Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Műtét utáni heget mivel lehet halványítani? fórum

Műtét utáni heget mivel lehet halványítani? (tudásbázis kérdés)


22. andy0207 (válaszként erre: 21. - Miss Angel)
2012. márc. 11. 11:57

uhh.. hát biztos rossz lehetett.


most majd én is leszokok róla ha már nem lessz ott :))

21. Miss Angel (válaszként erre: 19. - Andy0207)
2012. márc. 11. 11:32

Igazán nincs mit:)

Na igen,rossz szokás....nekem egy időszakban az arcnyomkodás volt a mániám,de beszüntettem hamar,na ennek is van egy sztrorija,mig élek nem felejtem el.D

Nyaranta sokat napozok és egy napozás után észrevettem hogy itt-ott az orromon feketés barnás pontocskák vannak,én meg elkezdtem nyomkodni mert azt hittem mitteszerek,hozzá kell tegyem,az arcom kissé lesült.

Másnap reggel arra ébredek,fáj ég az egész orrom és környéke,mikor megláttam magam a tükörben majdnem sírva fkadtam,tiszta eleven seb lett az egész orrom+a környéke is,szanaszét terjed,rohantam egyből a börgyógyászatra.De amíg odaértem,ugy megbámultak az emberek,legszívesebben elsüllyedtem volna....

kaptam egy nagyon jó receptre kapható kenőcsöt ami tökéletesen rendbehozott hálistennek,de biz megijedtem h ugy maradok,na ez az eset tanított meg arra,hogy nem vakargatjuk piszkáljuk az arcunkat,mert nagyon megjárjuk:)

20. andy0207 (válaszként erre: 18. - Miss Angel)
2012. márc. 11. 11:18

Valaki mindig rámszólt,mert már észre sem vettem h piszkáltam :/

Nagyon csúnya volt,piros,nagy,pupos,... szerintem annál csak szebb lehet,még heggel is.

19. andy0207 (válaszként erre: 17. - Miss Angel)
2012. márc. 11. 11:15
Nagyon szépen köszi! :)
18. Miss Angel (válaszként erre: 15. - Andy0207)
2012. márc. 11. 11:08

Értem,az jó hogy idöben orvoshoz mentél,az anyajegyekkel nem szabad játszani,pláne ha még érzékeny is a bőr,hálistennek nekem nincsnek kiálló anyajegyeim,mázli,mert tuti megszívnám:D

Tartsd be az utasításokat,nem lesz ott semmi baj:)

2012. márc. 11. 11:06

"A Kelo-cote klinikailag bizobyítottan csökkenti a heg nagyságát,mérsékli a fájdalmat,viszketést,elszíneződést.A hegek kialakulásának megelőzésében is hatásos.

Fő összetevője egy polisziloxán gél/ugyanaz mint a pl közismert zeraderm gélé/,mely levegő hatására egy majdnem láthatatlan légáteresztő és víztaszító filmréteget képez a bőrön.Eredményesen kezelhetők vele régebbi hegek is,bár ez esetekben kissé hosszabbb kezelési idővel és lasssúbb javulással kell számolni.

Egyre több orvos javasolja azt,hogy ismert vagy feltételezett keloid hajlam esetén a szilikongél kezelést már akkor ajánlott lekezdeni,mikor a varratszedés megtörtént,ill a varr leesett és a seb már teljesen záródott.

A hipertrófiás heg és a keloid kialakulása akár teljesen megelőzhetö is lenne ezekben az esetekben.

Legújabb szakirodalmi adatok szerint frissen kialakult atrófiás/sorvadt,bemélyedt/hegek esetén is javulást eredményezhet a készitmény alkalmazása,de normális sebgyógyulási hajlammalrendelkező személyek is alkalmazhatják,mert a kelo.cote gél általánosságban minden bőrön lévő heg esetén szebb esztétikai eredmyénnyel járó gyógyulást vált ki.

Bárki használhatja,semmiféle kellemetlen mellékhatása nem ismert,amennyiben a használati utmutatóban leírtak szerint alkalmazzák".



hát ennyi a tájékoztató,le is irja,h a zeradermmel szinte azonos hatású,remélem segítettem valamennyit...

16. andy0207 (válaszként erre: 14. - Miss Angel)
2012. márc. 11. 10:59
okés.köszi. várom :)
15. andy0207 (válaszként erre: 13. - Miss Angel)
2012. márc. 11. 10:58

Hát ha zavar a heg és a tetoválás segít szerintem csináltasd meg. Én azért az arcomra nem fogok :)

Lehet h csak egy anyajegyről van szó,de nem átlagos volt. Elég régóta piszkáltam,mindig be volt gyulladva még körülötte is rendesen,és már el is kezdett nagyobbodni,hisz régi képeket visszanézve nem volt ott semmi. :/

Bőrgyógyász elötte megvizsgálta,piszkálás ide vagy oda nem alakult ki semmi daganat,szenrencsére. csak nagyobbodna tovább idővel. muszály volt leszedetnem.

2012. márc. 11. 10:53
JA,azt elfelejtettem,ha mindenképp szilikongélen gondolkodsz,akkor van 1 új,amiről most adott a dokim tájékoztatót,mindjárt bemásolom.Ez most került forgalomba a zeraderm helyett,ami nagyon népszerű volt és amit én használtam régebben.
13. Miss Angel (válaszként erre: 11. - Andy0207)
2012. márc. 11. 10:50

Ezt nehéz megmondani,ha nem vészes az a másik,szerintem ne aggódj.

Én pl gondolkodom most azon,hogy az oldalamra csináltatok egy kis szolidabb tetoválást ami elfedi azt a hosszúkás heget,életembe sose vágytam tetoválásra de már megnézettem és azt mondták az tökéletesen elfedi majd és szép lesz...

Na de most rolad van szó:)ha azt nézzük,hogy az én böröm olyan,hogy minden pici ütés után kék zöld lila színben játszok annyira érzékeny+azt is hogy az oldalamat ért vágás elég mélyre "sikerült",mégse lett botrányosan csúf,akkor sztem neked kár aggódnod,hisz ez csak egy anyajegylevétel:)

2012. márc. 11. 10:46

Szerintem is számít a bőr típusa. Én azért kenegettem magam, mert egy-egy sérülésem után évekig barna sebhely maradt, így a nyakamon nem akartam, hogy nagyon feltűnő legyen.

Van egy ismerősöm, akinek a nyakán kelloidosan gyógyult a heg, ellenben a hasán a császár, nyomtalanul gyógyult szinte.


Hogy bírtátok a contratubexet? Én 1 bekenés után kiütéses lettem. Pedig ez sokkal olcsóbb, mint a dermatix. Ebből okulva a bőrgyógyászom adott egy minta dermatixet, ami után meg is vettem a patikában.

11. andy0207 (válaszként erre: 9. - Miss Angel)
2012. márc. 11. 10:36

Köszi!

Van 1 másik 2 éves hegem. Varratszedés után picit megvastagodott,de egyáltalán nem vészes.Szép halvány,hasonló a bőrszinemhez. A magándoki elmondta mielött leszedte volna,hogy olyan helyen van,ahol meg fog sajnos maradni,mivel nem rugalmas ott a bőr (ez a vállam környékén van)

Akkor körülbelűl ilyen "változásra" számíthatok az arcomnál is? bár elég puha részen van..

10. Milup2
2012. márc. 11. 10:30

A dokim azt mondta, hogy a bőrtípustól függ, kinek hogy gyógyul a heg.

Nekem a contratubex-et ajánlotta, már a császáros hegemre is azt használtam.

9. Miss Angel (válaszként erre: 1. - Andy0207)
2012. márc. 11. 10:27

Erre csak annyit tudok mondani,hogy főleg a bőrtípusodtól függ,hogyan fog gyógyulni aheged,ez genetika,nem nagyon tudsz mit csinálni.

Nekem esztétikai műtétből kifolyólag van hegem a mellem alatt+ért egy baleset itthon és lett egy vágás az oldalamon,és sajna nekem olyan a bőröm,hogy a heg nem vastagszik meg ugyan,de feltűnően vörös lesz.A mell alatti hegeim is olyanok szinte mintha frissek lennéne,holott már több mint 2 évesek.

Használtam körömvirág krémet meg drága szilikongélt,nekem egyik se vált be,lézerkezelésre kényszerültem amiről kb 3 hét múlva válik el,használ-e.Van olyan ismerősöm akinek vékonyka fehér csík lett a műtét helyén,holott nem kezelte semmivel,sajnos ilyen ez.....de én hiszem,hogy számomra is lesz megoldás.

Szóval,ha nem tapasztalod,hogy csúnyán gyógyulna az a heg,sztem ne dobd ki a pénzed a drága szilikongélekre,inkább gyógynövényes kenőcsöket használj,azok olcsóbbak is+kevesebb mesterséges anyagot tartalmaznak.

8. andy0207 (válaszként erre: 7. - Turkkati)
2012. márc. 11. 10:10

Neked honnan metszettek ki?

és 1 ilyen lámba mennyibe kerül és hol szerzhető be?

7. turkkati (válaszként erre: 1. - Andy0207)
2012. márc. 11. 10:06

Én Contractubexet használok, február 1-én metszették ki, szerintem szép.

Igaz én lámpáztam is.

6. andy0207 (válaszként erre: 2. - A0c1361e44)
2012. márc. 11. 10:06

Megnéztem a képedet. Nagyon szépen elmúlt azért!

Az arcomon nekem sincs annyira feltűnő helyen,a hajam takarja valamennyire és oldalt van az arcomon nem középen! :)

5. andy0207 (válaszként erre: 3. - Ageeca)
2012. márc. 11. 10:03
Köszi! Mindenképp utána nézek! :)
4. andy0207 (válaszként erre: 2. - A0c1361e44)
2012. márc. 11. 10:03

Értelek és köszi!

contratubex-et én is használtam még 2 éve egy akkori hegemre (szintén anyajegy leszedés után) sok változást nem vettem észre,talán annyit h nem vastagodott meg a heg,és viszonylag olyan a színe mint a bőrömé.

A dermatix-ről én is hallottam,gyógyszertárban azt sem tudták miről beszélek.

3. Ageeca (válaszként erre: 1. - Andy0207)
2012. márc. 11. 10:01

Maga a seb gyógyulására Mi Hidrogénperoxydot használtunk, és használunk mai napig. Szépen kipezsegteti amit ki kell, és gyorsan gyógyulnak a sebek ezáltal...

Abszolút nem csíp, amikor a sebre csepegteted, és a gyógyszertárban kérheted! Kimérik kis barna üvegbe...


Ha ez nem jó rá, akkor bocsessz

2. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - Andy0207)
2012. márc. 11. 09:59

Nekem a nyakam van elvágva. elég feltűnő hely, de még sem az arcom.

A hegemre rákentem 1 tubus körömvirágkrémet, majd vettem contratubexet, de ettől allergiás lettem. A bőrgyógyászom ajánlotta a dermatix krémet, ami drága, de nem volt számomra allergén.

Nem tudom mi segített. Hiszen kétfélét rákentem a hegre. A fotóim között láthatod, hogy fél év alatt milyen lett a 2 tubus krémtől. Lehet ezek nélkül is így gyógyult volna, de azt nem akartam kipróbálni.

2012. márc. 11. 09:54

Sziasztok!

Sebészi kimetszéssel távolítottak el egy anyajegyet az arcomról. 1 hét múlva megyek varratszedésre és szeretnék addig információkat gyűjteni.

Ha van/volt valakinek műtéti hege,mit használt rá? Mi az ami a legjobban bevált és mi az ami egyáltalán nem?! Köszönöm! Andy

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook