. - Tbbze)
2020. ápr. 20. 08:00
Azt tudod tenni, hogy ott vagy mellette, és fogod a kezét, szereted. Ennél többet szerintem nem, de azt hiszem hogy ez többet ér mindennél! Valakinek az életét végig kísérni, az utolsó pillanatig szeretni, és megfogni kezét. Azt hiszem semmi nincsen, ami ennél több lehetne az életben, ami ennél meghatóbb, értékesebb. Sok erőt kívánok! :(
2020. ápr. 20. 07:57
"Boldoggá tenni"? Miért kellene lebecsülni azt és úgy gondolni ,hogy nem tudják,hogy ,ennyi volt az élet.Tehát mivel lehet neki körömet okozni? Nem tudod?Akkor még sokat kell tapasztalnod,de ha elmondhatom: Azzal,ha ott vagytok mellette!
2020. ápr. 20. 07:51

Vidám fórum. Pont kell ez.


Hazavittük aput a kórházból hétvégére, aztán visszavittük és meg is halt.

Ebéd? Enni nem evett.

Semmivel nem lehetett boldoggá tenni. Haldoklott. Ki boldog akkor?

2020. ápr. 20. 07:40
Volt:-(
2020. ápr. 20. 00:24

Sziasztok!

Volt már olyan súlyos beteg ismerősötök akit annyira szeretettek, hogy az utolsó napjait, vagy heteit valamilyen módon boldogá akartátok tenni? Pl.: olyat mondtatok neki ami boldogá tette, kedvenc ételét készítettétek el, a számára legfontosabb emberrel ebéddelhetet együtt. stb.

Kíváncsi vagyok volt-e olyan aminek nagyon örült.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook