Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Műszaki kocsira fórum

Műszaki kocsira (beszélgetős fórum)

2013. jún. 20. 14:58
Köszönöm a segítséget! :)
15. szafaripók (válaszként erre: 12. - Emagdi)
2013. jún. 20. 14:51

Tudom.

Nálunk szerelő nem kértöbbet, mint ami meg van határozva, hogy mennyi a díja. Innentől én kereskedőnek se fizetnék többet!!

2013. jún. 20. 14:50

Én azt is eltudom képzelni, hogy valami haverjához viszi, mert egyébként olyan hibája van, hogy nem menne át a vizsgán.


Azt sem értem, ha lejárt a forgalmija egy éve, hogy a csudában tudott forgalomba menni a gépjármű?

Szerintem, ha nincs egy éve érvényes műszakija, akkor le kell adni a forgalmit és rendszámot.

13. emagdi (válaszként erre: 10. - 82eae0fd3e)
2013. jún. 20. 14:49

odamész a kereskedésbe a szerződéssel, és mondod, hogy viszed az autót.

ha nem adják ki, mondd, hogy rendőrt hívsz.

12. emagdi (válaszként erre: 9. - Szafaripók)
2013. jún. 20. 14:47
hát, a műszakinak csak annyiban fix az ára, hogy maga az illeték (vagy vizsgadíj, nem tudom pontosan milyen címszóval szedik) fix. de erre mindig rátesznek egyfajta ügyintézési díjat a kereskedések v autószerelő. szóval azért vannak különbségek:)
11. Boldogság1 (válaszként erre: 1. - 82eae0fd3e)
2013. jún. 20. 14:47

Szia!

Ilyen nincs.Simán elhozhatod,és te vizsgáztathatod le,ha akarod.Ilyenkor ezt leszokták alkudni esetleg az árból.

sztem azért ragaszkodnak ennyire hozzá,mert tuti valami jó ismerős csinálná,és neki akarnak üzletet csinálni.Biztosítás uyganígy.

2013. jún. 20. 14:47
Olcsóbban meg lenne rá minden ezért is bosszant. Meg hát előlegnek minden alkalommal más-más összeget kértek. De ki van már fizetve a kereskedésnek, a banktól meg már meg is kaptam az első törlesztőrészletet, csak a kocsi sehol.
9. szafaripók (válaszként erre: 3. - 82eae0fd3e)
2013. jún. 20. 14:46

Ha nem volt ilyen kitétel a szerződésben, amit aláírtál, akkor nem tehetik meg.

A műszakinak egyébként fix ára van, szerintem azt nyugodtan megcsináltathatják ők is annyiért.

Gondolom megvétel előtt átnézettétek, szóval én ezen nem problémáznék.

Biztosítást meg te is meg tudod nézni a neten, hogy melyik a legkedvezőbb. Ha ez alá tudnak ajánlani, kössék meg ők (nyilván jutalékot kapnak), ha meg nem, akkor vagy azt köttesd meg, amit előre kiválasztottál, vagy kösd meg te (akár neten) és kész...

2013. jún. 20. 14:45

figyi, ha egyszer a tiéd, akkor azt csinálsz vele, amit akarsz.

és mi van, ha csak ki akarod állítani a kertben és virágokat ültetni bele? érted, szóval arra használod amire akarod, nem kötelezhetnek arra, hogy náluk köss rá biztosítást és műszakiztasd is le

7. emagdi (válaszként erre: 5. - 82eae0fd3e)
2013. jún. 20. 14:45
arra hivatkozz, hogy a te tulajdonodban van az autó
6. emagdi (válaszként erre: 3. - 82eae0fd3e)
2013. jún. 20. 14:44

nézd meg, hogy te mennyiért tudnál rá kötni biztosítást (online kalkultorokkal pár perc alatt megkapod az összes biztosító ajánlatát), valamint járj utána hgoy mennyiért tudnád leműszakiztatni.

megkérdezed a kereskedést is, hogy ők mit ajánlanak, ez alapján el tudod dönteni, hogy érdemes-e velük megcsináltatnod.

2013. jún. 20. 14:44
Én is úgy gondolom, hogy le akarnak húzni és papíron már az enyém az autó. Kerestem neten róla valami írást, hátha van erre vonatkozólag törvény, de nem találtam. Ha én most odaállítok, hogy viszem az autót, akkor szerintetek ez jogos és ide kell, hogy adják? Mire hivatkozzak? Neten semmit nem találtam.
4. emagdi (válaszként erre: 3. - 82eae0fd3e)
2013. jún. 20. 14:42

nyilván azrét akarja a kereskedés megcsinálni, mert ezen is kaszálni akar.

de szerintem nincs joguk nem kiadni az autót, ha egyszer a te tulajdonod.

2013. jún. 20. 14:29
1 éve lejárt a műszakija a kocsinak, forgalomból nincs kivonva, használatban is volt, mert az érdeklődők kipróbálják a városban. Hitelt vettünk fel a kocsira, ki is van fizetve, de nem adja ide a kerekedés, mert ők akarják leműszakiztatni, és a biztosítást is ők akarják csinálni.
2013. jún. 20. 14:24

Manapság már mindent meg lehet csinálni...


A biztosítást mindenképpen neked kell csinálni, hisz a te autód lesz, a te nevedre, stb.

Műszakit is, bár ha már lejárt, addig nem mehetne forgalomba - szóval azt az eladó szokta, vagy annyit alkudj az árból!

2013. jún. 20. 14:18
Autókereskedésben vásárolt autót el lehet hozni úgy, hogy én viszem műszakiztatni és csináltatom rá a biztosítást nem pedig a kereskedés?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook